Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Może najpierw pogadaj z firmą. Kurcze US to oststeczna ostatecznośc.

 

Ma gościa poprosić aby go nie oszukiwał? W załączniku z kwiatami czy bombonierką (bo z kawą, to raczej do US)?

 

PS. Ta niebieska siatka w twoim dzienniku wygląda jak siatka (knaufa) którą dawałem pod ścianówke (większe oczko jak elewacyjna),

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzył tak (przykład):

materiał - 4000 netto

robocizna - 4000 netto

suma = 8000 zł

podatek 19 % - 1520

suma = 9520

8 % vat - 761

do zapłaty = 10 281

 

Pierwszy raz spotkałem się z takim absurdalnym rozliczeniem !

 

Podatek dochodowy z materiału? Pytaj go skąd wziął ten podatek i co to w ogóle jest., bo moim zdaniem ani to podatek liniowy, ani inny. Dochodem dla niego nie jest przecież koszt materiałów, więc obliczenie z czachy ;(

Vat też źle wyliczony powinno być 761,6pln ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to na piśmie w meilu podpisane danymi firmy.

Co dalej mogę zrobić?

Urząd Kontroli Skarbowej interesuje się takimi sprawami?

 

Nie znam się, ale oni raczej zainteresowaliby się gdyby gość Ci tę usługę (i materiał) sprzedał "bez papiera" (lub chciał?). To chyba bardziej sprawa dla policji (próba wyłudzenia/oszustwa?). W żadnym wypadku nie płać tych 19%. [Materiał netto + usługa netto] *1,08 (8%VAT), umowa, gwarancja, faktura. Kropka. Już prędzej Ty poproś o rabat za ten niefortunny incydent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Na podłodze piętra mam ułożone rury fi75 z wentylacją (parteru). Luki na nie (między styro) wypełniłem perlitogipsem. W tych miejscach oczywiście pexa nie zamocuję, omijam je (to nie problem), ale chciałbym nad nimi położyć dodatkowy "listek" styro (2cm?), bo w sumie styrek też jakoś separuje akustycznie te pokoje od parteru (stropu), ale ten miejscowy mix rur WM i perlitu już mniej.

 

Czy mogę tak zrobić? Jeśli tak, to czy to podwyższenie wykonać takim "schodkiem" (jak na rysunku niżej), czy może lepiej ukosem?

 

pietro-op-wm-1a.jpg

 

 

może być ale ruch i tak będzie ograniczany przez dylatacje przy ścianach czyli jak pasek to max 05cm

 

Trzeźwa uwaga, faktycznie. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzył tak (przykład):

materiał - 4000 netto

robocizna - 4000 netto

suma = 8000 zł

podatek 19 % - 1520

suma = 9520

8 % vat - 761

do zapłaty = 10 281

 

Pierwszy raz spotkałem się z takim absurdalnym rozliczeniem !

A może facet zwyczajnie strzelił babola / się wziął i pomylił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Dom około 200m2 ogrzewanie podłogowe oczywiście, poddasze użytkowe ale ogrzewanie jego okazjonalne czyli jest srodek zimy i chcemy sobie z chłopakami raz na jakiś czas pograć w ping ponga albo na bębnach itp. Czy można zrobić jakies takie ustrojstwo/przełącznik/zawór, że przestaje grzać na dole a podgrzewa na górze do temperatury np 18-19 oC. Wymyśliłem sobie takie rozwiązanie by nie zwiększać mocy PCi tylko po to by okazjonalnie podgrzać poddasze ale mieć taką możliwość. Dzięki za rady i uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że było coś takiego i nawet to widziałem na oczy, ale załóżmy że kiedyś trzeba tam będzie zrobić jakieś minimieszkanko bo np się obrażę

 

Jak strop nie będzie odizolowany od dołu to i tak będziesz miał ciepło (może kilka stopni mniej). Szczerze to ja przy PC grzałbym wszędzie, bo to raptem będzie 100-200zł różnicy. Kładź rurki i jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co grzać obieg na parterze i na górze gdzie nie będę tego potrzebował, to nie musi być automatyczne czy na pilota:), mogę pójść do kotłowni i coś przekręcić, włączyć może jakąś dodatkową pompkę.

Narazie nie podobają mi sie pomysły z farelką ani z grzaniem góry przez cały czas.

 

W sumie moja niewielka wiedza wykluczyła te pomysły od razu zanim zadałem pytanie.

 

Jakieś inne opcje?:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po co grzać obieg na parterze i na górze gdzie nie będę tego potrzebował, to nie musi być automatyczne czy na pilota:), mogę pójść do kotłowni i coś przekręcić, włączyć może jakąś dodatkową pompkę.

Narazie nie podobają mi sie pomysły z farelką ani z grzaniem góry przez cały czas.

 

W sumie moja niewielka wiedza wykluczyła te pomysły od razu zanim zadałem pytanie.

 

Jakieś inne opcje?:bash:

 

Zakręcasz te obiegi podłogówki na poddaszu zaworem i po sprawie, gdy potrzebujesz odkręcasz. Jeżeli dach masz ocieplony a zakładam, że masz skoro chcesz z tego skorzystać od czasu do czasu również latem, to raczej ujemne temp. chyba tam nie grożą więc nic się nie stanie.

 

Możesz też kupić najtańszą klimę i nią ogrzać/ochłodzić gdy zajdzie potrzeba, jeżeli tylko ogrzać sporadycznie to farelka albo jakieś inne ustrojstwo na prąd wyjdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko dzięki za zawory :) Już myślałam że przyjdzie mi zbankrutować na te dedykowane :)

Czy rozmiar grzejnika drabinkowego 55x105 cm wystarczy do łazienki 250x360 ?

 

No i mam jeszcze jedno pytanie :) Jakie Panowie i Panie macie fugi na ogrzewaniu podłogowym ? Ile dać żeby nic złego się nie działo

Planuję płytki wielkoformatowe ;) 60x60 i 20 x120 .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...