Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Edi - gość do odstrzału !!! To juz teraz wiem po co ten wypas alarmowy ze HO HO :D Ja mam w kazdym rogu domu kable pod kamery wyciągnięte i z tego co mi wiadomo to bedąc na wczasach w honolulu bede mogła na bieżaco oglądać obraz z podwórka :), ktory równocześnie będzie sie nagrywał ;) Niezły dowód dla sadu w razie czego choć odpukać z sąsiadami mamy spokój. Na samym początku jedna pani, z ktorą graniczymy tylko drogą miała jakieś wąty i straszyła nas Nadzorem Budowlanym ale szybciutko sprowadzilismy ją na ziemię (nie miała racji ) i dotąd siedzi cicho ;) Trzymam kciuki za 10 maja i całą resztę

 

Bo tak trzeba Kochana od poczatku ustanowic zasady ogolnosasiedzkie .... moje sa jasne nie wtracam sie w cudze gary i nie zycze sobie zeby inni wtracali sie w moje ..... grzecznie ale stanowczo . Niestety niektorzy po prostu nie wiedza gdzie sa granice i dlatego trzeba ich tego nauczyc ......:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko chocby nie wiem co Kargolisko wymyslalo nie ma bata zeby wygral -Pl jest dziwnym krajem ale bez przesady zeby wierzyc takim powalencom.Szkoda ze Cie nie ma na miejscu bo bys mu osobiscie dala do wiwatu i zobaczyla 10 maja te jego zgaszona mine.Powinni wlepic mu kare pokrycia nie tylko kosztow sadowych ale i Towjego obroncy a takze skazac na roboty fizyczne- np niech Ci recznie przekpie cala dzialeczke :lol2: Gosciowi ewidentnie sie nudzi i zajmuje sie nekaniem innych -co za palant :bash:

Lece jutro na urlop i mam zamiar zrobic troszke pozadkow na budowie a jak znajde chwilke poogladac jakies plytkiw pobliskich sklepach i dopiero wtedy zdecuduje co poleze na te moje betony:)

 

Kaka wiesz jak jest nawet jesli masz racje to jeszcze sad w te racje musi uwierzyc .... historia zna rozne przypadki , a wiezienia przepelnione sa niewinnymi wiec ....:confused:....... Jesli chodzi o zwrot kosztow sadowych to juz moj adwokat postara sie o to zeby pokryl co do zlotowki rowniez i jego wynagrodzenie ( chocby i przez komornika ) .... zachcialo sie dziadowi wojny no to teraz zobaczy jak ona wyglada z bliska .

Milego wypoczynku w Polsce ..... wyszukaj fajne plyteczki i daj znac jakie wybralas

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz !!! To niektórzy niezłą kasę płacą za betony a ta je chce zakrywać :rotfl: kakusku, betony są trendi :rotfl:

 

Niezla kase i ja zaplace za swoje .... u mnie bedzie jakies 70m2 do polozenia ..... wlasnie dopytuje Pana betoniarzao szczegoly jego pracy u mnie :) przyjezdza pod koniec maja ...:wiggle:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny :)

Wlasnie przeczytalam wrozbe z chinskiego ciasteczka .......

 

" Any troubles you may have will pass very shortly " ...... czy to prorocze slowa ? jesli tak to oby sie sprawdzily shortly ....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta,

no taka wyrocznia się MUSI sprawdzić, prawda?

Współczuję Ci przebojów z tym "sąsiadem"............

 

A napisz, jaki masz profil okien? Prosty (Aktiv), czy zaokrąglony (Artplus)? - sądząc ze zdjęć ten prosty - i wspaniale okna w nim wychodzą, zupełnie jak drewniane, prawda?

Edytowane przez Sharlotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharlotka

 

No nie wiem czy sie sprawdzi .... wlasnie dzisiaj dowiedzialam sie , ze przyszlo kolejne awizo z sadu ..... i coz to moze byc ????? rozprawa wyznaczona na 10 maja ... a to pismo z sadu to w jakiej sprawie ??? DOBRE CZY ZLE WIESCI ????

