Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogusław_58

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Całe szczęście Wojtek,że te piece co je bierzemy "po lupę",to zawsze mają jakiś feler.Jest to szansa dla nas na zrobienie kasy.Będziemy pracować nad super "spalaczem",produkować główne części i sprzedawać w cenie "sprawiedliwej"dla amatorów dalszego montażu.

Chyba,że Forest podrzuci coś, na co nie ma już"bata".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe zgazowywanie drewna bierze się stąd, że leży ono na warstwie żarzącego się węgla drzewnego. To wystarcza nawet w komorze otoczonej wodą, w ceramicznej będzie pewnie jeszcze lepiej. Ta komora jest bardzo słabo "przewietrzana" i nie trzeba dużo energii, żeby uzyskać tam wysoką temperaturę.

 

W komorze zawsze taki węgiel pozostaje. Przegarnia się go tylko po paleniu, żeby sam popiół spadał przez dyszę do komory dolnej. Jest go niewiele, wystarczy go wygarnąć raz w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem schemat na stronie Atmosa i faktycznie z wiekszych roznic to tylko szybki w drzwiczkach i wentylator wyciagowy, ktory ma zapewniac brak dymienia podczas dokladania opalu. Z czego wnioskuje, ze ten kominek moze troche dymic przy dokladaniu.

Jakby sie chcial czepiac to jeszcze ten widok ognia jest taki troche "niestandardowy" - zadnych polan tylko chmura ognia;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z opisu na karcie, szczególnie z wykresów zapodanych na karcie wyrobu, wnioskuję, że nie przewidują dokładania. Ładuje się to chyba i spala do końca. Poza tym po otwarciu szybra to powinno zachowywać się jak "normalna" kaseta.

 

Podoba mi się tutaj rozwiązanie szybra. Jeżeli dobrze odczytuję schemat, jest on przesuwany - to dobrze, bo te na zawiasach przyklejają się i przy piecu musi stać gumowy młotek.

 

We wspomnianych przez Ciebie, ja14, kotłach jest jeszcze jeden szczegół różniący te rozwiązania, na pozór nieistotny - cylindryczna komora zgazowania.

Przy płaskiej komorze (jak to jest i u mnie) często zdarzają się "zawiasy" drewna. Wtedy to węgiel z podłogi się wypala i drewno, nie mając z nim styku, gaśnie, tzn. przerwany jest proces zgazowania.

Jest to więc dowód na to co pisałem wcześniej, ten węgiel jest siłą napędzającą proces.

 

Dziwi mnie trochę podawane przez producenta zużycie drewna - 6kg/h jeżeli dobrze odczytałem. Jak tak rzeczywiście jest to porażka.

Tutaj przypomniało mi się powiedzenie: jak kogoś stać na konia, to stać go też na bat.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Dalej nie możesz spać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images49.fotosik.pl/247/9ce92cf2f7276908.jpg

 

Może ktoś przełoży to z języka poetów romantycznych na nasze.

 

Nie rozumiem tego maksymalnego czasu palenia - tyle można, czy dłużej nie wolno?

 

Bogusław wspominał, że miał coś wspólnego z ojczyzną Goethego i Schillera. :wink:

 

Mam słownik techniczny. Jak nie będzie ochotnika to jakoś to zmęczę. :D

 

Trochę ucięło obrazek - w trzecim wierszu jest na końcu 6kg/h

 

P.S.

Co do spania - chłopak czy dziewczynka? Ja mam same córki i śpię bardzo dobrze - żona tylko czasem rano się nie odzywa - o co jej chodzi? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Wojtku czy korzystasz z tłumacza google?

 

Na wszelki wypadeg wpisuje link:

http://translate.google.com/#

 

Spróbuj jak nie korzystałeś i odpisz czy link Ci się przydał.

Pozdrawiam

 

 

Co do wkładów stalowych.

Aktualnie firma której wkłady rozprowadzam i sprzedaje w detalu, no i na tych wkładach wykonujemy obudowy szamotowe. Zresztą wiesz o tym.

 

Firma testuje nowe wkłady z zupełnie nowym rozprowadzeniem powietrza w wewnątrz wkładu. Będzie to w pełni regulowane.

Będa to wkłady powietrzne i wodne.

Zaraz jak te nowe wkłady przejdą badania i testy w stosownych instytutach, ściągne je do siebie i porobie fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że firma nie ma swego przedstawiciela w Polsce,bo może zechciałby wyjaśnić dokładnie wątpliwości i pokazać zalety,których ewentualnie nie dostrzegliśmy.

W wierszu ,który wskazujesz Wojtek chodzi o czas trwania(palenia) i czas pracy.

Mogę tylko gdybać więc ,że następne podłożenie jest "jutro".

Sprawność podają na 85,5 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bohusz za podpowiedź.

 

Używając tych translatorów internetowych trzeba jednak wykazać się dużą dozą poczucia humoru, chociaż rzeczywiście pomagają.

 

Na przykład "maximale Brenndauer" wg. gógli to, cytuję: "maksymalny czas nagrywania" - sprawdźcie.

 

Ale wiadomo, o co chodzi.

 

Tak więc wg. mnie, gógli i słownika technicznego:

 

1. Maksymalny czas pracy - około 2 godzin.

2. Dawki paliwa/częstość załadunku - 3kg/30 min.

3. Moc cieplna na godzinę (?) - 20kW dla 6kg drewna/h.

4. Wydajność / moc wyjściowa przenoszona przez wodę - ok. 55%=10-12kW

5. Średni masowy strumień spalin przy użyciu drewna jako paliwa - 21g/s.

6. Temperatura spalin w czopuchu - 240 st.

7. Wymagany ciąg kominowy - 25 Pa.

8. Sprawność - 85,5%

 

Poprawcie, jak coś źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkosci spalania raczej obnizyc sie nie da a wiec w malym domu bufor wodny raczej obowiazkowy, w duzym dokladanie co pol godziny:-( i tylko jako dodatkowe zrodlo ciepla.

Nalezy przypuszczac, ze te max 2 godziny palenia nie wynika ze wzgledow wytrzymalosciowych, tylko pozniej sprawnosc gwaltownie spada. Wiec nastepne palenie jak wystygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...