Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynki wewnętrzne, elewacje i docieplenia, izolacje natryskowe pianą - REFERENCJE


Recommended Posts

Witamy

 

Pańska firma wykonała okolo 700m tynku cementowo-wapiennego w naszym domu w lecie ubiegłego roku. Biorąc pod uwagę, że nie był to łatwy budynek (krzywe ściany, skuty stary tynk), efekt był zadowalający.

W tej chwili przygotowujemy ściany do nałożenia gładzi i malowania. Po zagruntowaniu na wszystkich ścianach pojawiła się pajęczyna przypominająca pęknięcia. "Pajęczyna" zniknęła gdy grunt wysechł. "Na sucho" jedynie na niektórych ścianach widoczne są drobne rysy w postaci pajęczyny.

Na podstawie informacji uzyskanych od przedstawiciela firmy Nida tego typu "pajęczyna" to mikropęknięcia będące wynikiem skurczów powstałych przy wysychaniu tynku i mogą się pojawić w przypadku pogrubiania ścian, tak jak to miało miejsce u nas. Prawidłowo wykonane gruntowanie i malowanie lub wykonanie odpowiedniej gładzi powinno rozwiązać problem tzn. mikropęknięcia nie będą w żaden sposób widoczne.

 

Pozdrawiamy

Edytowane przez damad
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Panie Marku (damad).

Faktycznie budynek nie był łatwy do zrobienia. Aby wyrównać ściany u Pana tynk musiał być warstwowany, są ściany gdzie jest około 8cm tynku co znacznie przekracza normy podawane przez producenta materiału, ale cel został osiągnięty i ściany są proste. Dobrze, że udało mi się Pana przekonać do rezygnacji z tynkowania sufitów, myślę, że obecnie jest Pan z tego powodu zadowolony.

Cieszę się, że technik z Doliny Nidy skontaktował się na moją prośbę z Panem i wyjaśnił przyczynę pojawienia pajęczynek na pogrubianych ścianach.

Życzę powodzenia podczas dalszych etapów budowy.

 

Jako ciekawostkę publikuję zdjęcie jednej ze ścian gdzie ostatnio robiliśmy tynki. Proszę zwrócić uwagę na grubość tynku. Pod warstwą tynku rurki ogrzewania ściennego i dwukrotnie położona siatka zbrojąca:

 

http://sain.pl/murator/tynk1.jpg

 

http://sain.pl/murator/tynk2.jpg

 

http://sain.pl/murator/tynk3.jpg

Edytowane przez hubertsain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ekipa Pana Huberta we wrześniu kończyła elewację rozgrzebaną przez inne (aż dwie) ekipy. Udało się poprawić i ładnie pokolorować dom. Z perspektywy czasu - super współpraca. Polecam.

 

P9275313.JPG

 

Witam.

Cieszymy się Panie Tomku, że jest Pan zadowolony z naszej pracy.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Jestem zainteresowany wykonaniem tynków w domku 160m2. Proszę o wycenę zarówno gipsowych (słyszałem delikatniejszych i mocniejszych) jak i c-w w wersji sama robocizna i robocizna plus materiał. Czy w garazach z założenia robi sie c-w (mocnieszy) - garaz 40m2.

Proszę tez o wycenę wykonania elewacji (pewnie ok 250m2) oraz wycena zabudowy poddasza (poddasze podłoga ok 80m2, dach dwuspadowy).

Czy mozna w okolicach płocka, gostynina, kutna zobaczyć Wasze prace?

Tynki chciałbym robić na przełomie marca i kwietnia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zainteresowany wykonaniem tynków w domku 160m2. Proszę o wycenę zarówno gipsowych (słyszałem delikatniejszych i mocniejszych) jak i c-w w wersji sama robocizna i robocizna plus materiał. Czy w garazach z założenia robi sie c-w (mocnieszy) - garaz 40m2.

Proszę tez o wycenę wykonania elewacji (pewnie ok 250m2) oraz wycena zabudowy poddasza (poddasze podłoga ok 80m2, dach dwuspadowy).

Czy mozna w okolicach płocka, gostynina, kutna zobaczyć Wasze prace?

Tynki chciałbym robić na przełomie marca i kwietnia.

 

Pozdrawiam

 

Witam.

Odpowiedz wysłałem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem zainteresowany skorzystaniem z usług Państwa firmy:

- tynki wewnętrzne (cem-wap). Powierzchnia budynku ok. 170m2

- ocieplenie poddasza (wełna 25cm). Powierzchnia dachu ok. 180m2

- ocieplenie ścian (styropian 15cm). Powierzchnia ok. 150m2

 

Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

 

Czy można uzyskać więcej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem zainteresowany skorzystaniem z usług Państwa firmy:

- tynki wewnętrzne (cem-wap). Powierzchnia budynku ok. 170m2

- ocieplenie poddasza (wełna 25cm). Powierzchnia dachu ok. 180m2

- ocieplenie ścian (styropian 15cm). Powierzchnia ok. 150m2

 

Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

 

Czy można uzyskać więcej informacji?

 

Witam.

Odpowiedz dotyczącą zapytania wysłałem na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wzorowo :)

 

1) Komentarz kierownika budowy: "Powiem szczerze, że tynki są idealne, sam chciałbym mieć takie u siebie"

2) Panowie bardzo pracowici, ekipa pracowała do słownie ZAWSZE, uwijali się bardzo szybko i precyzyjnie

3) Dotrzymywane były wszystkie obiecane terminy.

4) Po zakończonej pracy idealny porządek, wszystko wysprzątane aż miło było obejżeć efekt końcowy

5) No i co najważniejsze: tynki trzymają się wszelkich norm, Inspektor oraz Kierownik a także my-inwestorzy, nie mamy w zasadzie się do czego przyczepić ;) Równiutko, pod łatę idealnie. Są linie, są piony.

6) Jak były jakieś malutkie niedoróbki, Pan Adrian szybko poprawił bez żadnego problemu.

 

Po prostu - POLECAMY KAŻDEMU POSZUKUJĄCEMU SPRAWDZONEJ EKIPY TYNKARSKIEJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorowo :)

 

1) Komentarz kierownika budowy: "Powiem szczerze, że tynki są idealne, sam chciałbym mieć takie u siebie"

2) Panowie bardzo pracowici, ekipa pracowała do słownie ZAWSZE, uwijali się bardzo szybko i precyzyjnie

3) Dotrzymywane były wszystkie obiecane terminy.

4) Po zakończonej pracy idealny porządek, wszystko wysprzątane aż miło było obejżeć efekt końcowy

5) No i co najważniejsze: tynki trzymają się wszelkich norm, Inspektor oraz Kierownik a także my-inwestorzy, nie mamy w zasadzie się do czego przyczepić ;) Równiutko, pod łatę idealnie. Są linie, są piony.

6) Jak były jakieś malutkie niedoróbki, Pan Adrian szybko poprawił bez żadnego problemu.

 

Po prostu - POLECAMY KAŻDEMU POSZUKUJĄCEMU SPRAWDZONEJ EKIPY TYNKARSKIEJ :)

 

Dziękuję Pani Moniko i Panie Dawidzie za referencje.

Mam nadzieję, że będą Państwo także zadowoleni z wykonanego przez nas ocieplenia i elewacji budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich okolicach działacie? Interesują mnie zarówno tynki jak i ocieplenie elewacji (co powinno się wykonać jako pierwsze, tynki wewnątrz czy elewację?). Jeśli działacie w okolicach Warszawy, to chętnie bym się dowiedział o ceny oraz wolne terminy (chciałbym maj - czerwiec).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...