Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Myślę, że wyjdzie dobrze :yes:

Z moich obserwacji wynika, że Twoje pomysły bardzo fajnie wychodzą w praktyce :) zresztą, współpraca z takim urządzonkiem nie ma sobie równych ;) :lol:

Też musiałam kupić elektryczną maszynkę do glazury - z tym, że moja jest mniejsza i troszkę inna. Ale tarczę diamentową ma, chłodzenie ma, cięcie pod kątem też ma...:p i powiem Ci szczerze, że gdyby nie ta maszynka to miałabym problem z przecinaniem płytek - pioruńsko twarde, ale maszynka cięła jak złotko :wiggle:

MajsterBrat, będzie zadowolony :yes:

W sumie, to chyba nie ma budowy (czy remontu), na któej nie pojawiłyby się takie właśnie dodatkowe i niezbyt przewidziane wydatki, jak elektronarzędzia

 

Kardaminka moja maszyna do plytek musiala byc takiej wielkosci nie moglam kupic mniejszej poniewaz niektore plytki mam 90 cm. , a chcac docinac je pod katem 45 st. musza po prostu wpasowac sie w maszyne ... Braciak wyhaczyl ja na allegro dobra jakosc za rozsadna cene .....

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Edytko po bardzo długiej przerwie. Wiele się działo, więc bardzo długo mnie nie było, za co w szczególności Ciebie przepraszam, bo dzielnie mi od początku kibicowałaś za co bardzo Ci dziękuję. Od lutego mieszkamy już we własnym domku. Urodziłam też syneczka, który ma 2 miesiące. Tyle z nowości u nas. W miarę czasu będę dodawać nowe zdjęcia to możesz pooglądać. Muszę Ci pogratulować przepięknego domku na zewnątrz, ale jak i widzę u Ciebie wnętrze robi się bardzo ciekawe i śliczne. Często zaglądam do Twojego dzienniczka, ale tak dosłownie na sekundkę, więc nie dawałam o sobie znać - nic nie pisałam, ale Ci kibicowałam jak i wszystkim budującym własny domek. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszego wytrwania i upiększania swojego domku. Całuję Ps. na priva przesyłam Ci linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Kochanie :)

Przychodzę i oczom nie wierzę! Jaku już domowo się zrobiło z podłogami - super! :) Pięknie, coraz piękniej! Buziaki i lecę do siebie uzupełnić dziennik - Edytka, czy Ty nie masz problemów z wklejaniem zdjęć? U mnie po tej długiej przerwie wyskakuje tylko opcja "szybka odpowiedź" na dany post i nie ma ikonek umożliwiających obróbkę tekstu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edytko po bardzo długiej przerwie. Wiele się działo, więc bardzo długo mnie nie było, za co w szczególności Ciebie przepraszam, bo dzielnie mi od początku kibicowałaś za co bardzo Ci dziękuję. Od lutego mieszkamy już we własnym domku. Urodziłam też syneczka, który ma 2 miesiące. Tyle z nowości u nas. W miarę czasu będę dodawać nowe zdjęcia to możesz pooglądać. Muszę Ci pogratulować przepięknego domku na zewnątrz, ale jak i widzę u Ciebie wnętrze robi się bardzo ciekawe i śliczne. Często zaglądam do Twojego dzienniczka, ale tak dosłownie na sekundkę, więc nie dawałam o sobie znać - nic nie pisałam, ale Ci kibicowałam jak i wszystkim budującym własny domek. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszego wytrwania i upiększania swojego domku. Całuję Ps. na priva przesyłam Ci linka

 

Beatko :hug:

Fajnie , ze sie odezwalas ... ostatnio pisalas chyba we wrzesniu 2011 roku .....

