Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Bo jeszcze nowe ..... :yes:........, a lapki tak tak usuniesz gorzej z wszedobylskim kurzem ktory w kazdy rowek sie wcisnie .... z drugiej strony nie mozna byc niewolnikiem wlasnego domu prawda ? . :D

 

 

 

 

ale że niby gdzie ten kurz na tych szklanych balustradach bo nie kumam :sick:

Mnie się wydaje, że jesli chodzi o kurz to zdecydowanie więcej będzie go osiadać na linkach, prętach itp.... ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pisząc te fugi muszą być położone miałam na myśli - właśnie :oops: głównie położenie ich przed zimą przez wzgląd na późniejsze odpryski :oops:

ech... tak to właśnie jest, kiedy się człowiek spieszy , myśli i czegoś tam nie dopisze ;) później kwiatki wychodzą :p ale, to nic... widocznie tak też musi być ;)

 

A jeśli chodzi o kwiestię drzwiową, to.... tak sobie też i myślałam :) tylko nie byłam pewna czy to cosik jest i było zrobione na zamówienie, czy to oryginalne cacuszko. W końcu, drzwi jest bez liku :) A, że... ja w przyszłości będę wymieniać drzwi w swoim gospodarczym, nie byłam pewna tego co widzę u Ciebie - więc, wolałam spytać .

Kurcze.... Edytko, Twój dziennik jest spooorą foto-kopalnią wiedzy :yes: chyba tu nie ma drugiego takiego dziennika

przyznam szczerze, że jest (prócz tego zabezpieczenia przy drzwiach) jeszcze coś, co - jeśli czas, zdrowie i finanse mi pozwolą - u siebie zastosuję czerpiąc inspirację od Ciebie... serio :) Listwy wykończeniowe przy glazurze - niby nic, ale oko cieszy

 

Jesli chodzi o fugi to oczywiscie zrozumialam , ze chodzi o ich polozenie przed zima :p......

 

Co do fotek to od poczatku zakladalam , ze nie ma co pisac po proznicy tylko lepiej pokazac na zdjeciu i jesli ktos z odwiedzajacych Chomiczowke ma ochote to zapyta po prostu .... lubie widziec jak wszystko robione jest " od podszewki " , a tego zawsze brakowalo mi podczas rozmow z Wykonawcami .... kiedy prosilam o portfolio prac to przesylali mi gotowe wykonczone poddasza czy elewacje ........ Mnie natomiast chodzilo o caly proces tworczy czyli jak np. uklada welne na poddaszu , jak wykancza wokol okien ... jak przykreca plyty g-k ..... wszystko od A - Z na fotkach ..... co mi ze zdjecia na ktorym jest pieknie polozony tynk na elewacji .... jak nie widze jak polozony jest styropian pod tynkiem ... Powiem szczerze , ze ogladajac na zdjecia prace roznych ekip w dziennikach forumowiczow .... w zadnym nie widzialam prawidlowo polozonego styropianu na elewacji .... byc moze ludzie nie zwracaja uwagi na mostki termiczne czy energooszczednosc .... bardziej interesujace wydaja sie duperele jaka lampka nad schodami zablysnie ..... jest to wazne w koncu chodzi o estetyke domu , ale bez przesady ....

Dzisiaj z Braciakiem omawialam na skypie sprawe listw wykonczeniowych bo nie moge wyszukac odpowiednich na schody zewnetrzne ... plytki sa dosyc grube 11 mm wiec potrzebuje listwy 12 mm , a z takimi jest spory problem ( problem zeby znalezc je w lokalnym sklepie czy w internecie ) ... druga sprawa to ulozenie plytek na tarasie , schodach i podstopnicach .... okazuje sie ze schody wylane sa bardzo nierowno i w zwiazku z tym musze dokupic wieksze plytki zeby podocinac czyli np. potrzebuje na stopien 32 cm. musi Braciak wykroic je z plytki 45 cm. .... a 13 cm.... do kosza wyrzucic . Tak to jest jak trzeba dopasowac plytki do schodow ( a nie schody do plytek :p ) bo panowie ktorzy wczesniej je wylewali po prostu olali temat projektu i zrobili tak jak zrobili ....

