Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

..... albo bedzie on zrobiony z zywic epoksydowych ....

 

Konstrukcja ta nie wymaga prac betonowych, posadowiona jest na warstwie zagęszczonego żwiru. Dostępne jest 6 różnych wielkości. Każda niecka zawiera schody, siedzisko oraz kołnierz obrzeża. Nie wymaga obsypywania ścian suchym betonem w celu zapewnienia sztywności konstrukcji. Grubość ścianki wynosi 5 mm. Dno oraz schody budowane są w oparciu o szkielet plastikowy typu "plaster miodu" zapewniający wyjątkową trwałość

i sztywność konstrukcji. Niecka zaizolowana jest twardą pianką o średniej grubości 20 mm, która dodatkowo usztywnia konstrukcję oraz izoluje cieplnie. Niecki dostępne są w kolorach podstawowych gładkich oraz za dopłatą w kolorach imitujących granit z efektem 3D.

 

http://img14.imageshack.us/img14/4230/basenzzywicepoksydowych.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przypadki przesadzaja o dalszej przyszlosci ;) Gdyby nasz roczny basenik byl gotowy do uzytku w czerwcu pewnie nigdy wydarzenia nie potoczyłyby sie w ten sposob :no: chociaz o basenie juz dawno temu kiedys sobie podczytywalam kiedy to ogladalam dziennik Ani.Wlasnie Anjamen budowala swoj basen ta konstrukcja stalowa(zajrzyj do jej dziennika )

Moj m puka sie w czolo nt mojego nowego pomyslu i wszystko mozliwe ze jezeli nie bedzie wsparcai z jego strony temat umrze smiercia naturalna.Niemniej przegladam stronki i szukam informacji jak sie do tego zabrac:yes: My tez mamy duza dzialke z tym ze neistety basen musialby byc z boku domu i zanim wyrosna jakies krzewy widac by go bylo z ulicy.Doczytalam wzcoraj ze takie baseny zimuja razem z woda czyli w zimie masz dodtakowo lodowisko :lol2: Jak znajdziesz jakas dobra firme w naszych rejonach daj znac-prosze .Moze ceny wcale nie sa takie kosmiczne jak mi sie wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen ...... zdecyduje sie na takie rozmiary

 

Basen stalowy :

- prostokatny 6 x 3 x 1,45 m cena z VAT ok. 23 tys. zl.

lub

Basen z zywicy :

- TOBA 3 x 6 x 1,45 m kolor granitowy 3D cena z VAT ok. 42 tys. zl.

 

Do tego oczywiscie dochodza akcesoria .....

 

Pytasz o doprowadzenie instalacji .... Ja jak zauwazylas pewnie na fotkach mam kilka skrzynek od elektryki w domu system tak rozbudowany zeby swobodnie mozna bylo podpinac urzadzenia bez obawy , ze " cos wysiadzie " .... Do tego w domku gospodarczym stworzylam ( z Panem elektrykiem oczywiscie ) dodatkowa strefe i wlasnie z domku gospodarczego bedzie mozna doprowadzic prad pod basen , " profilaktycznie " kable elektryczne dostosowane juz zostaly do takich pomyslow ( typu agregat czy jak ten ktory zrodzil sie 2 dni temu - basen ) . Wode w basenie planuje podgrzewac kolektorami , nie wiem jak to jeszcze rozwiaze czy bedzie mozliwosc wykorzystania tych ktore beda na Stylku czy tez zrobie osobne kolektory na domku gospodarczym .... i jeszcze zostaje sprawa wody ( wypelnienie basenu i odprowadzenie ) . To takie grubsze sprawy ..... na wkopanie basenu bede sie musiala zdecydowac zanim wyrownam teren zeby przy jednym balaganie zalatwic wszystko ( podprowadzic kable elektryczne , woda ) to co ma zwiazek z przekopami ... wykopami . Natomiast pozniej " wykonczeniowka " typu sciezki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka przeznaczyc trzeba jakies 50 - 70 tys. na taki pomysl :yes::yes::yes:. Ja zawsze zawyzam stawki i stawiam sobie ten wyzszy pulap za pewnik , po prostu pozniej nie martwie sie skad kase wziasc i " mam odlozone - przeznaczone " te np. 70 tys. wlasnie na to . Tak jak z elektryka mialam zakladalam , ze material z robocizna ( oczywiscie na ten etap ktory mam zrobiony teraz - jeszcze skrzynki musze uzbroic ) bedzie mnie kosztowal 25 tys. wiedzialam ze przesadzilam , ale taka kwote mialam przeznaczona na to . Jak do tej pory zamknelam sie w 18,5 tys. czyli " zostalo " troche w kieszeni . :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do drzewek to chcialabym kupic" gotowe " czyli wysokie na jakies 1,5 m .... i wsadzic takie , a nie czekac zanim te maluszki podrosna .... Nie wiem czy w Polsce mam taka mozliwosc ..... tutaj to na gotowo wsadzaja Ci drzewa wysokie na 5 metrow i jak zaczna rano to po poludniu masz juz gotowy las wokol domu ..... Chce tez zrobic ogrodzenie wysokie do 2 metrow z wszystkich 4 stron dzialki " nie przepuszczajace wzroku sasiada " z paneli ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko dobrze ze tak sobie zawyzasz srodki na konkretne cele bo pozniej nie ma rozczarowan i jestes jedynie zadowolona jesli cos "zaoszczedzisz" Szczeze powiedziawszy mnie kwota 50-70 tys za basen sparalizowala i pewnie od razu przestalabym o nim myslec :rotfl: W swojej naiwnosci mialam nadzieje ze uda sie to zamknac w kwocie 30 tys.U nas nie ma solarow (zrezygniowalismy z tej instalacji ) dlatego do kosztow budowy nie doliczam ogrzewnai wodyw basenie.Zreszta musze sie dowiedziec czy wogole uda nam sie wyprowadzic jakies zasilanie elektryczne bez deolki elewacji .

