Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Edytko. Dziękuję bardzo za kartkę świąteczną:) Ja również życzę zdrowych i wesołych świąt pełnych ciepła i miłych wrażeń. Pozdrawiam serdecznie.

 

 

Dziekuje Beatko :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:rolleyes:

Nie dzwoniłam ale napisalam maila z prosba o wycene styro i innych materiałow na ocieplenie.Czekam ciagle na odpwowiedz bo p.Karolina nie ma jeszcze zestawienia wszystkich materiałow:rolleyes:

Oczywiście napisałam skąd mam namiary;)

Bedziemy ocieplać końcem czerwca a teraz na szybkiego szukam jakiegoś niedrogiego ale solidnego pana do obudowy kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka z Karolina wspolpracuje Pan Grzegorz ( min. On bedzie montowal mi okna ) rozmawialam z nim i pytalam czym jeszcze sie zajmuje wiec powiedzial mi , ze w okresie jesienno - zimowym robi " wykonczeniowki " ( podobno jest bardzo dobry !!!! ) ..... jak chcesz moge podac Ci numer telefonu do Niego ... moze mialby chwile ;) Ja najprawdopodobniej bede Go umawiala na poczatku nastepnego roku do wykonczen na jesien 2012 ... z duzym wyprzedzeniem trzeba zaklepywac termin wiekszych prac .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko u mnie wlasnie wylecial gosc od wod - kan ....... i wykonawca ogrzewania w jednym :spam: ..... znow szukam kolejnego FACHOWCA . Okazalo sie , ze zawyzyl znacznie ilosc zuzytego materialu .... poniewaz nie podobala mi sie koncowa wycena przeliczylam ilosc materialu ktory mam na budynku i np. na rurach do wody roznica byla 100 m :jawdrop:, to samo na otulinie i jeszcze na kilku innych " drobiazgach " .... A wiesz jak odpowiedzial na zarzut , ze nie zgadza mi sie to co podal w wycenie ...... " Prosze Pania ja to z faktur spisywalem ???? " ..... a gdyby na fakture kupil sobie plazme to co ? tez wliczona bylaby do mojej kanalizacji ?? . Powiedzialam zeby to przeliczyl jeszcze raz wiec mi odpowiedzial iz " nie mam na to czasu ani ochoty " ........ No coz , a ja nie mam czasu ani ochoty dalej ciagnac takiej wspolpracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas cała hydraulike robiła firma Aqua z Myślenic i jestem zadowlona.Rozłozyli rózwnież ogrzewanie podlogowe i zrobili wylewki.Może z nimi bedzie Ci sie lepiej układała wspołpraca?

Mi ciagle czkawka odbija sie nasz elektryk i mimo że nie przeliczałam materiałów mam dziwne poczucie że też nas własnie tak pociagnął w maliny.Najgorsze jest to że teraz wychodza rózne rzeczy (poprawki) za które musimy płacić dodatkowo innym wykonawcą a obawiam sie ze to jeszcze nie koniec :-( (wszystko wychodzi przy kolejnych pracach)

Dobrze że trzymasz rekę na pulsie.Jak czytam jakie ludziska mają problemy (żle osadzone lub wypatrzone okna,krzywo wylane nadproża,żle wylane płyty itd ) to i tak oddycham z ulgą że u mnie to tylko takie "małe" wtopy przy tej budowie na odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka tez myslalam o Aqua ale podobno z dotrzymaniem terminow u nich kiepsko ...... hydraulika zostala odebrana w sobote doprowadzilam sprawe do konca bo trudno w trakcie pracy szukac kogos innego do dokonczenia .... teraz pozostalo mi tylko rozliczyc sie z wykonawca ... z rozliczenia wynika , ze to jeszcze on ma mi zwrocic pieniadze ...... ( tak jak wspominalam hydraulike wykonywal gosc ktory robi ogrzewanie u mnie i ma zobowiazania z tytulu " zalanych kanalow " ) , a skoro wylecial z roboty no to rozliczamy sie jak gentelmeni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta, no ja pierdziu. Czytam, zresztą nie tylko u Ciebie, że kolejna ekipa zawaliła. Pytam się :wtf: z tymi ludźmi. Czy oni nie mają za grosz szacunku do cudzego czasu, pieniędzy i materiału??? Powoli zaczynam się cieszyć, że większość będzie u nas teść wykonywał... A Tobie życzę żebyś wkońcu miała na budowie samych Fachowców a nie pseudo fachmanów :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rere hejka:rolleyes:

 

Nie wiem co w tych ludziach jest .... przeciez place jak nalezy i czasem nawet wiecej , a im sie wydaje ze jeszcze moga naciagnac na wieksze pieniadze .... szkoda gadac .

