Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Hejka Edytko :bye:

Cieszę się, że myślami nie jesteś tylko przy problemach. Oby kolejne etapy dały ci wiele radości. U nas po spapranej więźbie to się tylko potłukły szyby do 3 okien. Na szczęście w firmie a nie u nas na budowie :no:

 

Pozdrawiam - Jola :yes:

 

Hejka Jolu

Milego tygodnia zycze .....

:bye::bye::bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cze Edytko!

widzę, że werwa powróciła! i tak trzymaj! klinkier bardzo ładny i zieloniutka więźba także! chyba niedługo wiechowe :)))))

a powiedz mi po co ten olej do klinkieru? co ona ma za zadanie?

 

Martusia hejka :p

Milego tygodnia dla Was , a olejek do klinkieru ma zadanie " oslonowe "

Buziaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, fajnie sie poprzygladac tym zdjeciom przed rozpoczeciem mojego Stylowego. Ale fakt, tez rzucilo mi sie to w oczy. Gdzie jest ocieplenie komina pod klinkierem???

 

Jesli jeszcze nie kupiles projektu STYLOWY to kup inny ..... :yes::yes: ..... kosztorys budowy ktory mozesz kupic z projektem nie odzwierciedla stanu faktycznego i jest MOCNO zanizony ............. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Edytko, ciesze sie że zagladasz do nas.

Dla Ciebie jednak nie ma rzeczy niemożliwych, bardzo dobrze, pokazałaś że potrafisz walczyc o swoje, jesteś twardą i wymagajaca babka, mam nadzieje że limit pecha wyczerpałaś i wraz z nowymi dekarzami przyjda tylko porzadne, solidne ekipy i budowa bedzie tylko przyjemnościa.

buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jeszcze nie kupiles projektu STYLOWY to kup inny ..... :yes::yes: ..... kosztorys budowy ktory mozesz kupic z projektem nie odzwierciedla stanu faktycznego i jest MOCNO zanizony ............. :yes:

 

He he, dzieki za rade, ale ten projekt jest wypasiony i juz lezy obok podpieczetowany przez Starostwo. Mam okazje ogladac budowe Stylowego 2 prawie po sąsiedzku co upewnia mnie w przekonaniu o dobrym wyborze - o wyborze jednak Stylowego 1 :) Wydaje mi sie, ze duza bys zaoszczedzila wykonujac fundament z bloczkow a nie monolitycznie - zaszalowanie tych scian pochlonelo mnostwo materialu i roboczogodzin. Kanaly DGP pod poziomem parteru to tez nie najlepszy pomysl......... sorki jesli nadepnalem na odcisk. W Stylowym mozna tez inaczej rozmiescic przeszklenia np. te w garazu calkowicie do likwidacji ( zreszta drzwi tez) - idealne dla wlamywacza, no i masz przeciez budynek gospodarczy. Dolne krawedzie okien w jadalni zamierzam podniesc do poziomu kuchennych, lazienkowych i dalej pokoj gabinet. Jest jeszcze troche koncepcji. Fingers crossed for you.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Edytko, ciesze sie że zagladasz do nas.

Dla Ciebie jednak nie ma rzeczy niemożliwych, bardzo dobrze, pokazałaś że potrafisz walczyc o swoje, jesteś twardą i wymagajaca babka, mam nadzieje że limit pecha wyczerpałaś i wraz z nowymi dekarzami przyjda tylko porzadne, solidne ekipy i budowa bedzie tylko przyjemnościa.

buziaki

Hejka

Dzieki Karolinko ... ciagle walcze mialam w weekend dostac od Kierownika Budowy informacje czy panowie wykonawcy zgodnie i bez szemrania podpisali zobowiazanie dotyczace odtworzenia kanalow i ................ CISZA jak po smierci organisty :p. Jutro ( wtorek ) dzwonie do Niego i jesli nadal wszystko bedzie " zawieszone w powietrzu " to niestety , ale bede musiala URUCHOMIC prawnika , ktory nawiasem mowiac tylko czeka na telefon zeby zaczac dzialac . Chcialam uniknac tego cesarskiego ciecia ....... ale widze , ze musze moim Panom pokazac iz nie zartuje ......

Buziaki i dzieki za odwiedziny

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edyto!

 

No ten 13 sty napewno będzie szczęśliwy. Ty już limit nieszczęść wyczerpałaś i teraz na budowie będzie wszystko szło zgodnie z planem ;)

 

Trzymam mocno kciukasy za dobrze położony daszek ;)

 

Hejka :p

Dzieki , dzieki tez juz chce zobaczyc te dachowke na dachu , a nie na dzialce zapakowana na paletach ....... Licze , ze Panowie dekarze zrobia dobra robote ( zebym chociaz raz nie musiala sie czepiac ....... ) :no:

Pozdrawiam cieplutko

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam trzynastka jest mocno przereklamowana. ;) teraz tylko szczęśliwe dni przed Tobą. Za to trzymam kciukasy

 

Hejka Anusia ;)

Tez tak mysle ...... kto tam wierzy w przesady .......