Znalazlam ceny takich basenow: http://www.basenmarket.pl/produkty/pokaz/id/1094

Wczesniej widzialam jakies podobne za 16 tys .Do tego trzeba doliczyc przygotowanie tej zazbrojonej niecki ,filtry wiec pewnie dojdzie kolejne 15 tys .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcialabym sie zamknac w 50 tys...... te 20 extra to tak jak piszesz " zaoszczedze " .... Mysie , ze w 30 tys. spokojnie sie zmiescisz po prostu wszystko zalezy od tego jakie masz oczekiwania , wiadomo ze te wszystkie bajery kosztuja .... mysle , ze to fajny pomysl i nie warto rezygnowac dla dzieciakow i dla siebie bedziesz miala frajde , a po latach pracy na obczyznie nalezy Ci sie Kochana . Ciezko na wszystko tyrasz wiec zafunduj sobie chociaz taka przyjemnosc :hug:. Ja od lat nie mam wakacji , czesto charuje po 7 dni w tygodniu ..... moj wybor ..... nie zaluje dlatego moge kupic sobie to na co mam ochote .... cos za cos :p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaka luknelam na te stronke ktora mi wyslalas ..... mnie interesuje taki o rozmiarach 3 x 6x 1,5 m .... max. cena spoko .... 7 800 zl. wiec jak widzisz ja dosyc mocno zawyzylam swoja cene .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko oczywiscie ze mi sie nalezy :D zwlaszcza ze tylko ja wiem co musialam tu przejsc przyjezdzajac bez znajomosci jezyka i idac do pracy po kilku msc .Sama sie teraz sobie dziwie ze wytrwałam :lol2: Basen na pewno sprawiłby wielka frjade moim chlopakom i jak zwykle wlasciwie z ta mysla zaczełam o nim marzyc.Boje sie ze skonczy sie jednak na marzeniach (wiele rzeczy musiałam juz odpuscic) bo niestety mimo pobytu poza Pl nie zarabiamy tu jakis kokosow . Mam tez ograniczony limit czasowy dalszego pobytu bod zieci rosna i trzeba wkoncu wrocic do polskiej edukacji. Musze tez przez ten rok wymyslic jakis sposob na zarabianie pieniedzy w Pl bo podczas ostatniego pobytu "madrze" zwolnilam sie z pracy.Nie bylo juz zbytnio mozliwosci przedluzania urlopu bezplatnego a nawet gdybym jakims cudem mogla nadal na nim byc nie jestem pewna czy dojazdy do miejsca pracy (ok 1,5 godz w jedna strone0 nie wyszlyby mi szybko bokiem.Tak wiec mam o czym myslec i jak kazdy boje sie wszystkich zmian ktore mnie beda czekac ale marzenia nic nie kosztuja wiec sobie o basenie mozemy rozmawiac :hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bede Ciebie dopingowac .... i wspierac w marzeniach .... podobno zwykle marzymy o tym co moze sie spelnic wiec kto wie ?????? Ja tez myslac o powrocie w pierwszej kolejnosci zastanawiam sie nad jakims zajeciem ( bo tak jak piszesz kokosow nie zarabiamy ) , a wszystko w budowe sie inwestuje . Pracowac dla kogos tak szczerze to mi sie juz nie chce ..... wypadaloby cos swojego otworzyc , tylko co ? :o rynek przesiakniety ...... moze DORADZTWO BUDOWLANE - " Uczcie sie na moich bledach " :lol2::lol2::lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko jak to co -inwestorem zastepczym zostaniesz :yes: Ja pewnie juz zdaze skonczyc dom zanim wrocisz ale kto wie czy ktorys moj chlopak nie bedzie chcial stawiac swojego domku to go do Ciebie wysle :D

