Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

remarcin, to jeszcze zależy jak wygląda konstrukcja domu. Wycenę masz podobną do naszej (też śląsk) a powierzchnię większą. Daliśmy ogłoszenie na stronie szukajfachowca.pl i odezwało się kilka ekip, które dawały ceny niższe nawet o 10 000 zł ale kiedy wczytali się dokładnie w projekt cena urosła i różnica między nimi a naszą dotychczasową ekipą była niewielka. Postanowiliśmy zatem zostać przy ekipie która robiła fundamenty, udało się stargować 2 tysiące i to wszystko.

Okazało się, że problem tkwi w konstrukcji stropu. Mamy na parterze duże powierzchnie i tylko jeden słup. Trzeba robić jakieś poduszki powietrzne czy coś w tym stylu i dlatego tyle to kosztuje.

Zamieść jednak ogłoszenie na tej stronie bo odzew jest duży i może uda ci się znaleźć tańszą ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, rozpoczynam budowę tego projektu http://projekty.lipinscy.pl/Okayama/ .

 

Dostałem ofertę od wykonawcy - 60 tyś na SSO (łącznie z pokryciem dachowym- dachówka). Cena nie jest mała ale są następujące plusy:

- najlepsza firma z okręgu, od kilkunastu lat na rynku, o dokładność wykonania i terminy mogę być spokojny, potwierdzenia mam z innych budów, nawet z budowy w rodzinie i od mojego kierownika budowy

- budowa wyłącznie na umowę, termin od do, płatności etapami po wykonanej i odebranej pracy, na wszystko faktury

- 3 lata gwarancji na wykonane prace

- wykonawca sam organizuje sobie zaplecze budowlane i ogrodzenie na czas trwania współpracy

- firma posiada stałych pracowników, a nie jak to bywa na sezon z łapanki

- możliwość z korzystania z rabatów na materiały budowlane z pobliskiej hurtowni, rabaty tak jakby brał wykonawca, który współpracuje z hurtownią od kilkunastu lat, a faktury na mnie, także nie będzie problemu z odliczeniami na koniec roku

 

Co myślicie, zapłacić więcej za robociznę i mieć święty spokój. Czy szukać tańszego wykonawcy i zmagać się z możliwymi problemami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarn-y, moim zdaniem to dużo za taki dom jak pokazałeś, mój jest 50 m2 większy, poza tym podobny i znalazłem wykonawcę za 30 tyś zł SSO ale bez fundamentów bo już mam. Za fundament biorą drogie firmy 15 tys więc twoja oferta to raczej nie jest okazja cenowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie wycena robocizny (materiały zapewniam sam) – dom prosta bryła 10 x 10 m, poddasze użytkowe, powierzchnia ok. 120 m2 - od stanu 0 do SSO z kompletnym dachem dwuspadowym o powierzchni 200m na terenie Kocmyrzów - Luborzyca (woj. Małopolskie – 15 km od Krakowa) Dom prosta bryła bez żadnych ozdobników typu balkony, lukarny itp.

 

http://pprojekt.pl/projekt245-poludniowa.html

 

po adatacji – brak tylnego i frontowego zadaszenia z kolumnami, brak betonowego tarasu, podwyższona scianka kolankowa).

 

Zakres prac obejmuje:

- Ławy fundamentowe

- Ściany fundamentowe - lane lub pustak szalunkowy

- Ściany parteru i podasza – Porotherm 25 P+W

- Ściany działowe – Porotherm 11

- Strop – teriva

- schody betonowe

- Dach-wieźba dachowa, dachówka cementowa, deskowanie, 2 okna dachowe +właz

- Komin scheidel

 

Dostałam taka oferte:

FIRMA 1

I. Fundamenty + płyta

- 6000 zł (w ziemi lane ponad ziemią bloczek)

Cena zawiera:

- wykonanie wykopu

- zbrojenie stopy

- zalanie stopy + zalanie fundamentu do ok poziomu gruntu

- w razie konieczności wymurowanie z pustaków betonowych ścian fundamentów do wysokości przewidzianej w projekcie (jeżeli będzie niewielka wysokość fundamentu ponad grunt zostanie wylany do pełnej wysokości NIEJASNE TO DLA NAS TROCHE!!!!

II. Kondygnacja 1 + strop - 12000 zł

Cena zawiera:

- wykonanie ścian

- wykonanie nadproży otworów drzwiowych i okiennych

- wykonanie schodów

- wykonanie kominów

- wykonanie stropu Teriva wraz z belkami i wieńcem

 

III. Kondygnacja 2 - 5000 zł

Cena zawiera:

- wykonanie ścian

- wykonanie nadproży otworów drzwiowych

- wykonanie schodów

- wykonanie kominów

 

 

IV. Dach - 11000 zł

Cena zawiera:

- wykonanie konstrukcji dachu wraz z pokryciem( folia + dachówka)

- montaż 2 okien dachowych i włazu

- obróbki blacharskie

- montaż rynien + spustów

Suma 34000zł

Ewentualne koszty dodatkowe mogą dotyczyć jedynie robót dodatkowych np. ewentualne wykonanie opaski drenażowej wokół domu, wykonanie zbiornika szamba, montaż stolarki itp GWARANTUJE W CENIE KOPARKE, STEPLE, SZALUNKI.

