Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Hej, Kochana :)

jak miło tu wpaść i spotkać dobrą rozrywkę - iskrzy w iście świątecznym klimacie - jeszcze kilka postów i będą sylwestrowe fajerwerki :D

Trzymam kciuki, bo zabawa jest przednia, a riposty rewelacyjne! :D

 

Poddasze ze stelażem równoległym czy prostopadłym robi się bardzo przytulne. Trzymam kciuki, Edytka, żebyś mogła zamieszkać w Stylku jak najszybciej, póki wzrok dopisuje, żeby nacieszyć się wszystkim. Wzrok nawala na stare lata w słusznej sprawie - otóż po to, żeby nie było widać niedociągnięć w sprzątaniu, skoro ciało już mniej sprawne i dokładnie nie ma jak posprzątać. :D ...no i jak się okazuje także po to, żeby pęknięć nie dostrzegać - ile to się człowiek może nauczyć jak w gości chodzi. :D

Ostatnio odgrywałam ślepą, gdy mi dziecko w szwie kanapę rozpruło a ja miałam z zakrętami i pod górkę do sklepu, żeby kupić nici w odpowiednim kolorze. Ślepota była totalna, ale jak nici kupiłam, to minęło jak ręką odjął! :D

 

Buziole

 

A bo jak sie wnerrrrrrrwie Lidzia to NIKT MI TU KURKA NIE BEDZIE PODSKAKIWAL ............ :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam i przepraszam, że w tym już świątecznym nastroju tak w butach po prośbie przychodzę. Zaczynam w przyszłym roku budowę, też na odległość. Projekt się kończy robić i zaczęliśmy skupowanie materiałów. Nie wiem na jaki adres wystawiać faktury/ chodzi o zwrot VAT/ bo w Polsce sprzedaliśmy mieszkanie i nie mamy ani w dowodach ani w rzeczywistości żadnego adresu/w Polsce/. Jesteśmy w UK od 10 lat. A tu o zamieszkaniu świadczą tylko płacone podatki, składki i rachunki z adresem, który się samemu podaje. Budowa będzie w małej wiosce bez nazw ulic, mieszka tam rodzina zięcia więc myślałam, że może ich adres bo mają pokoje do wynajęcia dla turystów i my się tam będziemy kwaterować na czas ważniejszych robót. Wiem, że jest taki wątek, ale jakoś mnie tam z buta potraktowano. W miarę wolnego czasu gdybyś mi mogła coś podpowiewdzieć. Dziękuję i gratuluję samozaparcia. No i oczywiście ślicznego domu! Nasz to będzie taka niewielka chatka na emeryturkę.

 

Ziuta witaj .....

Podatnicy często mylą ze sobą dwa adresy: zameldowania i zamieszkania. Tym samym rozliczają się z podatku dochodowego w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na adres zameldowania. Adresy te bardzo często się pokrywają: mieszkamy tam gdzie jesteśmy zameldowani. Może jednak się zdarzyć, że będą one zupełnie różne. Adresem zamieszkania jest adres, pod którym przebywamy z zamiarem stałego pobytu rozliczenie podatkowe składamy w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na adres zamieszkania a nie zameldowania. Czyli na dobra sprawe nie musisz byc nigdzie zameldowana , a do skarbowki podajesz jakis polski adres .... obawiam sie , ze jesli czasowo zameldujesz sie u rodziny ziecia to bedziesz musiala w jakims ustawowym terminie zmienic go na staly meldunek , a to moze okazac sie klopotliwe. Moze zostaw tak jak jest , a do faktur podaj poprostu " zaprzyjazniony adres " .....

 

Dziękuję Martinezio! Nr NIP-u mamy, bo były nadawane przed naszym wyjazdem.Przepraszam za zasmiecanie Dziennika budowy!

