Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek kumulacyjny-projekt i budowa ;)


pit79

Recommended Posts

Witam!

 

Nie mogę nadal przeżyć tego, że te warstwy nie będą przewiązane.

Ze zdjęcia wynika, że po ułożeniu jeszcze jednej warstwy rdzenia powinna wyjść płaska powierzchnia (jedna cegła w pionie i trzy na płask) i wtedy możnaby przewiązać warstwą cegieł na boku. Przy okazji wyszłaby od razu ta połówka warstwy i na nią znów warstwa podstawowa.

Bogusław co Ty na to.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 748
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Super, że to narysowaliście.

 

Mi dziś wykonali przyłacze do gazu :) Zaraz wracam do swojej roboty.

 

Trochę za duży zrobiłem kanał na dole i cegły pionowe zachodzą jakiś cm mniej ale już trudno. Tak samo po długości, alt ten sie nie myli co nic nie robi:)

 

Na 2 pionowe przegrody chcialbym zastosowac cegłe ktora nie ma 11,5 tylkno 12,4 ale to chyba zbytnio nie zmieni działania akumulatora? Akurat cegły te trzymają bardzo dobrze wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymurowaniu pierwszej warstwy kanału zbiorczego ,dobrze byłoby ułożyć na nim cegły z przegrodami, by sprawdzić czy "poza kasą" wszystko się zgadza.

Pit. No teraz wiesz po co puszczam takie teksty.

Przemyśl sprawę i jak coś, to nic się nie stanie jak rozbierzesz i złożysz dobrze.

Pierwszą moją pracę robiłem trzy miesiące i rozebrałem po namyśle.To tak na pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek. tu jak jest przewiązanie cegieł,to cegła przegrody musi być ścieniona,by wyrównać poziom,a w górze mały kawałek jest dodany.

Wydaje mi się,że tej cegły nie trzeba ścieniać,a ten mały kawałek położyć trzeba na przewiązaniu,to wtedy w ostatniej warstwie będzie równo.

Proszę o sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dziewczyny i chłopaki wracamy chyba do pierwotnej i moim zdaniem najlepszej koncepcji obudowy akumulacyjnej z magnezytu :D.

 

Tak bym to w uproszczeniu widział:

 

http://images48.fotosik.pl/234/2a429c53393bd1a5.jpg

 

Czyli bunkierek ceglany z oknem o wymiarach umożliwiających włożenie i wyjęcie wkładu w jednym kawałku. Nadproże z betonu budowlanego, na górze wieniec betonowy, stabilizujący całość i pokrywa betonowa - raczej dzielona - ten element oczywiście do dyskusji.

Wewnątrz obudowy można poustawiać korpulentne elementy metalowe, zgodnie z pomysłem Bogusława.

Obudowa jak na schemacie ważyć będzie około 1000kg, zatem mamy pojemność cieplną 1000kJ na każdy stopień podniesionej weń temperatury. Odpowiada to około 250 l wody, ale z racji tego, że wodę możemy zagrzać o jakieś 50-60st., tutaj ten wzrost może wynieść 150-200st., co daje nam już prawie odpowiednik 1000 litrowego zasobnika/akumulatora wodnego.

 

Schemat nie uwzględnia oczywiście koniecznych otworów konwekcyjnych.

 

Ściany z zewnątrz trzeba będzie pokryć 1 cm matą włóknistą, najlepiej z folią aluminiową. Na to dopiero ścianka elewacyjna z cegły szamotowej. Przy murowaniu obudowy w spoiny trzeba będzie więc wstawiać kotewki z drutu ocynkowanego fi 2mm (w kształcie wydłużonego "Z").

 

Czekamy na powrót inwestora z cegłą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek. Ja bym tego akumulatora nie przewiązywał w koło,tylko do pierwszej przegrody.Cegłę trzeba byłoby skrócić o 7 cm.Dlatego,że na tej wysokości nie ma wysokich temperatur a poza tym ciepło z rozdzielacza zostanie rozdzielone na cztery części.Rozdzielacz jest elementem najbardziej narażonym na "rozchodzenie".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że ten górny kanał-rozdzielacz będzie najbardziej narażony na wyższą temperaturę i przede wszystkim na wstrząsy cieplne. Natomiast niżej nie sądzę, żeby temperatura mogła wrosnąć powyżej 150st, no i będzie rosnąć łagodnie. Ale czy nie musimy zabezpieczyć się na wypadek zapłonu sadzy? Użytkujesz taki wymiennik, nie zdarzała Ci się taka sytuacja?

 

Wiem, że żeby sadza się zapaliła musi się tam dostać powietrze, w normalnej sytuacji go tam oczywiście nie ma, ale na wejściu rury z kasety nigdy nie zapewnimy 100% szczelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, wróciłem z cegłami :) Zaraz na spokojnie przeczytam co napisaliście i przeliczę jak się ma rysunek Wojtka do mojej podstawy.

 

Cegła magnezytowa po wzięciu do ręki robi niesamowite wrażenie jak dla mnie, sporo cięższa od samotu i innych cegieł jakie kiedykolwiek miałem w ręku.

 

Nie mogę doczekac się efektu końcowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to sam kład chciałbym by był obudowany mniej więcej tak( pożyczyłem zdjęcie jednego z forumowiczów) http://img687.imageshack.us/img687/7785/579366n.jpg

 

Chodzi mi o najbliższą okolice przedniej ścianki wkładu, nie o całą konstrukcję- nie wiem tylko jak do tego będzie się miało to nadproże.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...