Masz racje najlepiej byloby wymyslic cos swojego.Ja tez juz chyba nie nadaje sie do pracy u kogos wpieta w karaty godzin itd

Nagorzej z tym pomyslem albo nawet nie pomyslem ale finansami na start.Od biedy zawsze pozostaje mi moj wyuczony zawod ktory pozwala na prowadzenie wlasnej dzialanosci tylko jakos nie czuje do niego weny :no:

Moze cos genialnego jednak wpadnie mi do lepetyny :-)

Odnosnie basenu to bardzo sie ciesze ze bedziesz mnie wspierac.Na pewno jakis bedziemy miec .Znalazlam stronke z cennikiem http://www.tapis.pl/baseny/basenyowalne.htm

W najgorszym przypadku sa etz takie prostokatne stelazowe z intexu (chyba 7x3,5 m ) i one kosztuja ok 5 tys :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, szalejecie Kobity, szalejecie ;)

 

Basen fajna sprawa, tylko czy nie szkoda na niego miejsca trochę? Nie lepiej jednak zostawić sobie trochę na jakieś krzaczory, trochę trawnika, żeby było gdzie pograć w przydomowy futbol z młodzieżą?

Z basenem to zawsze poza sezonem jest kłopot, aby go wysprzątać, zabezpieczyć przed zimą, itd...

Chyba, że głównym powodem jego mienia jest możliwość zatrudnienia chłopca basenowego :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, szalejecie Kobity, szalejecie ;)

 

Basen fajna sprawa, tylko czy nie szkoda na niego miejsca trochę? Nie lepiej jednak zostawić sobie trochę na jakieś krzaczory, trochę trawnika, żeby było gdzie pograć w przydomowy futbol z młodzieżą?

Z basenem to zawsze poza sezonem jest kłopot, aby go wysprzątać, zabezpieczyć przed zimą, itd...

Chyba, że głównym powodem jego mienia jest możliwość zatrudnienia chłopca basenowego :lol2:

 

Martinezio miejsca ci u nas dostatek ....... :D i krzaczory i basenik sie zmiesci i trawy do koszenia ( w cholere :p ) .... i boisko do tenisa ziemnego lub kosza ..... a chlopiec do czyszczenia basenu nie myslalam jeszcze o tym :no: , ale moze jak kupie full pakiet to dostane go w prezencie od firmy ...... :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie koncepcje jak temu zaradzic ?

 

Jeśli się da, to dopianować od spodu jeszcze trochę, ale główną izolację należy zrobić od zewnątrz. Na styku tarasu z oknem trzeba dać jakąś taśmę izolacyjną (styrodur trzeba odciąć na równi z tarasem), a wylewkę betonową zaizolować jakimś uszczelniaczem (szlamowym, albo folią w płynie, itp). Na to pewnie pójdzie jakaś glazura? Na koniec styk glazury z oknem zasilikonujesz i będzie cacy. Przecieki wyschną i powinno być ok, tylko musisz dbać o styk glazury z oknem - jak silikon odpuści, to trzeba go uzupełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Martinezio ....

Dzieki za odpowiedz , tez mialam taki pomysl zeby podciac styrodur do wysokosci betonu na tarasie moze uda sie ploozyc jeszcze na to miejsce troche gotowego betonu i uszczelnic to BOLIXEM Hydro ...... na zewnatrz i wewnatrz budynku . .... Ta woda to mnie chyba przesladuje ....:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Edyś, pomysł z basenem mi się podobuje :)

Tak sobie czytam Waszą rozmowę na temat powrotu, [przyszłości, pracy za granicą - widzę, ze wszyscy mamy ten sam dylemat. ja na przykład bardzo tęsknię i najchętniej już dziś bym się spakowała i wróciła do kraju, ale z drugiej strony boję się cholernie. Oboje pracowaliśmy w szkole, trudno byo, bo byliśmy świeżo po studiach i zarabialiśmy grosze, a tu nam takie marzenie jak dom wyrosło. trzeba było zbierac manatki i wyjechac. Albo wziąc kredyt, ale my mamy na niego alergię ;)