 

Potrzebuje tez doprowadzic jeszcze wode zimna do nawilzacza w kotlowni ... jak sie okazuje pan ktory wczesniej byl odpowiedzialny za projekt ogrzewania i jego realizacje ... splycil temat .... teraz angazujac inna firme ktora ma we wrzesniu przywiezc urzadzenia musze kilka rzeczy dopilnowac i wykonac na wlasna reke .... juz z Braciakiem omowilam temat potrzebny bedzie trojnik , krociec , kolejny zawor i jeszcze pare drobiazgow ... Braciak powiedzial , ze zrobi bo do takiej duperelki nie oplaci sie wolac hydraulika :D.... jeszcze pozostanie kwestia odprowadzenia spalin , ale to juz zostawie ekipie montujacej ( zaplace chlopakom za dodatkowa usluge ) zeby pozniej nie bylo niedomowien w kwestii jakiegos ewentualnego rozszczelnienia i ulatniania sie spalin.

 

W sobote przyjezda Pan dekarz .... ma z komina wyciagnac zabezpieczenia jakie kiedys powstawial ... poniewaz nie palilo sie do tej pory w domu zabezpieczyl mi kominy przed ewentualnymi nieproszonymi lokatorami ... to byl Jego samozwanczy pomysl , ale trafiony ... :yes:.....

 

Pod koniec tygodnia wchodzi ekipa od gazu ( przylacz zewnetrzny ) ..... do konca pazdziernika mam zaczac pobierac gaz licze na to , ze wszystko uda sie zgrac w terminach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale że niby gdzie ten kurz na tych szklanych balustradach bo nie kumam :sick:

Mnie się wydaje, że jesli chodzi o kurz to zdecydowanie więcej będzie go osiadać na linkach, prętach itp.... ale może się mylę?

 

Byc moze ,ale latwiej bedzie go usunac z pretow czy linek .... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/a/img222/2223/balustradazeszkla.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Czyszczenie np. takich tafli wyobrazam sobie jedynie przez rozkrecanie i mycie poszczegolnych elementow szklanych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/a/img222/2223/balustradazeszkla.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Czyszczenie np. takich tafli wyobrazam sobie jedynie przez rozkrecanie i mycie poszczegolnych elementow szklanych ...

 

 

 

a to myslimy o 2 różnych balustradach szklanych. Moje sa takie, że bron Boze nie trzeba ich rozkręcać do mycia :lol2: ;)

Ps. z tymi ze zdjęcia rzeczywiscie mógłby byc problem :sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko wszystko gra u Ciebie???

 

Dzieki Emilko tak tak wszystko ok. po prostu duzo pracuje i mam mase zalatwien ... na poczatku miesiaca pazdziernika ma ruszyc ogrzewanie w Stylku ,Panowie z Polskiego Komfortu przyjezdzaja z piecem , pompa , rekuperatorem itp..... , a teraz dopinam sprawy zwiazane z przylaczem gazu ( sie robi )..... jak znajde chwile to w weekend cos w Chomiczowce uzupelnie :rolleyes:..... w niedziele tez ide do pracy ( w moje imieniny :eek:... ale nie swietowac ) .... Braciak caly czas pracuje i Stylek upieksza sie z dnia na dzien ..... niestety dostalam w zamowieniu inny odcien plytek i teraz od 2 tygodni " walcze " o ich wymiane .... jak tak dalej pojdzie to zloze oficjalna reklamacje moze to cos da ....

Pozdrawiam

pa pa :popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffff :)) Bałam się że może Pan Życzliwy czy tzw. Kargul coś zamieszał i sparaliżował pracę w Stylku lub odebrał tymczasowe chęci do pojawianie się na forum. Edytko ściskam mocno i przesyłam ogrom pozytywnej energii do walki o swoje :)) Edytko to już teraz życzę Ci uśmiechu na każdy dzień z okazji imienin. Trzymaj się cieplutko twarda i wojownicza Babeczko :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelki duch ......

Ilez mozna czekać :popcorn: ;)

 

Całe szczęście, że to tylko praca :yes:

A te płytki to dokupowałaś i przyszły inne niz poprzednia dostawa czy nowe ale przysłali zły kolor?? Walcz kobieto, bo przeca Twój domek jest tak dopracowany z najmniejszym szczególe więc nie ma mowy o różnicach w odcieniach.