Ale nic to ...... ja nigdy sie nie poddaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko szukam kogos do zabudowy kominka zeby porownac cene .Gosc u ktorego kupilismy kominek i ma go nam zamontowac (montaz 1000 zl) wycenil dosc sporo jego zabudowe .Nie wpadlo mi wczesniej do glowy zeby zapytac o cene bo mowil ze kominek prosty wiec nie bedzie drogo .Jak dla mnie cena ktora podal jest wysoka dlatego szukam innych wykonawcow aby porownac oferty :) Edytowane przez kakusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Witam serdecznie! Ale miałam nosa, że przydreptałam do Ciebie za wpisem pod moim postem! Budujesz na odległość. My też tak będziemy. Aż do momentu wykończeniówki, bo tym się zajmuje mój mąż. Fuchę bedzie miał, że ho, ho! Podziwiam twój optymizm. Tak myślę, że jak się nie ma do czynienia na codzień i naocznie z budową to może jakoś to mniej emocjonalnie się to wszystko odbiera i ten dystans pomaga? Nie mamy jeszcze aktu zakupu działki, mąż został w Polsce i w czwartek idą do notariusza. Pan architekt będzie wykonywał projekt i załatwiał wszelką papierologię. Ma też ekipę budowlana, z którą współpracuje, ale chciałabym znależć kilka ekip, zobaczyć jakieś domki,wycenę, a co najważniejsze liczę na kogoś z polecenia.Tak byłoby najlepiej. Problem w tym, że budowa będzie w terenach gdzie nie bardzo mam kontakty. W każdym razie za rok musimy wystartować i dojść do SSO.

Twój dom to domisko w porównaniu do mojego-ok 77 metrów- taka chatka na emeryturę.

Wlaśnie tak jak tu pisałyście to trudne do zrozumienia jak trzeba się nagimnastykować żeby praca, za którą się płaci została po prostu wykonana. No, ale widać nie wszystko jest nam dane rozumieć.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko szukam kogos do zabudowy kominka zeby porownac cene .Gosc u ktorego kupilismy kominek i ma go nam zamontowac (montaz 1000 zl) wycenil dosc sporo jego zabudowe .Nie wpadlo mi wczesniej do glowy zeby zapytac o cene bo mowil ze kominek prosty wiec nie bedzie drogo .Jak dla mnie cena ktora podal jest wysoka dlatego szukam innych wykonawcow aby porownac oferty :)

 

Kaka i tutaj masz racje ..... trzeba przeanalizowac i posprawdzac .... tylko np. w moim przypadku bylo tak , ze wybralam dobrego ( tak mi sie na poczatku wydawalo ) wykonawce dostalam wycene i ............ w trakcie pracy stwierdzil , ze cytuje " nie oszacowalem pewnych rzeczy ..... generalnie najprosciej mowiac chcialbym prosic o doplate :jawdrop:" . Z tego wynika , ze nalezy dokladnie co do najdrobniejszych rzeczy umawiac sie i najlepiej miec to wszystko na papierze ..... bo pozniej glupia z ciebie probuja zrobic , ze tego nie bylo w umowie ..... :cool:i SIE NALEZY SZANOWNA PANI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Witam serdecznie! Ale miałam nosa, że przydreptałam do Ciebie za wpisem pod moim postem! Budujesz na odległość. My też tak będziemy. Aż do momentu wykończeniówki, bo tym się zajmuje mój mąż. Fuchę bedzie miał, że ho, ho! Podziwiam twój optymizm. Tak myślę, że jak się nie ma do czynienia na codzień i naocznie z budową to może jakoś to mniej emocjonalnie się to wszystko odbiera i ten dystans pomaga? Nie mamy jeszcze aktu zakupu działki, mąż został w Polsce i w czwartek idą do notariusza. Pan architekt będzie wykonywał projekt i załatwiał wszelką papierologię. Ma też ekipę budowlana, z którą współpracuje, ale chciałabym znależć kilka ekip, zobaczyć jakieś domki,wycenę, a co najważniejsze liczę na kogoś z polecenia.Tak byłoby najlepiej. Problem w tym, że budowa będzie w terenach gdzie nie bardzo mam kontakty. W każdym razie za rok musimy wystartować i dojść do SSO.

Twój dom to domisko w porównaniu do mojego-ok 77 metrów- taka chatka na emeryturę.

Wlaśnie tak jak tu pisałyście to trudne do zrozumienia jak trzeba się nagimnastykować żeby praca, za którą się płaci została po prostu wykonana. No, ale widać nie wszystko jest nam dane rozumieć.

Pozdrawiam!

 

Ziuta62 witam u mnie :welcome:

Odpowiem w punktach ...

1. Mysle , ze budowanie na odleglosc jest o wiele bardziej stresujace

2. Architekt + jego znajoma ekipa budowlana = nie wrozy dobrze :bash:

3. Poszukaj ekipy ktora nie ma powiazan z architektem czy kierownikiem budowy ......

4. Poniewaz jestes Kobieta wykonawcy z przymrozeniem oka traktuja " takiego dziwolaga inwestora " .... no bo nie jestes facetem ;) dlatego przed rozmowami z nimi postaraj sie przygotowac do tematu , zeby nie wpuscili Ciebie w przyslowiowe maliny . Jak zobacza , ze wiesz o czym mowisz to fachofcy wycofaja sie co bedzie tylko z korzyscia dla Ciebie i Twojej budowy ...

Pozdrawiam :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...