Wiem, że wszyscy damy radę - kiedyś wrócimy do kraju i na pewno znajdziemy sobie jakies zajęcie :) Ja chętnie wróce do zawodu, bo kocham uczyc :D

Edys, nie pomogę w sprawie cieknącego okna balkonowego - nawet nie wiem, czy u nas nie cieknie :( Niestety, nam tak nikt nie przysyła zdjęc jak Tobie - fajnie masz bratem - kochany jest, choc wiem, że my za to częściej jesteśmy w kraju i wszystko robimy w czasie urlopów.

Ok - lecę się zbierac - pracuję od 3 lat na popołudnia i trochę mnie to już męczy, bo wracam późnym wieczorem :(

Buziaki :)

Będę zaglądac, bo u Ciebie zdecydowanie więcej się dzieje niż u mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko zrob tak jak pisze Martinezio.Ja do izolacji balkonu kipilam wlasnie taki specjalny srodek z Mapei (sprzedaja go w workach i przed uzyciem rozcienczasz z woda) Gosc kazal polozyc tasme (wywijajac ja neico na mur) a potem tym srodkiem (folia w plynie) pomalowac dwukrotnie.Mysle ze to powinno pozytywnie zakonczyc Twoje problemy z podciekajaca woda :yes:

Po ostatnich burzach i uleach zastanawaim sie nad kopaniem basenu w gruncie;) Na szczescie mam alternatywe bi intex sperzadje takie duze baseny na stelazu (7x3,5 m) w dosc konkurencyjnej cenie (oczywiscie konkurencyjnej do kosztwo budowy basenu ):lol2:

Kasiaros kazdy ma pewnie obawy i rozterki ale nie po to buduejmy domy by znac je na fotkach ogladac :no: Ja wiem ze raczje musze zalozyc wlasna dzialalnosc bo blizej mi juz do emerytury :p Ty jestes mloda a w szkole zawsze bedzie kogo uczyc wiec glowa do gory :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Edyś, pomysł z basenem mi się podobuje :)

Tak sobie czytam Waszą rozmowę na temat powrotu, [przyszłości, pracy za granicą - widzę, ze wszyscy mamy ten sam dylemat. ja na przykład bardzo tęsknię i najchętniej już dziś bym się spakowała i wróciła do kraju, ale z drugiej strony boję się cholernie. Oboje pracowaliśmy w szkole, trudno byo, bo byliśmy świeżo po studiach i zarabialiśmy grosze, a tu nam takie marzenie jak dom wyrosło. trzeba było zbierac manatki i wyjechac. Albo wziąc kredyt, ale my mamy na niego alergię ;)

Wiem, że wszyscy damy radę - kiedyś wrócimy do kraju i na pewno znajdziemy sobie jakies zajęcie :) Ja chętnie wróce do zawodu, bo kocham uczyc :D

Edys, nie pomogę w sprawie cieknącego okna balkonowego - nawet nie wiem, czy u nas nie cieknie :( Niestety, nam tak nikt nie przysyła zdjęc jak Tobie - fajnie masz bratem - kochany jest, choc wiem, że my za to częściej jesteśmy w kraju i wszystko robimy w czasie urlopów.

Ok - lecę się zbierac - pracuję od 3 lat na popołudnia i trochę mnie to już męczy, bo wracam późnym wieczorem :(

Buziaki :)

Będę zaglądac, bo u Ciebie zdecydowanie więcej się dzieje niż u mnie!

 

Kasiulka :hug:

Na poczatku tez pracowalam od 6 rano do 14 ( jedna praca ) i od 16 do 2 nad ranem ( druga praca ) ..... 6 dni w tygodniu spac nie bylo kiedy .... czasem mialam dylemat co wybrac .... umyc sie , zjesc , czy przespac :( te pare godzin .... zrozumie to tylko ten kto sam przezyl .... jest to za to dobry sposob na schudniecie po prostu jest sie tak zmeczonym , ze nawet nie czujesz glodu ..... w ciagu kilku tygodni zjechalam z 54 kg. .... na 45 kg...... wspolczuje Ci pracy popoludniami w nocy ciezej pracuje sie niz w ciagu dnia i czas cholerka wlecze sie jak przyslowiowe flaki z olejem :p. Dobrze , ze dostalas te szkole weekendowa i robisz to co kochasz :yes: .... dodatkowe pieniadze sie przydadza i do tego satysfakcja z wykonywanej pracy ...

