Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmm...

A do kolorów, to "nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest czarne", jak to swego czasu podkreślał pewien polski polityk :D

 

Widze to jasno na bialym .... jak powiedzial kiedys jeden z naszych prezydentow zdobywca NN :p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiehie ;)

 

Odnośnie pytania w wewontku głównym: ja tam nic o cyckach teściowej nie wiem... O żoninych, to i owszem :lol2: A poza tym nie lubiem ciachów z makiem :cool:

 

Oprawki ładne, a gdzie zawartość i jak toto świeci? Ja w sobotę zamontowałem oświetlenie LEDowe w postaci tasiemki nad nowym biurkiem synala (2 blaty ikeowskiej chińszczyzny przymocowane do ściany i oparte na nogach) i świeci całkiem nie od rzeczy :) Jeno zasilacz sieje w paśmie TV i mi kanały uciekają :confused: Muszę wymyślić jakiś patent na ekranowanie tego ustrojstwa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti moje opraweczki tanie jak przyslowiowy barszcz :) ..... za 25 szt zaplacilam 597.50 zl. na Allegro .... zaroweczek nie kupilam bo nie potrzebuje jeszcze .... generalnie oprawki potrzebowalam po to zeby wiedziec jakie wielkie otworki nalezy wywiercic a kupilam wszystkie zeby juz miec z glowy .... Nie bylo latwo znalezc cos co wyglada w miare ok. .... cenowo jest ok. .... wymiarowo ok. ..... Jak Braciak zlozy do kupy oprawke + zarowke + kabelki to sztuka bedzie kosztowala mnie w granicach 70 - 80 zl. , a gotowiec kupiony w sklepie jest w cenie 250 - 400 zl. i zadna rewela ..... Podpytam Braciaka jakie mialby rozwiazanie Twojego problemu TV vs. LED ..... TAKICH DWOCH JAK NAS TRZECH TO NIE MA NIGDZIE :)

 

Jesli chodzi o ciasto to nastepnym razem upieke karpatke dla Ciebie ( zone i Twoje cudne dzieciaczki tez zapraszam )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko-jestes wspaniala!

Dzieki za pomoc po raz kolejny i oczywiscie male pytanko-jakiej wielkosci masz brame garazowa?

Nasza ma miec 5000x2250 i zastanawiam sie czy nie zrobic dwoch pojeddynczych?

Boje sie troche tej szerokosci.....

Co do cyckow tesciowej-no mmhh chyba cos nie tak ale ciastko z makiem to moj Kubusiowy "miodek" o kazdej porze dnia i nocy!:p

Buziaki!!!!:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jeszcze nie masz do tych oprawek źródła światła? Qumiem ;) To bądź nabądź możliwie najszybciej, jeśli możesz, bo z chęcią zobaczyłbym, jak toto świeci ;)

 

Odnośnie mojego problemu, to zastanawiam się, czy nie zrobiłem błędu nie podłączając zasilaczy do uziemienia... Ich obudowa jest aluminiowa i pewnie po to jest uziemienie, aby uruchomić funkcję filtrowania. W sobotę nabędę odpowiednie wtyczki z bolcem i przerobię układ zasilania, żeby zweryfikować moją teorię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko-jestes wspaniala!

Dzieki za pomoc po raz kolejny i oczywiscie male pytanko-jakiej wielkosci masz brame garazowa?

Nasza ma miec 5000x2250 i zastanawiam sie czy nie zrobic dwoch pojeddynczych?

Boje sie troche tej szerokosci.....

Co do cyckow tesciowej-no mmhh chyba cos nie tak ale ciastko z makiem to moj Kubusiowy "miodek" o kazdej porze dnia i nocy!:p

Buziaki!!!!:lol2:

 

Hejka moja brama jest na 5000 x 2620 ( niestandard !!!! ) wykonawca zle posadowil garaz i stad to 2620 !!!! :(

Nie wiem jaki masz domek i czy dwie bramy nie beda zle wygladaly .....

Zastanow sie ..... jak do tej pory moja dziala dobrze ( tfu .... tfu ...... na psa urok !!!!!!! )

Buzka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli jeszcze nie masz do tych oprawek źródła światła? Qumiem ;) To bądź nabądź możliwie najszybciej, jeśli możesz, bo z chęcią zobaczyłbym, jak toto świeci ;)

 

Odnośnie mojego problemu, to zastanawiam się, czy nie zrobiłem błędu nie podłączając zasilaczy do uziemienia... Ich obudowa jest aluminiowa i pewnie po to jest uziemienie, aby uruchomić funkcję filtrowania. W sobotę nabędę odpowiednie wtyczki z bolcem i przerobię układ zasilania, żeby zweryfikować moją teorię.

 

Kupie , ledziaka specjalnie dla Ciebie zebys mogl zobaczyc jak swieca zaroweczki w tych oprawkach !!!! :) .....