 

Przesyłam buziaki imieninowe gdybym zapomniała w niedziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffff :)) Bałam się że może Pan Życzliwy czy tzw. Kargul coś zamieszał i sparaliżował pracę w Stylku lub odebrał tymczasowe chęci do pojawianie się na forum. Edytko ściskam mocno i przesyłam ogrom pozytywnej energii do walki o swoje :)) Edytko to już teraz życzę Ci uśmiechu na każdy dzień z okazji imienin. Trzymaj się cieplutko twarda i wojownicza Babeczko :))

 

Emilko mnie nie tak latwo zniechecic ;)...... Kargul przeliczyl sie i przegral myslal , ze jak nie ma mnie na miejscu to bedzie " bulka z maslem " ... czekam jeszcze na wyrok sadu w sprawie ( chodzi o pokrycie kosztow ) bo oczywiscie Kargul chce sie wymixowac z uwagi na " ciezka sytuacje materialna " no coz trzeba bylo sie najpierw zastanowic zanim wnosilo sie pozew do sadu .....

Dzieki za zyczenia imieninowe :)

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelki duch ......

Ilez mozna czekać :popcorn: ;)

 

Całe szczęście, że to tylko praca :yes:

A te płytki to dokupowałaś i przyszły inne niz poprzednia dostawa czy nowe ale przysłali zły kolor?? Walcz kobieto, bo przeca Twój domek jest tak dopracowany z najmniejszym szczególe więc nie ma mowy o różnicach w odcieniach.

 

Przesyłam buziaki imieninowe gdybym zapomniała w niedziele

 

Kinia z plytkami bylo tak ..... :cool:........

 

Jak wiesz zamawiam plytki partiami ( bo gdzie wszystkie skladowac ;) ) .... zawsze w tej samej firmie Modnalazienka.pl swietny kontakt mailowy ze sprzedawca , ceny bardzo okay , realizacja zamowiem w ciagu 2 dni ..... ( zamowienie skladam w czwartek , a w piatek juz plytki mam na budowe ) . Ostatnio domawialam Paradyz Taranto Grafit polpoler ( w roznych rozmiarach na tarasy , schody oraz cokoly ) . W ostatniej dostawie partia plytek w rozmiarze 30x60 przyszla w zupelnie innym odcieniu :rolleyes:.

 

http://imageshack.us/a/img18/7274/img1791e.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Nie wiem jak dla Ciebie , ale dla mnie to zupelnie inny odcien i guzik mnie obchodzi , ze na opakowaniu pisze GRAFIT ..... byc moze Pan ktory pakowal te konkretna partie mial " ciezki dzien " i pomylil pudelka .....

Sprawe zglosilam do sprzedawcy Pan Marcin obiecal poszukac na magazynie .... czas goni , a raczej pogoda bo chcemy polozyc plytki na cokol domu i zrobic to jeszcze W TYM ROKU !!!!!!!!!!! , a plytek jak nie bylo tak nie ma ..... Brat podal Panu Marcinowi potrzebne numerki z opakowan ktore zawieraly plytki o wlasciwym kolorze i czekalismy na rozwiazanie sprawy ..... tak minelo 2 tygodnie ... w tym czasie poniewaz nie moglismy juz dluzej czekac Braciak poprzecinal 60x60 robiac z nich 30x60 i zaczal konczyc cokol .... zostalam bez plytek w rozmiarze 60x60 za to z rozmiarem 30x60 w innym odcieniu ... W tak zwanym miedzyczasie poszperalam na stronce Firmy Paradyz i oto czego sie dowiedzialam .... Taranto Grafit Polpoler produkowane sa w 5 odcieniach A1,A2,B1,B2 i WZ :eek:......... dodam , ze tej wzmianki o odcieniach nie ma na stronie producenta , a jedynie w odpowiedzi na pytania klienta ( ktoremu pewnie przytrafila sie podobna historia ) .... Do tej pory myslalam , ze Grafit o Grafit ...... no coz jak widac czasami biale jest czarne . Braciak zaczal sprawdzac numerki na opakowaniach i............ co sie okazalo ...... odcien A2 plytek 45 x45 ( ktore oczywiscie mam u siebie ) do zludzenia przypomina odcien B1 plytek 45x90 ( ktore rowniez mam u siebie ) Chociaz wedlug tego co jest napisane na opakowaniu powinny sie roznic !!!!

http://imageshack.us/a/img138/2057/img1793av.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...