Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Kaisera nie bierzesz pod uwage ? ja jak zobaczylam Jego wykonania na internecie to po prostu nie robilam innych wycen ... zakochalam sie w tej precyzji , szkoda ze z kolorkiem troche wtopil :D....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kaisera nie biorę pod uwagę bo Kaiser specjalizuje sie w schodac tego typu

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?90059-Schody-pochwalcie-si%C4%99-zapytajcie/page198

 

post #3955 są piękne i szykowne tylko nie mozliwe do wykonania w moim wypadku :( zresztą nie jestem az tak odwazny.

 

mysle o takich:

2 typy na profilu stalowym tylko w moim wypadku musiał by byc czarny matowy

http://images65.fotosik.pl/613/180ed36e256cf558med.jpg

lub takie

http://images64.fotosik.pl/614/cb6d37a2874e9c4dmed.jpg

 

lecz najbardziej podobają mi sie niestety bądz stety dywanowe

http://images64.fotosik.pl/614/9c499814ecf86d88med.jpg

 

poręcz moga by byc jak u reziego metalowa czarna matowa bo bede miał białe sciany

http://images65.fotosik.pl/613/18567d46e8035c9dmed.jpg

 

mysle o kolorze i drewnie iroko które jest podobne do teaku który mam w łazience.

szyba baaardzo mnie nęciła jest paskudnie droga , wydaje mi sie stac mnie na nią.

lecz probuję (bede probował) stworzyc klimat wnętrza kolonialny czyli mam troszke mebli indyjskich z palisandru i uwazam ze schody z szybą nie bardzo pasuja do tego klimatu :(

 

bardzo mi sie tez podobaja takie wnętrza i takie lampy

http://ereszke.files.wordpress.com/2010/11/img_0244.jpg

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek dywanowe sa piekne :yes:........ ( najdrozsza opcja ) sama w Stylku myslalam o takich ......... przewazylo jednak " myslenie przestrzenne " ... :p

 

Jak zapatrujesz sie na wycene moich drzwi wewnetrznych ktora wyslalam na Twojego priva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena jaką podałas podzieliłem przez 5 sztuk i wychodzi cena drzwi jakie oglądałem czyli firmy dre.

inaczej

widze ze bede musiał wydac te minimu 1600 za drzwi fornirowane lub 2000 za lakier mat

lakier błyszczacy kosztuje jeszcze wiecej ale nie lubie błyskotek

błyszczące beda fronty w kuchni tak byc musi

mam tylko 8 sztuk drzwi

 

tylko bujam sie z kolorem bo tak jak pisałas jasne drzwi wyglądają lekko czyli drzwi ecru bądz białe sa super i pasuja listwy przypodłogowe jasne.

tylko jest jedno ale

w tej chwili mam podłogę kempass czyli miodowo brązową i ciemne drzwi i tez mi sie podoba moze przyzwyczajenie.?!?!

 

moj sasiad ma takie drzwi to chyba fornir teakowy

http://www.archomega.pl/realizacje02.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi ale słuchaj tego.

Byłem u babki od kuchni w piatek.

 

Mowie jej ze moze cos podziałamy jakąs zaliczkę przeleje , umowe podpiszę.

ona ze ok wysle mi w poniedziałek umowę do wglądu i przele juz konkret wyliczenie.

 

na pytanie jakie teraz ma terminy mowi ze maj bo w kwietniu zajete bo kazdy che miec na swieta ładnie

ale jak pytałem w listopadzie to mowila ze nie ma miejsca bo w grudniu tez ludzie chca miec ładnie na swięta ale Bozo Narodzeniowe

 

w kwietniu mi powie ze ma duzo roboty bo przed wakacjami ludzie chcą miec ładnie

we wrzesniu moze powie ze ludzie na Wszystkich Swietych tez chcą miec ladnie

 

no a w listopadzie kółko sie zamknie heheheh

 

kur....a nie mogę ..... cyrk panie cyrk.

 

moze jej mąż dłubie jedna szafkę dziennie juz sam nie wiem

chyba pojadę do ikei albo do jakiegos brw tam mi o swietach nie beda mowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kuchnia w bloku przed terminem zakonczenia :p.... w poniedzialek podpisuje umowe na garderobe ( termin zakonczenia do 15 marca ) .... szkoda , ze moj Pan stolarz nie dziala w Twoich rejonach ..... z drugiej strony zawsze moge zapytac :confused:.... przeslij mi jakis namiar na priv. w jakiej miejscowosci budujesz dom ... kto wie moze sie podejmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek,

ale to dobrze świadczy o firmie - że mają obłożenie i mogą zaproponować Ci termin realizacji za 2-3 miesiące - raczej martwiłabym się, gdyby chcieli montować za 2 tygodnie:D

W większości dobrych firm są takie terminy - zarówno dot. schodów, kuchni, drzwi.

