Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W Norwegii jest tak samo, sąsiedzi są nieufni do nowych, i nie ważne czy to Norweg czy nie, Z byle czego robią wtedy wielkie halo i gonią się po sądach. Znajoma Norweżka nie może wybudować wiaty na auto bo sąsiad ją zaskarżył, i zgoda na budowę została cofnięta do rozparzenia, wialta jet z dobre 6 metrów od granicy, takich przypadków jest tu masa ale Norwegowie z natury to zlewają. Wy zrobiiscie z tego temat na strone tu jest wzruszenie ramion i stwierdzenie < zdarza się> , My polacy jesteśmy po prostu trochę paranoiczni ;), lubimy spazmować. Wiele spraw nie podoba mi się w Norge, ale ten dystans do spraw na które nie do końca mamy wpływ podoba się mi bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kochani za odwiedziny :hug: jak widze kazdy ma jakies mniejsze lub wieksze doswiadczenia ze " swoimi " Kargulami . Byggmol to chyba musisz zostac w Norwegii , bo jak juz osiedlisz sie w Polsce nie masz szans na to , ze " zlejesz sasiada ktory bedzie Tobie bruzdzil " niektore TYPY tak maja , ze nie chca sie odczepic .... Rozumiem , ze Ty nie posiadasz swojego Kargula jeszcze .... wszystko przed Toba no chyba , ze budujesz sie na kompletnej gluszy gdzie nawet takim zawistnikom nie chce sie zagladac . Wiesz MY POLACY na obczyznie ( na szczescie nie wszyscy ;) ) za bardzo staramy sie zlac z tlem i dopasowac do tubylcow niestety chocbys bardzo sie staral ...... to Norwegiem nigdy nie bedziesz , a z tego co piszesz to Polakiem tez nie bardzo chcesz byc bo my to tacy paranoiczni jestesmy , a Ty LUZAK :cool:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Edyto i Przyjaciół Twojego forum.

 

Ja też buduję stylowego 2 w okolicach Wielunia.Budowę zaczeliśmy w kwietniu teraz jak Bóg da to kończymy ocieplenie.Dzisiaj podłączyliśmy ostatnie media zewnętrzne i zabieramy się za wykończenia wnętrz.Jestem pełen podziwy dla twojego dziennika którego wraz moją żoną sledzimy na bierząco.Domek jest piękny i budowany profesjonalnie choć na odległość.Pozdrawiam Bogdan ps.Postaram się dodałć perę zdięć

 

Witam

 

Proszę o zdjęcia Stylowego. Zbieram pomysły na aranżację pokoju na piętrze, w kształcie litery L. Grzech nie zagospodarować pustki za tym pokojem. Każdy pomysł mile widziany, szczególnie ten poparty zdjęciami. :)

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Bahitius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o zdjęcia Stylowego. Zbieram pomysły na aranżację pokoju na piętrze, w kształcie litery L. Grzech nie zagospodarować pustki za tym pokojem. Każdy pomysł mile widziany, szczególnie ten poparty zdjęciami. :)

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Marcin :cool:

Wreszcie sie ujawniles :lol2:........ kurcze to jeszcze malo zdjec jest u mnie !!!!!!!!! zakladaj dziennik i wklejaj swoje tez chetnie popatrzymy . U mnie wszystko zagospodarowane jak nalezy ..... pustka nad garazem podzielona na 2 czesci w jednej pralnia tam dolozylam okno ( za lazienka ) w drugiej suszarnia ( za " L " ) . " L " to pokoj do cwiczen w ktorym dostawiam scianke dzialowa na garderobe ... zamkne w niej jedno lub dwa okna dachowe zobaczymy jak sie da podzielic . Wlasnie czekam na wycene od Pana Ociepleniowca :D ..... ( Panie Piotrze wiem , ze podczytuje Pan moj dziennki .... licze na promocyjna cene ). Marcin jesli chodzi o podniesienie okien dachowych ( wiesz o czym pisze ) ... to Pan Ociepleniowiec zwrocil uwage , ze powinny one byc podniesione skoro zrecydowalam sie na dodatkowy pustak :bash: i wlasnie bedac w piatek u mnie na budowie o tym powiedzial mojemu Bratu . Jednym slowem teraz juz nic nie zrobie po prostu On bedzie jakos musial kombinowac z zabudowa .... zobacze jaki bedzie mial pomysl na to ..... :(

