Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Edytus wybaczone, wiadomo że jak młyn na budowie to nikt nie ma głowy żeby zając się innymi rzeczami, sama radość jak widać postępy robót:wave:

 

Dzieki Karollinko :)

A postepy widac .... w sobote chlopaki machneli ladny kawal domu !!!!!! :eek::eek::eek:

Buziaki :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No proszę jak się pięknie na budowie zrobiło:wave:-czerwono.A ja lubię czerwony kolor:wiggle:.I widzę ,że moja prognoza pogody pomału się sprawdza,chyba powinnam pogodynką zostać:lol2::rotfl::lol2:

Buziaki:hug::hug:

 

Hejka OLU !!!!!

Prognozuj tylko aby dobrze ....... :cool: bo jeszcze w kotlowni kanaly musimy w korytka wlozyc i grubiakiem zalac !!!!! i podposadzkowy temat ogrzewania zamkniemy UFFFFF !!!!

Hugaczki dla Ciebie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Tez szykuje sie do startu Stylowego1 no i na dokladke budynek gosp. Ten dziennik jest i zapewne bedzie bardzo pomocny. Krok po kroku mozna podgladac i glowkowac. Dzieki ci za to, nie ustawaj we wklejaniu fotek. A ekipy pozazdroscic, wyglada na to,ze z nie jednego pieca chleb jedli. Ciekawi mnie niesamowicie jakie byly koszta zrobienia fundamentow? Jesli uzywasz gadulca zapraszam gg:1295337.

 

Hejka Witaj u mnie :welcome:

Fotki jasna sprawa .... Pelnomocnicy z kazdego dnia porcje wrzucaja mi na neta ..... A EKIPE sama wybieralam :wiggle:( telefonicznie i intuicyjnie ) udali mi sie CHLOPAKI :stirthepot:. Musze przeliczyc koszty , bo na obecna chwile to tylko dopisuje kolejne kwoty do notesu ..... :eek:

Moze bedzie to dla Ciebie jakas ciekawostka jak powiem , ze do tej pory na dom i domek gospodarczy wylalam 120 m3 betonu !!!!!!!! wyczyn imponujacy zwlaszcza , ze to dopiero poczatek .......

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ci niespodzianka. Ja tutaj taka już do spania gotowa, taka jakaś markotna:bash:, wpadam zobaczyć czy coś się u Edytki dzieje a tu już mury pną się do góry i to w ekspresowym tępie:wave:!!! Zaraz mi się spać odechciało i humor poprawił!!! Super Edytko tylko tak dalej trzymać!!! Pozdrawiam serdecznie i słoneczka życzę!!!:)

 

Hejka Beatko :)

Mam nadzieje , ze sie wyspalas ...... a jak chcesz sobie jeszcze humorek podreperowac z rana to biegaj do mnie do dziennika ...... zobaczysz co CHLOPAKI powywijali w sobote !!!!! :wiggle::wiggle::wiggle:

Buziaki i sloneczka :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly projekt Stylowy_1 przerysowalem sobie do Rhinoceros (program do modelowania przestrzennego). Otwieram fundamenty i karze mu przeliczyc objetosci bryl. Wyniki sa takie: chudziak pod lawy+lawy+sciany fundamentowe+wience fundamentow+posadzka parteru oraz garazu, zgodnie z grubosciami jak na projekcie wyliczyl mi na 54.9 m3. No to teraz zaczynam szukac tych 120m3. Stylowy_2 ma wiekszy garaz, dodaje 5m3, system koryt dla kanalow DGP ok 8m3 moze 10m3, u ciebie widze jeszcze chudziaka na wiekszych powierzchniach przed wylewaniem law, oceniam ze dodatkowe 3m3, budynek gospodarczy 6m3. Wychodzi mi ponizej 80m3. Hmm gdzie wy jeszcze upchneliscie 40m3? To ci zagadka. Widze tez ,ze podnosisz wysokosc podstawy okna w mini-jadalni, ja robie tak samo. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko, jak znalazłaś taką super ekipę? Bo że jest super widać na każdej fotce. Np. tak precyzyjnie zrobionych szalunków nie widziałam u nikogo, nawet u siebie http://img404.imageshack.us/img404/4048/upss.gif , a ekipę też miałam dobrą :)

