Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Witaj Edytko ! :welcome:

Zawsze wpadałam do Twojego dziennika in cognito ,,,ale już nie mogę ! bo masz piękny domek !!!!!!!!!! I naprawdę nie mogę wyjść z podziwu, że budujesz na odległość, pełen szacunek ! Przeczytałam cały Twój dziennik i zawsze wracam do niego z mysla, że pojawią się nowe fotki ! Ja też buduję dom z tej pracowni, tylko wybrałam projekt Z charakterem 4, bo tylko on najbardziej pasował na moją działkę z wjazdem od południa. Pozdrawiam

 

A sąsiadów współczuję, bo sama przechodziłam podobne cyrki ! Podobnie jak Ty wsunęłam się z ogrodzeniem na MOJĄ działkę, żeby sąsiad przestał szczekać, ale że jest to typowy KARGUL i tak jest mu mało ! Jak w tym roku orał swoje pole, to tym czymś (do orania) prawie taranował moją podmurówkę, że leżały nie niej zwały ziemi ! :mad: A strach pomyśleć co będzie, jak zacznie kosić to co wyrośnie ! :bash:

 

Anetko witaj u mnie fajnie , ze sie ujawnilas :hug:

 

Ja odsunelam sie od granicy o jakies 50 cm. , ale to nie znaczy , ze podarowalam sasiadom swoja czesc dzialki ..... na tych 50 cm. swojego FILDU :Dwykladam czarna ogrodowa folie i na nia klade azury ktore wypelnie zwirkiem .

http://img15.imageshack.us/img15/7034/plytaazurowa.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jeszcze mam pomysl aby wylozyc te przestrzen kostka , ale nie wiem czy maszyna do ubijania gabarytowo zmiesci sie na tych cm. .... zobaczymy co powie Pan od kostki ....

Moj sasiad po zeszlorocznych wyskokach ( min. sprawie w sadzie ) usiadl na dupie i siedzi ..... obawialam sie , ze jak betoniarki zacznal jezdzic to znow mundurowych przysle z wizyta ( lub wizytacja jak kto woli ) , ale obylo sie bez fajerwerkow ... mysle , ze to przyklejenie tylka do stolka wynika z tego iz po zakonczonej sprawie wystapilam z wnioskiem do sadu o zasadzenie na moja rzecz od powoda zwrotu kosztow postepowania procesowego sedzia przychylila sie do wniosku i nadala klauzule wykonalnosci postanowieniu . Klauzula nie ulega przedawnieniu i w kazdej chwili moge uruchomic proces wyegzekwowania naleznej kwoty od powoda .... i zrobie to jesli tylko znow zacznie rozrabiac .... tym razem polece po calosci bez cyrtolenia sie w wysylanie pism .... wysle ale komornika . :yes:.....

Anetko nie pozwol sobie wejsc na glowe sasiadom .... oni mysla , ze jak mieszkaja juz laaaaaaata w jednym miejscu to przez zasiedzenie maja prawo do wyznaczania swoich wlasnych praw i utrudniania zycia " nowym " ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pani Edyto chciałam się zapytać o nazwę masy uszczelniającej, którą Pani Brat użył na tarasie. Niestety moje wylewki na balkonach są w opłakanym stanie :bash: i muszę się nimi poważnie zająć przed położeniem płytek.

 

Titulinko :welcome:

napisz cos wiecej o swoich wylewkach , a raczej o ich oplakanym stanie w czym tkwi problem ?????

Folia w plynie czyli inaczej hydroizolacja to juz praktycznie etap kosmetyczny po nalozeniu na podloze tworzy wodoszczelna , elastyczną powloke . Jej zadaniem jest ochrona uszczelnianej powierzchni przed szkodliwym oddzialywaniem wilgoci i przepływajaca bezcisnieniowo woda.

Jesli Twoje wylewki wymagaja poprawek to folia nie zalatwi tego problemu ....

Moj Brat wlasnie po wykonawcy poprawial schody i taras .... wymagalo to pracy wykonywanej etapami ...