W zeszlym roku przez caly czas mialam fotki z budowy bo moja Pelnomocniczka przesylala na biezaco kazdego dnia po kilkadziesiat .... bylo to bardzo pomocne szczegolnie do wychwytywania bledow wykonawcow ....jak tylko zobaczylam cos nie tak na focie to zaraz dzwonilam . W tym roku Braciaka bardziej zaangazowalam w prace bo pewne rzeczy moze zrobic ( popoludniami po pracy i weekendami niestety :( ) zrobi dokladniej niz wykonawca ktoremu spieszy sie na inna budowe :mad: .... ma tylko jedna siostre :hug:.

Dzisiaj zakomunikowalam Kierownikowi budowy , ze skoro ta woda na chama wciska sie w moje zycie to na drugi rok budujemy basen ... myslal , ze zartuje ..... ale w sprawie basenu nigdy nie zartujemy :D. Musze sie dowiedziec kilka podstawowych rzeczy ... jeszcze nie wiem czy musze miec pozwolenie na budowe czy wystarczy tylko zgloszenie , jak doprowadzic wode - pewnie z domu ale to przed wylewka jeszcze hydraulik musi zrobic i wyprowadzic na zewnatrz budynku przed elewacja .... Nie wiem ale sie dowiem :p....

Zagladaj , zagladaj do mnie zapraszam

Buziaki przesylam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko zrob tak jak pisze Martinezio.Ja do izolacji balkonu kipilam wlasnie taki specjalny srodek z Mapei (sprzedaja go w workach i przed uzyciem rozcienczasz z woda) Gosc kazal polozyc tasme (wywijajac ja neico na mur) a potem tym srodkiem (folia w plynie) pomalowac dwukrotnie.Mysle ze to powinno pozytywnie zakonczyc Twoje problemy z podciekajaca woda :yes:

Po ostatnich burzach i uleach zastanawaim sie nad kopaniem basenu w gruncie;) Na szczescie mam alternatywe bi intex sperzadje takie duze baseny na stelazu (7x3,5 m) w dosc konkurencyjnej cenie (oczywiscie konkurencyjnej do kosztwo budowy basenu ):lol2:

Kasiaros kazdy ma pewnie obawy i rozterki ale nie po to buduejmy domy by znac je na fotkach ogladac :no: Ja wiem ze raczje musze zalozyc wlasna dzialalnosc bo blizej mi juz do emerytury :p Ty jestes mloda a w szkole zawsze bedzie kogo uczyc wiec glowa do gory :yes:

 

Kaka :hug:

Dzieki .... tak tak zaizoluje wszystko na zewnatrz i wewnatrz przy balkonach przed rozlozeniem styropianu pod wylewke , a raczej moj Braciak .... ta woda cholerna wspolczuje wszystkim ktorzy buduja sie teraz przezylam tez trudne chwile ze swoja budowa w zeszlym roku ... Dzieki Bogu Stylek zadaszony jest i dzieki tym ulewom moge sprawdzic , a raczej przekonac sie jak fachowo dach zostal zrobiony przez dekarza ... jest to tez dobry sprawdzian dla koryt w domu czy gdzies woda nie podmoczy ( tfu tfu na psa urok !!! :spam: ) przed wlozeniem kanalow do ogrzewania . Ale mogloby juz przestac padac .... u mnie za to dzisiaj bylo 113 st. F :mad: , a w samochodzie mialam 156 !!!!!!!. Na szczescie w mieszkaniu i w aucie mam klimatyzacje bo w przeciwnym razie to :( .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyś, to działaj z tym basenem!!! Skoro masz taki byczy ogród, a grzebac w ziemi nie lubisz, to będzie najlepszy pomysł na wykorzystanie terenu :D

Jeśli chodzi o obecną pracę, to teraz mam niebo w porównaiu do tego, co było na początku - podobnie jak Ty, spałam kilka godzin n dobę, pracowałam na nocki, w dzień i nie wiedziałam, że w ogóle żyję, tylko dziecka było żal :( Ale to są wspomnienia, teraz jest dobrze.

 

Kakusek - swoją drogą, my tez myslmiy o jakimś biznesie, bo mąż za bardzo do szkoły wracac nie chce, tzn,.pewnie wróci, ale na goły etat, a resztę to chciałby dla siebie. Jestem pewna, że uda Ci się - masz już jakis pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...