Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Heeeej Edytka co tam u ciebie??????????

 

 

Hejka Martunia spoko ...... :) ....

Z Nowym Rokiem zrobilam porzadek w Stylku .... Pan Piotr wylecial z pracy za kradziez materialow ... no coz niektorym ciagle malo jak widac i siegaja po cudze liczac , ze budujacy na odleglosc inwestor i tak sie nie doliczy ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka Martunia spoko ...... :) ....

Z Nowym Rokiem zrobilam porzadek w Stylku .... Pan Piotr wylecial z pracy za kradziez materialow ... no coz niektorym ciagle malo jak widac i siegaja po cudze liczac , ze budujacy na odleglosc inwestor i tak sie nie doliczy ......

 

żartujesz???? no co za cham!!!! niech mu łapy pousychają!!!!!

zgłaszaliście a policję?

 

i co teraz? znalazłaś kogoś innego?

 

tak mi przykro, że Nowy Rok tak się zaczął- oby obyło jedne niemiłe wydarzenie w 2012!

 

Edytko mocno przytulam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Edytko, twoje słowa są kropką nad i.

 

Jesteśmy na etapie projektu indywidualnego(prawie końcówka), ale przed nami jeszcze dalekaaaa droga.Mamy zamiar na wiosnę-lato ruszyc z budową ,papierkowe sprawy mamy już załatwione.

Życzę Ci aby twoja-Wasza budowa była bezawaryjna i bez żadnych takich przykrych sytuacjii.

Będę Twoim gościem na tym forum :)

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żartujesz???? no co za cham!!!! niech mu łapy pousychają!!!!!

zgłaszaliście a policję?

 

i co teraz? znalazłaś kogoś innego?

 

tak mi przykro, że Nowy Rok tak się zaczął- oby obyło jedne niemiłe wydarzenie w 2012!

 

Edytko mocno przytulam!!!

 

Hejka :rolleyes:

 

Nie zglaszalam na Policje , ale jeszcze nic straconego .... reszty kasy za prace nie bedzie ogladal to pewne .

A kolejna sprawa ktora sie " wyklula " to problem z pozwoleniem na przejazd , moja budowa jest w drugiej linii zabudowy wolne przejazdy mam do 3,5 T , dwa lata temu dostalam pozwolenie na przejazd do 20 T , w zeszlym roku zmniejszyli do 12 T , a w tym roku postanowili ze juz koniec z moim budowaniem :p i nie dali mi pozwolenia . Musze chyba jakiegos adwokata uruchomic ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Edytko, twoje słowa są kropką nad i.

 

Jesteśmy na etapie projektu indywidualnego(prawie końcówka), ale przed nami jeszcze dalekaaaa droga.Mamy zamiar na wiosnę-lato ruszyc z budową ,papierkowe sprawy mamy już załatwione.

Życzę Ci aby twoja-Wasza budowa była bezawaryjna i bez żadnych takich przykrych sytuacjii.

Będę Twoim gościem na tym forum :)

Pozdrawiam:bye:

 

Dzieki i zapraszam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomes wykonawca zamowil wieksze ilosci drewna niz byly przewidziane w projekcie o ile dobrze pamietam to wiecej o 1/3 dodawal spore naddatki jakies 0,5 m na kazdym kawalku ..... generalnie na drewno jakie zostalo zamowione do Sylka wydalam SPORO !!! kasy.
Witam, dziękuję za informację. Zauważyłem, że tych metrów 3 trochę będzie. Kolega się śmieje, że z takiej ilości drewna, to by dwie więźby zrobił. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuję za informację. Zauważyłem, że tych metrów 3 trochę będzie. Kolega się śmieje, że z takiej ilości drewna, to by dwie więźby zrobił. Pozdrawiam

 

To fakt mnie tez troche przerazaly ilosci , ale generalnie Stylek nie nalezy do tanich domow jesli chodzi o realizacje projektu ... i trzeba sie z tym pogodzic :)

Pozdrawiam i czekam na Twoj dziennik :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko ale niusa podałas :o Jak sie zorientowaliscie? Ja tez nie jestem przekonana co do ilosci zuzytego u nas materialu na ociepenie lub na elektryke bo ciagle za cos doplacalam lub wyrownywalam otwarty rachunek na skladzie.Wiem jak sie czujesz ale ty twarda babka jestes i nie dasz sobie w kasze dmuchac jak ja :no: Dobrze ze przynajmniej masz sobie z czego odbic poniesione straty:hug:Kurcze jak oni moga tak postepowac -przeciez nie pracuja za darmo a jeszcze im mało:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka to jak masz czas chetnie opisze cala sytuacje ..... a bylo to tak ( zaczyna sie jak dobra opowiesc ;) ) .

