Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Może nie będzie tak źle. Uszczerbek jest we framudze, a nie w ramie okna, więc zestaw szybowy raczej nie ucierpiał. Zwykle między ramą a framugą jest jeszcze dość sporo zapasu wypełnionego elastyczną uszczelką :) Skonsultuj się z gościem od okien, postaraj się go ściągnąć na oględziny i niech decyduje, a później egzekwuj od ekipy tynkarskiej ew. rekompensaty.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tez mam nadzieję, ze będzie ok, ale lepiej upewnić się bezpośrednio u źródła:yes:

Edi, Ty przed kompem o tej porze? Wolna niedziela? Należy Ci się wyjątkowo!!!

My dzisiaj w związku z pogodą, która nam plany wyjazdowe pokrzyżowała, wyruszyliśmy na mały rekonesans oświetlenia... nadal wiem, że nic nie wiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam nadzieję, ze będzie ok, ale lepiej upewnić się bezpośrednio u źródła:yes:

Edi, Ty przed kompem o tej porze? Wolna niedziela? Należy Ci się wyjątkowo!!!

My dzisiaj w związku z pogodą, która nam plany wyjazdowe pokrzyżowała, wyruszyliśmy na mały rekonesans oświetlenia... nadal wiem, że nic nie wiem;)

 

Yuczka ... tak tak wolna niedziela YUPI ..... ale siedze przed kompem bo Braciak przesyla mi foty z prac i na biezaco kontroluje co sie dzieje w Stylku .... uklada wlasnie styro w lazience i troche jest problem poniewaz styro jest tylko na 4 cm. a rurki od wody na 3 ....... i usilujemy cos wykombinowac ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde tych wyborow stanowczo za duzo przyszlo nam dokonywac ...... przedtem byly tylko zaroweczki " OSRAM " ( swoja droga ta nazwa zawsze mnie wnerwiala ) , a teraz wymyslaja co rusz to nowe bzdety i tylko metlik w glowie .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle. Uszczerbek jest we framudze, a nie w ramie okna, więc zestaw szybowy raczej nie ucierpiał. Zwykle między ramą a framugą jest jeszcze dość sporo zapasu wypełnionego elastyczną uszczelką :) Skonsultuj się z gościem od okien, postaraj się go ściągnąć na oględziny i niech decyduje, a później egzekwuj od ekipy tynkarskiej ew. rekompensaty.

Powodzenia :)

 

Tez mysle , ze jakos to dokleimy .... szef brygady troche " skruszal " jak przedstawilam swoja wersje wydarzen z urabania framugi ..... ( jakbym tam byla :yes: w chwili kiedy to sie stalo ) .... bo do tej pory to mowil JESLI to nasza wina , a teraz mowi zaplace za szkode .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styro, to my docinaliśmy do rurek, szczeliny wypełnialiśmy piaskiem a na wierzch paseczki z 2cm styro... trochę rzeźbienia przy tym jest ale to tylko lazienka i kotlownia na szczęście, na pozostalych częściach gites;) No i druga warstwa to sama przyjemność:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do styro, to my docinaliśmy do rurek, szczeliny wypełnialiśmy piaskiem a na wierzch paseczki z 2cm styro... trochę rzeźbienia przy tym jest ale to tylko lazienka i kotlownia na szczęście, na pozostalych częściach gites;) No i druga warstwa to sama przyjemność:D:D:D

 

Hejka Siostra

 

U mnie na poddaszu wg. projektu jest tylko 4 cm. styro ... rurki w otulinie to 3 cm. ... w niektorych miejscach 3,5 cm daje jedna warstwe styro wiec na rurki wypadaloby dac 0,5 - 1 cm.... to troche kicha bo jak wyciac ten centymetr . Moj biedny Braciak bedzie musial pokombinowac .... ale damy rade .

Buziaki :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakończycie układać styro, to pamiętajcie o wykonaniu dylatacji szlicht w progach pomieszczeń, oraz dla b. dużych pomieszczeń w mniej więcej środkowej części.

Ale w sumie po co ja piszę - na pewno to wiecie ;)

 

Martinezio pisz , pisz ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No ok ;) To piszę :>

Dylatację w postaci przekładki piankowej w progach, tam, gdzie będą drzwi to starajcie się bezpośrednio pod skrzydło trafić, żeby w tym miejscu dać listwę progową, która zamaskuje łączenie. Panowie od wylewek na pewno będą w temacie, więc możecie się z nimi naradzić.

Ok, na ten czas tyle mnie przychodzi do głowy ;)

 

A, jeszcze jedno - w miejscu dylatacji, jeśli przechodzą tam rurki jakieś w szlichcie, np. od podłogowki, to trzeba te rurki czymś otulić (np. kawałami otuliny do rur, lub kawałkami peszla), żeby pracujące płyty szlichty nie ścinały rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Siostra

 

U mnie na poddaszu wg. projektu jest tylko 4 cm. styro ... rurki w otulinie to 3 cm. ... w niektorych miejscach 3,5 cm daje jedna warstwe styro wiec na rurki wypadaloby dac 0,5 - 1 cm.... to troche kicha bo jak wyciac ten centymetr . Moj biedny Braciak bedzie musial pokombinowac .... ale damy rade .

Buziaki :hug:

 

Ja z mężem wycinałam lutownicą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, deskowanie to wasz pomysł czy był uwzględniony w projekcie?

To doklejanie zostało nie do końca dobrze przemyślane i wykonane

http://img812.imageshack.us/img812/2476/dscf2733g.jpg

 

Oj FalshBack ........

