Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tynk barwiony w masie czy do malowania


Recommended Posts

Zdecydowaliśmy się na tynk polimerowo mineralny terranova. Ekipa uważa że lepszy jest do malowania i później pomalować farbą. Tańszy jest barwiony w masie (odchodzi koszt malowania i farby). Nie wiem jaki wybrać. Co wy myślicie na ten temat?
No pomyśl:

- ekipa woli ten do malowania bo ma więcej roboty ale i więcej kasy

- tańszy jest ten barwiony.

 

Jeżeli barwiony w masie to moim zdaniem masz większą pewność na jednorodność koloru na całości. Jak malowany, to na 90% znajdą się miejsca, gdzie pomalują za słabo i odcień będzie inny.

Dodatkowo, czy ta farba nie będzie bardziej narażona na działanie warunkó atmosferycznych aniżeli cały kolorowy tynk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli barwiony w masie to moim zdaniem masz większą pewność na jednorodność koloru na całości.

W moim przypadku ta jednorodność nie została zachowana.

Pracownik Castoramy machnął się chyba z dozowaniem barwników.Tynk kupiony następnego dnia był o ton ciemniejszy. :evil:

No ale to chyba podstawa do reklamacji. Co prawda jeżeli tynk już na murze, to za dużo nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy się na tynk polimerowo mineralny terranova. Ekipa uważa że lepszy jest do malowania i później pomalować farbą. Tańszy jest barwiony w masie (odchodzi koszt malowania i farby). Nie wiem jaki wybrać. Co wy myślicie na ten temat?
No pomyśl:

- ekipa woli ten do malowania bo ma więcej roboty ale i więcej kasy

- tańszy jest ten barwiony.

 

Jeżeli barwiony w masie to moim zdaniem masz większą pewność na jednorodność koloru na całości. Jak malowany, to na 90% znajdą się miejsca, gdzie pomalują za słabo i odcień będzie inny.

Dodatkowo, czy ta farba nie będzie bardziej narażona na działanie warunkó atmosferycznych aniżeli cały kolorowy tynk?

 

 

Słyszałem rzecz wręcz odwrotną. Tynk z różnych partii (czytaj - worków) może mieć inny odcień, co nie jest podstawą do reklamacji. Co do malowania to pierwsze słyszę o takim problemie. Jeśli 90% tynków malowanych na kolor ma plamy o różnych odcieniach to jak ludzie sobie radzą z malowaniem wnętrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wzgledu na system jedna ściana powinna być robiona za jednym zamachem czyli materiał z jednej partii (worka, puszki, kubła czy tp.) musi być szybko położony na całej ścianie. U mnie jedną ścianę, taką mocniej nasłonecznioną i bez załomków, robiło chyba 6 ludzi w niecałą godzinę. Uwijali się aż miło było patrzeć. i równo wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli barwiony w masie to moim zdaniem masz większą pewność na jednorodność koloru na całości. Jak malowany, to na 90% znajdą się miejsca, gdzie pomalują za słabo i odcień będzie inny.

Dodatkowo, czy ta farba nie będzie bardziej narażona na działanie warunkó atmosferycznych aniżeli cały kolorowy tynk?

 

 

Słyszałem rzecz wręcz odwrotną. Tynk z różnych partii (czytaj - worków) może mieć inny odcień, co nie jest podstawą do reklamacji. Co do malowania to pierwsze słyszę o takim problemie. Jeśli 90% tynków malowanych na kolor ma plamy o różnych odcieniach to jak ludzie sobie radzą z malowaniem wnętrz?

Dlatego jak wszędzie powinno się brać materiały z tych samych partii, żeby nie mieć problemów z delikatnymi odcieniami - to samo tyczy się przecież chociażby kafelek.

Co do 90% - tak mi się rzuciło - ale już widziałem tynki, na których widać było, gdzie majstry słabiej pociągneli farbą i prześwitywał podkład - czy to biały czy szary. Nie chodziło mi tutaj o różne odcienie kolejnych partii farby.

A co do malowania wnętrz - ze względu na mniejszą powierzchnię zmniejsza się prawdopodobieństwo konieczności wymiany baniaka z farbą - czyli malujemy całość jedną partią materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie malowali (dwukrotnie) i nie widzę problemów z kolorem jak na moje oko (pół na pół ciemny kolor i jasny, więc oba przypadki przećwiczone).

malowanie ma tą zaletę cenową jeśli ktoś chce coś silokonowego/silikatowego że tynk mineralny+farba silik*+robocizna za malowanie wychodzi taniej niż tynk silik*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...