My uzylismy MAPELASTIC A+B

MAPELASTIC

 

 

Elastyczna, dwuskładnikowa zaprawa na bazie cementu, przeznaczona do uszczelniania betonu, balkonów, tarasów, łazienek i basenów pływackich.

 

 

Zastosowanie: Wykonywanie powłok wodochronnych na podłożach betonowych i cementowych, uszczelnianie łazienek, natrysków, balkonów, tarasów, basenów pływackich itp. przed układaniem płytek ceramicznych.

Mapelastic może być nakładany na posadzki i tynki cementowe, na istniejące podłogi pokryte płytkami ceramicznymi, kamieniem naturalnym, lastryko itp., pod warunkiem że są czyste i mocno związane z podłożem. Grubość pojedynczej warstwy nie powinna przekraczać 2 mm, natomiast grubość dwóch warstw izolacji powinna mieć grubość min. 2 mm. Na powierzchniach poziomych zaleca się zatopienie w drugiej warstwie siatki z włókna szklanego. Zaprawę należy nanosić na wilgotne, ale nie mokre podłoże. Ułożona warstwa hydroizolacji Mapelastic powinna być zabezpieczona przed opadami deszczu przez pierwsze 24 godziny po wykonaniu. Okładzinę ceramiczną można układać po 4-5 dniach od wykonania izolacji.

Powłoka wykonana z Mapelastic zabezpiecza powierzchnię przed wodą, zachowując jednocześnie paroprzepuszczalność. Posiada zdolność pokrywania mikropęknięć w podłożu nawet do 2 mm.

 

 

Dane techniczne:

Czas zachowania właściwości roboczych: 60 minut

Nakładanie drugiej warstwy: po 4-5 godzinach

Czas oczekiwania przed montażem płytek: 5 dni

Kolor: szaro-zielony

Nakładanie: metalową pacą

Przechowywanie: część A: 12 miesięcy część B: 24 miesiące Chronić przed mrozem.

 

 

Zużycie

1,7 kg/m2 na mm grubości warstwy

 

 

Opakowania

Zestawy po 16 kg (część A 12 kg część B 4 kg)

Zestawy po 32 kg (część A 24 kg część B 8 kg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edytka..melduje, ze podczytuje i wspieram, dmucham, i wszystko co jeszcze mozliwe robie...oooo i trzymam kciuki :D

rety ale sie u Ciebie duuzo dzieje.. u mnie mieli dzisiaj wstawiac drzwi zewnetrzne..ale mam glucha cisze w tel wiec chyba nie zrobili tego :( no coz... poczekam sobie z resztkami mojej cierpliwosci... a jak juz drzwi bede miala to je pokaze na forum, po czym po wakacjach usuwam swoj dziennik...decyzja podjeta wspolnie z moim M ;)

 

Pozdrawiam cieplutko :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Edyto dziękuję za odpowiedź :). Niestety moje wylewki wymagają gruntownego remontu bo kruszą się po zimie. Płakać chce mi się ze złości gdy na nie patrzę i wściekam się na moich "majstrów od siedmiu boleści". Teraz chcę się przygotować do tematu by kolejny Pan Majster nie odwalił fuszerki. Poszukam w Pani wątku jak to robił Pani Brat i jeżeli będę miała jakieś pytania odezwę się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edytka..melduje, ze podczytuje i wspieram, dmucham, i wszystko co jeszcze mozliwe robie...oooo i trzymam kciuki :D

rety ale sie u Ciebie duuzo dzieje.. u mnie mieli dzisiaj wstawiac drzwi zewnetrzne..ale mam glucha cisze w tel wiec chyba nie zrobili tego :( no coz... poczekam sobie z resztkami mojej cierpliwosci... a jak juz drzwi bede miala to je pokaze na forum, po czym po wakacjach usuwam swoj dziennik...decyzja podjeta wspolnie z moim M ;)

 

Pozdrawiam cieplutko :hug:

 

Mmelisko dziekuje :hug:

Ja to taka zabiegana jestem , ze nawet nie mam czasu wpasc z wizyta .... ale poprawie sie obiecuje ...... teraz na glowie mam min. ogrodzenie , sprzedaz mieszkania , montaz schodow ..... i jeszcze kilka innych spraw ;).