 

Hejka :)

Dzieki Sloneczko , bardzo sie ciesze ze podoba Ci sie Ich budowanie ;) .... Ja przywiazuje cholerna wage do detali i dlatego moi pelnomocnicy takie zdjecia mi wysylaja ( pokazujac kazdy szczegolik na budowie ) . Do Majstra dzwonie srednio 2 razy w tygodniu i pytam jakie ma plany na nastepne dni w kwestii budowy u mnie , bardzo wazne byly dla mnie koryta do ogrzewania ..... musialy byc SUPERANCKO zrobione i zaizolowane i tak tez Majster zrobil chociaz byla to jego pierwsza praca w tym temacie , wczesniej kazdy ( Majster , Kierownik , Pelnomocnicy ) dostali wytyczne na kartkach na co zwracac uwage zeby nie zapomniec w wirze budowlanym ;) np. podniesc wysokosc okien parteru z uwagi na to , ze dokladam dodatkowe ocieplenie styropianem na posadzke i pamietac o oknach przesuwnych - balkonowych zeby progi nie byly wysokie !!!! nie chce " wyskakiwac z domu " przez 10 cm. prog , podniesc wysokosc parteru o 1 pustak z uwagi na kanaly do ogrzewania ktore beda podwieszone pod sufitem parteru - nie chce miec za nisko sufitu !!!! . To tylko niektore uwagi spisane i przekazane wykonawcy .......... Musze Ci powiedziec , ze Murarz liczy sie z tym co mam do powiedzenia , a Kierownik tez stwierdzil ze jeszcze nie mial takiej klientki ktora o kazdym detalu domu decyduje i wie gdzie sie do czego przyczepic .... uznalam to za komplement :rolleyes:. Wiem o wszystkim co sie dzieje u mnie na budowie ( no moze prawie o wszystkim !! ) chociaz buduje na odleglosc .... Dla nich to chyba dobrze , ze mnie tam nie ma .

Pozdrawiam i zapraszam do odwiedzin :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow...Edyto...mur do samego nieba!!:D:D:D

 

szybko idzie i pieknie rowniutko!! Mam nadzieje, ze teraz juz pogoda dopisze i cala czesc murowana szybko bedziesz miala zakonczona!!

 

Maja

 

Witaj Maju :)

No musi byc rowno ..... bo jak nie to kaze rozwalac i na wlasny koszt stawiac :cool::cool:.

Zartuje .... Majster pierwsza klasa i wiem , ze wszystko bedzie dobrze zrobione ;)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly projekt Stylowy_1 przerysowalem sobie do Rhinoceros (program do modelowania przestrzennego). Otwieram fundamenty i karze mu przeliczyc objetosci bryl. Wyniki sa takie: chudziak pod lawy+lawy+sciany fundamentowe+wience fundamentow+posadzka parteru oraz garazu, zgodnie z grubosciami jak na projekcie wyliczyl mi na 54.9 m3. No to teraz zaczynam szukac tych 120m3. Stylowy_2 ma wiekszy garaz, dodaje 5m3, system koryt dla kanalow DGP ok 8m3 moze 10m3, u ciebie widze jeszcze chudziaka na wiekszych powierzchniach przed wylewaniem law, oceniam ze dodatkowe 3m3, budynek gospodarczy 6m3. Wychodzi mi ponizej 80m3. Hmm gdzie wy jeszcze upchneliscie 40m3? To ci zagadka. Widze tez ,ze podnosisz wysokosc podstawy okna w mini-jadalni, ja robie tak samo. Pozdrowienia

 

Witam :)

Chudziak pod lawy na wiekszej powierzchni

Lawy szerokie na 60 cm. (calosc w tym samym rozmiarze )

Sciany fundamentowe wyzsze o 20 cm.

W kotlowni dodatkowo wybrana ziemia w glab na wysokosc ponad 1 m.

Pod kominkiem wybrana ziemia dodatkowo na ponad 1 m.

