Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Edytko jesteś niesamowitą ciepłą osóbką :hug:Wiem ze kazdy ma swoje mniejsze i większe tragedie ale jak to ujęłaś osoby poza Krajem muszą zmagać się dodatkowo z tą bezsilnością niemożności bycia na co dzień z bliskimi zwłaszcza w okresie gdy nie jest dobrze :( a czas biegnie nieubłagalnie .

Ja rownież kiedyś interesowałam się pompa ciepła ale niestety wyceny nas przerosły i podarowaliśmy sobie temat.

Może kiedyś jak bedą pieniążki zafunduje sobie PC powietrzna do grzania wody. Hydraulik twierdził że jest to koszt zbliżony do instalacji solarnej .

O piance poliuretanowej czytałam pobieżnie w pażdzierniku i powiem Ci że ciekawie to wyglada .Oczywiście trzeba by znależć wykonawce który bedzie potrafił to wykonać .My chcielismy jak najszybciej pchnać kolejny temat do przodu wiec poszliśmy w tradycyjną wełne.I tak cud że "napatoczył" nam się ten wykonawca :D Jeśli chcesz dam Ci namiar do niego i przemaglujesz go nt ocieplenia zewnętrznego.On 15 lat pracował w Austrii teraz zjechał do PL i otworzył firme docieplajacą budynki.Jeśli bedziemy zadowoleni z ocieplenia wewnetrznego bedziemy mu zlecać również ocieplenie zewnetrzne.Az musze poczytać co to takiego ocieplenie w BSO :DMi też podobaja sie frezy w boniach i nie jest powiedziane czy nie zrobie w ten sposób wykuszu (chodzi mi po głowie rownież drewno na elewacji)

 

Mamy dzisiaj piękny słoneczny dzień wiec przesyłam troszkę promyków do tej Twojej zaśnieżonej krainy :)Miłego dnia :D

 

Hejka Kaka :hug:

U mnie pompa ciepla bedzie wspomagala system ogrzewania domu w przejsciowych okresach czyli wiosna i jesien ... kiedy jeszcze nie ma potrzeby zeby wlaczyc grzanie piecem , a w domku jest jednak chlodniej i trzeba sie czyms dogrzac :yes:..... solary tez bede instalowala do podgrzewania wody i jeszcze moj sprytny Pan od ogrzewania tak wymyslil , ze mozemy rowniez w tym samym czasie podgrzewac wode do pralki ..... czyli solary beda rowniez mialy zastosowanie w " praniu " .....

Rozmawialam tez z wykonawca od pianki poliuretanowej .... koszt jest wiekszy niz zastosowanie welny ale np. .....stosujac pianke zyskuje wiecej miejsca " pod sufitem " :lol2: , na jej korzysc przemawia jeszcze kilka aspektow :p . Mam czas na zastanowienie sie i przemyslenie ocieplenie poddasza dopiero za rok wiec spoko .....

Niestety nadal szukam wykonawcy od elewacji ..... z przykroscia musze przyznac , ze prawdziwych FACHOWCOW brak na rynku .... wiekszosc to oszolomy i naciagacze , cos tam robia ale jak przyjdzie co do czego to juz robia sie z nich FACHOFCY , odpowiadaja na ogloszenie i po co jak i tak nie maja pojecia jak wykonac dana robote ....... ale za to stawki WOW !!!!!!

 

Hej Edytka

Dobrze że nie zwiozłaś od razu tego styropianu na budowe bo by sasiedzi pomyśleli że hurtownie materiałow budowlanych otwierasz ;) Ja też bede musiała kupiś styro na elewacje zewnetrzne i możliwe że też kupie termo .Jaką bedziesz dawać grubość na elewacje i po ile płaciłas za styro? Orientujesz sie kiedy ma być ta podwyżka?