 

Po pierwsze to podmurowki z ytonga wg. mnie zrobione sa bardzo dobrze ( to jest domek gospodarczy ) wlasciwie nie musialam tego robic , ale chcialam troche " podniesc sobie wysokosc pomieszczen .... ciagle tez zastanawiam sie jak wykonczyc .... bo byc moze nie bede robila zabudowy z g-k .....

Co do deskowania to byl moj pomysl ..... w projektach to raczej rzadko projektanci uwzgledniaja pelne deskowanie dachu ( deskowany byl dom i domek gospodarczy )

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, Edytko :o

 

Czytam i oglądam sobie Stylka a tu taka niespodzianka. Dobrze, że z tym dębem się tylko tak skończyło. Drzewa dają ładny krajobraz i cień, ale kiedy są ogromne to róznie bywa. Trzymam kciuki za dogadanie się z sąsiadem w sprawie drugiej odnogi.

 

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No ok ;) To piszę :>

Dylatację w postaci przekładki piankowej w progach, tam, gdzie będą drzwi to starajcie się bezpośrednio pod skrzydło trafić, żeby w tym miejscu dać listwę progową, która zamaskuje łączenie. Panowie od wylewek na pewno będą w temacie, więc możecie się z nimi naradzić.

Ok, na ten czas tyle mnie przychodzi do głowy ;)

 

A, jeszcze jedno - w miejscu dylatacji, jeśli przechodzą tam rurki jakieś w szlichcie, np. od podłogowki, to trzeba te rurki czymś otulić (np. kawałami otuliny do rur, lub kawałkami peszla), żeby pracujące płyty szlichty nie ścinały rur.

 

Martinezio ...... dzieki

Nie wiem czy ma to znaczenie , ale ja nie bede miala progow w drzwiach .... podlogowki tez nie mam w domu , a wszystkie rurki elektryczne sa w peszlach , a od wody cieplej i zimnej w otulinach ....

Bardzo prosze o ewentualne uwagi co do mojego budowania ( jestem tylko slaba kobieta :D ) i chetnie zapoznam sie z konstruktywnymi uwagami i propozycjami . Twoje uwagi bardzo sobie cenie ..... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, Edytko :o

 

Czytam i oglądam sobie Stylka a tu taka niespodzianka. Dobrze, że z tym dębem się tylko tak skończyło. Drzewa dają ładny krajobraz i cień, ale kiedy są ogromne to róznie bywa. Trzymam kciuki za dogadanie się z sąsiadem w sprawie drugiej odnogi.

 

Pozdrawiam - Jola http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif

 

Jolunia :hug:

Mowie Ci Kochana zawsze cos .... nudno nie moze byc :lol2: ..... Dab byl piekny dawal duzo cienia , ale zagrozenie stwarzal piekielne . Jak sobie pomysle , ze tydzien wczesniej na drodze stalo kilka samochodow i ze ktos moglby zostac ranny to az ciarki przechodza :(:(:(.

Buziaczki :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze nie na dom poleciał...

Edytka, ty słaba kobieta?... Kokietka;)

 

Siostra Twoje uwagi tez baaaaardzo sobie cenie :hug: .

Cholera no masz racje .... chyba jedna nie slaba , ale niech Martinezio tak mysli ( to tak miedzy nami http://emotikona.pl/emotikony/pic/0flirt.gif ) bedzie mi latwiej " wyciagnac " jakies info. dotyczace budowania .... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tym dębem to słabo, wygląda strasznie, kilka metrów i masz to na dachu. Pewnie masz ubezpieczony domek.

 

Dylatacja w progach powinna być. Chodzi o to żeby wychodziła dokładnie pod skrzydłem drzwi. Płytki czy podłogą powinna być w tym miejscu położona tak jak dylatacja, czyli przerwa, może w tych miejscach pękać i dlatego, wylewkarze powinno o tym wiedzieć, no i przy wykończeniówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, Edytka, Ty to masz przygody... U mnie, cholera, szast prast, bez przygód, nudy na pudy... A u Cię zawsze coś ciekawego ;) Fakt, że mało brakowało, a dach byłby do poprawki :/

Odnośnie tej drugiej odnogi, to jeśli UM wydał opinię o konieczności usunięcia, to można zmusić sąsiada nasyłając na niego straż wiejską, tudzież copsów ;) Stwarza zagrożenie dla życia i mienia i mus go usunąć, a rychło!

Co do dylatacji, to nie jest ona zależna od tego, czy jest podłogówka, czy nie (swoją autostradą, to ciekawość, czemuż to nie chcesz podłogówki? ;)). Chodzi o to, aby przy nierównomiernym obciążeniu płyty szlichty nie pękały jak sobie chcą, tylko tam, gdzie My im pozwalamy. A to, że pęknie prędzej, czy później, to prawie pewne.

Jak się ma płytki ułożone i szlichta pęknie, to przy okazji pękną i płytki. W miejscu dylatacji natomiast nie będzie to widoczne, lub b. łatwe do zamaskowania poprzez silikon w kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dylatacja w progach powinna być. Chodzi o to żeby wychodziła dokładnie pod skrzydłem drzwi. Płytki czy podłogą powinna być w tym miejscu położona tak jak dylatacja, czyli przerwa, może w tych miejscach pękać i dlatego, wylewkarze powinno o tym wiedzieć, no i przy wykończeniówce.

 

Braciak uklada mi styro .... musze Jemu powiedziec zeby pamietal o tym .... tam gdzie do tej pory ulozyl to nie bede miala drzwi tylko zostaja otwory .... na przejscie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...