Ja naleze do tych twardzielek ktore o wszystkim lubia decydowac i miec kontrole nad tym co sie wokol dzieje dlatego jak Pan Piotr powiedzial , ze bedzie sam sobie po material jezdzil do skladu to szczerze mowiac nie spodobalo mi sie to . Zwykle zamawialam potrzebny towar , negocjowalam cene :p i umawialam transport na dzialke , a tutaj wykonawca taki chetny do samodzielnych dzialan zaleta to czy wada ? . Przyjelam , ze zaleta i chce sie chlop wykazac inicjatywa ....

Material przywozil Wz zostawial i niby wszystko gralo ....... Czasem jednak ten szosty zmysl wlaczy sie i zaczynasz zastanawiac sie nad taka nadgorliwoscia :rolleyes: ... no i tego materialu jakos tak za duzo schodzilo . ..... Pan Piotr pracowal z moim znajomym - Pawlem , dostal klucze do domu ( DUZY BLAD !!!! ) poniewaz pracowal w soboty , a Pawel nie mogl wtedy przyjezdzac do pracy . Poprosilam Pawla , aby zwracal baczniejsza uwage na to co dzieje sie z materialem szczegolnie na welne .... No i stalo sie w czwartek w poprzednim tygodniu P. Piotr chyba juz tak poczul sie bezkarny i bezpieczny , ze przywozac material ze skladu dolozyl sobie kilkadziesiat metrow profili ( ktore nie znalazly sie na mojej budowie , a jedynie przywiozl Wz ktora ja mialam zaplacic :spam: . ) po zakonczeniu pracy " przez pomylke " wrzucil do auta 3 rolki welny :spam: . A jak to odkrylismy ... az do niedzieli nie wspominalam slowem , ze wiem o tym co zrobil . W miedzyczasie Braciak przeliczyl opakowania po welnie i tak ...

1. Zginelo 11 rolek ( 6 - 18 cm i 5 - 10 cm. )

2. Profile jak juz wspomnialam kilkadziesiat metrow

Wkretow , plyt g-k , folii ..... niestety juz sie nie dolicze , ale po kolekcji jaka sobie zgromadzil z welny i profili to moge zakladac , ze moze gdzies zabudowe robil np. swojego garazu lub stryszku .... lub po prostu sprzedal :spam: wiesz welna Isoveru Super Mata .... lakomy kasek ;). Rozprawilam sie z nim w niedziele ( szkoda , ze tylko telefonicznie :p ) ... w poniedzialek przyjechal po swoje rzeczy na budowe , tlumaczac sie klamal ze to pierwszy raz i tylko 2 rolki sobie wzial !!!! bo nie mial na paliwo i potrzebowal .... glupszego tlumaczenia w zyciu nie slyszalam ... od kiedy to na stacji benzynowej przyjmuja zaplate w welnie mineralnej , ale moze przyjmuja , w Polsce juz od ladnych paru lat nie bylam .... co kraj to obyczaj :p. Sa tez dobre strony .... Pawel i moj Braciak zdopingowani zajeli sie dokonczeniem pracy i mimo tego , ze wczesniej nigdy nie robili zabudowy pieknie im to wychodzi , mam uczciwych Chlopakow na budowie i spie spokojnie ( wreszcie od kilku dni ) . Zaraz wrzucam fotki do dziennika sama ocen ..... :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko: nie chciałem się za bardzo wtrącać do roboty p. Piotra, ale trochę nie podoba mi się to schodzenie się płyt. Wg mnie powinny być układane na zakładkę, a nie tak równo. Co do wykonania stelaży przez Szanownego Braciaka, to tak tylko podpowiem, że lepszym rozwiązaniem od pchełek jest nitowanie połączeń profili, zwłaszcza w miejscach, gdzie przyjdzie płyta. Pchełka za bardzo odstaje od profilu i w tym miejscu płyta po przykręceniu będzie się wyginać, albo nawet pękać. Nity mają dużo niższe główki, a ponadto znacznie mocniej można profile połączyć ze sobą. Pchełki nadają się na łączenie profili w takich miejscach, gdzie nie będzie płyt (ciężko to tak pisemnie wytłumaczyć, ale może Braciak chwyci temat ;)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Edyto,

