Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea, taras zapowiada się fantastycznie!

Co to za drewno bo nie znalazłam info?

 

I jak oceniasz ekipę od tarasów? Bo ja wstępnie kogos szukam bo po weekendowym siedzeniu na tymczasowym tarasie (tj. paletach jakie zostały po dostawach mat. bud) bardzo zapragnełam miec taras juz teraz, zaraz... Jak mozesz to podeślij mi info na priv i ewent. wycenę.

 

 

I jeszcze jedno mam pytanie - czy Ty nie wymieniałaś okna? Czy też tylko jakiejś jego częsci?

Bo nie wiem czy ja nie bede musiała wymieniać - mam uszkodzone to największe, tarasowe, na ramce - jakby mi ktoś w ramke młotkiem stuknał i dziurę zrobił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila, nie wymieniałam okna. Drewno to modrzew europejski kupiony na Poldrewno.pl. Trochę mamy tego tarasu (z opaską ok. 48 m2), więc nie zamierzaliśmy szaleć z egzotykami czy modrzewiem syberyjskim. Na forum m.in. Ghost pisał, że modrzew europejski spokojnie wytrzyma. Ekipa to podobno najlepszy monter od tego sprzedawcy drewna. Są spod Łodzi. Na razie wszystko idzie ok. Panowie są bardzo dokładni przy poziomowaniu, ustawianiu itd. Jak wszystko będzie ok, jak skończą, to będę polecać. Do tego stawki mają całkiem przystępne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dzięki, bo mi coś Bacardi pisał że ktoś wymieniał kawałek okna ale chyba coś pomiesząłam że o Ciebie chodziło.

 

 

U nas tarasu będzie chyba mniej, ale i tak chcemy z kompozytu - ja leniwa jestem i drewno w domu dopuszczam jedynie w wersji w kominku ;)

 

To jak coś to czekam na info o "tarasiarzach" - chyba ze oni kompozytem się brzydza i tylko w drewnie robia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spire to oni codziennie spd tej Łodzi dojezdzaja czy śpią u Ciebie? ;) Zazdraszczam tarasu, my najwcześniej za rok wystartujemy z tym tematem i raczej też na modrzewiu syberyjskim. Podobai się kolor wybarwienia, rozumiem, że sami wybieraliscie? Jaki to odcień?

I takie mam pytanie, jak planujesz (jeśli w ogóle) zagospodarować ten taras? To znaczy planujesz w którejs części stół i siedziska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, dawno nic nie pisałam, więc zbiorczo polecę.

elewacja i barierki sliczne - teraz też bym już domu białego nie zrobiła :)

Projekt działki - wygląda świetnie, zwłaszcza ten kawał warzywniaka :) Nie planujecie żadnego miejsca do pogrania w piłkę /badmingtona?

Jakieś rabaty kwiatowe planujesz (bo chyba nic nie widzę w projekcie).

Taras - super! Bardzo ładne wybarwienie. No i duuży.

W którym momencie agrowłóknine rozłożyłaś - na trwę którą miałaś, czy jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mila - ja wymieniałam kawałek okna :) zaraz jak przyjechały, to w jednym była odrapana ramka, czy jak to tam się nazywa, od wewnątrz i reklamowałam. po paru tygodniach przyjechali panowie, zdemontowali to skrzydło, wyjęli szybę, wymienili ten odrapany element na nowy i szlus. tylko nie wiem, ile by to kosztowało, bo ja miałam w ramach gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu widzialam na żywo swieżo skończony taras z modrzewia i potwierdzę ze na żywo wygląda świetnie. Co prawda mam obawy jak będzie za rok i dalej ale kolega twierdzi że nabierze wiecej czerwonego odcienia i na tym koniec. My pewnie taraz bedziemy robić za rok a do tego czasu będę zbierać Wasze opinie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planujecie żadnego miejsca do pogrania w piłkę /badmingtona?

 

To ja odpowiem:

aktualny rzut ogrodu Spirea wkleiła do dziennika-bloga - miejsce na pogranie czy ustawienie placu zabaw jest - między pierwszą a drugą rabatą trawiastą oraz z boku działki, gdzie jest miejsce na krzewy borówki (na razie borówek ma nie być)

 

Jakieś rabaty kwiatowe planujesz (bo chyba nic nie widzę w projekcie).

 

Jedyne rośliny kwitnące to smotrawa i lawenda (+ ewentualnie cebulowe). Ogród miał być bardzo surowo minimalistyczny, więc na rabatach są jedynie trawy ozdobne

 

To znaczy planujesz w którejs części stół i siedziska?