Może spróbować negocjować termin np. na koniec kwietnia - jako jedyny nieprzekraczalny termin, może się uda.

 

 

Cześć Edytko!!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy17

 

Zadnej listwy nie chcialam ..... panele w miejscu laczenia z plytka sa podklejone ( doslownie kilka cm. ) , wlozony jest korek jako dylatacja ( ok. 4 mm. ) ktory zostal podmalowany pod kolor paneli ... To takie moje widzimisie i experyment ... :bye:... wyglada na to , ze sie udal ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tę radę o korku do kolejnych dołączam. Pod nagłówkiem 'od Edyty' :)

 

Dawno mnie tu nie było, widzę, że przez mieszkanko istny tajfun przeleciał :)

 

PS> Bardzo mi się podoba układ płytek na stelażu w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorotko nie jestem pewna czy to dobra rada :rolleyes:.... jest to zdecydowanie wersja experymentalna ( Pan ktory kladl panele probowal wybic mi z glowy ten pomysl , ale jakos " przekonalam " :mad: go do niego ) , jakos nie wyobrazalam sobie listwy laczacej plytki z panelami na takiej otwartej przestrzeni .

 

P.S.

Mam nadzieje , ze potencjalnym kupujacym uklad plytek spodoba sie rowniez :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili do drewna kempas listwę mosiężną i powiem szczerze ze mi to nie przeszkadza.

Ładnie sie wytarła i spatynowała.

 

Lecz w tej chwili w zeszły poniedziałek wyszedł parkieciarz i zrobił korek.

nigdy bym nie przypuszczał ze cena 30 zł/mb to cena za kawałek korka wcisnietego w luke pomiedzy płytką a parkietem/deską.

Myslałem ze to bardziej kosmiczna technologia.

http://images63.fotosik.pl/643/e90a7cea5e6276a1med.jpg

nie wiem czy cos widac ale mniej wiecej tak to wygląda Ten KOREK

 

Odradzał korek w płynie nie wiem dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie listwy niestety przeszkadzaja ... nie lubie ozdobnikow , jesli musza byc to trudno ale jak nie to preferuje rozwiazania " bezlistwowe" .... na poddaszu przy pokojach beda listwy w kolorze podlogi , ale tylko dlatego ze wczesniej byly tam juz panele Braciak kladl poytki ... byla roznica poziomow i wiadoma sprawa bylo to , ze musi byc listwa .... plytki tez Brat docinal reczna maszyna do plytek i ich brzegi nie sa idealnie rowne , a takie musza byc ( przynajmniej dla mnie ) jesli chce wstawic korek .

Na parterze w salonie korek wyglada tak .... praktycznie zlewa sie z panelem .

 

 

 

http://images61.fotosik.pl/643/e5b48b752f284435med.jpg

 

Radek nie wiem czy to tak na Twoim zdjeciu wyglada ale wydaje mi sie , ze widze roznice poziomow miedzy plytkami a podloga ???? ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilko

wlasnie w piatek panowie polozyli panele w 3 sypialniach ... w sobote przychodza dokonczyc listwy , w poniedzialek i wtorek przychodzi Pani do posprzatania mieszkania ( umyc okna itp ... ) . Mysle , ze w srode pojawia sie przedstawiciele z biur nieruchomosci zeby zrobic fotki i wystawic oferty ... :D

 

A trawa przy Stylusiu bedzie wysiewana na wiosne ( mam nadzieje ) ... wlasnie przegladam oferty firm ktore zajmuja sie profesjonalnym przygotowaniem gruntu pod wysiew trawki ....

 

Zakładanie trawnika: przygotowanie podłoża. Przed założeniem trawnika najpierw należy przekopać podłoże i je odpowiednio przygotować. W efekcie powstają w nim przestrzenie wypełnione przez niezbędne roślinom powietrze i wodę. Przygotowanie ziemi pod trawnik: ziemię kopiemy szpadlem na tzw. sztych, czyli głębokość, na jaką sięga narzędzie. Dużą działkę warto przeorać pługiem lub glebogryzarką na głębokość 20–30 cm lub przy bardziej zwięzłej glebie - na 30-35 cm. Następnie za pomocą wideł albo grabi usuwamy z podłoża korzenie, kłącza, rozłogi chwastów, odsłonięte w wyniku kopania lub orki. Kolejnym krokiem podczas zakładania trawnika jest użyźnienie gleby. Na piaszczystych, lekkich podłożach rozsypujemy 10–15-centymetrową warstwę żyznej ziemi kompostowej, którą mieszamy (np. za pomocą grabi) z podłożem.

