Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Mam wątpliwość, która mnie dręczy od niedawna. Akurat na czasie i a propos ostatnich zdjęć w dzienniczku (który śledzę pilnie i chyle głowę nad zdalnym sterowaniem :) ). Czy ta folia kubełkowa jest czymś przytwierdzana do ścian, chodzi mi o ten górny brzeg, czy dociska ja sam piach, z czymkolwiek tam został wsypany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam wątpliwość, która mnie dręczy od niedawna. Akurat na czasie i a propos ostatnich zdjęć w dzienniczku (który śledzę pilnie i chyle głowę nad zdalnym sterowaniem :) ). Czy ta folia kubełkowa jest czymś przytwierdzana do ścian, chodzi mi o ten górny brzeg, czy dociska ja sam piach, z czymkolwiek tam został wsypany?

 

Hejka DorkaS

Na folie kubelkowa zachodzi izolacja pozioma ( od gory ) , a po wykonaniu elewacji docisnieta zostalastyropianem ktorym oblozony jest cokol ..... sama folia nie byla niczym przytwierdzana do styroduru ....

Najpierw bylo tak ......

http://img35.imageshack.us/img35/3446/malowaniefundamentow250.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Pozniej oblozenie styrodurem .....

http://img266.imageshack.us/img266/51/porzadkujemydzialke1006.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Folia kubelkowa .....

http://img713.imageshack.us/img713/3271/pracanabudowie706201018.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko współczuje sąsiada ,znając siebie ja bym już tam nie bardzo chciała mieszkać .

 

Dzieki Renatko

Kargul mieszka dobrych kilkadziesiat metrow od Stylka wiec tak naprawde nie jest moim sasiadem problem tkwi w tym , ze musz przejezdzac obok jego domu ( na dojazd jest wydzielony kawalek drogi ) droga przebiega obok jego domu i domu Pani ktora mi te dzialke sprzedala - nawiasem mowiac jest to jego bratowa . Chodzi o to , ze jak ja przejezdzam ( ciezkie auta ) to podobno " ziemia drzy " i " mury pekaja " .

http://img521.imageshack.us/img521/1909/przejazd.jpg

Uploaded with ImageShack.us

To jest jedyny dojazd jak narazie ..... nawet chcialam odkupic od drugiegi sasiada kawelek dzialki z mozliwoscia wydzielenia drogi i wtedy moglabym dojechac inna droga do drugiej ulicy , ale niestety nie byl zainteresowany sprzedaza wiec obok Kargula musze jezdzic ..... pozwolenie na uzytkowanie tej drogi mam wpisane w akcie notarialnym ( dozywotnio moge korzystac ) ..... To jest czlowiek ktory do kazdego podobno sie czepia .. teraz trafilo na mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki lokalny (w)pieniacz. Chyba każda miejscowość wiejska musi takiego mieć, bo inaczej folklor by się zawalił :>

 

Tak tylko powiem, że z moich obserwacji zauważyłem, że często w takich przypadkach kręcą kargulowe niewiasty, a chłop albo jest nietomny na umyśle, albo po prostu dla świętego spokoju łazi i smęci upatrzonym przez kargulowe ofiarom.

 

No ale fakt, wycofuję się z moją poradą zatrudnienia go. To faktycznie nie ten typ (znaczy typ, ale inny :D).

 

Tak z inszej mańki, co zamiarowywujesz na opaskę? Kostkę taką, jak podjazd, czy cuś inszego? :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taki lokalny (w)pieniacz. Chyba każda miejscowość wiejska musi takiego mieć, bo inaczej folklor by się zawalił :>

 

Tak tylko powiem, że z moich obserwacji zauważyłem, że często w takich przypadkach kręcą kargulowe niewiasty, a chłop albo jest nietomny na umyśle, albo po prostu dla świętego spokoju łazi i smęci upatrzonym przez kargulowe ofiarom.

 

No ale fakt, wycofuję się z moją poradą zatrudnienia go. To faktycznie nie ten typ (znaczy typ, ale inny :D).

 

 

Tak z inszej mańki, co zamiarowywujesz na opaskę? Kostkę taką, jak podjazd, czy cuś inszego? :popcorn:

 

Martinezio witaj ... fajnie , ze wpadles z wizyta ... ten dziad Kargul wczesniej byl jakims lawnikiem i wydaje mu sie , ze taki madry jest .... podobno jakas kaske od miasta dostal ( niedaleko przebiega autostrada ) paragraf wynalazl , ze z tego tytulu naleza mu sie jakies pieniadze .... dali dziadowi bo lazil i nudzil to wysepil .

 

A wracajac do Stylka to tak planuje dac kostke na opaski taka jak na podjazd ..... cusssss takiego :popcorn:

 

http://img819.imageshack.us/img819/3660/kostkaszara.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta, najwyraźniej, Kargul chce sobie Tobą podreperować budżet... NIE DAJ SIĘ !!!:yes:

 

Nie ulega watpliwosci .... przekonalam sie o tym podczas rozmowy telefonicznej ...... chciwosc az kapala przez sluchawke . Mysla , ze wiecznie beda zyc ..... pewnie beda bo takich zlych chciwcow Pan Bog zabiera na koncu zeby mieli czas sie jeszcze opamietac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko też mam taką Kargulową ale mniej groźną ,raczej sama pod nosem coś tam sobie gada i wymachuje rękami mąż jej dawno zginął chyba z 16 lat temu mieszka z synami 19-21 lat może chłopa jej brak .Też mam współwłasność drogi z nią i jeszcze z innym sąsiadem i wiecznie jej coś nie tak, chodź np w ulepszenia drogi kilka aut gruzu kilka kamienia się nie dokłada bo mówi ,że kasy nie ma bo ona biedna wdowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko, serdecznie współczuję tego całego kargulowego plemia :(

