Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Kill the bastard!! :D Widać, że kargulowi się nudzi, jak cholewka. Może byś go spróbowała zatrudnić u siebie, np. przy ogródku. Jakby sobie dorobił, to stracił by zainteresowanie podglądaniem, a przy okazji coś pożytecznego by spowodował... Może...

:D

No i na "ojcowiźnie" by robił...

 

Ten styk płytek na daszku z elewacją to tylko silikonem zabezpieczasz? Nie lepiej tam dać obróbkę z blachy, albo jakiś cokolik dokleić (np. z piaskowca)? :)

PS: silikon oczywiście dekarski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kill the bastard!! :D Widać, że kargulowi się nudzi, jak cholewka. Może byś go spróbowała zatrudnić u siebie, np. przy ogródku. Jakby sobie dorobił, to stracił by zainteresowanie podglądaniem, a przy okazji coś pożytecznego by spowodował... Może...

:D

No i na "ojcowiźnie" by robił...

 

Ten styk płytek na daszku z elewacją to tylko silikonem zabezpieczasz? Nie lepiej tam dać obróbkę z blachy, albo jakiś cokolik dokleić (np. z piaskowca)? :)

PS: silikon oczywiście dekarski?

 

Hejka Martinezio :p

Cos sie wymysli i zajecie Kargulowi znajdzie ..... :p ......

Co do plytek to oczywiscie silikon dekarski ( ma sie rozumiec ) ..... nie chcialam zadnych cokolikow , ani z blachy ani z plytek czy piaskowca .... za duzo tego " kraszenia " na takim malym daszku .... jedynie ma przyjsc Pan od elewacji i w miejscu styku plytki ze sciana jeszcze wyrownac teren tynkiem tak zeby zachodzil bardziej na plytke oczywiscie jak da sie to zrobic . A tak szczerze to te plytki polozone bardziej z koniecznosci niz z przekonania ..... bo zeby mi si to podobalo to raczej :no::no::no:.... myslalam o obrobce z blachy calego daszku , ale niestety nie moglam nigdzie kupic odpowiedniej grubosci blachy i w kolorze odpowiadajacym obrobkom blacharskim dachu :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewien, czy da się baranka tak obrobić :/ U mnie nasz majster twierdził, że nie bardzo, bo ziarna powpadają w te dziury barankowe i zrobi się bardziej gładka powierzchnia... IMO lepiej tam dać niewielki cokolik z piaskowca (tak z 5cm), albo z tych płyteczek, co na daszku. No, ale ok - zrobisz tak, aby Tobie się podobało i było (be)szczelne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewien, czy da się baranka tak obrobić :/ U mnie nasz majster twierdził, że nie bardzo, bo ziarna powpadają w te dziury barankowe i zrobi się bardziej gładka powierzchnia... IMO lepiej tam dać niewielki cokolik z piaskowca (tak z 5cm), albo z tych płyteczek, co na daszku. No, ale ok - zrobisz tak, aby Tobie się podobało i było (be)szczelne :)

 

Hejka ... tez nie wiem czy sie da tak baranka obrobic :p .... pewnie wyjdzie z niego owieczka . Biore " to na klate " nie chcialam zadnych dodatkowych ozdobnikow ( cokoliki ) i tak jest juz obrobka z blachy , rynna , tynk , plytki ......... :rolleyes: wystarczy jak na jeden maly daszek . Licze na to dobre uszczelnienie przez Pana Plyteczke :p ...... zobaczymy po jesieni i zimie , a jak sie rozszczelni ....... to sie wytnie :p..... jak wiesz Marti u mnie nie takie rzeczy sie wycinalo :sick:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to ja - jako kolejny 'sęp' - przyleciałam żeby sobie pooglądać, po podglądać Budowę ;)

dawnooo mnie tu nie było i widzę spore zmiany, domek prawie prawie wykończony ....

 

Kardaminka ........ ale jest to PRAWIE !!!!!!!!!! i pracy jeszcze duzo ..... :o

Pozdrawiam cieplutko :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edytko......troche mnie nie było.....a u Ciebie takie zmiany:)

ciesze się, że wszystko idzie do przodu i domek prawie gotowy:)

a ja przeczytałam, że masz juz wszystkie okna umyte.....to mi szczęka opadła!!!!!!!!!!!!

ja dopiero dwa umyłam:(

 

Hejka Kala :p

Okna wymagaly mycia .... oj tak tak ..... czekalam , az elewacja bedzie skonczona ..... troche tego bylo bo polaciowych mam 9 szt . na poddaszu 5 okien i parter 8 w tym 4 okna sporych rozmiarow !! . A niech Stylus ma lepsze widoki na przyszlosc;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem... PRAWIE!!!!!!!! robi wielką różnicę :)