 

[h=2]Jaka ziemia pod trawnik[/h]Gleby o zwięzłej strukturze (np. glinę) rozluźniamy, dodając piasek. Warto też rozłożyć warstwę ziemi kompostowej (ok. 10 cm), żeby zwiększyć w podłożu zawartość próchnicy. Gleba musi mieć też odpowiednią kwasowość (odczyn pH). Pod trawnik najlepsze pH to 5,5–6,5. W Polsce przeważają gleby kwaśne (pH poniżej 5), więc często wskazane jest wapnowanie podłoża dolomitem lub kredą. To, czy konieczne jest wapnowanie i jaką dawką nawozu, stwierdzamy po zbadaniu gleby kwasomierzem. Glebę powinniśmy też wzbogacić w składniki pokarmowe, stosując np. długo działający nawóz wieloskładnikowy. Można także skorzystać ze specjalistycznych nawozów do trawnika. Nawóz po rozsypaniu należy zmieszać z ziemią. Następnie podłoże trzeba wypoziomować i wyrównać, a na koniec udeptać je lub wałować tak długo, aż buty będą zostawiać na powierzchni tylko płaski ślad, a nie wgłębienie. Podłoże obficie polewamy i jeśli nie było wałowane, pozostawiamy na kilka dni, by osiadło.

Jaka ziemia pod trawnik? Jakie podłoże będzie dobre pod trawnik? - to dość częste pytania. Gleby o zwięzłej strukturze (np. glinę) rozluźniamy, dodając piasek. Pod trawnik warto też rozłożyć warstwę ziemi kompostowej (ok. 10 cm), żeby zwiększyć w podłożu zawartość próchnicy. Gleba pod trawnik musi mieć też odpowiednią kwasowość (odczyn pH). Pod trawnik najlepsze pH to 5,5–6,5. W Polsce przeważają gleby kwaśne (pH poniżej 5), więc często wskazane jest wapnowanie podłoża dolomitem lub kredą. To, czy konieczne jest wapnowanie i jaką dawką nawozu, stwierdzamy po zbadaniu gleby kwasomierzem. Ziemię pod trawnik powinniśmy też wzbogacić w składniki pokarmowe, stosując np. długo działający nawóz wieloskładnikowy. Można także skorzystać ze specjalistycznych nawozów do trawnika. Nawóz po rozsypaniu należy zmieszać z ziemią. Następnie podłoże pod trawnik trzeba wypoziomować i wyrównać, a na koniec udeptać je lub wałować tak długo, aż buty będą zostawiać na powierzchni tylko płaski ślad, a nie wgłębienie. Podłoże pod trawnik obficie polewamy i jeśli nie było wałowane, pozostawiamy na kilka dni, by osiadło. Dopiero na tak przygotowanym podłożu możemy założyć trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[h=2]Zakładanie trawnika: kiedy zakładać trawnik z siewu[/h]Zakładanie trawnika z siewu: taki trawnik najlepiej stworzyć wiosną (w kwietniu, kiedy obeschnie ziemia, a temperatura wzrośnie co najmniej do 10 st. C) lub pod koniec lata (od połowy sierpnia do końca września), gdy jest ciepło, ale nie ma upałów, a gleba jest wystarczająco wilgotna. Latem też można siać trawę, trzeba się jednak liczyć z tym, że będziemy ją często podlewać, a właściwie zraszać niewielkim strumieniem wody. Przy zakładaniu trawnika z siewu, pamiętajmy że siewki są bardzo wrażliwe na suszę. Nawet krótkotrwały brak wody może je zniszczyć i zniweczyć naszą pracę

 

Jak widzisz ... profesjonalnie do tego sie przygotowuje :D..... na poczatek teoria ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilko worki z trawa stoja w garazu :D... ( zamowilam w zeszlym roku na jesien ) faktycznie myslalam o wysiewie tak w pazdzierniku , ale doszlam do wniosku , ze przez zime moze sie trawka " zmarnowac " na zewnatrz .... a tu patrz jaka pogoda w Polsce , cieplo jak na wiosne przez cala zime .

Wysiew bedzie w tym roku ( sierpien - wrzesien ) :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...