 

Braciak podpowiedzial mi jak rozwiazac Twoj problem UWAGA !!!!

Powinienes zrobic sobie KLATKE FARADAYA wokol zasilacza cytuje : " najprościej wsadzić zasilacz w "klatke" zrobioną z miedzianej siatki z oczkami 1-2mm. Oczka wystarczajaco duze zeby powietrze cyrkulowało wokół cieplego zasilacza. Ewentualnie moze spróbować przylączyc ta "klatke" do uziemienia gdyby cos mialo sie indukowac..... " koniec cytatu

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klatka_Faradaya

Pozdrawiam

P.S.

Przed przystapieniam do prac prosze wylaczyc zasilanie gniazdek ( moja podpowiedz :) )

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti kupimy 2 ledy na miejscu do wiarolapu .... pozniej Braciak dostanie je " w spadku " do swojego pokoiku , a ja dokupie juz komplet ( tych wlasciwych ) kiedy przyjdzie czas .... :) .

Powodzenia z uziemieniem .... tylko obys siebie nie uziemil ...:bye:

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, prawdziwego informatyka oraz elektryka prąd nie tyka :D Także spoko luz, sista... :D

 

Ja wciąż jestem trochę sceptyczny do tych LEDów... Póki co wciąż mi się wydaje, że dają za mało światła, a takie, co dają światła ok, to są pierońsko drogie :/ Do tego chyba jednak ich energooszczędność wcale tak różowo nie wygląda, bo mają znaczny przerób energii elektrycznej na en. cieplną, przez co muszą mieć duże radiatory, itd.

To oświetlenie, które zamontowałem u siebie, to jest takie w sam raz, a brałem najmocniejsze z dostępnych LEDów (oparte na diodach SMD 5050).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti

Zarowka LED ktora planuje kupic ma strumien swietlny 350 lumenow i kat swiecenia 120 - 140 ..... cena 50 zl. sztuka ( wspolpracuje ze sciemniaczem !!!! ) , 24 diody ...trwalosc znamionowa do 30000 godzin , moc znamionowa : 5W .... jest substytutem halogenu ( 50-60W) .... do mnie to przemawia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Strumień dość ładny. Ja kupiłem taśmę LED o strumieniu 650 lm/mb o barwie zimno-białej. Powiem tak - oświetlenie wygląda dobrze. 350 ciutkę mało, jeśli to ma robić za pojedynczą żarówę. Natomiast przy spotach, jak to u Cię będzie, myślę, że będzie ok :) W sobotę będę robił blacik u coory, to jak już ogarnę do końca, to może wrzucę jakie fociszcza w wewontek wnętrzarski Prymulki :)

 

Tak sobie zerknąłem na kompaktówki i kurcze, te LEDy całkiem całkiem wychodzą. Philips Softone 5W daje jakieś 160 lumenów...

Szkoda tylko, że różnica w cenie jest jeszcze tak duża :/ Za Softone zapłacisz połowę mniej. Z drugiej strony może na trwałości się zyska... Teoretyczny żywot jest 3-krotnie większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie o te lumeny chodzi ...... Braciak mi to wytlumaczyl z polskiego na nasze :) ( ciekawa nie jestem , ale lubie wiedziec ) .... wiecej zainwestuje , ale licze na to ze zywotnosc jest dluzsza " tego materialu " a co za tym idzie w ogolnym rozrachunku bardziej sie oplaci .... Z drugiej strony ja nie jestem taka swiatlolubna wiec nie przeszkadza mi to , ze oswiatlenie moze byc nastrojowe , kupuje nawet sciemniacze do ledow zeby sobie ten nastroj troche podkrecic , albo przykrecic :) w zaleznosci od potrzeb .

Czekam na fotki w Prymulce .... fajna nazwa projektu :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciąż jestem trochę sceptyczny do tych LEDów... Póki co wciąż mi się wydaje, że dają za mało światła, a takie, co dają światła ok, to są pierońsko drogie :/ Do tego chyba jednak ich energooszczędność wcale tak różowo nie wygląda, bo mają znaczny przerób energii elektrycznej na en. cieplną, przez co muszą mieć duże radiatory, itd.

To oświetlenie, które zamontowałem u siebie, to jest takie w sam raz, a brałem najmocniejsze z dostępnych LEDów (oparte na diodach SMD 5050).

Marti, być może w niedzielę uda mi się cyknąć fotkę LEDów, wymieniliśmy w suficie w kuchni, byly halogeny, ale ponieważ sporo tam używamy światła, a niestety część się popalila zaczęliśmy realizować plan początkowy, czyli systematyczna wymiana zwyklych halogenów na ledy. Od początku nie poszliśmy w ledy z wiadomych względów;) Z tych jestem baaardzo zadowolona, światło bardzo podobne do halogenów, mam nadzieję, że będą wytrzymalsze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...