od jakiegoś roku również budujemy Stylowego 2. Jako, że podpiwniczyliśmy budynek, dopiero w tym roku zabieramy się "porządnie" do roboty :). Jesteśmy teraz na etapie załatwiania dachówki i okien. Pojawiły się oczywiście problemy zwłaszcza jeśli chodzi o okna. Czy miała Pani również problemy z wykonaniem dużych przeszkleń w salonie i jadalni? My dostaliśmy bardzo atrakcyjną wycenę z drutexu, tylko jak przyszło co do czego to oświadczyli nam, że nie wykonają okien o powierzchni powyżej 3m2 czyli we wszystkich dużych oknach musielibyśmy wstawić słupek w środku. Zrezygnowaliśmy więc z drutexu. Teraz mamy ofertę z OknoPlusa. Dla nich duże przeszklenia to nie problem tylko cena o 10tys wyższa. no ale cóż ... widocznie taka karma. Jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje: czy duże okno w głównej sypialni (trapez) ma Pani zrobione otwieralne czy fix? Bo szczerze mówiąc nie wiem jak je myć jeśli będzie fix, a z drugiej strony dzielić je słupkiem w środku żeby można było otiwerać (taką propozycję mieliśmy) ... bez sensu. Może po prostu mamy nieodpowiednich producentów? Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam i życzę dalszych postępów w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p

patrz Edytko a mnie na stacji złotówkami płacić każą. :rotfl:

U mnie za to zginęły deski i tak się zastanawiam gdzie jakaś budowla z mojego materiału stoi.Pilnować trzeba i na ręce patrzeć, nie ma rady. pozdrawiam

 

W innych rejonach Polski mieszkasz Kochana ..... u mnie tylko welna :lol2:.

Na szczescie zdarzaja sie i rodzynki do ktorych zaliczam chlopakow od dachu i Pana od elewacji dwie moje najuczciwsze ekipy :D

Edytowane przez Edyta M
Pan elektryk poczul sie urazony moim wpisem .... i niedoceniony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko: nie chciałem się za bardzo wtrącać do roboty p. Piotra, ale trochę nie podoba mi się to schodzenie się płyt. Wg mnie powinny być układane na zakładkę, a nie tak równo. Co do wykonania stelaży przez Szanownego Braciaka, to tak tylko podpowiem, że lepszym rozwiązaniem od pchełek jest nitowanie połączeń profili, zwłaszcza w miejscach, gdzie przyjdzie płyta. Pchełka za bardzo odstaje od profilu i w tym miejscu płyta po przykręceniu będzie się wyginać, albo nawet pękać. Nity mają dużo niższe główki, a ponadto znacznie mocniej można profile połączyć ze sobą. Pchełki nadają się na łączenie profili w takich miejscach, gdzie nie będzie płyt (ciężko to tak pisemnie wytłumaczyć, ale może Braciak chwyci temat ;)).

 

Blad bo akurat Ty masz otwarty rachunek w moich komentach i MUSISZ sie wtracac !!!!!!!! Arek i Pawel koncza zabudowe w garazu to jedyny odcinek jaki zostal do zrobienia :) ... pozniej beda " walczyc " ze szpachlowaniem . Moj Braciak czyta Komenty do Chomiczowki wiec mysle , ze zalapie o co Tobie chodzi ....