Zdjecia domku sliczne ( niestety nie moge zobaczyc w powiekszeniu ,moze powinnam sie zrejestrowac ? ) , ale najladniejszy jest Wasz synek :yes:..... taka mala Kruszynka ...Dzieki za mile slowa i wsparcie ..... Braciak wlasnie rozpoczal ukladanie plyteczek na zewnatrz ( tylko z pogoda troche krucho :( padajacy deszcz nie ulatwia pracy ) . Trzymam kciuki za Wasza gromadke i czekam na zdjecie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Kochanie :)

Przychodzę i oczom nie wierzę! Jaku już domowo się zrobiło z podłogami - super! :) Pięknie, coraz piękniej! Buziaki i lecę do siebie uzupełnić dziennik - Edytka, czy Ty nie masz problemów z wklejaniem zdjęć? U mnie po tej długiej przerwie wyskakuje tylko opcja "szybka odpowiedź" na dany post i nie ma ikonek umożliwiających obróbkę tekstu... :(

 

Lidka :mad: Ty wiesz co !!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłam tę pomarańczową maszynę do cięcia kafli to się zaśmiałam, bo gdy my kupiliśmy wieeelkie płytki do kuchni, to kolega mojego teścia, który jest masterem od glazury i terakoty też specjalnie musiał kupić nową maszynę i teraz wielka i pomarańczowa stoi dumnie w naszym salonie w zstępstwie kanapy i zarabia na siebie. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kardaminka moja maszyna do plytek musiala byc takiej wielkosci nie moglam kupic mniejszej poniewaz niektore plytki mam 90 cm. , a chcac docinac je pod katem 45 st. musza po prostu wpasowac sie w maszyne ... Braciak wyhaczyl ja na allegro dobra jakosc za rozsadna cene .....

:yes:

 

:lol2: przyznam się szczerze, że przez swój remont dorobię się chyba wszystkich elektronarzędzi, jakie są w ogóle potrzebne w domu - i co najważniejsze - one się faktycznie przydają... już nie chodzę i nie żebrzę pożycz mi, bo muszę to czy tamto zrobić :)

 

 

Kiedy tak patrzę na te zdjątka, to aż.......... mnie zatyka :) taaakie "dziury" w podłodze - bałabym się między nimi chodzić :p

Proszę, powiedz mi (przypomnij) czy ta większa "dziura" to antresola?

Jejku, aż mnie ciekawość zżera - masz już może jakąś koncepcję na balustrady? :rolleyes: bo balustrady to tu chyba będą - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłam tę pomarańczową maszynę do cięcia kafli to się zaśmiałam, bo gdy my kupiliśmy wieeelkie płytki do kuchni, to kolega mojego teścia, który jest masterem od glazury i terakoty też specjalnie musiał kupić nową maszynę i teraz wielka i pomarańczowa stoi dumnie w naszym salonie w zstępstwie kanapy i zarabia na siebie. :)

 

Braciak twierdzi , ze maszyna spoko :cool: jedynie dokupil lepsza tarcze diamentowa ( ktora podobno robi za dwoch fliziarzy ) ..... :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: przyznam się szczerze, że przez swój remont dorobię się chyba wszystkich elektronarzędzi, jakie są w ogóle potrzebne w domu - i co najważniejsze - one się faktycznie przydają... już nie chodzę i nie żebrzę pożycz mi, bo muszę to czy tamto zrobić :)

 

 

 

Kiedy tak patrzę na te zdjątka, to aż.......... mnie zatyka :) taaakie "dziury" w podłodze - bałabym się między nimi chodzić :p

Proszę, powiedz mi (przypomnij) czy ta większa "dziura" to antresola?

Jejku, aż mnie ciekawość zżera - masz już może jakąś koncepcję na balustrady? :rolleyes: bo balustrady to tu chyba będą - prawda?

 

Kardaminko ja to z tych ktorzy nie pozyczaja nic od nikogo .... ( juz tak od dziecka mam :p ) lubie miec swoje , a tak jak piszesz w domu wszystko sie przyda ..... zapytaj gdzie poszlabym na zakupy ??? nie zobaczysz mnie w sklepie z ciuchami , butami czy torebkami ...... ale sklep z elektronarzedziami itp. to i owszem ..... Jak Braciak ostatnio kupil wiertarke ( bo poprzednia 15-o letnia juz na emertyurke odeszla ) ...... to przez 30 min. na skypie demonstrowal mi jak dziala , jak wyglada .... rozbieral ja na czesci jak berete :lol2:....... nie ukrywam ..... TO MOJE KLIMATY .....