Cuś mi zdaję, że oni się ta szybko od Ciebie nie odczepią :no: sorry... nie chcę dokładać Ci złych emocji, ale takie mam przeczucia. Wiem, co to znaczy mieć takowe plemię na karku. Dla przykładu - dziś znów mam kontrolę PINB i to nie rutynowa kontrola, tylko kolejne "zgłoszenie" sąsiadów. Od kąd zaczęłam remont, co trochę mam jakieś dziwne kontrole. Z tym, że... ja się domyślam już, skąd u moich karguli takie nastawienie co do mojej osoby i tego, co robię po mojej stronie płotu... ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca łone siem budujom, to majom. A jak majom, to czemu my nie mamy? Ciągle po naszym jeżdżo temi tirami, że aż mie w kuchni śklanki się tłuko! A łone majo, to niech oddajo za stuczone śklanki ze tysiąca! A i patrzaj tu, o, gdzie gęsi sadzawke majo. O, tu mur pęka i to na pewno od ich tirów, nie od gnojówki, co podle ściany sie zrobiła. Idź i niech oddaje za te ściane, albo murarzy jakich niech naśle, ale żeby to one zapłaciły, bo to ich wina i tych ich tirów i koparek. Bo przeca majo piniondze. Zobacz, jaki zamek budujo! No idź i załatw. I bez piniondzów mie do domu nie wracaj!

 

:popcorn: i można by oglądać godzinami :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeca łone siem budujom, to majom. A jak majom, to czemu my nie mamy? Ciągle po naszym jeżdżo temi tirami, że aż mie w kuchni śklanki się tłuko! A łone majo, to niech oddajo za stuczone śklanki ze tysiąca! A i patrzaj tu, o, gdzie gęsi sadzawke majo. O, tu mur pęka i to na pewno od ich tirów, nie od gnojówki, co podle ściany sie zrobiła. Idź i niech oddaje za te ściane, albo murarzy jakich niech naśle, ale żeby to one zapłaciły, bo to ich wina i tych ich tirów i koparek. Bo przeca majo piniondze. Zobacz, jaki zamek budujo! No idź i załatw. I bez piniondzów mie do domu nie wracaj!

 

:popcorn: i można by oglądać godzinami :lol2:

Masz rację nasza Kargulowa dosłownie powiedziała ,budujecie się to macie kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochana :)

Ci Twoi sąsiedzi to tak na poważnie czy mają takie poczucie humoru bo nie bardzo rozumiem, zapytaj się ich czy samochód im się nie porysował od tych betoniarek! ;;;) no bo jak chcą to możesz im kupić nowy.

pewnie myślą sobie no ta.....siedzi w Ameryce, dom buduje, kasę ma to i może się uda trochę od niej wyciągnąć, ludzie są śmieszni

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Kochana :)

Przejrzałam Twój dziennik - sporo się wydarzyło od ostatniej mojej wizyty. Na temat głupich sąsiadów nie będę się rozpisywać, bo chyba wszystko zostało powiedziane - trzeba tylko współczuć: im-głupoty i tego jak bardzo są z nią nieszczęśliwi - nawet sobie sprawy z tego nie zdają i Tobie, że musisz z nimi wytrzymywać. Pocieszające może być to, że wkrótce pewnie im się znudzi - grunt, żeby nie dać się sprowokować - wiem, że to by było ponad moje siły, bo chyba bym dziada powiesiła na suchej gałęzi... :D

Stylek rośnie jak na drożdżach i pięknieje w oczach - ściany obłożone kamieniem wyszły super - a jakie wrażenie zrobiły na mnie te czyste okna... :) ...aż westchnęłam... :D

Chyba mamy podobny kolor tynku - wybierałam swój w pośpiechu, przekonana, że ręcznik wystarczy jako wzornik koloru, potem wzięłam o ton jaśniejszy, pomna tego, że na dużej powierzchni zwykle kolor wygląda na ciemniejszy niż na wzorniku i okazało się, że wyszła biel złamana kremem, ale jestem zadowolona. :)

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Edytka!!!

odnośnie sąsiadów- żenada! ludzie to mają tupet... szkoda słów... nie wiedzieli tylko, że trafiła kosa na kamień i tyle ich ile sobie pogadają :)

 

Stylek... no cóż... idealny... wszystko nadal dopracowane w 100%

 

Pochwal się co masz dalej w planach. Kiedy zamierzasz ruszać z wykończeniówką? Masz już wybrane jakieś panele, kafle, meble???

 

Buziaki ślę i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko ponownie współczuje takich sąsiadów ale wiem że się nie dasz .Niezła ta Twoja opowieśc o Kargulach się robi-niedługo zacznie wyglądać jak telenowela ;)

Z tego co piszesz to już kolejne pokolenie zarażone jadem skoro córeczka ma również dużo do powiedzenia.Mają ludzie tupet i tyle.

 

Pieknie Ci sie wokół Stylka robi.My kompletnie nie zajmujemy się działka nad czym bardzo ubolewam :-( Ekipe pomocników też masz ekstra -taka brygada RR:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Edyto i Przyjaciół Twojego forum.

 

Ja też buduję stylowego 2 w okolicach Wielunia.Budowę zaczeliśmy w kwietniu teraz jak Bóg da to kończymy ocieplenie.Dzisiaj podłączyliśmy ostatnie media zewnętrzne i zabieramy się za wykończenia wnętrz.Jestem pełen podziwy dla twojego dziennika którego wraz moją żoną sledzimy na bierząco.Domek jest piękny i budowany profesjonalnie choć na odległość.Pozdrawiam Bogdan ps.Postaram się dodałć perę zdięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...