Budynek gosp pochlonal wiecej betonu niz w Twoich wyliczeniach

Koryta rowniez , jak widzisz na zdjeciach sa masywne i jeszcze dodalam do nich W8

 

Chudy beton pod dom - 13 m3

Lawy dom - 26 m3

Fundamenty dom + Lawy domek gospodarczy - 28,5 m3

Koryta + chudziak dom + chudziak domek gosp. - 44 m3

 

Kotlownia jeszcze nie jest zalana chudziakiem ( musimy dokonczyc wstawianie kanalow ) i dodatkowo zazbroic ( dozbrioc !!! ) tak to ustalilam z wykonawca . Kotlownia to SERCE DOMU i bedzie w niej stalo kilka ton sprzetu wiec chce uniknac w przyszlosci pekniec posadzki dlatego dodatkowo zbroimy te powierzchnie i stad dodatkowa ilosc betonu ktora ma byc " wlana " w ziemie :cool:. Tak samo zadecydowalam w kwestii kominka ..... dodatkowo wzmocnilam betonem i zbrojeniem miejsce w ktorym bedzie stal .

 

Z moich wyliczen wynika ( 120m3 ) , ze zostalo nam do wykorzystania 8,5m3 betonu ..... moze nie wejdzie tyle w kotlownie ( to takie moje + - ) bedziemy zalewac we wtorek to zobaczymy . Na moje oko powinno wejsc nie wiecej niz 4m3 czyli w sumie i tak betonu bedzie 115,5 m3. ale zawsze daje sobie taki zapasik na wszystkim :cool:.

 

Napisze we wtorek .....

 

Wysokosc okien podnosze tylko z tego wzgledu , ze daje grubsze ocieplenie zamiast przewidzianych w projekcie 10 cm. bedzie 20 cm. styropianu na chudziak . W zwiazku z tym " podniesie " sie poziom podlogi , a co za tym idzie okna bylyby za nisko ( jak dla mnie ) .

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Edytko!!! W Twoim dzienniczku napisałaś: "Powiem tak ..... IDZIEMY w GORE !!!!!! " a ja bym to raczej nazwała BIEGNIEMY W GÓRĘ, bo rzeczywiście nie idziecie a biegniecie i to po lini prostej, bardzo równiutko. SUPER!!! Widać, że ekipa składa się z fachowców no i inwestorka jest fachowcem i oby tak do końca Wam się biegło oczywiście przy pięknej, słonecznej pogodzie:)!!! Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Edytko!!! W Twoim dzienniczku napisałaś: "Powiem tak ..... IDZIEMY w GORE !!!!!! " a ja bym to raczej nazwała BIEGNIEMY W GÓRĘ, bo rzeczywiście nie idziecie a biegniecie i to po lini prostej, bardzo równiutko. SUPER!!! Widać, że ekipa składa się z fachowców no i inwestorka jest fachowcem i oby tak do końca Wam się biegło oczywiście przy pięknej, słonecznej pogodzie:)!!! Pozdrawiam serdecznie

 

Hejka Beatko :)

Oby Im tylko nie przeszlo to BIEGANIE .....

Zapowiadaja upaly to mysle , ze Pan Majsterek wykorzysta czas nalezycie

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostro moja zza wielkiej wody, Edytko kochana :):wave:

 

Serce moje śpiewa :) radując się czerwienią na Twej budowie :lol2:

Domek rośnie pięknie, pięknie i jeszcze raz PIĘKNIE :)

 

O Panów Majstrów dbaj , kebaby na zdrowie niech jedzą, piknie budują:wiggle:

 

Hejka Atijka ..... :cool:

Dzieki , dzieki ........... :)

A Chlopaki narobia sie to prawda .... kiedy krzycze to krzycze , a kiedy trzeba to i nalezy docenic ciezka prace .

Juz Im zapowiedzialam , ze kolejna imprezka po wylaniu stropu !!!!!!

No to Oni mi zapowiedzieli , ze strop bedzie WKROTCE !!!! :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop:Siostra. SUPER, SUPER SUPER!!!:wave:

Pięknie domeczek rośnie, oj pięknie!!!!

Buziaki kochana i trzymaj rękę na pulsie bo przy takim tempie budowy, to rzeczywiście dobra organizacja to podstawa:hug::hug::hug:

 

Siostra Yuka :cool:

A niech sobie rosnie na zdrowie ...........

Wazne zeby bylo dobrze zrobione :wave: i pogoda dopisala .......

Buziaki Kochana i zycze szybkiego powrotu Twoich PM-ow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...