Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć Dziewczyny, dziękuję baaaardzo za życzenia i przepraszam za brak odwzajemnienia. W tym roku jakoś wszystko w spowolnionym tempie i nie porozsyłałam nawet życzeń.

 

Moorela, ja też na początku nie chciałam teaku. Widziałam go akurat na tarasie, który ta ekipa robiła w Aqua Zdroju. Jak jednak porównywaliśmy próbki, to wyszło nam, że ten kolor najlepiej będzie pasował. I jesteśmy zadowoleni. Po zimie trochę zblakł, ale też trzeba będzie taras zmyć. Jest sporo piachu i może dlatego kolor jest nieco przygaszony. Pytałaś o deski o po zimie (wcześniejszy wpis mi skasowało) - generalnie wygląda ok, nic nie robiliśmy z nim, ale na niektórych deskach pojawiły się pęknięcia wzdłuż deski (na odcinkach, nie na całej). Niemniej jednak i tak jestem zadowolona z tych dech.

Co do pojedynku Spirea:Java to chyba przegrywam. To wyżej napisałam bez problemów, a przy tym teraz znów nie idzie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pisać ratami.

Moorela, dzięki za info z płytami. Muszę napisać do faceta. Chciał kogoś przysłać, żeby zobaczył płyty. Nie zgodziłam się i podesłałam zdjęcia, żeby pokazać jak wyglądają, a nie żeby wklejać na aukcji.

Mamy 5 szt.grabów. Kupowałam ub. roku od ogrodnik spod Kościana za 130 zł/szt. - wys. jak na zdjęciach, które wklejałam jesienią. Aktualnych na razie nie chce mi wkleić. On bierze rośliny z kolei z jakiejś szkółki w stronę Warszawy - nie chciał zdradzić źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witamy :)

Bardzo podoba nam się Państwa dom :) Wraz z mężem obecnie jesteśmy na etapie modernizacji budynku i chcemy stworzyć podobny klimat. Gdyby można było prosić o kilka porad to bylibyśmy wdzięczni :) Mamy pytanie odnośnie okien- czy są one tworzywowe czy aluminiowe, czy możecie Państwo podpowiedzieć nam jakie okna Państwo wybraliście, jaki jest ich model i Ral? Bardzo podoba nam się również brama garażowa i drzwi wejściowe.

 

Pozdrawiam

Magda

 

Cześć Magdo,

cieszę się, że się podoba. Okna są plastikowe firmy Hekaplast, brama Normstahl Eurostyle ISO (ale już tego modelu nie ma, są podobne pod nowymi nazwami), drzwi Hormann Thermo Pro. Wszystko w kolorze antracyt RAL 7016. Następnym razem zapraszam do komentarzy http://forum.muratordom.pl/showthread.php?132762-Komentarze-do-dziennika-budowania/page115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Właśnie sobie uświadomiłam, że my nie wypuściliśmy kabla na dzwonek nad drzwiami.

Nie wiem jak to możliwe, że do tej pory tego nie zauważylam :)

A dzwonek sliczny - sama moglabym taki mieć.

U nas też wciaż wiszą puste kable, ale głównie do oświetlenia obrazów, których nie ma.

Nie ma obrazów to i nie ma lamp.

Ślicznie u Ciebie.

Dawaj ogród :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea a Ty nie masz zdjęć ogrodu z tarasem xz okien dachowych czy z góry?

Co do agrowłókniny to sąsiadka z naprzeciwka właśnie nie miała,a sąsiadka obok tak.Oba ogrody robione całkowicie przez ogrodników, oczywiście przez różnych.

A ten dzwonek jest niesamowity ,my też nie słyszymy jak ktoś puka a taki dzwonek to ozdoba.

A jak ze skrzynką na listy?bo też masz front nie ogrodzony.Mąż chce stojącą amerykańską,czerwoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, musiałabym zrobić z okna u góry. Może już jak skończymy z trawą, bo teraz te chwasty zaburzają obraz.

Na razie mamy skrzynkę ze stali nierdzewnej wbitą na palach ;) Przecieka jednak. To zostawiam na później. Te, które mi się podobają kosztują majątek. Na froncie jest jeszcze parę rzeczy do zrobienia - ławeczka z drewna na murku, numer posesji, ogrodzenie kubłów, no i ta skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz wyślij mi na maila z góry. ja będę teraz zaczynała ścieżki i taras to może Twój układ mi coś pomoże.

