Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Jakie masz te promienniki? Podajcie linki :)

 

Jeśli mnie pytasz, to ja się bawiłem tylko na działce takimi żarówkami, potocznie zwanymi kwokami, bodajże 375W, czerwonymi. Kosztują ok. 30 zł sztuka. Koniecznie w ceramicznych oprawkach. Jak wpiszesz w google'a kwoka, nie będzie problemu ze znalezieniem. W te święta popracuje nad tematem "kwoka w łazience".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Czy użytkownicy podłogówki zauważyli u siebie obrzęki łydek czy uczucie zmęczenia nóg?

U moich znajomych pojawił się ten problem po dłuższym siedzeniu w jadalni gdzie jest ogrzewanie tego typu.

Ja planuję podłogówkę możliwie wszędzie, ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy użytkownicy podłogówki zauważyli u siebie obrzęki łydek czy uczucie zmęczenia nóg?

U moich znajomych pojawił się ten problem po dłuższym siedzeniu w jadalni gdzie jest ogrzewanie tego typu.

Ja planuję podłogówkę możliwie wszędzie, ale...

 

To się zdarza. Któregoś razu po dłuższym posiedzeniu do tego stopnia, że szedłem spać zygzakiem i nie trafiłem w drzwi ;). Ponadto, przez tę podłogówkę, fatalnie się czułem cały następny dzień. Są różne domy i różne podłogówki - w tych najbardziej energooszczędnych różnica temp. podłogi i powietrza wynosi 1-2 stopnie i nie różni się w dotyku od zwykłej podłogi. Naprawdę myślisz, że może to spowodować "obrzęk łydek"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zdarza. Któregoś razu po dłuższym posiedzeniu do tego stopnia, że szedłem spać zygzakiem i nie trafiłem w drzwi ;). Ponadto, przez tę podłogówkę, fatalnie się czułem cały następny dzień. Są różne domy i różne podłogówki - w tych najbardziej energooszczędnych różnica temp. podłogi i powietrza wynosi 1-2 stopnie i nie różni się w dotyku od zwykłej podłogi. Naprawdę myślisz, że może to spowodować "obrzęk łydek"?

dobre

znajomi pewnie mają rurki co 10cm i 50 stopni zasilanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy użytkownicy podłogówki zauważyli u siebie obrzęki łydek czy uczucie zmęczenia nóg?

U moich znajomych pojawił się ten problem po dłuższym siedzeniu w jadalni gdzie jest ogrzewanie tego typu.

Ja planuję podłogówkę możliwie wszędzie, ale...

 

To typowe objawy za ciepłej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie podpięcia pieca do instalacji i zastanawiam sie nad pompą obiegową...a jako że z Waszą pomocą stworzyłem układ podłogówki to uderzę z kolejnym pytaniem:)

 

Waszym zdaniem warto do podłógówki, gdzie teoretycznie jest stosunkowo stały przepływ stosować pompy adaptacyjne? Myślałem nad LFP Maxima lub Experia; obiegową do bojlera wybiorę chyba energooszczędną LFP Efekta.

 

Jeśli nie adaptacyjna, to jaką energooszczędną byście polecili?

 

I druga kwestia...pompa 4m czy 6m? Jest ok 1200mb pexa + dwie drabinki w łazienkach + "ewentualny awarynjy" grzejnik w salonie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zużyciem prądu :) Poza tym jest bardzo popularna w serwisach zakupowych, i na alledrogo można ją kupić za 599zł :) Nawet skubana na wyświetlacz z poborem mocy.

 

Pytanie było o różnice a nie podobieństwa ;)

http://www.lfp.com.pl/pl/pdf/katalog/EXPERIA.pdf

http://allegro.pl/listing.php/search?string=lfp+experia&category=0&order=pd&change_view=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Załóż tam 2 porządnie przewymiarowane grzejniki.

2. Ja bym w sąsiednich pomieszczeniach przewymiarował podłogówkę, i nie ocieplał ściany wspólnej z garażem.

Przy aktualnie energooszczędnych domkach - podłogi nie przegrzejemy.

 

AD.1 Po co dwa przewymiarowane?

AD.2 A później mamy jak poniżej, przegrzana podłoga. Ogrzewanie garażu przez ścianę od salonu??? Bez komentarza...

 

To się zdarza. Któregoś razu po dłuższym posiedzeniu do tego stopnia, że szedłem spać zygzakiem i nie trafiłem w drzwi ;). Ponadto, przez tę podłogówkę, fatalnie się czułem cały następny dzień.

 

W garażu moim zdaniem ogrzewanie powinno być, może być podłogowe - czemu nie? Może być grzejnik ścienny z głowicą termostatyczną (przewymiarowany o 15%) zasilany tą samą temperaturą co podłogówka (wyjdzie wielki). Ogrzeje w dni kiedy chcemy pomajstrować. Oba rozwiązania proste i ekonomiczne, bez kombinowania, dodatkowych pompek zaworów i nie wiadomo czego jeszcze.

 

Odnośnie samochodu to chodzi o to, że w mokre dni w ciepłym garażu gnije od wody i soli. Bez większej różnicy czy jest plus 5 czy plus 16, na zewnątrz tak nie zgnije bo mamy mróz i przewiew osuszający auto. Dlatego najlepsza jest wiata - ale to inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, co się chce osiągnąć, czego się oczekuje.

Przytoczony cytat kolegi Andriuss miał inny podtekst, którego chyba nie zrozumiałeś :).

Jak napisałem, przy aktualnej energooszczędności domków - podłogówkę przegrzać jest ciężko.

Co do salonu, nie chodziło o ogrzewanie przez ścianę, bo to zbytnie generalizowanie. Ale mniejsza z tym.

 

Za to sam bym podłogówki w garażu nie dał. Z resztą w jednym się zgadzamy.

Garaż w bryle domu, ogrzewany - super sprawa. Ale nie do trzymania tam samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku !

 

Nie wiem, czy wszyscy udzielający się na tym forum sami robią, robili lub będą robić podłogówkę.

Ja raczej (raczej na pewno) nie.

Do tematu przygotowałem się trochę teoretycznie, w zakresie zrozumienia jak liczymy rozstaw rurek w poszczególnych pomieszczeniach.

Kluczem jest policzenie zapotrzebowania na ciepło. Potem to już prosta matematyka i wczytanie się w tabele lub wykresy udostępniane przez różnych producentów rurek. Całość wyliczeń powierzyłem firmie i na mój chłopski rozum, to co tam wychodzi, kupy się trzyma. Wychodzą rozstawy 10 - 30 cm.

 

Schody, w moim przypadku, zaczynają się, gdy pokazuję mój projekt wykonawcom. Widziałem ich pięciu. Żaden z nich nie chce robić instalacji według wyliczeń.

Każdy wie swoje. Przeważnie mają ustalony jakiś rozstaw i na sztywno stosują go w każdym domu. Od 7 cm do 15 cm, przeważnie niezależnie do tego w jakim pomieszczeniu.

Argumentują to przeważnie tak, że teoria teorią a on jest praktykiem i swoje wie, albo, że jak pan chce mieć ciepło w domu, to trzeba zrobić tak.

Kto tu zwariował. Ja czy oni ?

 

Czy spotkaliście się z fachowcem, który ze zrozumieniem podchodzi do takich wyliczeń i według nich realizuje instalacje ?

Edytowane przez gp69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...