Buziaki .... szkoda , ze likwidujecie dziennik :(.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Edytko:hug:

Nie mogłam się nie zjawić, wiesz, nie? Specjalnie to zrobiłaś;):yes:

Cuuuudna wycieczka!!!!

Buziaki zostawiam:hug:

 

Yuczka dzieki , bylo fajnie cieplutko nawet trafilam na Farmers market ... kupilam sobie ciasto owocowe , chlebek slodki prosto od farmerow pychota :yes:. Spotkalam nawet Krzysztofa " Diablo " Wlodarczyka ktory ....... kupowal sadzonki roslinek :yes:.

Buziaki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Edyto dziękuję za odpowiedź :). Niestety moje wylewki wymagają gruntownego remontu bo kruszą się po zimie. Płakać chce mi się ze złości gdy na nie patrzę i wściekam się na moich "majstrów od siedmiu boleści". Teraz chcę się przygotować do tematu by kolejny Pan Majster nie odwalił fuszerki. Poszukam w Pani wątku jak to robił Pani Brat i jeżeli będę miała jakieś pytania odezwę się.

 

Titulinko obawiam sie , ze w Twoim przypadku wylewki wymagaja skucia i ponownego wylania ... po tym co piszesz wnioskuje , ze gruntowny remont nie wiele pomoze :(. Wrzuc jakas fotke do moich Komentarzy .... zagladaja tutaj chlopaki min. Martinezio ... moze cos podpowiedza :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pomacham przelotem i ślę całusy!

 

:hug:

 

Podziwiam jakość fundamentów pod ogrodzenie, które już wygląda bardzo obiecująco.

 

Jakiego typu kostkę przewidujesz?

 

Dorotko wiesz jak ze mna jest lubie wszystko na tip top .... i nie oszczedzam na materiale , ludzie czesto maja pretensje do wykonawcy o zle wykonana prace .... a czesto wina tkwi w materiale .... nawet najlepszy wykonawca nie jest cudotworca .

 

Jesli chodzi o kostke to nie mam pomyslu :(.... nic mi sie nie podoba .

http://www.bruk-bet.pl/produkt/Concerto/333 chcialabym cos prostego i eleganckiego , wygladajace jak stare a nowe ..... jedynie wiem , ze kolory beda dwa szary i grafitowy . Licze tez na to , ze wykonawca cos zaproponuje ... tym razem chce zlecic kompleksowa prace ( material po stronie wykonawcy )

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że mogę liczyć na coś ładnego :)

 

Nie przepadam za wyglądem, mimo jej rozlicznych zalet, kostki Bauma i intensywnie myślę, coby mi pasowało u mnie.

 

Myślałaś o jakimś naturalnym kamieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko myslalam o kamieniu tylko z wykonawcami problem ..... kazdy z ktorym do tej pory rozmawialam lubi " latwizne " ... czyli praca latwa lekka i przyjemna .... z naciskeim na LATWA :D. Druga sprawa kamien naturalny nie odsnieza sie leko i latwo z powodu jego struktury dlatego tez szukam zeby bylo przyjemnie :rotfl:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam ponownie z Twojego dziennika. W nim to czas dopiero gna, chwilę wcześniej same trepy, a godzinkę później już gotowe schody.

Efekt czarujący! Lekko a zarazem masywnie!

 

Czy tam będzie barierka? Bo śledziłam swego czasu dyskusję, ale już nie pamiętam rezultatu.

 

Jakie jest ugięcie przewidziane na końcu trepa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko bardzo dziekuje -jestes bardzo uczynna kobitka :hug:Bede pamietac gdzie w razie W zwrocic sie o pomoc :yes:

Twoje ogrodzenie niezmiennie mnie zachwyca -pokazalam je nawet mezowi zeby zobaczyl jak jest wypieszczone :) Znalazlas super wykonawce i moze kiedsy zwroce sie o namiar :)

Schody tez sa obledne ale ja bym na nie nie wlazla :p Mam lek wysokosci a na dodatek wydawalo by mi sie ze zaraz ten stopien sie urwie :D Ja wiem ze jest to wszystkie solidne ale taki mam wrazenie patrzac na wystajace beleczki ze sciany :lol2: Patrzyc natomiast moge na nie godzinami bo sa PIEKNE !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra sfotografowaliście temat schodów teraz widzę jak to sie robi od początku do konca.