Avatara masz cudnego :hug:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin :cool:

Wreszcie sie ujawniles :lol2:........ kurcze to jeszcze malo zdjec jest u mnie !!!!!!!!! zakladaj dziennik i wklejaj swoje tez chetnie popatrzymy . U mnie wszystko zagospodarowane jak nalezy ..... pustka nad garazem podzielona na 2 czesci w jednej pralnia tam dolozylam okno ( za lazienka ) w drugiej suszarnia ( za " L " ) . " L " to pokoj do cwiczen w ktorym dostawiam scianke dzialowa na garderobe ... zamkne w niej jedno lub dwa okna dachowe zobaczymy jak sie da podzielic . Wlasnie czekam na wycene od Pana Ociepleniowca :D ..... ( Panie Piotrze wiem , ze podczytuje Pan moj dziennki .... licze na promocyjna cene ). Marcin jesli chodzi o podniesienie okien dachowych ( wiesz o czym pisze ) ... to Pan Ociepleniowiec zwrocil uwage , ze powinny one byc podniesione skoro zrecydowalam sie na dodatkowy pustak :bash: i wlasnie bedac w piatek u mnie na budowie o tym powiedzial mojemu Bratu . Jednym slowem teraz juz nic nie zrobie po prostu On bedzie jakos musial kombinowac z zabudowa .... zobacze jaki bedzie mial pomysl na to ..... :(

Avatara masz cudnego :hug:.

Pozdrawiam

 

Hej

 

Cieszę się bardzo, że zwróciłaś uwagę na avatar. Jest to szlagierowe zdjęcie naszej hodowli sfinksów, ale nie o tym tutaj…

 

W poprzednim poście spróbowałem wywołać do tablicy Pana Bogdana, który buduje Stylowego 2 w okolicach Wielunia. Obiecał, że postara się dodać parę zdjęć.

 

Twój dziennik jest dokładną encyklopedią budowy Domu z Wizją. Zawarte są w nim zdjęcia i opisy nie tylko pięknej elewacji, rosnących w oczach murów, pięknego dachu, ale również i tych mniej przyjemnych (dla nas wszystkich) perypetii choćby z Kargulem, z przewróconym drzewem, katorżniczą walką z wodą, skończywszy na kanałach…

 

Pamiętam z poprzednich postów, że Twój pokój „L” to pokój ćwiczeń. Liczę na informacje od innych budujących Stylowego, jak Pan Bogdan, jakie mają pomysły na zagospodarowanie tego pokoju.

 

Jeśli chodzi o podniesienie okien… miałem na myśli okno trójkątne w łazience, oraz kwadratowe i trójkątne w pokoju obok. Przejrzałem dokładnie Twoje zdjęcia z tego etapu budowy i … problem rozwiązany.

 

Dziękuję.

Edytowane przez Bahitius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Edytka, mm sprawę, dostałam wycenę okien od okno plusa i się zastanawiam czy brać te okna, powiedz tak szczerze jesteś zadowolona? dobrze wykonane? drzi też masz od nich? no i brama? napisz jak możesz jak nie chcesz śmiecić u siebie w momentach to skocz do mnie :*

pozdrawiam papap

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko, wiesz co Ci powiem - wybrałaś (i masz już) płytki do gospodarczego - fajne one są - wyglądają zupełnie inaczej, niż te... po tym wpisie zadałaś pytanie "któe płytki sobie wybrać"?