Ale tak sobie mysle , ze jak znam swoje szczescie do pecha to cholera snieg moze spasc zanim skoncza chlopaki ten dach :bash:..... no ale jak juz na niego wejda to skonczyc musza no nie !!!!????? :p

Byle do WIOSNY .....

Buziaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, dzieki za rade, ale ten projekt jest wypasiony i juz lezy obok podpieczetowany przez Starostwo. Mam okazje ogladac budowe Stylowego 2 prawie po sąsiedzku co upewnia mnie w przekonaniu o dobrym wyborze - o wyborze jednak Stylowego 1 :) Wydaje mi sie, ze duza bys zaoszczedzila wykonujac fundament z bloczkow a nie monolitycznie - zaszalowanie tych scian pochlonelo mnostwo materialu i roboczogodzin. Kanaly DGP pod poziomem parteru to tez nie najlepszy pomysl......... sorki jesli nadepnalem na odcisk. W Stylowym mozna tez inaczej rozmiescic przeszklenia np. te w garazu calkowicie do likwidacji ( zreszta drzwi tez) - idealne dla wlamywacza, no i masz przeciez budynek gospodarczy. Dolne krawedzie okien w jadalni zamierzam podniesc do poziomu kuchennych, lazienkowych i dalej pokoj gabinet. Jest jeszcze troche koncepcji. Fingers crossed for you.

 

Witam , witam ;)

Ktos tutaj nie czyta dokladnie mojego dziennika ........

W domu robie ogrzewanie nadmuchowe oraz wentylacje i nie jest to system Dystrybucji Goracego Powietrza ( DGP ) czyli ogrzewanie kominkowe . Kominek u mnie w domu ma sluzyc jedynie jako zrodlo dogrzewania w okresach przejsciowych natomiast cala instalacja ogrzewania nadmuchowego zaprojektowana zostala konkretnie pod moj dom i opiera sie na kondensacyjnym piecu nadmuchowym . Ogrzane powietrze bedzie rozprowadzane systemem prostokatnych kanalow nawiewnych . Kanaly ogrzewajace parter sa rozprowadzone w wylewce w betonowych korytach , natomiast kanaly ogrzewajace poddasze rozprowadzone beda pod sufitem parteru . Powietrze dystrybuowane bedzie poprzez kratki podlogowe z przepustnicami zamontowane na kanalach wentylacyjnych , a kratki zlicowane beda z powierzchna podlogi . Sterowanie instalacja odbywac sie bedzie poprzez zestaw do sterowania strefowego ( w domu beda 2 strefy - dzienna i nocna ) dzieki temu mozna dowolnie na kazdym poziomie regulowac sobie temperature . Dodatkowo system bedzie posiadal klimatyzacje i pompe ciepla ktora rowniez w " przejsciowce " - wiosna , jesien bedzie wspomagala system dogrzewajac dom .

A teraz bardziej po ludzku .......

Chcac jak najekonomiczniej wykorzystac cieple powietrze ogrzewajace dom , najsensowniejszym rozwiazaniem jest ogrzewanie parteru od posadzki , a nie od sufitu ..... gorace powietrze ktore bedzie ogrzewalo moj dom wystarczy jak zagrzeje parter do polowy jego wysokosci ( czyli akurat na jakies 150 cm ) i w pomieszczeniach bedzie cieplo . Gdybym zdecydowala sie na dystrybycje cieplego powietrza od sufitu .... to byloby to czyste marnotrawstwo musialabym w takim przypadku ogrzac 100% wysokosci pomieszczen parteru., aby w domu bylo cieplo . Jednym slowem grzanie " od dolu " daje mi 50 % oszczednosci . ......

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej odpowiadajac .......

Nigdy nie chcialam wykonywac fundamentow z bloczkow uwazam , ze monolit jest stabilniejszy jako calosc ....

Nie zgodze sie z Toba jesli chodzi o likwidacje okien i drzwi w garazu , okna stanowia dodatkowe doswietlenie pomieszczenia i mozna je wykonac jako fix-y - aby nie narazac sie na straty ciepla z pomieszczenia , bez okien bedzie po prostu ciemno . A budynek gospodarczy wlasnie tak usytuowalam , zeby miec " lacznosc " z domem przez boczne drzwi w garazu . Kazdy ma jakies koncepcje i pomysl na swoj wymarzony dom ... ja stawiam na energooszczednosc i przestrzen , a wraz z tym .... ceny ida w gore . No i druga sprawa nie ma mnie na miejscu ..... czyli nikt tak nie zadba o twoje interesy jak ty sam ..... ale z drugiej strony dzieki budowaniu na odleglosc moge " dorabiac " na kolejne etapy budowy .

Pozdrawiam i zycze powodzenia , a kiedy zaczynasz budowe ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytka!!! 13 dla nas to pikuś;) Dzień jak każdy inny, a nawet lepszy, bo dekarze do Ciebie wchodzą:D:D:D

 

Hejka Siostra ;)

 

Pikus , pikus ...... a mnie sie wydaje , ze teraz ta budowa to tylko walka ..... i tak miedzy nami ( i jeszcze setka odwiedzajacych moje komentarze :p ) to od czasu zalania tych kanalow .... nie cieszy mnie to budowanie . To nic , ze zostana odtworzone - na nowo zrobione TO JUZ NIE BEDZIE TO SAMO . :(

Buziaki Yuka lece do dziennika wkleic zdjecia zakonczonego komina ..... kisna juz na twardym dysku od tygodnia .....