My na posadzki daliśmy 18 cm i pamietam jak wszyscy kiwali glowami że zwariowaliśmy.Zreszta my chyba ogolnie wzbudzamy sensacje na wsi bo ponoć przesadzamy z tym ociepleniem.:yes:Np teraz na poddasze idzie 28 cm wełny i wg mojego wykonawcy pierwszy raz robi ocieplenie AZ TAKA GRUBOŚĆIĄ :lol2: Mam nadzieje ze kiedys zwroci mi sie to w rachunkach za ogrzewanie :D

 

Kaka jeszcze czekam na 22 cm. styro na podloge ....... i w dupie mam co sobie wykonawca mysli o tym jaka grubosc daje .." Moj cyrk i moje malpy " , buduje dom energooszczedny , a niestety dla wielu z nich Dom Energooszczedny czy Pasywny to nadal slowa jak w obcym jezyku . Czy inwestycja sie zwroci Kaka ...... raczej nie bo nie o zwroty tutaj chodzi , ale o to ze teraz stac Ciebie na to zeby zainwestowac w lepszy material , a pozniej korzystajac z tych " dobrodziejstw " :p bedziesz mniejsze rachunki placic .... i wygodniej sobie zyc .....

Buziaki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Widze ze styro kupione to pewnie z nastaniem wiosny ruszysz z kopyta. Powiedz co z tymi twoimi kanałami pozbyłaś sie wilgoci??

Pozdrawiam

 

Hejka Arku :yes:

Woda w korytach byla , ale to jak juz wiesz wynik zlej izolacji ze strony wykonawcy domu i niestety wplywala sobie szczelinami zalewajac kanaly .... teraz koryta sa suche jedynie rosi troche w kotlowni , ale bedziemy dolewac wszedzie beton na spod wiec mysle , ze podniesiemy troche poziom i bedzie ok . Obecnie Kierownik wyrownuje brzegi koryt pozniej izolacja z dysperbitu i papa termozgrzewalna , izolacje bedziemy wykonywac po pracach elektryka , hydraulika i tynkach wewnetrznych bo nie chce zeby mi napierdzielili do srodka koryt gruzu i pylu ..... czyli tak w czerwcu . W tej chwili chcemy zabezpieczyc koryta ( polozyc na nie plyty OSB - tymczasowo oczywiscie, zeby zaden z wykonawcow nie wpadl " do dziury " w podlodze :p )

 

 

może ja zasypało prądu nie maja i dlatego jej nie ma lub co bardziej prawdopodobne w pracy siedzi bidulka

Pozdrawiam

 

To , ze pracuje 6 lub 7 dni w tygodniu ( czasem ) :D to prawda , ale za to kaska jest na Stylka :yes: i bez kredyciku budowa ....cos za cos .

Pozdrowionka :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem!!!!!!! wreszcie wśród podłączonych do świata!!!!

 

Ciesze się, że poczyniłaś tak korzystne zakupy. Ilość przeraża :) oj będzie ciepły ten twój stylowy!

I super, że kanały się szalują :) teraz będzie już tylko lepiej!

 

Ściskamy mooocno i ciepło!

A i Jaśko się chwali, że śpi grzecznie sam w swoim pokoiku na dorosłym łóżku:)

 

Hejka Martusia :hug:

W siarczyste mrozy zapraszam Was do siebie ..... :yes:

Koryta tak tak tez sie ciesze , ze Kierownik pracuje nad nimi ..... ustalamy wszystko mailowo , telefonicznie lub na skypie ..... naprawde mam fajnego Kierownika , ale wiesz JAKI INWESTOR TAKI KIEROWNIK no nie ????? :lol2::lol2::lol2:.

 

Edytka gdzie jesteś?

 

Martunka jestem :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cieplo po tych snieżycach. Zaniedbuje ostatnio swoj dziennik, inne też, ale jak zobaczyłam u ciebie KROPKA to szybko spiesze z odp( dziś odp. w moich komentarzach). Cały system to TYTAN.pozdr

 

Dzieki Emilcia ..... milego dnia dla Ciebie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, widzę że i u Ciebie przestój budowlany, co słychać w wielkim świecie?