 

Będzie w tej wystającej części, pod pergolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir, dzięki za odpowiedzi :) Wszystko potwierdzam, co do szczegółów natomiast:

Spire to oni codziennie spd tej Łodzi dojezdzaja czy śpią u Ciebie? ;) Zazdraszczam tarasu, my najwcześniej za rok wystartujemy z tym tematem i raczej też na modrzewiu syberyjskim. Podobai się kolor wybarwienia, rozumiem, że sami wybieraliscie? Jaki to odcień?

I takie mam pytanie, jak planujesz (jeśli w ogóle) zagospodarować ten taras? To znaczy planujesz w którejs części stół i siedziska?

 

Moorela, nocowali gdzieś w okolicy. Montaż zajął im 4 dni. Najdłużej oczywiście trwało osadzanie tych bloczków i poziomowanie, potem montaż desek z jakimś napinaniem czy prostowaniem. My nie mamy syberyjskiego, tylko europejski. Ogólnie mam wrażenie, że to trochę pic na wodę z tymi gatunkami modrzewia. Nasze deski mają ryflowanie trapezowe (czyli mają płaską powierzchnię, a nie zaokrągloną), więc zbyt szybko nie powinny się poniszczyć. Kolor wybieraliśmy sami, ale ten akurat był polecany przez wykonawcę - to teak naturalny. Robił w nim dość spory taras w Wałbrzychu i ładnie wyglądał. Miałam wątpliwości, ale niesłusznie. Mamy w ogóle zrobione jedynie 2x impregnatem Vidaron z powłoką teflon. Nie jest olejowany. Co do zagospodarowania, to główna część będzie na tym wysuniętym kawałku. Docelowo ma tam być zrobiona pergola. Reszta raczej standard - stół, krzesła. Nie mam jeszcze nic wybrane. Może uda się znaleźć coś ciekawego na wyprzedażach pod koniec lata. Chociaż marzy mi się taka rozkładana sofa z materacem typu futon, aby rozłożyć i sobie poleżeć :) Tylko stelaż trzeba byłoby impregnować, a sam materac pewnie zabierać co noc do domu. Coś takiego: http://www.slodkichsnow.com/materac-futon-klasyczny-140x200 . Na tej części wąskiej i długiej gdzieś może stanie jakiś leżak.

Spirea, dawno nic nie pisałam, więc zbiorczo polecę.

elewacja i barierki sliczne - teraz też bym już domu białego nie zrobiła :)

Projekt działki - wygląda świetnie, zwłaszcza ten kawał warzywniaka :) Nie planujecie żadnego miejsca do pogrania w piłkę /badmingtona?

Jakieś rabaty kwiatowe planujesz (bo chyba nic nie widzę w projekcie).

Taras - super! Bardzo ładne wybarwienie. No i duuży.

W którym momencie agrowłóknine rozłożyłaś - na trwę którą miałaś, czy jakoś inaczej?

Sheenaz, dzię-ku-je-my :) (jak to mówi moja przyszła pierwszoklasistka ;) ) Warzywniak jest spory, bo A. lubi gotować, ja ostatnio zaczęłam się zdrowo odżywiać ;), więc warzywa, zioła się przydadzą. Elfir proponuje nam skrzynie, więc pewnie tak zrobimy. Miejsce na granie jest. Chłopaka nie ma (przynajmniej na razie), więc duże boisko niepotrzebne. Zależało nam na ograniczeniu trawnika. Chociaż pierwszy wariant Elfir miał jeszcze mnie trawnika i trochę się tego przestraszyliśmy. Jednak nasze zmiany burzyły całkowitą koncepcję i poszczególne rozwiązania. Finalnie Elfir wymyśliła inny układ jednej z rabat i zapowiada się bosko :) Co do badmingtona - do tej pory graliśmy na podjeździe - mamy tam spory plac. A w zimniejsze dni..... w domu :) Mamy prawie 6,5 m w salonie, więc jest gdzie grać ;) Agrowłókninę mamy położoną na dosypaną ziemię. Najpierw osadzili bloczki, potem podsypali ziemią, żeby zacząć robić spadek w kierunku końca działki i na tę ziemię poszła właśnie agrowłóknina. Z rabatami kwiatowymi jest tak jak napisała Elfir. Z cebulowych, to na pewno będą czosnki. Jak odwidzi nam się jednolitość, to może coś dosadzimy, chociaż dobór roślin zapewni różne kolory i faktury, tylko samych kwiatów nie będzie za dużo.

