Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekofiber czy granulat wełny mineralnej ?


seba_x

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeżeli granulat wełny nie jest drogi to brać go zamiast celulozy

 

granulat wełny wychodzi sporo taniej niż granulat celulozy.

 

Tak na szybko (wszystko wzięte z jednej wyceny, od tej samej firmy), na mój metraż (190 mkw)

30 cm celulozy - 8.360 zł (U-0,126)

30 cm wełny - 5.890 zł (U-0,136)

40 cm wełny - 7.600 zł (U-0,102)

 

Wełenka Isover w granulacie więc chyba dobra.

Chyba jednak zrobię basen z wełny na górze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome: a tak orietacyjnie jakie są teraz ceny celulozy i granularu wełny. Ja zamierzam docieplac dpoddasze dopiero pod koniec przeszlego roku

w pierszej kolejnosci do roboty idzie elewacja podbitka a potem środek, żeby zwierzynca nie mieć

 

Przy 30 cm grubości celuloza od 36 zł do 48 zł.

Wełna (ta sama grubość) od 28 zł do 42 zł.

Mowa o granulatach. Ceny netto. Uwzględniona robocizna.

 

Wełna z rolki - najlepszą wycenę jaką mam na Uni Matę (0,039) to 12 zł netto (15 cm) czyli za 30 cm wyjdzie 24 zł netto (plus ew. koszty rozłożenia, jeśli nie robisz sam).

Edytowane przez oliwkawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem co wybiore mam straszny mętlik w głowie, ale jest jeszcze czas do namysłu.

Ile taka izolacja z celulozy moze poleżeć oczywiście w sprzyjających warunkach, a jak to sie ma do wełny skalnej

 

Wg zapewnień producentów to minimum 50 lat mają leżeć i spełniać swoją rolę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni przekopałem internet przeczytalem chyba wszystkie tematy zwiazane z celuloza praktycznie nikt nie pisze jak sie zachowuje. Moze dlatego że w polsce jest stosowane dopiero od 10 lat, przydala by sie wypowiedz urzytkowników któży zastosowali tą izolacje kilka lat temu

może ktoś sie pojawi. Są tylko wypowiedzi konkutecji (pianki natryskowe) że ponoć osiada z biegiem czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy też od konkretnego materiału, bo celulozy różne są

Mieszkałem kiedyś w domu (obecnie 80 lat) w którym ściany szkieletowe były zasypane celulozą z dodatkami mineralnymi w postaci... trocin wymieszanych z wapnem. Tam osiadanie było spore. Na wysokości jednej kondygnacji kilkanaście do 20 cm. W sumie było normowe 10%, ale górą ściany była pustka :)

Wiem że to inny materiał, ale jakby nie patrzeć izolacje celulozowe stosowano w Polsce znacznie wcześniej niż 10 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczelina wetylacyjna miedzy deskowaniem a celulozą zalecana czy mozna zrezygnować dodam że na deskowaniu mam membrame dorken delta maxx plus. W czasie pobytu na forum natknołem sie na takie rozwiązanie[ATTACH=CONFIG]221872[/ATTACH]

 

membrana jest z górnej półki i jest w stanie zgromadzić 1kg wody na 1m2 membrany i oddawać ją powoli więc nawet do wełny ta szczelina nie jest potrzebna jak masz deskowanie.

 

ja mam tak samo jak Ty i najprawdopodobniej zasypię celuloza jak tylko zrobię stelaż - pewnie wełną wyszłoby taniej ale te igły.... brrrrrrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem na początku sierpnia po wykonaniu nasypu wyszło za metr sześcienny 7,35eur loco magazyn dostawcy.

nadmuchiwarkę wypożyczyłem od dostawcy granulatu w bardzo atrakcyjnej cenie a i kultura bo co zostało na aucie zabrali ze sobą :)

i dla mojego karmana znalazł się niezły wypełniacz.

Granulat do rozsypania czy te "kłaczki" do rozdrobnienia i "wdmuchu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Chciałbym ocieplic dach ekofibrem. Krokwie mają 20cm na nich jest pełne deskowanie i membrana. Kalenica jest wentylowana. pomiędzy styropianem na ścianach na deskowaniem są zostawione otwory aby była wentylacja dachu. Dach jest już częsciowo ocieplny wełną, pod wełną jest folia (patrz https://app.box.com/s/ugktd63ek4qdgzqljzdj ).

Czy mogę ocieplic dach ekofibrem? Jaką grubosc zastosowac pomiędzy krokwiami (15/20cm) i pod krokwiami. Na strychu (składzik na graty + rekuperator) planowałem dac płytę osb. Na poddaszu płyty kartonowogipsowe do tego folia paroizolacyjna.

 

Da radę to ocieplic? Co z wentylacja dachu?

 

20131129112955310_0001.jpg

Edytowane przez if22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...