Dowiem sie w poniedzialek jak adwokat z urlopu wroci .....

 

Moj profil okien to Art + .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi - miejmy nadzieję, że to nie przełożenie terminu rozprawy... Niestety w PL często tak bywa, ze sprawy nawet o byle pierdołę potrafią sie ciągnąć latami :(

 

Sharlotko mój profil też jest zaokraglony więc pewnie nazywa się Art+

 

Zobaczymy ...... :) ....... ja jestem dobrej mysli pozytywne myslenie to u mnie podstawa bytu inaczej nie przetrwasz

Moj jeszcze dodarkowo Thermo ..... Pina Twoje pewnie takie same jak moje jak u Karoliny kupowalas ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie projektów ogrodzenia i w związku z tym mam skromne zapytanie

Bo to, że nie chcesz się przyklejać do sąsiadowego ogrodzenia, to to jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Jednak, nie bardzo rozumiem, dlaczego odsuwasz się z ogrodzeniem od granicy aż 0,5m? tego absolutnie nie kumam. Edytko, możliwe że już w komentarzach objaśniała to odsunięcie, ja musiałabym znów szukać… wystarczy mi na razie szukanie Twoich parapetów :D

Proszę, powiedz mi, dlaczego taka odległość?

 

-----------------

 

Chwalisz Pana Płyteczkę za oszczędność w materiale (str 95, post 1892) - tak samo ja, jak do tej pory mogę w ten sam sposób pochwalić swojego dachowego. ech...

kurcze blade... :o jednak majster, który będzie dokładny w swojej pracy i oszczędny w materiale zawsze będzie chwalony i polecany - prawda !?!

 

-----------------

 

Kupiłaś fajną tabliczkę - ok. Ale, wspomniałaś też o Kargulach - czy oni znowu się Ciebie czepiają lub coś kombinują?

Edytowane przez kardamina
następny "etap" zaległości ... tabliczka to już ostatni etap... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: cieszę się, że mogłem coś podpowiedzieć z sensem :) Rzadko mi to wychodzi, więc tym bardziej :D O Twoją sprawę sądową jestem jakoś dziwnie spokojny...

:rolleyes:

 

Wrzuciłem kilka fotek z basenem u siebie... Co prawda ja mam taki przenośny, więc raczej mało skorzystasz, skoro chcesz robić basen murowany, ale może coś Cię natchnie...

 

PS: a propos półeczki jeszcze, to ja bym jednak te przyłącza trochę poprzesuwał :/ Niby giętkimi się wszystko da skompensować, ale może być problem z odpływem i sporo miejsca to zajmie w szafeczce, a szkoda.

Edytowane przez Martinezio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :) no tak tak półeczka jest superancka :) dawno mnie nie było u Ciebie tzn zaglądałam ale nie piałam :) , widzę płyteczki już częściowo położone, zabudowy się robią :) i tak się zastanawiam co Ty byś zrobiła bez braciszka? :)

 

Aniu milo Ciebie " widziec " :)

 

Zapytaj co On zrobilby bez swojej starszej siostry ?????? ( dzieli nas spora roznica wieku ) .... moj Brat ma takie powiedzonko " Kazdemu kto jest mlodszy od mojej siostry mowie na TY !!!!! ....... " ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko :) kiedy byłam ostatnio u Ciebie, to.... zakładałaś parapety - były ładne, takie marmurkowe. :yes:

Muszę to miejsce odszukać i doczytać się do czasu teraźniejszego

 

Jestem na etapie projektów ogrodzenia i w związku z tym mam skromne zapytanie

Bo to, że nie chcesz się przyklejać do sąsiadowego ogrodzenia, to to jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Jednak, nie bardzo rozumiem, dlaczego odsuwasz się z ogrodzeniem od granicy aż 0,5m? tego absolutnie nie kumam. Edytko, możliwe że już w komentarzach objaśniała to odsunięcie, ja musiałabym znów szukać… wystarczy mi na razie szukanie Twoich parapetów :D

Proszę, powiedz mi, dlaczego taka odległość?

