Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS Z KAMIENIA - jak zbudować? jaki kamień? jak pielęgnować? co polecacie?


James Bond

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w strzegomiu i okolicach co 2 dom to kamieniarz, na pewno jest wielu solidnych ktorzy moga zaoferowac dobra cene ( bo ceny jak wiadomo bywaja rozne) Ja swojego dostawce znalazlam przypadkowo,w zwiazku z tym ze zakupilam dosc sporo kostki dostalam upust, a ze z transakcji i z towaru jestem zadowolona zostalam "stalym klientem" :D wiec pewnie ceny dla mnie odbiegaja troche od normy.

Zakupilam m.in. parapety zew grube na 8 cm i jestem z nich bardzo zadowolona.

Jak powiedizlam kamieniarzowi w moim miescie ile za nie dalam, to stwerdzil ze napewno kradzione :o :wink:

 

Naprawde warto kupowac w strzegomiu, (kostaka, parapety,schody, blaty kuchenne...) nawet jesli trzeba zaplacic za transport.

 

seba_x czy Ty zajmujesz sie ukladaniem kostki, jesli tak to ile kosztuje metr i do ilu km mozesz dojechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo proszę o jakieś konkretne namiary. Dogaduje się z sąsiadem może transport będzie tańszy.

 

pozdrawiam

 

napisz do mnie na PW jestem producentem kostki , parapetów , schodów itp . i transport mogę dość tanio zorganizować

 

 

niestety osobiście nie układan , mam namiary na dobrą ekipę do układania , wysyłam ich oczywiście z moją kostką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo proszę o jakieś konkretne namiary. Dogaduje się z sąsiadem może transport będzie tańszy.

 

pozdrawiam

 

napisz do mnie na PW jestem producentem kostki , parapetów , schodów itp . i transport mogę dość tanio zorganizować

 

 

niestety osobiście nie układan , mam namiary na dobrą ekipę do układania , wysyłam ich oczywiście z moją kostką .

 

Seba gdzie mogę zobaczyć twoją ofertę odnośnie kostki i innych materiałów .

Przymierzam się pomału do połeżenia kostki umie na działce więc przejrze każdą ofert . Prócz podjazdów i siciezek mam do obłożenia dwa tarasy.

 

pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo proszę o jakieś konkretne namiary. Dogaduje się z sąsiadem może transport będzie tańszy.

 

pozdrawiam

 

napisz do mnie na PW jestem producentem kostki , parapetów , schodów itp . i transport mogę dość tanio zorganizować

 

 

niestety osobiście nie układan , mam namiary na dobrą ekipę do układania , wysyłam ich oczywiście z moją kostką .

 

Seba gdzie mogę zobaczyć twoją ofertę odnośnie kostki i innych materiałów .

Przymierzam się pomału do połeżenia kostki umie na działce więc przejrze każdą ofert . Prócz podjazdów i siciezek mam do obłożenia dwa tarasy.

 

pozdr

Jacek

 

 

 

 

 

na dole mojej wypowiedzi jest link do galeri , pooglądaj sobie i napisz na PW to się dogadamy

 

 

 

 

 

Granit to dobry pomysł. tylko trochę kosztowny.

 

Pozdr,

 

:lol: wychodzi taniej niż beton ! (granit jest wieczny a beton po kilku latach do wymiany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Wracam ponownie do tematu tarasu,ale już nie do wyboru materiału, tylko do sposobu zabezpieczeni tarasu przed wilgocią.

 

Jeśli część tarasu jest nie zadaszona i ma wysokość 50cm od ziemi to powinienem ją w jakiś sposób zabezpieczyć izolacją poziomą i pionową, czy zastosować kapinosna poziomej płaszczyźnie.

Co z tym począć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
  • 4 months później...

mam pomysł na pokrycie tarasu kamieniami, które sa w miare płaskie (aby dało sie postawic stół lub krzesło) ale nie idealnie płaskie bo ma to przypominać naturę a nie terakotę.

Kolory ciepłe.

Mysle o zastosowaniu łupków lub kamieni z Chorwacji.

O czym nalezy pamietać przy wykonywaniu takiego tarasu? Jakie kleje, technologia, warstwy nalezy zapewnić?

wszelkie uwagi mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Witam,

planuję taras z płyt kamiennych. Jak wykończyć go od strony muru - powinien byc cokół? Czy będzie on pasował jeśli zrobiona jest już elewacja? Jak Wy macie???

 

możesz zrobić cokolik gruby na około 1cm polerowany , bardzo ładnie wygląda np tu :

 

http://img23.imageshack.us/img23/9840/1001561l.th.jpg

 

na murze jest opaska z kamienia i dodatkowo cokolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Witam,

 

Zamierzam oblozyc taras i schody (betonowe) plytami piskowca czerwonego. Gladka plyta 6cm grubosci. Ostatnio jednak widzialem takie schody i troche sie zalamalem. Po roku urzytkowania byly brudne i "porosniete" mchem, widac bylo na nich wszystkie plamy :(, ten brod wygladal jakby sie wzarl w kamien . Czy jest jakis sposob na trwale zabezpieczenie piskowca. Czy plomieniowanie zalatwi sprawe? Te brudne schody byly z surowych cietych plyt nieplomieniowanych.

 

Usjwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy schody z piaskowca i po roku użytkowania wyglądają idealnie..

były impregnowane - ale czym to Ci niestety nie powiem, bo to była"tajemnica warsztatu kamieniarza" ;-) a tak na serio - nie pytałam o to.

 

Tu akurat w trakcie montażu, ale do dziś :) schody wyglądają tak:

 

http://lh5.ggpht.com/_CLqG_7mJqX0/S0m6oq0tA4I/AAAAAAAAALQ/WU9IRsGdDNg/s640/Zdj%C4%99cie167.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...