Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

Cześć cioteczka!

Dawno mnie nie było (w sensie wpisu) bo z tematem jestem na bieżąco.

 

Wyleweczki bardzo ładne; widać, że jak wszystko u ciebie idealnie zrobione.

Czekam na zdjęcia z podbitki, no i na etap elewacji-wtedy Styluś będzie już na bank najpiękniejszy w okolicy.

 

Za każdym razem jak oglądam twoje postępy, nie mogę się nadziwić twojej wytrwałości i cierpliwości, aby wszystko było idealnie ta jak chcesz-zero ustępstw i łatwizny i to wszystko na odległość tylko przez telefon. Super!

 

Hejka Martusia

Nie jest tak idealnie jakbym chciala ( moze jestem za bardzo wymagajaca , ale juz tak mam :) ) wkleje dzisiaj foty z wymalowanej podbitki to ocenisz czy Ci sie podoba ...... ciemniejsza jest niz okna ale to zamierzone bo zakladam , ze kolor zmieni sie pod wplywem warunkow atmosferycznych i bedzie jasnial z uplywem czasu .....:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam dzielną inwestorkę. Z podziwem czytam o twoim budowaniu na odległość. Ja też tak będę budował,ale widząc Ciebie wierzę że nie będzie źle. Co prawda projekt mam inny ale także planuje okna z Oknoplusa. Napisz proszę jaki masz kolor,2 czy 3 szyby, pozdrawiam cieplutko.

 

Witam u mnie Simon1234:welcome:

Jesli jestes wytrwaly , cierpliwy , masz stalowe nerwy , nie potrzebujesz duzo snu zeby zregenerowac sily to jest szansa , ze podolasz budowaniu na odleglosc ;).

Jesli chodzi o okna to mam Art + Thermo , kolor orzech , pakiet 3 szybowy , szklenie 44mm/0,5 climatopq , okna pieciokomorowe , ciepla ramka Swiss SPACER , ukryte zawiasy , kontaktrony , wzmocnienia systemowe , ryglowania .... itp. ..... a to itp. oznacza jeszcze wszystkie inne bajery ktore skladaja sie na full wypas okna:) .

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochana :) ładnie się u Ciebie robi :) kiedy planujesz skończyć domek? no i kiedy wracasz do polski?

 

Aniu hejka :)

 

W urzedach mam zgloszone , ze w 2015 ...... ;)..... znaczy sie mam czas :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to razem robimy elewacje bo moi tez ponoc dzis przychodza dokonczyc swoje dzielo :yes:Edytko zaskoczylas mnie tym terminem zakonczenia robot budowlanych-my chyba nic takiego nie zglaszalismy urzedom (ja to dopiero mam czas :p)

Podbitka swietna i jak na moj gust moglaby zostac taka ciemna juz zawsze :D Masz niezly skladzik materialow:D U nas tez sporo tego bylo a po ociepleniu drugie tyle zostalo :lol2:(resztek hihihi) Mialam zamowic kontener ale czekamy na kolejne resztki z zabudow g-k i wtedy wysprzatamy sobie domek.U Ciebie jak zwykle pozadek na medal :yes:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakusku moja Pelnomocniczka zglaszala planowany termin zakonczenia ( bo trzeba bylo to w papierach wypelnic tych ktore skladala do Urzedu ) nie wiem po co im takie wiadomosci , ale moze na parapetowke chca sie zalapac i dlatego trzeba ich wyprzedzeniem powiadamiac .....:lol2: zeby termin rezerwowali ... :p. U mnie tez kontener po ociepleniu na 102 musi sie pojawic na dzialce ... juz stoi spora ilosc worow z odpadami , a jeszcze po elewacji :( bedzie tego troche . Nie cierpie balaganu :mad: i nawet na budowie musi byc czysto . O porzadki podczas ukladania styro nie obawiam sie Pan Stanislaw jak malo ktory wykonawca dba o czystosc .

