Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zapowietrzanie grzejników


magda76

Recommended Posts

Pomóżcie, czy to z moją instalacją coś nie tak, czy to normalne? Grzejniki baaardzo często mi się zapowietrzają, czaem codziennie muszę latać i odpowietrzać, czasem jeden uparcie jest zimny, a średnio raz w tygodniu wszystkie. Mam ogrzewanie wodne, tylko grzejniki, kominek z płaszczem + piec gazowy Vailant. Grzejemy drugi sezon i nie widzę zbytniej poprawy. Napiszcie jak jest u was?

Aha, mój instalator nie odbiera telefonu :evil: :evil: więc może wy coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, czy to z moją instalacją coś nie tak, czy to normalne? Grzejniki baaardzo często mi się zapowietrzają, czaem codziennie muszę latać i odpowietrzać, czasem jeden uparcie jest zimny, a średnio raz w tygodniu wszystkie. Mam ogrzewanie wodne, tylko grzejniki, kominek z płaszczem + piec gazowy Vailant. Grzejemy drugi sezon i nie widzę zbytniej poprawy. Napiszcie jak jest u was?

Aha, mój instalator nie odbiera telefonu :evil: :evil: więc może wy coś podpowiecie?

 

Jak dla mnie są 3 możliwości:

1. Masz gdzieś nieszczelny układ przez który dostaje się powietrze do układu (na tym odcinku musiałoby być podciśnienie)

2. Do układu dostaje się wciąż świeża woda

3. Lokalnie jest woda zagotowywana.

Najbardziej prawdopodobna jest chyba wersja 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie są 3 możliwości:

1. Masz gdzieś nieszczelny układ przez który dostaje się powietrze do układu (na tym odcinku musiałoby być podciśnienie)

2. Do układu dostaje się wciąż świeża woda

3. Lokalnie jest woda zagotowywana.

Najbardziej prawdopodobna jest chyba wersja 3.

 

Hmm, w jaki sposób woda może być zagotowywana? Palę głównie w kominku i jakby woda się zagotowywała, czyli osiągała 100 st. to chyba działo by się coś z naczyniem wzbiorczym? Woda by tam wrzała chyba. A co do nieszczelności układu, czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić? Próba układu była robiona na początku, i wtedy było ok, coś się mogło spierniczyć potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze: W instalacji wydziela się wodór - był wątek na ten temat, nie czytałem ale może tam jest wyjaśnienie....
można sprawdzić, czy to wodór przykładając do grzejnika zapałkę i odkręcając zaworek odpowietrzający. Ale podobno ma się tylko raz chęci na takie eksperymenty. Poszukaj Magdo tego wątka i poczytaj....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie są 3 możliwości:

1. Masz gdzieś nieszczelny układ przez który dostaje się powietrze do układu (na tym odcinku musiałoby być podciśnienie)

2. Do układu dostaje się wciąż świeża woda

3. Lokalnie jest woda zagotowywana.

Najbardziej prawdopodobna jest chyba wersja 3.

 

Hmm, w jaki sposób woda może być zagotowywana? Palę głównie w kominku i jakby woda się zagotowywała, czyli osiągała 100 st. to chyba działo by się coś z naczyniem wzbiorczym? Woda by tam wrzała chyba. A co do nieszczelności układu, czy jest jakiś sposób żeby to sprawdzić? Próba układu była robiona na początku, i wtedy było ok, coś się mogło spierniczyć potem?

 

 

Kocioł jakiego używasz jest też wytworem fizycznym. Nie ma w każdym miejscu tej samej temperatury. Jesli w którymś miejscu na ściance dojdzie do zagotowania wody (niekoniecznie musi to być 100 stopni C) to nie oznacza jeszcze, że w naczyniu zbiorczym będzie woda wrzała.

Co do nieszczelności to zawsze może się coś zdarzyć choć nie jest to bardzo prawdopodobne. Sprawdzić to można tak samo jak na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to dobre odwietrzenie układu. Jednak nie da się odpowietrzyć układu w kilka minut, a nawet w kilka godzin, to trwa długo. Najlepiej zamontować na wszystkich grzejnikach automatyczne odpowietrzniki. Automatyczny odpowietrznik również powinien być zamontowany w kominku. Mi się układ zalany świeżą wodą odpowietrzał przez kilka dni. Sprawdź jeszcze poziomicą w która stronę masz spadek na grzejniku, bo jak masz je źle wypoziomowane to powietrze będzie Ci w nich siedzieć i nigdy ich dobrze nie odpowietrzysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...