Pa pa

:bye:

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedz, bardzo kibicuje Twojej Chomiczówce.

W wiekszosci sie zgadzam ,ale w kilku kwestich mam jednak odmienne zdanie.

Prosze o wyrozumialosc:)

DGP to nie tylko system dzialajacy z kominkiem - powietrze jako nosnik energii cieplnej moze pochodzic rozwniez z innych zrodel , roznych paliw. DGP najczesciej kojarzone jest z kominkiem, bo to system najpopularnijeszy w Polsce. Nie moge zgodzic sie z opinia, ze wprowadzenie tego powietrza w kanaly biegnace pod posadzka i co najwazniejsze pod warstwa izolacji (styropianu) posadzki parteru, zaoszczedzi cokolwiek - wrecz przeciwnie, duza ilosc tej energii zostanie przekazana w poziomy fundamentow. Chcac ogrzewac pomieszczenie od podlogi i konwekcyjnie rozprowadzac je ku górze, najefektywniej spelniaja to zadanie spirale podłogówki ( rozłożone oczywiscie powyzej warstwy styropianu na posadzkach).Nawet jesli DGP rozprowadzisz podsufitowo, konwekcja i dynamika strug powietrza ktorym nadaja predkosc wentylatory jest tak duza,ze to cieple powietrze dotrze w kazdy zakamarek pomieszczenia - z wlasnych dlugoletnich obserwacji.

Okna w garazu mozna zastapic luksferami doswietlajacymi w dwoch warstwach z poduszka powietrzna miedzy nimi - tanio, jasno,cieplo, bezpiecznie no i brud nie jest tak widoczny jak na powierzchniach szybowych, w garazu to juz siedlisko kurzu pokazne:)

Co do wytrzymalosci fundamentu.

Projekt zaklada bardzo solidne zwiazanie konstrukcji wiencami żel-betonowymi, jesli grunt na ktorym stawiasz ta konstrukcje charakteryzuje sie dostatecznym odporem podłoża, nie jest to teren gdzie mozna sie spodziewac np. szkód górniczych to zbyteczny wydatek. Monolit to tylko napedzanie kasy wykonawcy,dla nich to łakomy kąsek.

Koniecznie zrob cos z kominem na tylnej elewacji, bez ocieplenia przesunie ci sie punkt rosy do wnetrza przewodu kominowego i bedzie dochodzic do skraplania wody, nie mowiac juz o pokaznych stratach ciepla,szczegolnie w sypialni. W takiej postaci(25cm ceramiki+klinker) wzniesiono ponad 8metrowej wysokosci most termiczny.

Trzymam kciuki i generalnie jestem pod wrazeniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Ceslav ;)

Tak jak wczesniej pisalam kominek ma stanowic zrodlo dogrzewania .... tak jak pompa ciepla , kanaly w ktorych bedzie przeplywalo powietrze sa zbudowane ze specjalnego tworzywa i dodatkowo zaizolowane nie ma mozliwosci , ze cieple powietrze bedzie "oddawane " fundamentom . Zeby Ciebie uspokoic min. dlatego zdecydowalam sie na taki wlasnie system ogrzewania domu poniewaz od lat korzystam z niego tutaj gdzie mieszkan i sprawdza sie znakomicie . Dodatkowo powiem , ze nie mam w mieszkaniu gazu tylko prad ( gotowanie , ogrzewanie , chlodzenie ) generalnie wszystko jest na prad , nawet w zimowym sezonie kiedy piec dosc intensywnie pracuje , miesieczne rachunki sa nieduze ( kwestia odpowiedniego doboru pieca ) . Plusem tej instalacji jest to , ze pomieszczenia nagrzewaja sie w kilka minut i co wazniejsze cieplo utrzymywane jest na poziomie takim jak zaprogramujesz sobie sterownik wiec nie musisz niepotrzebnie zuzywac energii jak w przypadku podlogowki ktora nagrzewa pomieszczenia do kilku godzin . A luxfery w garazu sorrki , ale to kwestia gustu uwazam , ze nie pasuja do tego domu ..... komin nie obawiam sie , ze bedzie zle tutaj gdzie mieszkam nie takie kominy sa stawiane i ani o ich ocieplaniu , ani o ocieplaniu domow uwierz mi malo kto slyszal ........

Pozdrawiam :p

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko nie znam się na tych DGP, kanałach itp, ale mocno ci kibicuje i wierzę, ze wszystko będzie tak jak to sobie wymarzyłaś!

Buziaki Kochana!

Hejka Martusia:p

 

Dzieki Kochana .....

Cholercia tez musze wierzyc bo inaczej zwariuje .... :rolleyes: .... dzisiaj dojechaly dechy na deskowanie domku ...... wreszcie jakas dobra nowina

Buziaki dla Jasia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...