 

Jesli chodzi o balustrady to od poczatku byla koncepcja oparta na stali szczotkowanej i tylko na stali

 

http://imageshack.us/a/img198/4815/sypialnie.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://imageshack.us/a/img214/1440/balustrada1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Antresola to ta " dziura " ... przy prostokatnych betonach

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbijane tak jak na zdjeciu ......

 

http://imageshack.us/a/img26/9983/balustrada2p.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

nie mam jeszcze koncepcji schodow ( ciagle otwarty temat ) i nie wiem czy beda porecze przy schodach ( byc moze nie ) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... plytki w domku ulozone :yes:..... potrzebuja jedynie fugi ......

 

http://imageshack.us/a/img585/1770/img1578sk.jpg

Uploaded with ImageShack.us

te fugi muszą być położone

 

Edytko, myślę że oboje z Braciakiem dobrze wiecie o tym, iż .... te fugi muszą być położone teraz - jeszcze przed jesienią - ot, tak... dla bezpieczeństwa :)

Mnie jednak interesują te drzwi - a raczej ich dolna część. Czy na nich jest jakaś listwa ochronna dodatkowo domówiona przez Ciebie? czy to taka ich uroda?

Przyznam szczerze, że już wcześniej się przyglądałam temu ustrojstwu, ale dopiero teraz mnie to zaciekawiło :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi - wpadam powiedziec ze płytki w domeczku prezentuja się rewelacyjnie ! W ogóle fajny masz ten domek . To taki gospodarczy, prawda ??

Pozdrawiam i spadam obierac jarzyny .....jutro u nas parapetówka :wiggle: Trzymaj kciuki bo mam stresa (lenusia pierwszy raz bedzie spac poza domem :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... bardzo proste, a zarazem bardzo ładne inspiracje :yes: :)

zresztą... beton, stal i szkło są ostatnio na topie w nowoczesnym budownictwie ;)

 

Bo najlepsze sa najprostrze rozwiazania :D......

 

U mnie tylko beton i stal ..... szklo odpada ( wiem jak wyglada czyszczenie szklanych balustrad :( ..... ) .... niestety miedzy wiatrolapem ,a pozostala czescia domu musze miec szklane drzwi .... chce zachowac wrazenie przestrzeni , a z drugiej strony musze jakos oddzielic wiatrolap od reszty pomieszczen ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te fugi muszą być położone

 

Edytko, myślę że oboje z Braciakiem dobrze wiecie o tym, iż .... te fugi muszą być położone teraz - jeszcze przed jesienią - ot, tak... dla bezpieczeństwa :)

Mnie jednak interesują te drzwi - a raczej ich dolna część. Czy na nich jest jakaś listwa ochronna dodatkowo domówiona przez Ciebie? czy to taka ich uroda?

Przyznam szczerze, że już wcześniej się przyglądałam temu ustrojstwu, ale dopiero teraz mnie to zaciekawiło :yes:

 

Tak tak ..... oczywista oczywistosc , ze fugi musza byc .... juz nawet sa polozone :D.... dla bezpieczenstwa poprosilam Braciaka zeby w newralgicznych punktach ( na laczeniach plytek cietych pod katem 45 stopni ) zabezpieczyl dodatkowo silikonem .... wiem wiem upierdliwa moze jestem , ale wszystko musi byc dobrze zabezpieczone zeby pozniej nie bylo przykrych niespodzianek po zimie .....