 

Hejka Karollinko :hug:

 

Nie ma mowy o zadnym przestoju ...... u mnie caly czas prace wewnatrz domku ( poprawki ) .

Za tydzien wchodza panowie od zewnatrznych przylaczy wod - kan .... po 1 marca rowniez pan elektryk zawita na budowe , a po 15 marca hydraulika .... dzialam , dzialam ..... :D W niedziele na skypie z Panem elektrykiem " spedzilam " 3 godziny ... ustalalismy szczegoly pstryczkow , kabelkow itp ...... :cool:

Buziaki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pstryczki, kabelki,to wcale nie taka prosta sprawa... po pierwszej rozmowie z elektrykiem byłam lekko oszołomiona, jak to wszystko zaplanować, żeby było dobrze... ale jakoś poszło, z kredą w ręce chodziliśmy po domu zaznaczając, gdzie kontakt, włącznik, lampy itd... mam nadzieję, że podjęte decyzje sprawdzą się w praktyce. Wirtualnie pewnie trudniej?

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś i tak ostro działasz!!!!

 

Wszystko dokładnie przemyślałaś odnośnie elektryki? gdzie będzie stała lampka nocna, gdzie kinkiet, gdzie kontakt? :)

Ja już po paru dniach mieszkania i użytkowania domu tak wiele bym zmieniła... chodzi oczywiście o takie przyziemne elementy domu.

No ale wszystkiego nie da się przewidzieć:)

 

U nas nadal trwają drobne prace wykończeniowe. Ustawiam, przestawiam, myślę i wymyślam. Ogólnie: fajnie być u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pstryczki, kabelki,to wcale nie taka prosta sprawa... po pierwszej rozmowie z elektrykiem byłam lekko oszołomiona, jak to wszystko zaplanować, żeby było dobrze... ale jakoś poszło, z kredą w ręce chodziliśmy po domu zaznaczając, gdzie kontakt, włącznik, lampy itd... mam nadzieję, że podjęte decyzje sprawdzą się w praktyce. Wirtualnie pewnie trudniej?

:bye:

 

Elunia hejka :hug:

 

Chyba trudniej ....... nie mam kreda gdzie pomalowac :lol2::lol2::lol2:

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś i tak ostro działasz!!!!

 

Wszystko dokładnie przemyślałaś odnośnie elektryki? gdzie będzie stała lampka nocna, gdzie kinkiet, gdzie kontakt? :)

Ja już po paru dniach mieszkania i użytkowania domu tak wiele bym zmieniła... chodzi oczywiście o takie przyziemne elementy domu.

No ale wszystkiego nie da się przewidzieć:)

 

U nas nadal trwają drobne prace wykończeniowe. Ustawiam, przestawiam, myślę i wymyślam. Ogólnie: fajnie być u siebie :)

 

Martunia :hug:

Nie wiem czy dokladnie przemyslalam ..... pewnie w trakcie prac Pana elektryka bede dostawala zdjecia z pytaniami , ale to nic ..... elektryk bedzie robil rozprowadzenie wszystkich kabli czyli ..... do elektryki dojdzie jeszcze cala elektronika ( alarmy , kamery , TV , internet ... ) U mnie montuje sie na jakies 6 tygodni ..... na poczatek czyli na same kabelki ...... a pozniej reszta ........ chce podlaczyc alarm zeby Stylek " spal bezpiecznie ", beda tez podpiete kamerki w domu na czas prac innych wykonawcow wiec bedzie na nich bezposredni podglad :lol2: nie wiem czy z tego powodu sie uciesza , ale dla mnie to wygoda bede " sledzila ich prace " przez kompa .... i wychwytywala ewentualne bledy :p.