Buzki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzia: przecinanie wylewek jest dopuszczalne. U mnie też nacinali (ale ja mam małe powierzchnie - max 20m2). Jednak przy dużych powierzchniach lepiej zrobić dylatację z pianki. Co nie znaczy, że nacięcie jest niezgodne ze sztuką ;) Tyle, że to pójście na łatwiznę poniekąd, oraz takie nacięcie nie zawsze jest proste - dylatacja ma jednak większą szerokość i jest pole do manewru, aby w miejscu pęknięcia szło łączenie elastyczne (z silikonu, np) glazury/terakoty/kamienia, albo próg. Lepiej nie kleić na tym całej płytki, bo z czasem ona pęknie (czas pęknięcia w zależności od tego, czy klejone było na kleju elastycznym, czy nie). Nie wspominam o panelach podłogowych, chyba, że planujesz takie klejone do podłogi - jeśli zwykła, pływająca podłoga na macie wygłuszającej, to zero problemu.

Dla parkietu w miejscu dylatacji warto także zrobić odstęp 5mm wypełniony masą korkową w kolorze dobranym do klepek.

 

Styro masz niezły :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio no kogo to moje piekne oczy widza ..... :popcorn:

Ty mi tutaj Kochany teraz doradzaj , a nie wlocz sie po innych dziennikach :D ...... Ocieplenie zaczynam we wtorek NO !!! i wszelka wiedza przydac sie moze ..... foty bede zamieszczala wiec na uczciwe komentarze licze :mad:. Co do dylatacji wylewek to tak sobie to Panowie wyimaginowali i zrobili ... plyteczki u mnie beda na calym parterze ( pewnie za rok lub dwa ) na poddaszu drewno . Calkiem niedawno ( bo w niedziele :p) dowiedzialam sie o koniecznosci robienia dylatacji przy wylewaniu fundamentow pod ogrodzenie . ..... internet to dobra rzecz :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbitka piękna!!! A styro faktycznie niezły;)

Trzymam kciuki za pogodę:D:D:D

 

Siostra dzieki :p

Milo uslyszec slowa pochwaly od kogos kto sie zna :yes:.

Buzki :hug:

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martinezio no kogo to moje piekne oczy widza ..... :popcorn:

Ty mi tutaj Kochany teraz doradzaj , a nie wlocz sie po innych dziennikach :D

Spoko, spoko - nadzoruję :D Jakby co, to interweniuję, a że ja spokojny człek i cicha myszka, to się nie odzywam jak nie trzeba :lol2:

 

Ocieplenie zaczynam we wtorek NO !!! i wszelka wiedza przydac sie moze ..... foty bede zamieszczala wiec na uczciwe komentarze licze :mad:.

Myślę, że spokojnie możesz zdać się na wiedzę i fachowość p. Staszka :) Skoro do tej pory zadowolonaś, to nie widzę powodów do obaw. Byle tylko nie klajstrował na placki, a po całym obwodzie i 2 placki w środek - będzie dobsz...

 

Co do dylatacji wylewek to tak sobie to Panowie wyimaginowali i zrobili ... plyteczki u mnie beda na calym parterze ( pewnie za rok lub dwa ) na poddaszu drewno.

To tylko prikazać płytkarzowi, aby zachował dylatacje w miejscach cięcia wylewek i będzie gitara. Drewno jako parkiet, czy deski? Deski są chyba pływające, więc nie ma problemu. Tak, jak panele.

 

Calkiem niedawno ( bo w niedziele :p) dowiedzialam sie o koniecznosci robienia dylatacji przy wylewaniu fundamentow pod ogrodzenie . ..... internet to dobra rzecz :p

Ano dobra rzecz :) Też się edukowałem przez net-a (+ mój niezbyt niezawodny umysł = moja szczątkowa wiedza :lol2: ). Tak się tylko dopytam - od czego chcesz ten płot dylatować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:)

Szybciutko działaja Twoje Staszki a ze przychodza nawet w sobote to faktycznie zadko teraz spotykane :DStyropian bardzo ładnie ukladany a z tego co slyszałam przy takim pioro-wpust jest duzo wiecej odpadow wiec jesli masz je znikome ilosci to tylko pogratulować.U nas cały jeden pokoj był zawalony czarnymi worami z odpadami plus pół jadalni :mad:

Jestem bardzo ciekawa drzwi wiec woadne w poniedzialek :D

A co do kotlowni to niezla dziure sobie zostawiliscie do zalania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano hejka :)

 

Ładnie wygląda robota, nie ma co :) Nie myślałaś czasem o montażu okien w warstwie ocieplenia? Przy 20cm wydaje mi się, że będą trochę za bardzo cofnięte do wewnątrz i przy małych oknach (tych trójkątach np.) może być kłopot z doświetleniem (chociaż może i nie będzie, jeśli dużo okien w pomieszczeniu będzie)...