Pozdrawiam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Edyto,

od jakiegoś roku również budujemy Stylowego 2. Jako, że podpiwniczyliśmy budynek, dopiero w tym roku zabieramy się "porządnie" do roboty :). Jesteśmy teraz na etapie załatwiania dachówki i okien. Pojawiły się oczywiście problemy zwłaszcza jeśli chodzi o okna. Czy miała Pani również problemy z wykonaniem dużych przeszkleń w salonie i jadalni? My dostaliśmy bardzo atrakcyjną wycenę z drutexu, tylko jak przyszło co do czego to oświadczyli nam, że nie wykonają okien o powierzchni powyżej 3m2 czyli we wszystkich dużych oknach musielibyśmy wstawić słupek w środku. Zrezygnowaliśmy więc z drutexu. Teraz mamy ofertę z OknoPlusa. Dla nich duże przeszklenia to nie problem tylko cena o 10tys wyższa. no ale cóż ... widocznie taka karma. Jeszcze jedno pytanie, które mnie nurtuje: czy duże okno w głównej sypialni (trapez) ma Pani zrobione otwieralne czy fix? Bo szczerze mówiąc nie wiem jak je myć jeśli będzie fix, a z drugiej strony dzielić je słupkiem w środku żeby można było otiwerać (taką propozycję mieliśmy) ... bez sensu. Może po prostu mamy nieodpowiednich producentów? Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam i życzę dalszych postępów w budowie

 

Witam

Ja bralam pod uwage kilka firm min. Urzedowski , Jezierski , Sokolka , OknoPlus , Oknoplast .... czyli zarowno drewno jak i plastiki ....

Ostatecznie zdecydowalam sie na OknoPlus .... oni jako jedyna firma nie robili problemow z wykonaniem okien pod dyktando inwestora .... podobalo mi sie to , ze wszystko co sobie wymyslilam wdrozyli w zycie . Okno trapezowe nie jest otwierane ... zabawne , ze chyba tylko ja z budujacych Stylowego nie zadalam pytania a jak bedziemy je myc ? ... po prostu z zewnatrz na szczotce z gabka z drabiny ... bez przesady nie jest przeciez tak wysoko :D. Gdybym drugi raz kupowala okana to wybor bylby ten sam OknoPlus kolor - orzech :yes:.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... zabawne , ze chyba tylko ja z budujacych Stylowego nie zadalam pytania a jak bedziemy je myc ?"

 

Witaj

 

Poczułem się wywołany do tablicy. Skoro mowa jest o oknie trapezowym w sypialni, my również zdecydowaliśmy się na okno fix... ale zewnętrzna szyba będzie bioclean. Liczę, że czysta woda pod ciśnieniem poradzi sobie z brudem. Do tego powłoka bioclean ograniczy ślady wysychających kropli.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja bralam pod uwage kilka firm min. Urzedowski , Jezierski , Sokolka , OknoPlus , Oknoplast .... czyli zarowno drewno jak i plastiki ....

Ostatecznie zdecydowalam sie na OknoPlus .... oni jako jedyna firma nie robili problemow z wykonaniem okien pod dyktando inwestora .... podobalo mi sie to , ze wszystko co sobie wymyslilam wdrozyli w zycie . Okno trapezowe nie jest otwierane ... zabawne , ze chyba tylko ja z budujacych Stylowego nie zadalam pytania a jak bedziemy je myc ? ... po prostu z zewnatrz na szczotce z gabka z drabiny ... bez przesady nie jest przeciez tak wysoko :D. Gdybym drugi raz kupowala okana to wybor bylby ten sam OknoPlus kolor - orzech :yes:.

Pozdrawiam

 

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. My też chyba zostaniemy przy OknoPlusie. A co do mycia okna w sypialni, to okaże się w praniu czy rzeczywiście nie jest aż tak wysoko ... ale cóż zrobić, najwyżej będziemy wzywać projektantów żeby umyli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... zabawne , ze chyba tylko ja z budujacych Stylowego nie zadalam pytania a jak bedziemy je myc ?"

 

Witaj

 

Poczułem się wywołany do tablicy. Skoro mowa jest o oknie trapezowym w sypialni, my również zdecydowaliśmy się na okno fix... ale zewnętrzna szyba będzie bioclean. Liczę, że czysta woda pod ciśnieniem poradzi sobie z brudem. Do tego powłoka bioclean ograniczy ślady wysychających kropli.

 

Pozdrawiam

Marcin

 

po wczorajszym Twoim mailu też myślałem o tym bioclean i wodzie tylko od razu sobie wyobraziłem jak zlewam okno wodą a cały kurz z tą wodą spływa po pięknym białym tynku ... oby tak nie było (ze względu na Ciebie oczywiście :)). My jednak zostaniemy chyba przy pomyśle Edyty czyli gąbka na kiju czy jakość tak :p ... damy rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...