 

" zasmiecaj , zasmiecaj " ....... kto pyta nie bladzi :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10.jpg?gl=PL

 

Niech ten szczególny czas cudownych

Świąt Bożego Narodzenia będzie dla Was

okazją do spędzenia miłych chwil w gronie najbliższych,

w atmosferze rodzinnego ciepła,

wielkiej radości i wzajemnej życzliwości,

pod żywą choinką dużo prezentów

a w Waszych pięknych sercach wiele sentymentów,

Świąt dających radość i odpoczynek

oraz nadzieję, że Nowy Rok będzie szczęśliwszy -
życzy Jol@ z rodziną

 

Jolunia dziekuje :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziękuję za fotoinstrukcję docieplania poddasza ;-) Właśnie się tam znajdujemy i robimy to 'tymi rencami" z małżem ;-) więc trochę błądzimy... a tu takie cud foty i widać wszystko ;-) Domek cudny!!! Kiedy plany wprowadzki???

Pozdrowienia Świąteczne

 

Hejka papuch

Mam jeszcze mase fotek ..... postaram sie w swieta wrzucic nowa fotorelacje ..... z ocieplenia poddasza .....

Pozdrawiam :yes:

A wprowadzka ........ w 20...... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Edytko Tak też zrobię.Pani notariusz przy zakupie działki wpisała nasz adres z UK, ale korespondencyjny jest na rodzinę zięcia. I tak też został odprowadzony podatek od zakupu nieruchomości. Nowe dowody osobiste nie mają adresu/nasze-bo nie muszą/. A budowa odbywać się będzie z pieniążków za sprzedane mieszkanie, co też jest gdzieś tam udokumentowane ponieważ kupili je młodzi ludzie na kredyt z opcją rodzina na swoim. Więc nie mamy tu nic do kombinowania ani ukrycia.

Jeszcze raz dziękuję i życzę Zdrowych i Wesołch Świąt

 

Official-Christmas-Card[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziuta witaj .....

Podatnicy często mylą ze sobą dwa adresy: zameldowania i zamieszkania.

A to święta prawda. Zupełnie zapomniałem o tym, bo to dla mnie oczywiste ;) Też przez jakiś czas korzystałem z tego udogodnienia.

Czyli na dobra sprawe nie musisz byc nigdzie zameldowana , a do skarbowki podajesz jakis polski adres .... obawiam sie , ze jesli czasowo zameldujesz sie u rodziny ziecia to bedziesz musiala w jakims ustawowym terminie zmienic go na staly meldunek , a to moze okazac sie klopotliwe. Moze zostaw tak jak jest , a do faktur podaj poprostu " zaprzyjazniony adres " .....

No nie zupełnie tak to jest. Obecnie nie ma obowiązku posiadania stałego meldunku. Można się zameldować na tymczas i trwać tak do bólu ;) Można nie mieć nawet żadnego meldunku. Przerabiałem temat, gdy sprzedaliśmy mieszkanie, a domu jeszcze nie mieliśmy. Mało to komfortowe, ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Pisząc wcześniej o adresie zameldowania miałem na myśli adres podany w US ;) Mea culpa, że wyraziłem się nieprecyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Edytko Tak też zrobię.Pani notariusz przy zakupie działki wpisała nasz adres z UK, ale korespondencyjny jest na rodzinę zięcia. I tak też został odprowadzony podatek od zakupu nieruchomości. Nowe dowody osobiste nie mają adresu/nasze-bo nie muszą/. A budowa odbywać się będzie z pieniążków za sprzedane mieszkanie, co też jest gdzieś tam udokumentowane ponieważ kupili je młodzi ludzie na kredyt z opcją rodzina na swoim. Więc nie mamy tu nic do kombinowania ani ukrycia.