 

-----------------

 

Chwalisz Pana Płyteczkę za oszczędność w materiale (str 95, post 1892) - tak samo ja, jak do tej pory mogę w ten sam sposób pochwalić swojego dachowego. ech...

kurcze blade... :o jednak majster, który będzie dokładny w swojej pracy i oszczędny w materiale zawsze będzie chwalony i polecany - prawda !?!

 

-----------------

 

Kupiłaś fajną tabliczkę - ok. Ale, wspomniałaś też o Kargulach - czy oni znowu się Ciebie czepiają lub coś kombinują?

 

Kardaminko musze to powiedziec publicznie ...... JESTES JEDNA Z BARDZIEJ ZAJEFAJNYCH FORUMEK ....... ( to mial byc komplement oczywiscie ) Porwalas sie na taka prace , na ktora nie kazdy zdecydowalby sie .... z 60-cio latka zrobilas juz fajna 40-stke ...... pelen podziw z mojej strony :).

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sprawa ogrodzenia :

Te 0,5 metra to po prostu zaden mus moglabym sie odsunac rownie dobrze o metr lub o dwa w glab swojej dzialki .... po prostu uznalam , ze te pol metra wystarczy zeby dostac sie miedzy ogrodzenia ( w przyszlosci ) celem np. odmalowania siatki ( w przypadku sasiadki :) ) .... wiem , ze te pol metra miedzy ogrodzeniami bedzie nalezalo do mnie a co za tym idzie rowniez koszenie trawy w tym miejscu .... zeby zapobiec ewentualnemu wzrostowi zieleniny poloze tam folie na ktora nasypie jakies kamyczki ( to jeszcze odlegla faza , ale juz o tym mysle ) .

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pan Plyteczka :

To jeden z fajniejszych Wykonawcow u mnie na budowie ... pewnie nikt nie przebije Pana Stasia :) od elewacji i moich gladzi i parapetow itp. ...... Na pierwszysm miejscu cene sobie uczciwosc , na drugim slownosc , na trzecim prawidlowe wykorzystanie materialu taka jest moja kolejnosc w ocenie Wykonawcy ..... szczegolnie wazne dla kogos takiego jak ja kto buduje na odleglosc . Sam wymagam od siebie 200% , a od innych tylko 50% tego co od siebie wiec chyba nie chce duzo ;).... Pan Plyteczka jest malomowny za to konkretny w pracy .... Pan Franek Wrona i Jego chlopaki od dachu to byla naprawde super ekipa .... po prostu nie wiedzialam , ze sa i pracuja ......... Pan Stanislaw Wisniewski ....... moja elewacja i wiele wiecej ..... On mowi o mnie tak do swoich chlopakow .... idziemy do tej Pani ktora tygodniowki placi :D......

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kargulowe plemie : :evil::evil::evil::evil::evil:

Kilka postow wyzej opisalam w skrocie cala sutuacje ( odpowiedz do Pinacolady )....... poczytaj jak bedziesz miala czas ...

 

Pozdrawiam i dziekuje za odwiedziny :bye: trzymaj sie Kochana , a jak masz jakies pytanka to wal smialo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: cieszę się, że mogłem coś podpowiedzieć z sensem :) Rzadko mi to wychodzi, więc tym bardziej :D O Twoją sprawę sądową jestem jakoś dziwnie spokojny...

:rolleyes:

 

Wrzuciłem kilka fotek z basenem u siebie... Co prawda ja mam taki przenośny, więc raczej mało skorzystasz, skoro chcesz robić basen murowany, ale może coś Cię natchnie...