 

Przeglądałam sobie (prawie) cały Twój dziennik i muszę przyznać, że chyba nie ma drugiego takiego jak ten. Tzn - nie ma drugiego takiego, który miałby tak potężną fotorelację, jak Twoja. Hm... miło się przegląda takie dzienniki :yes:

 

Podczas przeglądania przyuważyłam, okna - zresztą, nie idzie ich nie zauważyć :p - chodzi mi tu głównie o kolor. Jaki Ty masz kolor swoich okien? Orzech, czy złoty dąb? Dlaczego, o to pytam powiem Ci później :) kiedy potwierdzisz (lub nie) moje "oględziny" :)

Spytam jeszcze o styropian - ocieplałaś dom szarym styro - czym się głównie sugerowałaś, kiedy go wybierałaś? Tu akurat pytam, gdyż sama w pewnym momencie stanę przed takim wyborem.

W temacie całęj elewacji nie powiem ani słowa... :no: bo nie mam nic do powiedzenia - po prostu, bardzo mi się podoba :)

Zaintrygował mnie Twój 1426 post i "zatroskany" sąsiad. Czy nie można jakoś odwrócić jego uwagi? ...żeby, np. zeczęły jemu przeszkadzać ciężkie samochody podjeżdzające do sąsiada zza drugiego płotu? Hm... widzę, że Ty też masz 'interesownych' sąsiadów.... :no: Nie ma nic gorszego, niż taki Kargól zza miedzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardaminko .... wiem , ze u mnie fotorelacja przebija przekaz " werbalny " ...... z natury jestem bardzo otwarta - komunikatywna osoba lubie mowic duzo , ale na temat czyli konkretnie !!!! w dzienniku postanowilam wklejac zdjecia zamiast opisywac " co tez tam sie u mnie na budowie dzieje " . Kazdy z odwiedzajacych wychwyci cos co jego wlasnie zainteresuje i jak ma zyczenie to po prostu zapyta o szczegoly ..... Skoro twierdzisz , ze wedlug Ciebie nie ma takiego drugiego dziennika ( obfoconego ;)) to bardzo sie ciesze ..... to sie chyba nazywa oryginalnosc :p.

Odpowiadam na pytania :

1. Okna sa w kolorze ORZECH

2. Przy wyborze styro kierowalam sie przede wszystkim wspolczynnikiem przewodzenia ciepla ..... jak wiadomo styropian styropianowi nierowny ja buduje dom energooszczedny dlatego uwazam , ze warto zainwestowac w lepszy produkt ( oczywiscie jesli ma sie takie mozliwosci ) na wynik nie bede musiala dlugo czekac licze na to , ze w ciagu lat uzytkowania domku zobacze efekty ...

Co do elewacji to wykonywalam ja razem z Panem Stasiem ( Pan od elewacji :p ) TELEFONICZNIE !!!!!! kazdego dnia rozmawialam z wykonawca i komentowalam zdjecia ktore dzien wczesniej otrzymalam .... mowilam o tym co mi sie podoba co mniej mi sie podoba ..... Pan Stanislaw byl ( jest ) bardzo .... bardzo ..... milym i " cieplym " wykonawca .. wysluchal wszystko co mialam do powiedzenia i na koniec mowil dobrze Pani Edytko bedzie tak jak Pani mowi ..... :p i nie byly to tylko slowa , ale czyny !!!! .

Co do sasiada .... no coz .... generalnie ludzie ciekawscy sa , a jak sie komus lepiej powodzi to juz jest powod do zazdrosci i okazja do przeszkadzania ( delikatnie mowiac ) . Widzi sie niestety tylko to co chce sie zobaczyc ....

Pozdrawiam cieplutko i do uslyszenia :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o sąsiadach, to... niestety, każdy takich ma. No! Chyba, że są gdzieś jakieś wyjątki. Uważam, że ludzi popycha do takiego działania nic innego, jak tylko dzika zazdrość. Są, jak psy ogrodnika - sami nie mają, a drugiemu nie dadzą... nie mamy na to wpływu. Też mam takich interesownych, co to wszystkim się straszliwe interesują. Wszystko widzą u kogoś - szkoda tylko, że nie widzą swojego bałaganu, a mają go trochę. :yes:

 

Elewacja, już pisałam - bardzo mi się podoba. Kolor tynku, to leciutki popiel? Takie odnoszę wrażenie, przyglądając się zdjęciom. Wiem, czytałam, widziałam etykiety - podawałaś firmę i nazwę koloru, jednak, to tylko nazwa. Mnie raczej interesuje kolor namacalny. :) Mam rozumieć, że Pan Stanisław to ten sam Pan, co to zrobił Ci tynki w środku!?!