 

Zastanawiam się też, po co Ci taki bunkier w kotłowni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka:)

Szybciutko działaja Twoje Staszki a ze przychodza nawet w sobote to faktycznie zadko teraz spotykane :DStyropian bardzo ładnie ukladany a z tego co slyszałam przy takim pioro-wpust jest duzo wiecej odpadow wiec jesli masz je znikome ilosci to tylko pogratulować.U nas cały jeden pokoj był zawalony czarnymi worami z odpadami plus pół jadalni :mad:

Jestem bardzo ciekawa drzwi wiec woadne w poniedzialek :D

A co do kotlowni to niezla dziure sobie zostawiliscie do zalania ;)

 

Kaka wyglada na to , ze trafila mi sie ekipa pracowitych chlopakow ..... :lol2:..... to sie ceni . W sobote byli od 6 rano na budowie , a skonczyli o 18 ....... material szanuja , wykorzystuja jak sie da , sa bardzo grzeczni i po kazdym dniu sprzataja po sobie . Kaka ja jestem bardzo wymagajaca osoba :D i nie jest latwo dla mnie pracowac .... niemniej jednak jak ktos jest uczciwy i pracowity to umiem to docenic . A co do dziury w kotlowni to kiedy byla robiona wylewka w nie chcialam na szybkiego zalewac tej czesci , a z drugiej strony zalezalo mi na tym , aby reszta domu byla juz zrobiona . Moj Braciak konczy wylewke bo zrobi to dokladnie .... myslisz , ze chcialoby sie wykonawcy tak dopieszczac ?:p. Drzwi beda montowane jutro od 8 rano .... zrobilam sobie " wrota " do domu ( taka mam fantazje ) oby kolor mi sie spodobal .... oczywiscie wybierany jak wszystko do domu NA ODLEGLOSC :rotfl:. Drzwi do garazu " sa normalne " , a do domku gospodarczego powiekszylam do 120 cm. na szerokosc !!!!!!! zobaczymy co z tego wyszlo .

Buzki i zapraszam w poniedzialek . :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano hejka :)

 

Ładnie wygląda robota, nie ma co :) Nie myślałaś czasem o montażu okien w warstwie ocieplenia? Przy 20cm wydaje mi się, że będą trochę za bardzo cofnięte do wewnątrz i przy małych oknach (tych trójkątach np.) może być kłopot z doświetleniem (chociaż może i nie będzie, jeśli dużo okien w pomieszczeniu będzie)...

 

Zastanawiam się też, po co Ci taki bunkier w kotłowni :D

 

Myslalam , myslalam .... o takim montazu , ale gdybym byla na miejscu to nie byloby problemu , a tak montaz na kotwach + tasmy ktore trzeba bylo bezposrednio przed polozeniem styro dokleic do okien . Moze gdybym Pana Stasia wczesniej poznala i wiedziala , ze gosc ma glowe na karku to zdecydowalabym sie na takie zamontowanie okien . Nie przerazaja mnie te szpalety przy oknach ( przynajmniej sasiedzi nie beda zagladac :lol2: ) . Jeden trojkat to lazienka , a drugi + kwadrat + okno dachowe to sypialnia ...... ( goscinne ) . Co do kotlowni to jak widzisz pod wylewka sa kanaly do ogrzewania , wylewka musi byc na tyle mocna w tym miejscu poniewaz w jednym miejscu ma stanac piec na niej , w drugim podgrzewacz wody , a nie chcialabym zeby to wszystko GRUCHLO i zawalilo sie pod ciezarem :mad:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...