 

PS: a propos półeczki jeszcze, to ja bym jednak te przyłącza trochę poprzesuwał :/ Niby giętkimi się wszystko da skompensować, ale może być problem z odpływem i sporo miejsca to zajmie w szafeczce, a szkoda.

 

Marti :)

Panie inzynierze ..... ktos Panu ten tytul nadal .... chyba nie komputer marki Odra trzeciej generacji ;)..... wiec prosze te skromnosc do kosza wyrzucic i nie pisac mi tutaj , ..... ze cos Panu rzadko wychodzi ( jakos dziwnie to zabrzmialo :confused: ) .......:rotfl:.

Teraz jest nas dwoje ... ja tez jakas taka spokojna jestem o te swoja sprawe sadowa ..... ( widze , ze czytales post o Gambino :lol2:) .... niemniej jednak do poniedzialku musze poczekac nim adwokat z urlopowania powroci .... i jakies wiesci mi przekaze po odebraniu sadowego pisma ....

Biegne zaraz do Prymulki oblukac basenowo ..... u mnie od wczoraj upaly ... pierwszy raz w domu klime wlaczylam bo oddech zlapac trudno przy tej wilgotnosci

Co do tych przylaczy TO JA TAK NIE LUBIE PRZEROBEK ...... :bash: , ale przesuniecie poleczki i odbiegniecie od tego co przewidywal projekt Stylka to byla koniecznosc poniewaz gosc ktory robil projekt ogrzewania troche za blisko umywalki umiejscowil kratke wydmuchujaca powietrze ..... i zeby dac mozliwosc swobodnego wydmuchu musielismy uciekac z polka w strone okna . :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Dzięki za miłe słowa, ale wiesz... Człowiek często się zastanawia nad swoim życiem i skąd się wzięło to i owo. Ja też czasami próbuję analizować swoje i zadaję sobie pytanie kto i po co mi ten tytuł nadał i na jakiej podstawie ;) Bardziej by mi pasowało rozwinięcie tego skrótu do "inżtalator" :D Lubię majsterkować, nie ukrywam. Domek wykańczaliśmy własnymi rencamy z Małżowinką. Wyszło, jak wyszło... Ale jest nasze i szlus.

 

Ja też nie lubię przeróbek ;) Także znam ten ból, gdy coś dopieszczonego trzeba nagle rozwalić. Tylko powiem Ci tak - lepiej na obecnym etapie wszystko dopieścić, bo jak już będzie glazura na tym, to podejście tam z dłutem będzie dopiero powodowało bóle serca i głowy ;) Zwłaszcza, że tynków pod płytki nie trzeba glansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti nie wiem czy tecety sa na tyle dlugie pod tynkiem , ze mozemy nimi dowolnie manewrowac .... musze oblukac stare fotki jak mialam polozony wod - kan na scianach w lazience ...... juz przy wannie tak tylko inko inko udalo sie bez potrzeby dosztukowywania czesci rurek .... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu milo Ciebie " widziec " :)

 

Zapytaj co On zrobilby bez swojej starszej siostry ?????? ( dzieli nas spora roznica wieku ) .... moj Brat ma takie powiedzonko " Kazdemu kto jest mlodszy od mojej siostry mowie na TY !!!!! ....... " ;)

hahhhahaha :) smieszne :) hm... co by zrobił, pewnie by zginął tak jak Ty bez niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahhhahaha :) smieszne :) hm... co by zrobił, pewnie by zginął tak jak Ty bez niego ;)

 

Aniu uwazam , ze pomoc w rodzinie to normalna rzecz ja mam to szczescie , ze moj Brat nie patrzy na to ile mam bo wie jak ciezko na to musze pracowac nie znam nikogo kto pracowalby po 12 - 14 godzin dziennie czasem 7 dni w tygodniu bez urlopu od nastu lat ...... znam za to wielu ktorzy mysla , ze jak jedni sie bogaca to oni staja sie biedniejsi .... wlasnie z jednym takim mam sprawe w sadzie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...