Skrzynki masz fantastyczne,czy będziesz je impregnowała?

Jaką masz wielką to skrzynkę i z jak grubych desek robiłaś?ja dalej nie wiem gdzie dam warzywniak,ale wiem ,że musi być.I porobię sobie ze 3 skrzynki.

 

Spirea a przygotowujesz się do upałów? Ja siedzę nad markizami do ikien dachowych,przygotowuję się do upałów,właśnie wybieram i chcę kupić do pokoi chłopców,każdy ma dwa okna. Koleżanka chwaliła te markizy.TYlko nie wiem jaki kolor i z jakim prześwitem,chcę je zamówić w tym tygodniu.

Myślę też nad oknami w salonie,ale tu jest poważny problem.Najlepsze ochrony to zewnętrzne,są drogie niestety.Morelka ma żaluzje fasadowe i wyglądają fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w planach impregnacji. Wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że nie powinno się impregnować, aby nie przechodziło do ziemi i warzyw. Na pewno od środka. Mam wątpliwości, czy jednak nie powinno się tego zrobić na zewnątrz. Może pociągniemy w którymś momencie takim impregnatem, jak taras, tylko bezbarwnym. Skrzynki to deski 3m x 1,2m x 0,2m. Na skrzynię wchodzą 2 rzędy. Skręcaliśmy je płaskownikami i kątownikami. Od środka wyłożona folią kubełkową. Najpierw daliśmy ziemię, która została wykopana przy sadzeniu drzewek, na to do tej pierwszej skrzyni poszło 18 65l worków ziemi ogrodowej. Na pewno taniej zrobić zwykłe grządki - całość kosztowała nas 1430 zł. Ale przynajmniej efekt wizualny jest satysfakcjonujący. Szczególnie, że u nas ten warzywniak nie jest za bardzo schowany. Potem będzie mniej widoczny, bo przed nim, od strony tarasu, mają rosnąć miskanty.

Co do upałów, to okna mają rolety zewnętrzne, a dachowe zewnętrzne markizy przeciwsłoneczne Roto. W duże słońce dopiero ok.18 podnosiliśmy rolety. Jednak w salonie jest to wysokie okno i górne bez rolet. Temp. potrafiła przekraczać 30 st. w domu. Przy dachowych w pokojach od południa temperatura znacznie się obniżyła. Na dworze natomiast, na wychodzacej w ogród części tarasu ma być ta pergola. Będzie to niezależna konstrukcja od domu. Pierwotnie miała być markiza. Mamy nawet wyprowadzony kabel do sterowania nią. Ale koncepcja padła po projekcie Elfir i aktualnym kształcie tarasu. Ale to pewnie dopiero w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że masz na oknach tradycyjnie rolety nazywane antywłamaniowymi?

Ja jestem zdecydowana ,na dachowe dam markizy,dodatkowo kupię jeszcze rolety wewnętrzne do chłopców i sypialni.

Mam problem z oknem kuchennym i w salonie.

okna duże zimą dostaczają potrzebnego ciepła ,ale latem jedno od wschodu ,drugie od południa dają czadu,no i tutaj muszę co wymyśleć.W zasadzie rozwiązań nie ma za wiele,bo żaluzje i rolety zewnętrzne,ale żaluzje takie jak Morelka ma,no i jeszcze również miała być markiza,potem zakochaliśmy się w pergotendzie,ale cena odstrasza,no i nie wiem czy wrócimy do markizy.

Zastanawiam się nad zrobieniem ,uszyciem zacieniających rolet,ale skąd wziąć materiał,latem bym zawiesiła coś jak zazdroskę na zewnątrz,rozłożoną na prosto bez marszczenia,obciązyła listewką tak jak roleta ma.Mama mi uszyje tylko skąd materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy piszę w komentarzach, ale cichą czytelniczką jestem od początku . Gratuluję pięknego domu.

Kupowałam otoczaki w kopalni w Pilcach k/Kamieńca Ząbkowickiego. Płaciłam 60 zł za tonę plus transport. Ta firma ma oddział we Wrocławiu.

Link OTOCZAKI

Wyglądały tak

IMG_20140418_180550.jpg

Pozdrawiam

Ś-ś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...