Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja dzis zaczalem ukladac podlogowke u nas. Idzie fajnie, na razie:) Elfir, jak rozwijacie rolke? Ktos ja rozwija turlajac pionowo po podloze a druga osoba uklada rurke? Moze sprobuj polozyc rolke plasko na srodku pomieszczenia i rozwijac sobie potrzebna rurke obracajac roke plasko po podlodze? U mnie to sie sprawdza i nawet jednoosobowo mozna dac sobie rade. Spinki 60mm daje maks co 40 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? Jakie kotwy? Jaki beton?

Masz jakieś zdjęcia tych odstających zakrętów? Bo może nie ma się specjalnie czym przejmować.

 

Mocuje do betonowej wylewki. Rura odstaje na jakieś 1 cm od podłoża, co przy anhydrycie grubości 5 cm ma znaczenie.

 

U mnie rozkłada instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocuje do betonowej wylewki. Rura odstaje na jakieś 1 cm od podłoża, co przy anhydrycie grubości 5 cm ma znaczenie.

 

U mnie rozkłada instalator.

 

Dupa nie instalator - pewnie jakiś łahudraulik prędzej.

 

Po groma ci w takim razie pasek przyścienny i dylatacje skoro przydybluje wszystko do betonu pod spodem, najpierw rurę, a po wylaniu razem z rurą wylewka stoi jak dzwon :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir rozumiem, że "instalator" kotwi ci do betonowej wylewki styropian, na którym układa i mocuje rury OP - OP to podłoga pływająca, przy zakotwionym styropianie pływająca już może nie być, a jeżeli jeszcze nie daj Panie nie zabezpieczy tych kotew ( nie oddylatuje od wylewki) i anhydryt je "przyłapie", to już na pewno pływająca nie będzie, więc po co inne dylatacje przejmujące ruchy unieruchomionej podłogi.Unieruchomiona wylewka OP to inne komplikacje z klawiszowaniem grzejącej podłogi włącznie

 

Jeśli źle zrozumiałem twoją poprzednią wypowiedź to sorry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podniosą się przy robieniu wylewek? Wyglądają na sprężyste

 

A dlaczego są sprężyste ? Bo źle rozwijane i układane.

 

Zwijałaś kiedyś przedłużacz, na pewno, i co trzeba robić żeby wychodziły ładne, równe kręgi ? Ano obracać albo tym co już zwinęłaś albo tym co leży jeszcze na ziemi.

 

Tomasz Antkowiak już coś sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...