Jeszcze raz dziękuję i życzę Zdrowych i Wesołch Świąt

 

[ATTACH=CONFIG]91047[/ATTACH]

 

Ja wlasnie dzisiaj ( sroda ) zlozylam rozliczenie do US .... a wlasciwie moja Pani Pelnomocnik . Okazuje sie , ze przepisy w tym roku znow sie zmienily i skladajac zeznanie podatkowe do ktorego musialam dolaczyc odpowiednie upowaznienie dla pelnomocnika potwierdzone notarialnie musze jeszcze potwierdzic jego wiarygodnosc przez notariusza w Polsce . Ok. wyszlo maslo maslane .... ale takie wlasnie mamy przepisy . Jeden notariusz potwierdza zgodnosc , a drugi musi potwierdzic zgodnosc zgodnosci ........... normalnie kpina , ale jesli nie wiadomo o co chodzi to jak zwylke o kase .

Ziuta Tobie tez zycze Wesolych Swiat i spokojnego budowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to święta prawda. Zupełnie zapomniałem o tym, bo to dla mnie oczywiste ;) Też przez jakiś czas korzystałem z tego udogodnienia.

No nie zupełnie tak to jest. Obecnie nie ma obowiązku posiadania stałego meldunku. Można się zameldować na tymczas i trwać tak do bólu ;) Można nie mieć nawet żadnego meldunku. Przerabiałem temat, gdy sprzedaliśmy mieszkanie, a domu jeszcze nie mieliśmy. Mało to komfortowe, ale zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

Pisząc wcześniej o adresie zameldowania miałem na myśli adres podany w US ;) Mea culpa, że wyraziłem się nieprecyzyjnie.

 

Marti ..... ach ta precyzja :cool: .... ale wlasnie dzieki takim miedzynarodowym rozmowkom ilez mozna sie nauczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie dzisiaj ( sroda ) zlozylam rozliczenie do US .... a wlasciwie moja Pani Pelnomocnik . Okazuje sie , ze przepisy w tym roku znow sie zmienily i skladajac zeznanie podatkowe do ktorego musialam dolaczyc odpowiednie upowaznienie dla pelnomocnika potwierdzone notarialnie musze jeszcze potwierdzic jego wiarygodnosc przez notariusza w Polsce .

Hmm... Serio tak jest? Bo ja pamiętam, że w przypadku dokumentów zagramanicznych (upoważnień, zaświadczeń i takich tam dyrdymałów), gdzie podpisany jest notariusz lokalny, wystarczało opieczętowanie za zgodność danych w najbliższej placówce konsularnej. Nie słyszałem, aby to się zmieniło. Zwłaszcza w stosunku do państw członkowskich UE. Po to jest w końcu ta wspólnota, aby prawo było komplementarne między różnymi państwami...

Może pani w US po prostu miała zły dzień i jest niedoinformowana w temacie? To się często zdarza. Poproś Twoją pełnomocnik, aby wyciągnęła podstawę prawną od niej takiego postępowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Serio tak jest? Bo ja pamiętam, że w przypadku dokumentów zagramanicznych (upoważnień, zaświadczeń i takich tam dyrdymałów), gdzie podpisany jest notariusz lokalny, wystarczało opieczętowanie za zgodność danych w najbliższej placówce konsularnej. Nie słyszałem, aby to się zmieniło. Zwłaszcza w stosunku do państw członkowskich UE. Po to jest w końcu ta wspólnota, aby prawo było komplementarne między różnymi państwami...

Może pani w US po prostu miała zły dzień i jest niedoinformowana w temacie? To się często zdarza. Poproś Twoją pełnomocnik, aby wyciągnęła podstawę prawną od niej takiego postępowania ;)

 

Marti ... jak wiesz ja nie w Europie " buszuje " moze dlatego Pani sie pogubila ..... moje pelnomocnictwo podpisal notariusz ...nie pieczatkowalam go u konsula zreszta tak jak w zeszlym roku .... poprzedniego roku wystarczylo takie , a w tym trzeba jeszcze tak jak pisalam potwierdzic , ze prawidlowo zostalo potwierdzone .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...