Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowania


Recommended Posts

Basia, mamy właśnie takie zewnętrzne. U nas niezbędne, nie tyle na upały, co na wichury. Ale latem bez nich nie dałoby się wytrzymać. Pamiętam, że miałam wątpliwości, czy robić i całe szczęście, że zrobiliśmy.

Kiedyś ktoś planował sobie uszyć przesłony z tkaniny na markizy zewnętrzne. Można to kupić na metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Spirea - masę roboty za Wami (nie będę pisać o tym, co przed Wami, bo sama wiesz ;)).

 

Czy przy rabatach wyłożonych otoczakami można nawozić kompostem? jakoś to słabo widzę. już pisałam u Mooreli - ja ściółkuję rabaty trawą, którą mi dostarcza 2 sąsiadów, jak koszą swoje wypasione trawniczki :) bardzo ładnie tłamsi rozwój chwastów, spowalnia parowanie, a w miarę jak się rozkłada, dostarcza do ziemi azot itd. może nie wygląda to bardzo pięknie, ale tylko w początkowym okresie - bo jak się rośliny rozrosną, to właściwie nie widać tego "sianka", a i wiatr go nie rozwiewa :)

 

Świetne te skrzynki na warzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, czapki z głów.

Włożyliście już mnóstwo pracy w ogród i jeszcze mnóstwo przed wami.

Gdy czytam kolejne rzeczy na liście do zrobienia to chyba pierwszy raz sie cieszę, że u mnie jest mniejsza powierzchnia do zagospodarowania.

Chyba nie zdawałam sobie sprawy ile to pracy będzie.

Ilośc sadzonek - WOW.

 

Widok z góry daje piekny widok, zwłaszcza na taras i płyty.

Jak przetrwały sezon zimowy. Gdzieś czytałam o przebarwieniach płyt, ale nei wiem czy u ciebie czy u kogoś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea, czytam i kibicuję bardzo! Ale już dużo zrobione. Masz bardzo ładne duże drzewa, moje brzózki mają niecały metr ;)

Podoba mi się warzywniak, zdecydowanie jednak bym zaimpregnowała, możesz pojechać tym impregnatem co taras, a wewnątrz wyścielić folią, jakoś boję się, że Ci to zaraz zgnije :( "Moje" derenie też fajne. Innych roślin jeszcze nie za bardzo kojarzę. Myślę, że wszystko nabierze dodatkowego uroku, jak zrobisz trawnik. Trzymam kciuki.

 

A co z projektem nawadniania? Kontaktowałaś się? My jeszcze nie zakopaliśmy, także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spirea - buka podeprzyj palikiem, bo już się krzywi, a rabate lawendową wyściółkuj żwirkiem.

 

Zima przytnj derenie dośc krótko, by się mocno rozgałęziły.

 

We Wrocławiu jest kilkadziesiat firm robiących systemy nawadniania. Dlaczego pisaliście tylko do dwóch?

http://atrium-ogrody.pl/index.php/ogrody-prywatne/

http://www.migrod.pl/

http://nawadnianiewrocław.pl/systemy_nawadniajace.html

http://wytworniatlenu.pl/ogrody/oferta-s4/us-ugi-ogrodnicze-s17

http://greenandsnow.com.pl/oferta/trawniki_trawa_w_rolkach.html

 

pierwsze wyniki z google.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylazlam na ogród popatrzeć:)

Podoba mi się bo sporo traw a ja je kocham:)

Zdecydowanie musze częściej przychodzić do Ciebie:)

 

ps. uzupełniłam na moim wątku fotkli z ogrodu , także zapraszam serdecznie:) http://forum.muratordom.pl/showthread.php?180414-Ogród-tworzę-nowoczesny-czyli-wewnętrzna-walka-jak-nie-zostać-kokoszką/page17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oooo to i jak się zainspiruję Twoim malkul! Dobieram już rośliny do swojego i w każdym ogrodzie coś mi się podoba :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Przepraszam, ale ostatnimi czasy musiałam zmienić priorytety i nie mam kiedy tutaj zajrzeć. Postaram się nadrobić zaległości:

- nawodnienie - na dzień dzisiejszy nie robimy nawodnienia. Możliwe, że potem nam się odmieni i zmienimy zdanie;

- trawnik - nie wyrobiliśmy się z sianiem w maju, więc po konsultacji z Elfir, szczególnie, że nie będzie nawodnienia, siać będziemy we wrześniu,

- kamienie/kora - finalnie, jak to chyba ze wszystkim się kończyło, posłuchaliśmy Elfir i robimy tak jak w projekcie. Zatem kamień idzie pod lawendę (a właściwie już poszedł, kupiliśmy tzw. korę kamienną lub kamień łamany, fotki wkleję drugiego komputera), bambus (którego jeszcze nie ma) od frontu, pasy wzdłuż ścieżek i przy skrzyniach, tam gdzie nie ma płyt. Wszędzie indziej idzie kora. Tak jak napisała Tatarak i Elfir, przy kamieniach nie ma jak nawozić, trzeba zbierać liście. Kora ma sporo plusów dla roślin. Kupiliśmy więc na razie pierwszą partię - 200 worków kory i idziemy po kolei od przodu. Tak jak dziewczyny pisałyście, masę roboty przed nami, bo idzie się normalnie powiesić z tymi chwastami. Stosujemy pomysł Elfir- po odchwaszczeniu (ręcznym, na kolanach czasami, idą gazety, lekko je moczymy wodą i na to warstwa kory. Kupiłam grubą, aby trudniej ją było wywiać. Idzie wolno, ale krzepiące jest to, że tam, gdzie już jest kamień i kora, to chwastów nie ma (przynajmniej na razie),

- Sheenaz - płyty mają jakieś przebarwienia, ale te kolory zmieniają się. Wystarczy, że coś dłużej leży. Potem deszcze zmyje i jest ok. Ogólnie jestem zadowolona z tych płyt. A. ostatnio wyłożył nimi przerwy między skrzyniami, więc tu też wygodnie stanąć. Ale była masakra, bo ja nie mogę dźwigać, więc sam wiózł ok. 70kg płytę na taczce albo ciągnął po ziemi. Skrzynie przewoziliśmy na hulajnodze córki :)

- skrzynie - montaż jak wyżej. Pewnie trzeba będzie przejechać impregnatem. Postawione są wszystkie, ale tylko na razie w jednej sadziliśmy - rzodkiewki już prawie zjedzone, zaczyna się groszek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...