Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?


seba_x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Jak widzicie możliwość zastosowania celulozy przy dachu z pełnym deskowaniem i papą? Chodzi mi o zachowanie szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem skosów. Żeby uzyskać zagęszczenie celulozy 40gm/m3 trzeba szczelnie wypełnić przestrzeń skosów pomiędzy płytą GK, a deskowaniem tylko co z szczeliną wentylacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze nad tą szczeliną w skosach przy celulozie i może wystarczy pod deskowaniem mocować ze 2 rury drenażowe fi50mm w każdym polu od wlotu przy ścianie w celu wentylacji, a resztę wypełnić celulozą?

Jedna z firm od celulozy twierdzi, że się nie da zastosować celulozy u mnie, a druga, że przy foli aktywnej nie potrzeba szczeliny wentylacyjnej.

Dodam, że ocieplenie skosów przechodzi płynnie w ocieplenie płaskie między jętkami i może celuloza sama rozprowadzi ewentualny nadmiar wilgoci więc może sypać do desek i się nie przejmować? Nad jętkami pusta przestrzeń.

Edytowane przez hajnel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak widzicie możliwość zastosowania celulozy przy dachu z pełnym deskowaniem i papą? Chodzi mi o zachowanie szczeliny wentylacyjnej pod deskowaniem skosów. Żeby uzyskać zagęszczenie celulozy 40gm/m3 trzeba szczelnie wypełnić przestrzeń skosów pomiędzy płytą GK, a deskowaniem tylko co z szczeliną wentylacyjną?

 

U mnie zastosowalem 35cm celulozy wdmuchano do deskowania. Obecnie celuloza osiadla jakies 1,5 cetymetra. Przy gestosci 45-60kg/m3 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zapodałem gdzieś link do domu w US gdzie rowniez zastosowano celulozę i barierę dyfuzyjna na zewnątrz i nie stwierdzono żadnych problemów. Kluczem była wysoka gęstość celulozy.

http://www.greenbuildingadvisor.com/blogs/dept/musings/dense-packed-cellulose-and-wrong-side-vapor-barrier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co maja izolacje dachu z celulozy:

Mam dach z belek dwuteowych o wysokosci 40cm, pomiedzy ktore bede wdmuchiwal celuloze do wysokosci kalenicy. Dlugosc polaci z docelowa celuloza 5,5m. Czy dzielic to na krotsze komory ze wzgledu na osiadanie, czy raczej zalozyc od razu koniecznosc dodmuchania w szczycie po 1 czy 2 sezonach ? Czy od razu wdmuchiwac z ponad-normatywna gestoscia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek, z celulozą jest chyba tak, że cena (z usługą, za kubik) mocno zależy od ilości. O ile cena jest dla Ciebie jakoś istotna, możesz zapytać ile by kosztowała w sumie taka robota na dwa razy, a ile od strzełu z większą gęstością. Nie ździwiłbym się jakby to drugie było tańsze. Może wysonduj u wykonawców co lepsze (i podziel się na forumie)....

 

Jeśli chodzi o Twoją konstrukcję tego dachu i oceplenia, to nie mam pewności czy to dobrze "widzę"... Ocieplasz skosy, do samej kalenicy, i masz z tych belek jakby krokwie na 40cm? Jak to podzielasz na komory, to nie wykluczone że i w poszczególnych komorach usiądzie, wtedy będziesz musiał dodmuchać w każdej z osobna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co maja izolacje dachu z celulozy:

Mam dach z belek dwuteowych o wysokosci 40cm, pomiedzy ktore bede wdmuchiwal celuloze do wysokosci kalenicy. Dlugosc polaci z docelowa celuloza 5,5m. Czy dzielic to na krotsze komory ze wzgledu na osiadanie, czy raczej zalozyc od razu koniecznosc dodmuchania w szczycie po 1 czy 2 sezonach ? Czy od razu wdmuchiwac z ponad-normatywna gestoscia ?

 

Ja bym nie dzielił, trzeba tylko dobrze ubić celulozę. A jak się zdarzy, że osiądzie to masz możliwość kontroli wypełnienia skosu z góry i można dosypać.

U góry masz pełne deskowanie?

Z czego, będzie zrobiony dół pudła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...