Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mojej CHOMICZOWKI


Recommended Posts

hej :)

to w domu już będzie cieplutko :) super, kochana a na co ci drzwi? te przecież są bardzo ładne ;;)

pozdrawiam :)

 

Dzieki Aniu :p

Tez zastanawialam sie nad zmiana drzwi ..... te ktore mam sa superanckie :lol2: zwlaszcza takie ochlapane ( oryginalne ) , ale skoro juz kupilam nowe no to chyba jednak wymienie :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Edyta, widzę, że zasuwasz z robotą jakbyś się miała na święta wprowadzać...

Gratuluję i pozdrawiam :)

 

Dzieki OSIU :hug:

Na swieta ...... tak tak tylko ktorego roku :p.....

Dzieki za odwiedziny :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalam , myslalam .... o takim montazu , ale gdybym byla na miejscu to nie byloby problemu , a tak montaz na kotwach + tasmy ktore trzeba bylo bezposrednio przed polozeniem styro dokleic do okien . Moze gdybym Pana Stasia wczesniej poznala i wiedziala , ze gosc ma glowe na karku to zdecydowalabym sie na takie zamontowanie okien . Nie przerazaja mnie te szpalety przy oknach ( przynajmniej sasiedzi nie beda zagladac :lol2: ) . Jeden trojkat to lazienka , a drugi + kwadrat + okno dachowe to sypialnia ...... ( goscinne ) . Co do kotlowni to jak widzisz pod wylewka sa kanaly do ogrzewania , wylewka musi byc na tyle mocna w tym miejscu poniewaz w jednym miejscu ma stanac piec na niej , w drugim podgrzewacz wody , a nie chcialabym zeby to wszystko GRUCHLO i zawalilo sie pod ciezarem :mad:.

Aha, no spoko, tak tylko pytałem o te okienka, bo zwykle przy takiej grubości okna montuje się właśnie w ociepleniu :)

No, ale fakt - spokój najważniejszy i w końcu dom ma być azylem :) Zwłaszcza, gdy ktoś się przeprowadza z miasta na wieś - czuje się to.

 

Co do ciężaru w kotłowni, to ja bym nie demonizował aż tak bardzo. Kocioł to jakieś 150-200 kg, a zasobnik wody 300l to jakieś 350 kg razem z wodą ;) W sumie musi na tym stanąć ok 0,5t, co wydaje mi się nie jest jakimś strasznym ciężarem - kwestia tylko zbalansowania na większej powierzchni (standardowy styro na podłoge EPS100 wytrzymuje do 2t/m2). Chociaż z drugiej strony patrząc to pod tą wylewką nie bardzo jest podparcie. Może warto było tam zabezpieczyć kanały tak, jak to zrobiłaś pod kominkiem? Dodatkowe 2 warstwy OSB by dały tam wystarczające podparcie pod wylewkę i nie trzeba by było kombinować ze zbrojonym B15 ;)

 

Czekam na wrota :> Też mam spore drzwi, ale raczej do Twoich to się umywać nie będą - "zaledwie" 120-tki ;) Za to pancerne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czekam na wrota :> Też mam spore drzwi, ale raczej do Twoich to się umywać nie będą - "zaledwie" 120-tki ;) Za to pancerne :)

 

Zapraszam , zapraszam ....... moje 208 szerokie 232 wysokie :D..... 120 to bardzo fajny wymiar jest :p u mnie 120 - stki zrobilam w domku gospodarczym , zebym mogla sobie swobodnie wprowadzac do niego np. kosiarke do trawy , czy maszyne do odsniezania ... wygladaja cool - owo :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz Ty w twarzoczaszkę... Faktycznie masz wrota :) Moje skrzydełko się przy tym nie umywa...

 

Fajne te lampki. Zdradzisz ceny? :> Ja muszę pomyśleć nad jeszcze co najmniej jedną lampką na zewnątrz, bo nie przewidziałem z jednej strony i podchodząc pod chatkę ciemną nocą można wykopyrtnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz Ty w twarzoczaszkę... Faktycznie masz wrota :) Moje skrzydełko się przy tym nie umywa...

 

Fajne te lampki. Zdradzisz ceny? :> Ja muszę pomyśleć nad jeszcze co najmniej jedną lampką na zewnątrz, bo nie przewidziałem z jednej strony i podchodząc pod chatkę ciemną nocą można wykopyrtnąć ;)

 

Martinezio :D

 

Rozumiem , ze drzwi sie Tobie podobaja ...... ( dobrze , ze mnie tez :lol2:) ......

