Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak na marginesie.

Wykonawca wykonał mi instalację ogrzewania podłogowego - rezultat jest estetyczny i zadowalający i nawet gotowy byłem go polecić na forum i wszystko byłoby ok, gdyby nie faktura...

 

Policzył tak:

materiały netto + koszt robocizny netto + 19 % podatku dochodowego + 8 % podatku VAT.

 

Z tym 19 % to jakieś kuriozum !

Nie uzgodniles ceny instalacji przed rozpoczeciem prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś układał pola w kształcie trójkąta na listwach? myślę, jak to zrobić.

Oj twój wykonawca to cię musi lubić.

W łazience podział na strefy wygląda rozsądniej.

Rozłożyć rury w taki trójkąt do szpica (salon) będzie bardzo ciężko.

Ludzie mają problem z ciasnym zakrętem 90st, a co dopiero z takim malutkim kątem.

Łatwiej będzie rozłożyć to w kształcie prostokątów (takich koślawych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj twój wykonawca to cię musi lubić.

W łazience podział na strefy wygląda rozsądniej.

Rozłożyć rury w taki trójkąt do szpica (salon) będzie bardzo ciężko.

Ludzie mają problem z ciasnym zakrętem 90st, a co dopiero z takim malutkim kątem.

Łatwiej będzie rozłożyć to w kształcie prostokątów (takich koślawych)

 

To jest tylko rysunek, nikt nie wygina rur do szpica, po prostu łatwiej tak narysowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś układał pola w kształcie trójkąta na listwach? myślę, jak to zrobić.

 

http://www.timtur.com.pl/budowa/2014/383.jpg

 

..to co ułozysz będzie dalekie - i to bardzo - od projektu....

wszytkie "ostre" narożniki będą miały łuki o promieniu ....8-10cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jest przecież, że nikt takich szpicy nie ulozy, i tak bedzie trzeba giac na sprezynie

przy takich zakretach, na listwach tez da rede zrobic tylko trzeba sobie dobrze rozplanowac

dlugie podejscia w peszlach lajna z tym robota ;)

 

Nie w peszlach a w otulinie, az tak zle nie jest, wystarczy nieco smarowidła do kanalizacji i mozna lekko naciągac otulinę, nie zaszkodzi jej podzielic na odcinki max 5 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzył tak (przykład):

materiał - 4000 netto

robocizna - 4000 netto

suma = 8000 zł

podatek 19 % - 1520

suma = 9520

8 % vat - 761

do zapłaty = 10 281

 

Pierwszy raz spotkałem się z takim absurdalnym rozliczeniem !

Jeśli tak Ci policzył to poproś go aby dokładnie takie rozliczenie znalazło się na FV.

Jak Ci ją wystawi to idź do US i pokaż im tą fakturę.

Swoją drogą to czego to ludzie nie wymyślą aby jeszcze parę groszy skubnąć?:jawdrop:

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca wykonał mi instalację ogrzewania podłogowego - rezultat jest estetyczny i zadowalający i nawet gotowy byłem go polecić na forum i wszystko byłoby ok, gdyby nie faktura...

Policzył tak:

materiały netto + koszt robocizny netto + 19 % podatku dochodowego + 8 % podatku VAT.

Z tym 19 % to jakieś kuriozum !

 

Wygląda na to że gość próbuje Cię nacinagnąć na 19% (również od materiałów, a chyba nawet więcej 20.5%, bo jeszcze to tego 8% VATu dolicza)! Jakaś kpina. Zrób tak: poproś go o potwierdzenie i podpisanie (!) tego (dokładnie w takiej postaci) na piśmie. Zanim cokolwiek zrobisz czy powiesz o tym "rozliczeniu".

 

To 19% to nie wiem skąd mu się wzięło (on powiedział?), wygląda jak podatek dochodowy, jakoś niedorzecznie liczony. Może chce wyczarować rozliczenie "na czarno", jeśli tak to nie zgadzaj się na to, choćby ze względu na gwarancję (a również ze zwyczajnej uczciwości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pytanie we własnej sprawie...

 

Robię sobie podłogówkę (u mnie 100%, w tym kąsek "ścianówki"). Rozdzielacze mam Kana (75A), rurę Kan 18x2 PERT (na ścianówce Pex/Al/PE Wavin). Czy dobrze ogarniam, że do rozdzielaczy potrzebuję: złączki eurokonus (dla rury PERT 18x2 coś takiego, dla Pex/Al/PE takie), na belkę zasilania i powrotu po trójniku z odpowietrznikiem i zawotem upustowym, po drugich stronach belek po zaworze kulowym z półśrubunkiem (BTW, jaką firmę kupować aby była przyzwoita jakość i znośna cena?), i dalej już w kierunku pumpy i gazkotełła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i pytanie we własnej sprawie...

 

Robię sobie podłogówkę (u mnie 100%, w tym kąsek "ścianówki"). Rozdzielacze mam Kana (75A), rurę Kan 18x2 PERT (na ścianówce Pex/Al/PE Wavin). Czy dobrze ogarniam, że do rozdzielaczy potrzebuję: złączki eurokonus (dla rury PERT 18x2 coś takiego, dla Pex/Al/PE takie), na belkę zasilania i powrotu po trójniku z odpowietrznikiem i zawotem upustowym, po drugich stronach belek po zaworze kulowym z półśrubunkiem (BTW, jaką firmę kupować aby była przyzwoita jakość i znośna cena?), i dalej już w kierunku pumpy i gazkotełła?

 

Tak potrzebujesz tych rzeczy.

JA brałem rozdzielacz Capricorn http://pl.capricorn.pl/catalog/products/1986 i wszystko było w komplecie. Tam masz rozpiskę zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda na to że gość próbuje Cię nacinagnąć na 19% (również od materiałów, a chyba nawet więcej 20.5%, bo jeszcze to tego 8% VATu dolicza)! Jakaś kpina. Zrób tak: poproś go o potwierdzenie i podpisanie (!) tego (dokładnie w takiej postaci) na piśmie. Zanim cokolwiek zrobisz czy powiesz o tym "rozliczeniu".

 

To 19% to nie wiem skąd mu się wzięło (on powiedział?), wygląda jak podatek dochodowy, jakoś niedorzecznie liczony. Może chce wyczarować rozliczenie "na czarno", jeśli tak to nie zgadzaj się na to, choćby ze względu na gwarancję (a również ze zwyczajnej uczciwości).

 

 

Mam to na piśmie w meilu podpisane danymi firmy.

Co dalej mogę zrobić?

Urząd Kontroli Skarbowej interesuje się takimi sprawami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...