Co z poręczami do góry ?

rozumiem ze balustrada będzie szklana - poproszę Cie w pozniejszym czasie o zdradzenie ceny bo moja wycena balustrady jest wyzsza niz schodów.

 

Zawsze brakowalo mi na forum zdjec prac od A - Z ... prawie wszyscy wklejaja efekt koncowy .... mnie interesuje sam proces tworczy , jak ??? co ??? dlaczego ???? i czemu tak drogo ????:rotfl:

 

Poreczy nie bedzie , balustrada szklana - szklo OPTI WHITE idealnie biale ( bez tego zielonego efektu odbicia swiatla na krawedziach )

:yes:

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam ponownie z Twojego dziennika. W nim to czas dopiero gna, chwilę wcześniej same trepy, a godzinkę później już gotowe schody.

Efekt czarujący! Lekko a zarazem masywnie!

 

Czy tam będzie barierka? Bo śledziłam swego czasu dyskusję, ale już nie pamiętam rezultatu.

 

Jakie jest ugięcie przewidziane na końcu trepa?

 

Dorotko barierki nie bedzie , po schodach podobno chodzi sie idealnie ( tak twierdzi Brat ) mial obawy przed zrobieniem pierwszego kroku :D.... ale jak stanal to juz poooooooooszlo . Po schodach skakal Pan wazacy 90 kg. .... sprawdzal ich wytrzymalosc ....

Szczerze to nie pytalam o ugiecie na koncu trepa ... wiesz ja waze polowe tego co Pan ktory po nich skakal wiec licze na to iz wytrzymaja :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta, jestem pod ogromnym wrazeniem wykonania prac u Ciebie... fundamenty pod ogrodzenie, jakosc pierwsza klasa, wykonanie na tip top, brawa dla wykonawcy:yes:

Schody sa rowniez piekne:yes: pomysl i wykonanie wkomponowania przesla kolorystycznie do sciany betonowej super!

 

podobnie jak f.5 jestem ciekawa balustrady (kosztow) bo czeka mnie porecz szklana i sama nie wiem ile to moze kosztowac... musze sie psychicznie do tego nastawic :lol2:

 

 

Trzymam w dalszym ciagu kciuki... uwielbiam tutaj zagladac, fundujesz nam niezla dawke zdjeciowa i informacyjna...i po kazdych odwiedzinach czlowieka zzera ciekawosc-co dalej... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko bardzo dziekuje -jestes bardzo uczynna kobitka :hug:Bede pamietac gdzie w razie W zwrocic sie o pomoc :yes:

Twoje ogrodzenie niezmiennie mnie zachwyca -pokazalam je nawet mezowi zeby zobaczyl jak jest wypieszczone :) Znalazlas super wykonawce i moze kiedsy zwroce sie o namiar :)

Schody tez sa obledne ale ja bym na nie nie wlazla :p Mam lek wysokosci a na dodatek wydawalo by mi sie ze zaraz ten stopien sie urwie :D Ja wiem ze jest to wszystkie solidne ale taki mam wrazenie patrzac na wystajace beleczki ze sciany :lol2: Patrzyc natomiast moge na nie godzinami bo sa PIEKNE !!!!

 

Kaka tez mam lek wysokosci :yes:.... stopnie sa solidne ( jak przyjedziesz kiedys do mnie to wyprobujesz ) .

 

Namiary na wykonawcow i wszelka pomoc oferuje .... chlopaki od ogrodzenia zajebisci :cool:.... jak tylko zobaczylam pierwsze fotki to juz widzialam , ze ogarniaja temat i dokladnie wiedza co maja robic . Za jakies 2 tygodnie wracaja i zaczynaja murowac klinkier na froncie ...

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...