Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogusław_58

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Remiks rozesłał zdunom swoją śliwowicę?!! Chyba tak, skoro promują 140 stopni C na obudowie pieca ceramicznego? Pogięło was?:D:D A może do namiotów się na zimę przenosicie?!!?

 

Panie Kochany,

NOWE nastało, czyli STARE powróciło. Teraz nawet 140 im nie straszne. A co? Większość ma rację i nam nic do tego.

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to błagam wręcz: uważaj przy tym z tarcz, bo gdybyś się tak nie daj Boże w jego pobliżu potknął, to Birkut do kwadratu...

Piszesz o jakiś tarczach a ja pisałem o bębnach.

Nawet jakbym się potknął, to nie wyląduję na tym dopalaczu, ponieważ jest na sporej wysokości, chyba że bym spacerował po suficie :)... no i taka temperatura jest ok 3 godziny, a potem się wyrównuje z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty behapowiec a wiesz ile temperatury ma blat do gotowania w piecu kuchennym ? na pewno ze 400*C, ale też widziałem w takich piecach jak dostawały czerwonego koloru czyli ok 600*C. Żyjesz pewnie tylko dla tego, że przodkowie mieli takie właśnie blaty w kuchni :) W zasadzie to możesz przodków zgłosić do prokuratury :)

Bęben, o którym wspominam, jest drugim piętrem takiego blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks rozesłał zdunom swoją śliwowicę?!! Chyba tak, skoro promują 140 stopni C na obudowie pieca ceramicznego? Pogięło was?:D:D A może do namiotów się na zimę przenosicie?!!?

 

Proszę mnie do tego nie mieszać, gdyby Twoje pierwsze pytanie było prawdziwe to przesyłkę dostał byś jako pierwszy ;-) Znaczy pogięło ich ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj profesorze,doktorze,ekspercie od normy EN 15250:2009,szanowny Jaśnie Panie boluslolusjotdwudziestytrzeci :cry:

Tu masz kolego niemiecki odpowiednik tej normy,na którym wzoruje się cała Europa ;)

http://www.ofen-wissen.de/din-en-15250-speicheroefen-grundofen.html

Poczytaj dokładnie ekspercie od normalizacji ,co tam pisze na temat temp. powierzchni zewnętrznej.pieców,piecokominków .

Wiem nie znasz niemieckiego i zaczniesz znowu bredzić,ale jak trzeba będzie to ci na twój super inteligentny umysł przełożę ;)

Następnie czytaj JAKIE MAX. TEMP. METALU,CERAMIKI,TWORZYW SZTUCZNYCH MOGĄ MIEĆ CZĘŚCI KOMINKA KTÓRE WYMAGAJĄ OBSŁUGI=DRZWICZKI PALENISKOWE,PIEKARNIKA I.T.P. ;)

PRZED TYM MASZ MAX. TEMP. POMIESZCZENIA NA DREWNO.

Nie chcem,ale muszem się napić ;) ,idę po nalewkę do piwnicy.

Remiks,przepisy jeszcze będą,najpierw trzeba trochę nowego eksperta uświadomić :p

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj profesorze,doktorze,ekspercie od normy EN 15250:2009,szanowny Jaśnie Panie boluslolusjotdwudziestytrzeci :cry:

Tu masz kolego niemiecki odpowiednik tej normy,na którym wzoruje się cała Europa ;)

http://www.ofen-wissen.de/din-en-15250-speicheroefen-grundofen.html

Poczytaj dokładnie ekspercie od normalizacji ,co tam pisze na temat temp. powierzchni zewnętrznej.pieców,piecokominków .

Wiem nie znasz niemieckiego i zaczniesz znowu bredzić,ale jak trzeba będzie to ci na twój super inteligentny umysł przełożę ;)

Następnie czytaj JAKIE MAX. TEMP. METALU,CERAMIKI,TWORZYW SZTUCZNYCH MOGĄ MIEĆ CZĘŚCI KOMINKA KTÓRE WYMAGAJĄ OBSŁUGI=DRZWICZKI PALENISKOWE,PIEKARNIKA I.T.P. ;)

PRZED TYM MASZ MAX. TEMP. POMIESZCZENIA NA DREWNO.

Nie chcem,ale muszem się napić ;) ,idę po nalewkę do piwnicy.

Remiks,przepisy jeszcze będą,najpierw trzeba trochę nowego eksperta uświadomić :p

Pozdrawiam.

 

Bitte, Herr Kupfer,

Anforderungen an die Sicherheit

 

Bei der Prüfung der Brandsicherheit und bei der Leistungsprüfung darf die Temperatur von 65 K über Raumtemperatur im Brennstoffvorratsbehälter/Brennstofflagerfach nicht überschritten werden.

 

Wenn die Betätigung der Bedienungseinrichtungen keine Zuhilfenahme von Werkzeugen erfordert, darf die Temperatur der Oberfläche, die berührt wird, nicht höher als die nachfolgenden Temperaturen über Raumtemperatur sein:

 

35 K für Metall;

45 K für Porzellan, Emaille oder ähnliche Werkstoffe;

60 K für Kunststoff, Gummi oder Holz,

gemessen bei der Leistungsprüfung.

