Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze suszarki kondensacyjnej


june1977

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 104
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ku pamięci zapisuję. prasowanie to moja zmora. Mam właśnie olbrzymi kosz prasowania + 2 pełne suszarki nowego prania,które oczywiście stoją w salonie(uroki mieszkania w bloku) a tu już przynajmniej 2 kolejne prania. To jakis koszmar!!!

Skąd ja to znam :D

w bloku było wszystko na widoku a teraz w domu schowane w pralni :oops:

sterty ciuchów do prasowania.....

 

Obecnie pranie przekładam z pralki do suszarki, czyli niejako pięterko wyżej (suszara stoi na pralce)

Po ok godzinie wyjmuję z suszarki, składam w kosteczkę a domownicy już sobie zanoszą do szaf.

A jacy zadowoleni, że nie muszą grzebać w stercie ciuchów co rano :p

No cieszę się jak dziecko z zabawki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Ten model który wybrałam (AEG Electrolux 59840) jest świetny, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń i na dodatek ma klasę A, co jest rzadkie wśród suszarek (a suszę baaaardzo często więc każda oszczędność się liczy)

...

 

Mam od prawie roku ten sam model. Nie wiem jak do tej pory moglam bez tego urzadzenia funkcjonowac :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My od roku uzywamy suszarki AEG Lavatherm T88840, klasa energetyczna B (http://new.portone.pl/produkt-Suszarka_Lavatherm_T88840_-82951,82.html). Przekonala nas do tej suszarki duza ilosc programow parowych. Sprawuje sie bardzo dobrze, nie mamy zadnych zastrzezen.

Nie korzystamy z niej bardzo intensywnie, jesli juz, to w taryfie nocnej, podobnie jak w przypadku pralki i zmywarki.

Na codzien, w zaleznosci od sezonu/pogody, suszymy zazwyczaj ubrania na tarasie lub w suszarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
kuleczka na ktory model sie zdecydowalas?Ja tez uzywam suszarki (niestety nie wlasnej) dlatego w nowym domku od razu zakupie sobie to cacko.Obecnie mam cos z Boscha(nie wiem jaki model) ale po wyciagnieciu rzeczy jednak trzeba przeprasowac .Mozliwe ze jest to kwestia zbyt pelnego zaladunku :roll:

Tak się składa, że mam również Boscha model WTS 86513 BY

Cały czas testuję różne programy i czasem kilka rzeczy mam do prasowania a czasem wszystko od razu do szafy.

Rzeczywiście im mniej w suszarce tym lepiej, ale też bez przesady. Najlepiej kiedy jest tak pół bębna, może być minimalnie więcej. To akurat równa się załadunkowi mojej pralki.

Zauważyłam też, że kiedy są same duże rzeczy, typu dżinsy, pościel, koce, to też się trochę wygniotą.

Póki co najlepiej wypada program "do szafy" i "mix" :D

 

Moja suszarka ma klasę energ. B, ale nie martwię się tym zbytnio. Kiedy odejmę koszty prądu zużywanego przez żelazko, wydatki na płyny do płukania, własny zmarnowany czas to i tak mi wychodzi in plus :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
  • 5 weeks później...

Dzisiaj byłam w kilku sklepach, ale nic ciekawgo się nie dowiedziałam od sprzedawców.

Który model wybrać

Elektrolux EDH 97980W około 2400zł

http://www.electrolux.pl/Products/Pralnictwo/Suszarki/Suszarki_z_pomp%c4%85_ciep%c5%82a/EDH97980W

czy

AEG 59840 około 3000zł

http://www.aeg-electrolux.pl/node146.asp?ProdID=15467

i jeszcze AEG 59850

http://www.ceneo.pl/5257168

nie wiem czym się róznią.Może jedna to starszy model???

Zależy mi żeby była klasy A i żebym mogła przestać prasować przynajmniej 90% rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie zadałam sobie trudu przestudiowania parametrów wskazanych modeli. Moim zdaniem po trzech latach uzytkowania siemensa z górnej półki najważniejszym parametrem jest wielkość wkładu. Suszarka powinna na raz jak najwięcej suszyć, to oszczędza i czas i enerię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie zadałam sobie trudu przestudiowania parametrów wskazanych modeli. Moim zdaniem po trzech latach uzytkowania siemensa z górnej półki najważniejszym parametrem jest wielkość wkładu. Suszarka powinna na raz jak najwięcej suszyć, to oszczędza i czas i enerię.

 

Wszystkie 7 kg wsadu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
nowe energooszczędne suszarki - działają jak to producenci się chwalą na zasadzie pompy ciepła - ale mają też jedną wadę - nie mają programów parowych.

I tutaj moje pytanie do użytkowników/czek suszarek starszego typu - czy używacie programów parowych?

 

Tak sklada sie , ze mamy pralke LG WD-14440FDS, ktora posiada program parowy wiec nam to wcale nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...