 

Jesli chodzi o drzwi to na dole skrzydla zarowno w domku gospodarczym jak i przy bocznym wejsciu do garazu .... zamowilam dodatkowa wkladke z profilu aluminiowego .... doszlam do wniosku , ze w tych miejscach drzwi sa najbardziej narazone na zniszczenia ( zarysowania ) i chcialam je w ten sposob zabezpieczyc . A poniewaz wszystkie robione byly i tak pod zamowienie moglam sobie dowolnie wykombinowac co tez tam chce dolozyc :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi - wpadam powiedziec ze płytki w domeczku prezentuja się rewelacyjnie ! W ogóle fajny masz ten domek . To taki gospodarczy, prawda ??

Pozdrawiam i spadam obierac jarzyny .....jutro u nas parapetówka :wiggle: Trzymaj kciuki bo mam stresa (lenusia pierwszy raz bedzie spac poza domem :( )

 

Dzieki Kinia :D .....

 

Tak to domek gospodarczy celowo wybudowalam zeby nie zagracac sobie domu ( garazu ) roznego rodzaju sprzetem typu kosiarka , maszyn do lisci , pila ... itp. z boku jest miejsce na drewno do kominka . braciak zrobil rowniez w nim fajny stryszek na ktorym planuje chowac choinke i ozdoby swiateczne ... licze na to , ze w domku zmieszcza mi sie rowniez meble tarasowe ... bo nie chcialabym ich przez jesien czy zime trzymac na zewnatrz ( lubie lad i porzadek .... zapytaj moja Mame :yes: juz tak od dziecka mam ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo najlepsze sa najprostrze rozwiazania :D......

 

U mnie tylko beton i stal ..... szklo odpada ( wiem jak wyglada czyszczenie szklanych balustrad :( ..... ) .... niestety miedzy wiatrolapem ,a pozostala czescia domu musze miec szklane drzwi .... chce zachowac wrazenie przestrzeni , a z drugiej strony musze jakos oddzielic wiatrolap od reszty pomieszczen ....

 

 

 

 

Muszę Ci powiedziec ze z tymi szklanymi balustradami wcale nie jest tak źle :no: Zakupiłam specjalne szmatki do szkła i samą wodą czyszczę. Raz w tygodniu. Chocia przydałoby sie czesciej ze względu na małe wszędobylskie łapki :) Ale łapki za rok dwa dorosna do poręczy a szkło będzie mnie cieszyc juz zawsze, A z tymi drzwiami oddzielającymi wiatrołap to u mnie będzie tak samo :yes: Przypomniałaś mi , że czas zamawiać żeby przed zimą zostały zamontowane :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc te fugi muszą być położone miałam na myśli - właśnie :oops: głównie położenie ich przed zimą przez wzgląd na późniejsze odpryski :oops:

ech... tak to właśnie jest, kiedy się człowiek spieszy , myśli i czegoś tam nie dopisze ;) później kwiatki wychodzą :p ale, to nic... widocznie tak też musi być ;)

 

A jeśli chodzi o kwiestię drzwiową, to.... tak sobie też i myślałam :) tylko nie byłam pewna czy to cosik jest i było zrobione na zamówienie, czy to oryginalne cacuszko. W końcu, drzwi jest bez liku :) A, że... ja w przyszłości będę wymieniać drzwi w swoim gospodarczym, nie byłam pewna tego co widzę u Ciebie - więc, wolałam spytać .

Kurcze.... Edytko, Twój dziennik jest spooorą foto-kopalnią wiedzy :yes: chyba tu nie ma drugiego takiego dziennika

przyznam szczerze, że jest (prócz tego zabezpieczenia przy drzwiach) jeszcze coś, co - jeśli czas, zdrowie i finanse mi pozwolą - u siebie zastosuję czerpiąc inspirację od Ciebie... serio :) Listwy wykończeniowe przy glazurze - niby nic, ale oko cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci powiedziec ze z tymi szklanymi balustradami wcale nie jest tak źle :no:

 

Bo jeszcze nowe ..... :yes:........, a lapki tak tak usuniesz gorzej z wszedobylskim kurzem ktory w kazdy rowek sie wcisnie .... z drugiej strony nie mozna byc niewolnikiem wlasnego domu prawda ? . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...