Co do lamp to .... sa to Reflektory ledowe z czujnikiem ruchu XLed Home 1 ( srebrny ) cena 463 zl. brutto ( po promocji ) ... , bialy jest w cenie 430 zl. brutto . Sprowadzalam ze sklepu z Wroclawia jeszcze maja mi dostarczyc lampe nad wejscie , ktorej niestety nie mieli na stanie .... czekaja na transport z Niemiec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja droga - ależ masz wrota!!! Cudne!!!

Nie ma co krytykować!!! Nie ma do czego się przyczepić!! :)

 

Dzieki :hug:

Musze przyznac , ze wykonawca sie postaral ...... za to pewnie bedzie mial jeszcze robotke przy drzwiach wewnetrznych w przyszlosci .... :yes:. Juz ja Jemu wzor wymysle ..... :rotfl:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie zamawiałaś drzwi? Polecasz firmę? Jak to cenowo wyszło - w miarę, czy dużo drożej, niż u konkurencji?

 

Nie wiem jak wychodzi u konkurencji .... nie robilam wycen . Drzwi sa robione na zamowienie wiec liczylam sie z tym , ze beda drozsze .... takie mi sie podobaly i takie tez zamowilam ....:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelka :-) Wcale sie nie dziwie ze dasz stolarzowi dalej zarobic :yes: Czy Twoj fachman ma jakas stronke netowa aby zobaczyc przykladowe realizacje drzwi wewnetrznych?

Wiesz ze dopiero dzis ekipa od elewacji zaczela dzialac dalej z ociepleniem?I oczywiscie rano tel i kolejny zonk :sick: Podbitka ktora dokupilismy okazala sie pomylona.Przywiezli wszystkie panele pelne i znow brakuje wentyalcyjnych i listw wykonczeniowych.Paczka lezala na budowie 2 tyg ale bratowa ktora odbierala towar nie otwierala jej bo kierowca twierdzil ze wszytko jets ok -zgodne zamowieniem.Maz od rana wisial na tel wsciekly do granic wytrzymalosci bo nie ma winnego.Nie wiadomo ile bedziemy czekac na te glupie panele i KTO ma zaplacic za koleny transport.Oboje mamy juz dosc tej budowy i polskich realiow :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowcom nie wolno wierzyć na słowo. My też przechodziliśmy kiedyś taką historię, tylko z nieco innym asortymentem. Kupiliśmy kiedyś zabawki dzieciom pod choinkę, przy czym składaliśmy się z rodzinką na to i przesyłka poszła właśnie do rodzinki, a nie do nas. No i jak przyjechał kurier z przesyłką (swoją szosą zanim przyjechał to też trochę potrwało), to powiedział odbierającej ciotce, że w paczce na pewno nie ma wszystkiego, co zamawialiśmy, bo za mała niby i żeby nie odbierać. Okazało się później, że jednak było wszystko i niepotrzebnie narażaliśmy sprzedawcę na dodatkowe koszta, bo prezent musiał być na już, a sprzedawca nie miał drugiego na stanie (oczywiście kurier nie zdążył zwrócić przesyłki do sklepu) i musiał sprowadzać specjalnie od konkurencji.

Także najlepiej samemu sprawdzać wszystko przy odbiorze i dopiero wówczas na prawdę wiadomo - jest, czy nie. Kierowca g@#$no wie, co powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przyjemne drzwiczki :) Trochę nie mój styl, ale wykonanie perfekcyjne. Drewno naturalne w całości, czy stalówka fornirowana? :>

 

Lampki trochę dla mnie za drogie :/ No, ale to LEDy, więc to musi kosztować.

 

Drzwi zrobione sa z litego debowego drewna :cool:. Jesli chodzi o reflektory to jak to moja Babcia mawiala co tanie to drogie wiec stosujac sie do Jej zasad staram sie kupowac rzeczy dobre - trwale ktore rowniez niestety :mad: sa drogie ... ale licze na to , ze nie bede musiala ich wymieniac co kilka lat tylko beda mi sluzyly dluzej . .... no i ta energooszczednosc .... zobacze jak zaczne placic rachunki :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...