 

Wenn diese Temperaturen überschritten werden, muss der Hersteller in der Bedienungsanleitung die Notwendigkeit der Verwendung von Bedienungswerkzeugen aufzeigen. Dieses Werkzeug muss mit der Feuerstätte geliefert werden Ein geeigneter Handschuh gilt als Werkzeug.

 

A o czym wcześniej pisałem #4319? A czym się różni (oprócz języka) wersja niemiecka normy EN 15250 od jej polskigo tłumaczenia?

 

Czyli faceciku uważasz, że elementy zewnętrzne obsługowe jeśli przekraczają określoną normą temperaturę, to muszą być dotykane np. w rękawicach, a cała resztę, nie ważne ile by miały możesz nawet gołym mózgiem i nic?

 

Ich habe eine große Anfrage zum Dir: :bash:

 

Jest szansa, na wyzdrowienie.

Edytowane przez boluslolusj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś strasznie bali się tego przypalającego kurzu.

Chyba z prostej przyczyny, bo nie mieli wtedy odkurzaczy.

No i takie dyrdymały posuwają do dziś matoły i zawodowcy.

A teraz jakby tak przeanalizować kasetę kominkową w obudowie, to co nie przypala ??????????????

Stoi miliony kominków i jakoś nikt nie płacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty behapowiec a wiesz ile temperatury ma blat do gotowania w piecu kuchennym ? na pewno ze 400*C, ale też widziałem w takich piecach jak dostawały czerwonego koloru czyli ok 600*C. Żyjesz pewnie tylko dla tego, że przodkowie mieli takie właśnie blaty w kuchni :) W zasadzie to możesz przodków zgłosić do prokuratury :)

Bęben, o którym wspominam, jest drugim piętrem takiego blatu.

 

Na Syberii też ponoć czerwono było, a to aż minus 50. Promiennik podczerwieni świeci na czerwono, a ile ma? No specu, powiedz.

 

Szkoda mojego czasu na gadkę ze "specem od pieców".

Najlepszym jesteś (ale tylko na FM) i do końca nie wiadomo w czym.

 

Ja przeżyłem, bo takie moje przeznaczenie. Ty, przez przypadek. zapewne, że cię na gorących kamieniach zapomnieli położyć. I dziękuj im za to!

 

Ci pa!

 

p.s.

Gdzieś słyszałeś o przybliżonym określaniu temperatury rozgrzanego żelaza i tak dalej pieprzysz, bo nic dalej nie wiesz mądrzejszego. Jak "na oko" wygląda w temp. np. 600 st.C żelazo, a jak tytan? No daj głos specu od sedesu z szamotu i ...

Edytowane przez boluslolusj23
p.s. dopisek p.s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ekspercie bolek,dalej nie kumasz,to powtórzę ci jeszcze raz "du kanacke" :D

Nie chodzi o same drzwiczki tylko uchwyt,to chyba oczywiste buraczku cukrowy :D

Może jeszcze przetłumaczysz to najważniejsze:TEMP. ZEWNĘTRZNĄ PIECA AKUMULACYJNEGO=TEMP. DER OBERFLACHE DES SPEICHERFEUERSTATTE

Jak teraz nie zajarzysz to już ci nikt nie pomoże,no może dobry psychiatra da radę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ temat farby wiąże się poniekąd ze mną (pytający przywołał moją osobę), napiszę co nie co. Bez znaczenia czy zostanie to skomentowane czy nie. Styl jaki tu zapanował, nie skłania do dyskusji. Niech to będzie oświadczenie. :)

 

Piec ceramiczny to urządzenie, którego nie należy porównywać z (np żelaznymi) wynalazkami jakich pełno przy okazji eksperymentów Bogusława, w moim laboratorium, czy w piwnicy kolegi z miedzi...Nie bardzo rozumiem porównania do wszelkiej maści kóz żeliwnych, angielek z płytą, czy kubusiów świecących czerwoną stalą na swojej powierzchni (średnio 700-800 o C!!!)

 

Wszak piec ceramiczny, to urządzenie, wymyślone jako LEPSZY zamiennik tych prymitywnych urządzeń grzewczych. Nie potrafię zrozumieć, jak można niweczyć 220 stron napisanych po to, by udowadniać właśnie wyższość pieca ceramicznego?! Tylko dlatego, że jakiegoś forumowicza nie lubię, mam zaprzeczyć sobie?

 

Piec ceramiczny (z kafli czy nie), jest tym lepszy, im niższą temperaturę emitując ze swojej powierzchni, ogrzewa pomieszczenia w których stoi. Koniec kropka. Ludzie po latach doświadczeń doszli do wniosku, że jak ta temperatura nie przekroczy określonej, jest fajnie. Bez znaczenia, czy ktoś potem do tego dopasował co nie co w postaci przepisów (słusznie) i teorii kurzowej (tez słusznie). Te lata doświadczeń skłoniły założyciela wątku do opracowania pieca, który osiąga jeszcze lepsze wyniki, bo oddaje ciepło dłużej i o niższej temperaturze od przeciętnych pieców...

 

Macie okazję uciąć tą żenułę tym postem i skupić się na kontynuacji fajnego wątku, który daje niesamowitą okazję poznać tajniki zduństwa, a wielu forumowiczom otwiera oczy i pozwala przeżyć fajną przygodę. Proszę was, nie psujcie tego co stworzyliście. Zostawcie takie zachowania politykom. To ich przywilej;)

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...