Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Spireo,

 

Zdrowych i spokojnych Świąt. Spełnienia wszystkich marzeń.

 

http://foto3.m.onet.pl/_m/c9da22c5fda6c03856431bfc10fadf33,10,19,0.jpg

Edytowane przez Magda 34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...

Dziękuję za info. W styczniu chcemy jeszcze podsypać korą drzewa. Do okrycia, to pewnie znajdę coś w sklepie ogrodniczym, a bieli się rozumiem wapnem?

A tak w ogóle, to mamy kolejne rośliny :). Sami posadziliśmy, chyba pod koniec listopada, bzy czarne i świdośliwy. A na koniec roku ogrodnik zrobił nam niespodziankę, przywiózł cisy, choiny, tuje,. kaliny, derenie białe i wierzby. W Sylwestra zrobili nasadzenia. Z większych roślin brakuje nam wciąż świerków, dereni jadalnych i lilaków prestonowej. Szukuję też zestawienie traw, aby na wiosnę wypełnić rabaty. Kiedy najlepiej sadzić te trawy ozdobne?

Elfir, jak zajrzałaś, to mam od razu pytanie. Jako zamiennik turzycy morrowa Variegata napisałaś nam m.in. carex pensylvanica lub divulsa. Bardzo podobają mi się te trawy i chciałabym uzyskać taki efekt z frontu przy świdośliwie (mamy tam mieć właśnie turzycę). Dla niezorientowanych linki:

http://comnur.com/carex__pensylvanica_pennsylvania_Sedge_lg.htm

http://www.anniesannuals.com/plt_lst/lists/general/lst.gen.asp?prodid=208

 

Nie mogę nigdzie ich jednak znaleźć. Chyba, ze trzeba poczekać do wiosny.

Napisałaś nam też carex tumulicola. I ona jest w sklepie Mariusza Surowińskiego. Jednak w opisie mam, że jest zimozielona, a wolałabym taką soczystą zieleń, jak tam pod linkami. Czy wiesz, gdzie można je dostać? I drugie pytanie - pod tym drugim linkiem napisane jest, że jest to carex divulsa, a poprzednio zwana carex tumulicola. I teraz nie wiem, jak to jest. Jaką odmianę wziąć, żeby był efekt jak na zdjęciach pod linkami i żeby była dostępna?

 

I wszystkiego dobrego na Nowy Rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawy najlepiej na wiosnę.

Bielić można też zwykłą emulsją.

 

Turzyce w zasadzie można kupić w trzech miejscach - u Surowińskiego, u Smala (trawki.pl) i u Teresy Foszczki (Gerbera).

Zdjęcia przedtawiające soczystą zieleń są robione po prostu wiosną, kiedy na roślinie są młode przyrosty.

Co do systematyki turzyc, to jest tak zmienna, że nie nadązam :) Dlatego wypisałam po kilka nazw, które być moze są jednym i tym samym gatunkiem.

Turzyca Moroowa ma jedna zaletę - szybko się rozrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Spireo jak zrobiłaś nasadzenia w sylwestra to dawaj zdjęcia,a cisy jakie masz? i skąd ,po ile?to ogrodnik je sadził,czy wy?

Dzisiaj zajrzałam do Ciebie w związku z tarasem,pisałaś ,że czekasz na ujednolicenie płyt betonowych?No i co po tych kilku miesiącach?

Ja szykuję się do tarasu i trochę jestem w rozsypce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj, Spireo.

Piękny dom Wam wyszedł, szczególnie podobają nam się Wasze schody (trafiłam na nie przez google). Możesz napisać ile finalnie kosztowały i podać namiar na firmę (obiecałaś gdzieś w dzienniku, że podasz, jak ktoś będzie chciał). Budujemy pod Krakowem, trochę daleko od Wrocławia, ale chyba warto z nimi pogadać? Z góry dziękuję. Info może być na priva.

Powodzenia w urządzaniu ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziewczyny przepraszam, rzadko ostatnio zaglądam. Do tego mój laptop dziwnie odtwarza strony, stwarza problemy przy pisaniu i czasami ciężko coś napisać.

 

Basiu, muszę zrobić jakieś sensowne zdjęcia.Na razie dużo nie widać. Będzie lepiej jak dojdzie wypełnienie trawami. Najpierw jednak musi iść prąd, nawodnienie, no i potem trawy. Cisy to hicksii,pod płotem (te są na wcześniejszych zdjęciach) Farmen, jeden przy oknie kuchennym - Wojtek. Na razie wszystko, poza dwiema świdośliwami i bzem czarnym sadzili ogrodnicy. Płyty raczej się nie ujednoliciły. Poznikały trochę plamy, ale dalej beton jest różnorodny. Mimo tego płyty bardzo mi się podobają :) A z czym konkretnie masz problem przy tarasie?

 

Mychadito, dziękuję i witam u siebie:) Schody tj. całą metalową konstrukcję robił Norbtech. Robili też u Tatarak. Obie byłyśmy i jesteśmy bardzo zadowolone. Stopnie robił lokalny stolarz. Kwotę wyślę na priv.

 

Onoa, nie pomogę. Nie mam bulaja. Ma go Tatarak i do Niej musisz uderzyć :)

 

Nie wiem, co z tym laptopem, mam tak tylko na stronach forum -nie wybija mi liter, muszę powtarzac, wali w klawiaturę, a tak się nie da pisać:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak mu siętłumaczę, że nadal nie zrobiłam zdjęcia instalacji zmiękczacza wody, bo mam bajzel w kotłowni w postaci pudła po kosiarce. bardzo dużego pudła po bardzo dużej kosiarce. miałam nadzieję, że jak postawię A. ultimatum "albo sprzątnij pudło, albo sam umyj Juniorowi buty (w umywalce gospodarczej w kotłowni)", to sprzątnie, ale jednak wybrał mycie butów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Spireo :)) . Podziękowałam u Tatarak , ale również u Ciebie chcę bardzo podziękować za pomoc , tym razem w wyborze drzwi . Czytam sobie Wasze opinie w różnych kwestiach dotyczących wyborów wykończeniowych i jest dużo łatwiej przebrnąć przez decyzje , które często są przecież na lata .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatarak, w końcu jakiś kolor nie ;) Wygląd to jedno, ale nie siedziałam na niczym wygodniejszym :) Najpierw kupiliśmy Małej na urodziny i jeden dla nas na gwiazdkę. Były jednak bitwy, kto ma siedzieć, więc dokupiłam kolejny.

Dzięki za łazienkę. Mam więcej zdjęć, ale nie miałam na nich tak posprzątane jak u Ciebie :) Muszę doprowadzić ją do ładu i wkleję.

Lampa w gabinecie to Kafti Al.-verd. Fajnie się rozświetla. Szafek powinno mi starczyć. Jednak większość rzecz mam w pracy. Regały z książkami są też na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...