 

Styropian - tak, wiem... współczynnik przewodzenia ciepła jest tu najważniejszy. Pytałam już i czytałam o styropianach. Wiem też, że lambda 031 jest b.dobrym współczynnikiem i chyba takiego kupię, kiedy będę ocieplać swojego staruszka. Z tego wynika, że kolor styro nie ma tu nic do rzeczy. To tylko barwnik dodany podczas wyrobu pianki styropianowej. Jest jeszcze "piegowaty" styro. Przez ten podobno lepiej oddychają ściany. Ale, czy to prawda, nie wiem. W sumie, to chyba mało jeszcze wiem o styropianie. :(

 

Okna - tak przypuszczałam, że u Ciebie są okna w tym właśnie kolorze. I cieszy mnie Twoje potwierdzenie. :wiggle:

Edytko, teraz Ci powiem, dlaczego mi tak zależało na Twojej odpowiedzi. :) Mam okna w tym samym kolorze - zamówiłam ten kolor, bo bardzo mi się podobają takie okna. Są nieco ciemniejsze od złotego dębu, a wygląd ogólny mają zupełnie inny. Ale, wiesz jak to jest, kiedy zamawiasz i nie widzisz okna "wmurowanego" - to ryzyk fizyk. Okna mam już u siebie od wtorku. Przywieźli mi wcześniej, jednak montaż będzie dopiero po wszystkich świętych. Niestety, mój monter się rozchorował. Ale, to nic. Kiedy przywieźli mi te okna, zaczęłam się im przyglądać i... i, zaczęłam się obawiać, czy nie wybrałam zbyt ciemnych. Po prostu, zaczęłam się bać, czy nie będą one zbyt ciemne od środka. Ale przeglądając Twój dziennik, widziałam jak one wyglądają u Ciebie po wytynkowaniu (i przed), przy słonecznej i przy pochmurnej pogodzie. Są ładne :yes: i już się nie boję, że będą zbyt ciemne :)

 

Takie dzienniki jak Twój (z dużą fotorelacją), faktycznie, pokazują czasem coś, czego nie jesteś sobie w stanie wyobrazić. pzrykładem są moje okna. Nie miałam z czym ich porównać - tu gdzie mieszkam nikt z moich znajomych nie ma takich, bo przeważnie mają białe, a jak już mają kolor, to właśnie złoty dąb. teraz już wszystko wiem... i niczego się nie boję, ba mam 2 naboje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardaminka

Pan Stanislaw nie wykonywal tynkow wewnetrznych u mnie ..... on specjalizuje sie w ocieplaniu budynkow i dobrze bo jak wykonawca jest od wszystkiego to w moim przekonaniu jest DO NICZEGO !!!! ....

Co do styropianu to kolor ma znaczenie .... :rolleyes: .... srebrnoszara plyta styropianowa ma dodatki z uszlachetnionej kompozycji grafitu i to wlasnie on poprawia jej wlasciwosci izolacyjne. Moj styropian to Termo Organika Platinum Plus fasada frezowany ( plyta platinum plus ma najwyzsze parametry izolacyjnosci wsrod wszystkich styropianow Termo Organiki ). Jesli decydujesz sie na styro w kropki .... to na ocieplenie domku polecam grafitowy !!!!! . Poniewaz zdecydowalam sie na wykonanie izolacji budynku w metodzie BSO to ten styropian byl idealny . .....

Kolor okien to tez byla moja zmora :o ..... mnie interesowal ciemniejszy dlatego pierwszy wybor to byla TIAMA .... wygral jednak Orzech :p jestem bardzo zadowolona z wyboru i z ich ogolnego wygladu ... u Ciebie tez beda pieknie wygladaly , nie wiem jaka grubosc plyty planujesz dac na sciany u mnie jest 20 cm. i troche okna " znikaja " ..... moze jak dasz np. 15 cm. to bardziej je wyeksponujesz .....

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosze o namiar na ekipy z tarnowskiego godne polecenia, zaczynamy na wiosne lub w lecie więc powoli robi się ciasno, z góry dziękuje

 

Byggmol .... co do polecania wykonawcow to :confused: , moze sie okazac ze u mnie swietnie sie spisali a Ty nie bedziesz zadowolony z ich pracy roznie to bywa :popcorn: bardzo zadowolona bylam z pracy dekarzy i Panow od elewacji ..... jesli chcesz moge podac namiary na te ekipy ....