O rany !! tak to jest, jak się buduje/kupuje "na odległość" - już to tu pisałam, ale powturzę - nie zdecydowałabym się na taką budowę. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że (tak jak Ty) miałabym na miejscu brata, mamę i.... Brat jest u Ciebie tym głównym nadzorującym roboty - tak? Jeśli tak, to Wy chyba non stop wieczorami siedzicie na skype i gadacie o różnych różnościach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Cieszę się bardzo, że zwróciłaś uwagę na avatar. Jest to szlagierowe zdjęcie naszej hodowli sfinksów, ale nie o tym tutaj…

 

W poprzednim poście spróbowałem wywołać do tablicy Pana Bogdana, który buduje Stylowego 2 w okolicach Wielunia. Obiecał, że postara się dodać parę zdjęć.

 

Twój dziennik jest dokładną encyklopedią budowy Domu z Wizją. Zawarte są w nim zdjęcia i opisy nie tylko pięknej elewacji, rosnących w oczach murów, pięknego dachu, ale również i tych mniej przyjemnych (dla nas wszystkich) perypetii choćby z Kargulem, z przewróconym drzewem, katorżniczą walką z wodą, skończywszy na kanałach…

 

Pamiętam z poprzednich postów, że Twój pokój „L” to pokój ćwiczeń. Liczę na informacje od innych budujących Stylowego, jak Pan Bogdan, jakie mają pomysły na zagospodarowanie tego pokoju.

 

Jeśli chodzi o podniesienie okien… miałem na myśli okno trójkątne w łazience, oraz kwadratowe i trójkątne w pokoju obok. Przejrzałem dokładnie Twoje zdjęcia z tego etapu budowy i … problem rozwiązany.

 

Dziękuję.

 

Pozdrawiam i czekam na Twoje foty .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Edytka, mm sprawę, dostałam wycenę okien od okno plusa i się zastanawiam czy brać te okna, powiedz tak szczerze jesteś zadowolona? dobrze wykonane? drzi też masz od nich? no i brama? napisz jak możesz jak nie chcesz śmiecić u siebie w momentach to skocz do mnie :*

pozdrawiam papap

dzięki

 

Aniu nie wiem jaki profil okien wybralas ..... ja sama zaskoczona bylam tym co zobaczylam ( pozytywnie zaskoczona ) jak dostalam fotki po montazu to okna do zludzenia przypominaly drewniane ..... wiele osob pytalo mnie gdzie je zamowilam . Jesli o mnie chodzi OknoPlus to byla dobra decyzja .... ale jak sama wiesz moja opinia nie jest zbyt wiarygodna poniewaz swoich okien tak naprawde nie widzialam " na zywo " . Drzwi mam z firmy Parmax ( debowe ) brama garazowa ( Krispol )

Buziaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko, wiesz co Ci powiem - wybrałaś (i masz już) płytki do gospodarczego - fajne one są - wyglądają zupełnie inaczej, niż te... po tym wpisie zadałaś pytanie "któe płytki sobie wybrać"?

O rany !! tak to jest, jak się buduje/kupuje "na odległość" - już to tu pisałam, ale powturzę - nie zdecydowałabym się na taką budowę. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że (tak jak Ty) miałabym na miejscu brata, mamę i.... Brat jest u Ciebie tym głównym nadzorującym roboty - tak? Jeśli tak, to Wy chyba non stop wieczorami siedzicie na skype i gadacie o różnych różnościach...

 