:D

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edysia jak w Big Brother :D Ja to nie chce wspominać swojego elektryka bo zaczynam sie denerwowac:mad: W trakcie prac nie zadzwonil ani razu aby sie dopytac i robil po swojemu.Fakt ze moze szkoda mu bylo kasy na tel ale mogl puscic chociazby sygnal aby oddzwonic.Efekt taki ze w pokojach gdzie nie ma w ogóle ogrzewania podlogowego mam porobione puszki na jego sterowanie albo kable zewnetrzne do zasilania oswietlenia czy fontanny w OGRODZIE mam z tylu domu gdzie do granicy dzialki jest 6m (biedaczek nie widzial ze u mnie ogrod jest z boku a nie tylu domu ) Zreszta jest wiele innych rzeczy a najgorsze ze zaplacilam za te wszystkie "pomylki" .Wiem ze powinnam byc twarda ale dopiero sie ucze :D

Pozniej przymknelam oko na błedy tynkarzy ale z kazdym nastepnym etapem coraz bardziej umiem postawic na swoim .Mam nadzieje ze do konca budowy naucze sie jak rozmawiac z fachowcami i nastepny domek bedzie doskonały :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka kurcze masz racje ....... z tym Big Brotherem i oczywiscie dziki pomysl wpadl mi do glowy ..... :lol2: bede zatrudniala tylko SAMYCH PRZYSTOJNYCH WYKONAWCOW ( pal licho z ich fachowoscia :D) a w domku wylacze klime ....... bedzie na co popatrzec CO ?????? :lol2::lol2::lol2:.

Buziaki przesylam :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Arku :D

 

No jasne , ze nie wiedza ..... i o to chodzi :lol2:....... to teraz jak sie " wysypales " uwazaj zeby Twoje BOBY nie zaczeli pruc scian u Ciebie w domku w poszukiwaniu podsluchu ......... :lol2:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzis piekne sloneczko :D Edytko dobrze ze masz tak cofnieta murałte i mozliwosc obmurowania jej od wewnatrz.U nas niestety murałta byla rowno ze scianka kolankowa i przy okazji robienia ocieplenia i regipsow wyszedl maly "problemik" jak to wykonczyc.drewna nie da sie otynkowac wiec musieli te belke oblozyc plyta i chyba nie wyjdzie juz tak idealnie lecz powstanie uskok .Tak to jest jak czlowiek nie zna sie na wszystkim a majster nie przewidzi :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka hejka :D szczerze to tez nie wiedzialam , ze bedzie potrzeba obmurowania .... dopiero jak w grudniu pojawil sie Pan do wyceny tynkow wewnetrznych to to " wylapal " ...... trzeba bedzie wstawic ponad 70 sztuk Ytong - a i jeszcze mam podmurowania pod belki wiezby ( domurowac scianki wewnetrzne ) wejdzie jakies 200 moze ciut wiecej cegiel ....... na szczescie na wszystko jest czas . Dlatego tak uwielbiam z duzym zapasem wszystko planowac :lol2: . Wszystkim zajal sie Kierownik budowy .... poprosilam Go aby w tym roku mial szczegolne OKO na prace , bedzie na budowie kontrolowal wykonawcow i opierdzielal w razie potrzeby :mad: . U mnie juz elektryk dograny , hydraulik tez ..... tynkarz wchodzi w maju ...... na moje ogloszenie dotyczace elewacji domu odpowiedziala fajna ekipa ( rozmawialam w sobote z wlascicielem ) .... mam nadzieje , ze wreszcie znalazlam to czego szukalam , mam juz dosc rozmow o BSO , klejach , siatkach i kolkach :p. Przesla mi portfolio i namiary na kilku inwestorow dla ktorych robil zlecenia , ma rowniez ekipe od wykonczeniowki wiec jak sie sprawdza to .......... naprawde wie gosc o czym mowi , na moje pytania odpowiadal bez zajakniecia .... Mam tylko nadzieje , ze nie wystraszylam Go za bardzo ...... :p i jak zadzwonie to odbierze moj telefon ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...