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem, w tenacie styropianu wiem jeszcze bardzo mało. ech...

Żeby właśnie uniknąć tego "znikania" okien po ociepleniu domu, podczas montażu nowe okna będą nieco (~10cm) wysunięte do przodu. Muszę tak zrobić, gdyż obecnie moje okna są osadzone na głębokości 15-20cm. Zatem, gdybym dołożyła (i tak zrobię) jeszcze styropian 10 na docieplenie, to wiesz gdzie ja te okna bym miała? we wnęce - a to już mało ciekawie wygląda :no: Nie chcę tak - to raz, a dwa - po wysunięciu nowych okien zyskam na głębokości parapetu w wewnątrz, a na tym mi zależy :)

Myślę, że będzie dobrze :yes: Już się cieszę na samą myśl o "ciepłych" oknach. Owszem, bałaganu będzię przy tym troszkę, ale... to już inna bajka :) prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż okien się nazywa ciepłym montażem i jest zalecany dla pokryć styropianem od 20 cm ;) Nawet się pytałem Edzi swego czasu, czemu tak nie zamontowała ;) Glif okna, aby ładnie wyglądał, powinien mieć tak gdzieś z 10-15 cm. 20cm to min, od którego zaczyna się robić już wnęka ;)

 

Edzia: no lepiej by było, gdybyś nie musiała nic wycinać ;) Czego Ci serdecznie życzę i ufam, patrząc na robotę Pana Płytki i Pana Daszka, że tak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Edytko, u mnie sytuacja z Kargulem jest taka sama. Kupiłam działkę od jego siostry, którą myslał ze dostanie za darmo i nie może tego przeżyć bo przecież córki tam warzywka miały sadzić i to ojcowizna. Teraz ciągle mi bruzdzi i przeszkadza. Najlepsza metoda na takiego delikwenta żeby ze złości go nosiło w innym kierunku- zero reakcji na jego zaczepki i pełna ignorancja typa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei ignorowania nie polecam - to będzie procentować negatywnie w przyszłości, a przecież w tym miejscu będzie się żyło przez dłuższy czas. Nie budujesz dla kogoś, tylko dla siebie i w swoim domu każdy wolałby mieć spokój, a nie wieczną wojnę. IMO najlepsza metoda, to zatrudnić kargula przy drobnych pracach porządkowych, lub ogrodniczych, jeśli sami nie mamy czasu. Nie będzie mu się nudziło i nie będzie miał czasu na wymyślanie i kombinowanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż okien się nazywa ciepłym montażem i jest zalecany dla pokryć styropianem od 20 cm ;) Nawet się pytałem Edzi swego czasu, czemu tak nie zamontowała ;) Glif okna, aby ładnie wyglądał, powinien mieć tak gdzieś z 10-15 cm. 20cm to min, od którego zaczyna się robić już wnęka ;)

 

Edzia: no lepiej by było, gdybyś nie musiała nic wycinać ;) Czego Ci serdecznie życzę i ufam, patrząc na robotę Pana Płytki i Pana Daszka, że tak będzie :)

 

Marti taki montaz okien nazywa sie montazem w warstwie ocieplenia ;) ..... i faktycznie zastanawiam sie czy w przypadku plyty 10 cm. jaka Kardamina planuje polozyc taki montaz ma sens ?! :rolleyes:.

:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Edytko, u mnie sytuacja z Kargulem jest taka sama. Kupiłam działkę od jego siostry, którą myslał ze dostanie za darmo i nie może tego przeżyć bo przecież córki tam warzywka miały sadzić i to ojcowizna. Teraz ciągle mi bruzdzi i przeszkadza. Najlepsza metoda na takiego delikwenta żeby ze złości go nosiło w innym kierunku- zero reakcji na jego zaczepki i pełna ignorancja typa.

 

Domi w moim przypadku trudno typa ignorowac jak przychodzi i wydziera sie przy ogrodzeniu ..... nachodzi wykonawcow czy nasyla mundurowych ....

 

Ja z kolei ignorowania nie polecam - to będzie procentować negatywnie w przyszłości, a przecież w tym miejscu będzie się żyło przez dłuższy czas. Nie budujesz dla kogoś, tylko dla siebie i w swoim domu każdy wolałby mieć spokój, a nie wieczną wojnę. IMO najlepsza metoda, to zatrudnić kargula przy drobnych pracach porządkowych, lub ogrodniczych, jeśli sami nie mamy czasu. Nie będzie mu się nudziło i nie będzie miał czasu na wymyślanie i kombinowanie :)

 

Moze lepiej nie bede wpuszczala Jego Kargulowska Mosc na salony :p ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...