Kardaminka plytki nie wygaladaja zupelnie inaczej niz te na zdjeciu w internecie .... po prostu to zalezy od tego jak zdjecie jest zrobione ( swiatlo ) .... dzisiaj wrzucilam jeszcze kilka fotek plytek ..... a fuge wiesz jak do nich dobralam ? wrzucilam na google haslo .... ciemny kolor fugi ..... i " wyskoczyla " odpowiedz ANTRACYT ..... no i dobra bedzie antracyt :yes: Wyborow dokonuje sama ... przez internet i jak do tej pory wszystko idealnie do siebie pasuje zobacz jak dobralam dachowke i obrobke blacharska czy klinkier na kominy .... To jest frajda tak budowac .... Kardaminka to tylko plytki .... to tylko dachowka ..... no i co z tego jak troche inny odcien bedzie za 5 lat i tak nie bede pamietala czy mial byc jasnoszary czy grafitowy :) ...... a jak wroce do Polski to bede miala niespodzianke typu " o kurcze to te meble kuchenne nie sa ecru tylko szare ???? na internecie wygladaly zupelnie inaczej " :lol2::lol2::lol2:..... Kochana w moim przypadku cala frajda to BUDOWANIE dlatego nie spiesze sie tak z wykanczaniem ( chyba , ze wykonawcow ) :D. Do Polski dzwonie prawie kazdego dnia do Braciaka czy mojej Pelnomocniczki , jesli wykonawca jest na budowie to srednio staram sie z Nim rowniez rozmawiac 2-3 razy w tygodniu , sama zamawiam material ( telefon internet ) informuje tylko Braciaka kiedy odbior i jaki wykonawca do Niego zadzwoni zeby podjechac na dzialke i wycenic prace , sama dogaduje ceny i pilnuje wykonawcow poprzez przesylane zdjecia :D....jak mi sie cos nie podoba to dzwonie lub mailuje . Nikt za mnie nie podejmuje decyzji !!! nie pozwalam na to :cool: wczesniej wszystko musi byc ustalone ze mna. Trzymam reke na pulsie i na kasie :rotfl:. Na skypa mam czas jedynie w niedziele ( jesli oczywiscie nie pracuje ) .... z domu wychodze kazdego dnia przed 6 rano wracam przed 18 ..... generalnie telefony wykonuje w trasie .... lub jak wstane wczesniej rano przed wyjsciem do pracy . Grunt to dobrze sie zorganizowac ... i na spanie poswiecic 4 godziny dziennie wtedy budowa na odleglosc to pryszcz.

Buzki .... :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nie wiem jaki profil okien wybralas ..... ja sama zaskoczona bylam tym co zobaczylam ( pozytywnie zaskoczona ) jak dostalam fotki po montazu to okna do zludzenia przypominaly drewniane ..... wiele osob pytalo mnie gdzie je zamowilam . Jesli o mnie chodzi OknoPlus to byla dobra decyzja .... ale jak sama wiesz moja opinia nie jest zbyt wiarygodna poniewaz swoich okien tak naprawde nie widzialam " na zywo " . Drzwi mam z firmy Parmax ( debowe ) brama garazowa ( Krispol )

Buziaki :)

 

podjeliśmy już decyzje że okna będą tej właśnie firmy :) też sami nie możemy ich zobaczyć ale mamy rodzinkę :), zresztą przesłali nam kilka zdjęć, a przy montażu będziemy osobiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjeliśmy już decyzje że okna będą tej właśnie firmy :) też sami nie możemy ich zobaczyć ale mamy rodzinkę :), zresztą przesłali nam kilka zdjęć, a przy montażu będziemy osobiście :)

 

Ania tylko cieply montaz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytka, płytki do gospodarczego super! Te, które wybrałaś bardziej mi się podobają niż te drugie - tamte były smutne...

Co do Twojego budowania przez internet - jesteś wielka! Ja mam niestety taką wredną cechę, że muszę wszystkiego dotknąć, pomacać, powąchać - inaczej ni diabła - nie-dy-rydy. Śluby organizuję w dużej części dzięki internetowi, ale dom wolę budować "organoleptycznie" :D Naprawdę Cię podziwiam i gratuluję, bo póki co, wszystko gra jak w zegareczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok pewnie będzie ciepły :)

widzę że płyteczki już kładziesz :) więc u Ciebie sezon w pełni :), tak jestem ciekawa kiedy zima w tym roku przyjdzie, mam nadzieję że nie w kwietniu :(

my już urlop mamy zaklepany więc okna umawiamy między 10-15 kwietnia :):):) pewnie będzie to 11 kwietnia ;)

 

Tak Aniu korzystam z ladnej pogody i Pan Plyteczka uklada " kafelki " ...... w planach jeszcze mam zabudowe poddasza i kanalow na parterze ... jesli o mnie chodzi nie tesknie za zima ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...