Spirea - taras zapowiada się rewelacyjnie! kurczątko, już Ci zazdroszczę ;). acha! taki sam wiatrak mam :D
Tatarak, jeszcze trochę i będziesz miała u siebie :) Tymczasem, jak brukarz zrobi nam płyty i ogrodzenie, to zapraszam na kawę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

 

Taras wyszedł kapitalnie, tak, jak sobie wyobrażałem do tej bryły i do tego domu; powala mnie dbałość o symetrię (patrz: długie pionowe okno parter-piętro i w miejscu jego zakończenia rozpoczęcie tarasowego półwyspu); kolor tarasu świetnie koresponduje z waszą dopracowaną do granic możliwości elewacją :) która nieodmiennie wzbudza mój zachwyt.

 

Czego się nie dotkniecie, to efekt końcowy jest znakomity, gratuluję.

 

Czy planujecie przesłonę z boku tarasu, w miejscu gdzie jest trójszybowe okno/drzwi? Jeśli będą potrzebne jakieś tarasowe inspiracje dot. jego zagospodarowania czy zadaszenia, to mogę coś wyselekcjonować ze swoich zbiorów ;) coś pasującego do waszej nowoczesnej bryły i zakładanego minimalizmu.

 

P.S. jeśli chodzi o coś do posiedzenia na tej wąskiej części - nie myślałaś o ikea vago? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40228341/#/30193224

ewentualnie białe/czarne butterfly chair (http://www.the-brick-house.com/2011/01/butterfly-chairs/)

 

ewentualnie minimalistyczna ławeczka DIY (mam podobną) - http://www.the-brick-house.com/2010/11/fence-bench/

 

zajrzyj w ogóle na ten blog (jeśli go nie znałaś), w tematy okołotarasowe - mała selekcja:

http://www.the-brick-house.com/2010/11/shade-sail-part-1/

http://www.the-brick-house.com/2011/01/slat-front-fence/

http://www.the-brick-house.com/2010/06/fire-pit-redux/

 

dla mnie to była kopalnia pomysłów DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greywolf, naprawdę dziękuję :) Jeśli chodzi o kształt i umiejscowienie tarasu, to w pełni zasługa Elfir. Początkowo był planowany taras na taką długość jak teraz, ale bez tego wyjścia w ogród. Potem zrezygnowaliśmy ze względu na koszty i poszła tam opaska, a taras miał być do tego wysokiego okna. Jednak jak Elfir przyjechała do nas na działkę pierwszy raz, to już wtedy zaproponowała taki układ, jak został wykonany. Dla nas to była rewelacja, bo w ogóle nie wpadlibyśmy na to. W przyszłym tygodniu zjawia się ekipa brukarza i będą układane płyty betonowe. Dzięki za wszystkie inspiracje. Będę przeglądać i szukać. Ten z Ikea podoba mi się, tylko obawiam się "przyklejania". Tatarak, u mnie też mnóstwo na głowie, ale może jakoś się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea,

 

Twój taras na tle bryły domu i elewacji (pierwsze zdjęcie z postu 324 z dziennika), mocno utkwił w głowie i spowodował, że miałem krótką refleksję pt.: "gdzieś, kiedyś widziałem coś podobnego". Skojarzyłem sobie, że widziałem gdzieś podobną symetrię tarasu z oknami domu, który swoją minimalistyczną bryłą przypominał Twój dom.

 

Takie uczucie nie dawało spokoju, poszperałem więc trochę i bingo, dobrze pamiętałem; z tym domem i jego tarasem skojarzył się mnie Twój dom i taras:

http://www.a1architects.cz/en/works/small-house-with-great-view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, taras świetny, kształt jest chyba kluczem do efektu, super! (...już się cieszę, że u nas ogród będzie też robiła Elfir...) ;)

Czy już była pierwsza kawa na tarasie??

 

Dzięki za informacja o ekipie i drzewie, też miałam na myśli europejski modrzew, ale napisałam syberyjski nie wiem dlaczego ;) nie pamiętam kto, ale jakaś ekipa mi mówiła, że egzotyki to też jest w sumie trochę ściema, dbać trzeba jak o modrzew, a pieniądze dużo większe, może coś w tym jest. W każdym razie efekt bardzo fajny, dla mnie kolor trochę za mocny, ale w zasadzie chyba będzie lepszy pod kątem odbarwiania się, itd. - lada moment złagodnieje...

 

Grey_Wolf, niezłe masz zasoby inspiracyjne!! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...