Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pytanie do osób mających grzejnik kanałowy i podłogówkę


hejjpozn

Recommended Posts

Bardzo podobają mi się grzejniki kanałowe i chciałabym sobie taki założyć w salonie. Reszta powierzchni, czyli kuchnia, hol, przedsionek i łazienka z założenia mają być w podłogówce, ale Pan w sklepie z grzejnikami poinformował mnie, że takie rozwiązanie niekoniecznie się zgra, a nawet jesli się da to będzie to bardzo kosztowne. Głównym źródłem ogrzewania będzie u mnie piec na ekogroszek 25KW i piec dwufunkcyjny gazowy. Ściany domu 24+15 styro, powierzchnia domu 160m2 użytkowej. Pytanie to kieruję do osób, które mają podłogówkę i grzejnik kanałowy na jednej powierzchni, czy to rozwiązanie było faktycznie drogie i warto je robić, czy dać sobie spokój i zrobić na całości podłogówkę?

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialam w planach grzejniki kanalowe + podlogowka, ale jak otrzymalam ich wycene to szczenka mi opadla i nie moglam jej podniesc. za grzejniki do salonu bez kratek musialabym zaplacic ponad 15 tysiakow, wiec pozostalam przy podlogowce. zreszta naczytalam sie i naogladalam (bardzo popularne w Holandii) jak zbiera sie w nich kurz. praktycznie czyszczenie przynajmniej raz w tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena grzejników mnie nie przeraża, bo mam znajomości w tej branży i dostanę spory rabat. Bardziej interesuje mnie koszt podłączenia i zgrania grzejników z podłogówką, bo z tego co wiem to samo rozplanowane jest skomplikowane i wymaga wiedzy. Jeśli zgranie grzejników z podłogówką znacznie przedrożyłoby samą podłogówkę to wiadomo, że zrezygnuję z kanału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zrobić dwa obiegi grzewcze .Jeden grzejnikowy ,drugi podłogowy.Jeżeli masz kocioł na paliwo stałe to powinieneś zastosować bufor.Za buforem automatykę sterującą dwoma obiegami grzewczymi z mieszaczami.Nadmiar ciepła zgromadzisz do bufora a mieszacze podadzą taką temperaturę odpowiednią do danych obiegów grzewczych.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta naczytalam sie i naogladalam (bardzo popularne w Holandii) jak zbiera sie w nich kurz. praktycznie czyszczenie przynajmniej raz w tygodniu.

 

Po sezonie grzewczym kanał przykrywa się w Polsce podestem posezonowym...

W Holandii jeszcze na takie rozwiązanie nie wpadli..

Kanałowe ogrzewanie połączone z podłogówką pozwala zniwelować negatywne skutki dużej bezwładności ogrzewania podłogowego - kanałowe grzeje szybko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zrobić dwa obiegi grzewcze .Jeden grzejnikowy ,drugi podłogowy.Jeżeli masz kocioł na paliwo stałe to powinieneś zastosować bufor.Za buforem automatykę sterującą dwoma obiegami grzewczymi z mieszaczami.Nadmiar ciepła zgromadzisz do bufora a mieszacze podadzą taką temperaturę odpowiednią do danych obiegów grzewczych.pozdrawiam

U mnie właśnie tak jest zrobione. W kotłowni jest bufor 8) . Oddzielnie jest obwód do podłogówek (z regulatorem temperatury), a oddzielnie obwód na kaloryfery (także kanałowy). Jak to się będzie sprawować to mam nadzieję niedługo zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dużych przeszkleniach grzejnik kanałowy lub inny stojący szpecący i zasłaniający widok

 

 

ekogroszek włączył bym w powrót kotła gazowego przez płyciak a c.w.u. z zasobnika z dwoma lub jedną wężownicą w zależności od miejsca w pomieszczeniu) i założeń eksploatacyjnych.

 

jeśli gaz płynny to zrezygnował bym z niego -> kocioł elektryczny na 0,65 zapotrzebowania c.o. (AWARYJNIE LUB WYJAZDOWO np: na narty).

 

jeśli gaz ziemny nie montował bym kotła na groszek a tylko kondensacyjny jak najwięcej powierzchniowego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...