FIRMA 2

1 etap stan "0"-8000 zł

2 etap kondygnacja-14 000 zł

3 etap ściana kolankowa-6000 zł

4 etap konstrukcja dachu deskowanie-10 000 zł

5 etap pokrycie dachu-7000 zł

Tak więc kompleksowy SSO to koszt 45 000 zł jest to kwota bez kosztów ukrytych i za kompletny stan surowy. Po Państwa stronie był by geodeta kierownik koparka materiał (z tym że posiadam znaczne zniżki na materiały).

FIRMA 3

Wyszczególnienie prac:

1.Fundamenty

-wykonanie fundamentu wraz z ścianami fundamentowymi

-izolacja ścian fundamentowych ( masa bitumiczna + styrodur + foliakubełkowa )

-drenaż zewnetrzny budynku wraz z odprowadzeniami wody dachowej

-rozłożenie rur w budynku pod inst. wod-kan

-zasypanie i zagęszczenie gruntu i podsypki w fundamentach

-wylanie pierwszej wylewki tzw. chudziak

-obsypanie i wstępne plantowanie terenu z zewnątrz fundamentów

2.Parter

-murowanie wszystkich ścian ( nośnych i działowych )

-wykonanie stropu

-murowanie wszystkich kominów

3.Dach

-murowanie ścian nośnych i działowych

-murowanie wszystkich kominów

-wykonanie wieńca żelbetowego

-montaż więżby dachowej

-ułożenie kompletnego poszycia dachu:

-deskowanie

-papowanie

-łaty

-dachówki

-okna dachowe

-wyłaz

-opierzenia kominów

-obróbki blacharskie okapów

-kompletne orynnowanie

Cena robocizny za wyżej wykonane prace to 45.000złw cenie jest ujęty wszelki sprzęt , szalunki , koparka itp.

 

i teraz których FACHOWCOW wybrac OTO JEST PYTANIE ?boimy sie, ze ten za 34 tys - tani- ale nie uwzgledi wszystkiego i jak przyjdzie co do czego to potem bedziemy dopłacac i wkoncu wyjdzie wiecej niz 45 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarn-y, moim zdaniem to dużo za taki dom jak pokazałeś, mój jest 50 m2 większy, poza tym podobny i znalazłem wykonawcę za 30 tyś zł SSO ale bez fundamentów bo już mam. Za fundament biorą drogie firmy 15 tys więc twoja oferta to raczej nie jest okazja cenowa.

 

Dzięki za odpowiedź. Poszperałem, poczytałem, podzwoniłem i faktycznie nie ma się co napalać bo cena jest faktycznie wygórowana.

Mam zamiar w tym sezonie postawić dom w SSO ale nie mam ciśnienia bo mam gdzie mieszkać. Dlatego poświęcę najpierw trochę czasu na znalezienie przystępnej oferty, a jak się nie uda to zrobię w tym sezonie tylko stan zero i też będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja budowa kosztowała duzo wiecej. |Budynek 400 m2 za 500 tys zł

Zelbet dach domino creaton 2 stropy.

Godna firma stany deweloperskie surowe. Polecam.

Widziałme juz pare solidnych pozytywnych wpisów na mojego wykonawce.

Podam tylko ich stronke http://www.wybudujdom.com [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witajcie,

W tym roku zakończyliśmy stan otwarty domu Gracjan 2. Powierzchnia ok 140 m2 sam dom nie licząc bryły garażu. W sumie więc jakieś 260- 270 m2. Powierzchnia dachu ok 310 m2.

Ceramika Porotherm, stropy lane, dachówka Rupp Ceramika, garaż poszerzony w sumie o 2 metry, ściana kolankowa podniesiona o 2 pustaki, stropodach docieplony 20 cm styropianu, podbitka już zrobiona bo mam boazerie drewniana od spodu i krokwie strugane i bejcowane plus jakieś inne drobiazgi.

 

Na dzień dzisiejszy koszt całości to jakieś 177 tysięcy bez działki i minus 9 tysięcy zwrotu Vat.

Robocizna to jakieś 45 tysięcy.

 

Przy budowie nie robiliśmy w zasadzie nic.

 

Na początku myślałem, że zmieścimy się w 130 tysiącach ale dach za 60 tysięcy rozwiał nasze marzenia :). Poza tym jak patrze na wielkość domu i mnogość prac (szalunki, zbrojenie itp.) to te 45 tys za robocizne nie wydaje mi się wygórowane.

Edytowane przez y3llo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Rzeczywiście cena wg mnie jest przesadzona ale z dachem byłaby Ok. (SSO)

Z drugiej strony jest wiele aspektów , na które należy zwrócić uwagę by nie wyszło tak jak w zamówieniach publicznych gdzie jedynym wykładnikiem jest cena. Ważne jest też jaka umowa została sporządzona. Okres gwarancji i przede wszystkim referencje. Dom mojej siostry budowała ekipa rzetelna , szybka i profesjonalna. Umowa była sporządzona tak, że jak ją czytała to odniosła wrażenie, że ekipa taką umową strzela sobie w kolano. Po zakończeniu budowy przekonała się, że ekipa była nie zagrożona(mam na mysli umowę) ponieważ wszystko było tak jak w umowie i jeszcze lepiej.

Może czasami lepiej zapłacić trochę więcej i mieć świety spokój (ostatecznie macie mieszkać w tym domu) niż później pluć sobie w brodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem w trakcie wycen projektu. Dom stodoła, 230 m2 użytkowej, bez lukarn i wykuszy. Projekt indywidualny, więc nie mogę załączyć linku. Mam na razie dwie wyceny:

 

A) 27 za SSO bez dachu za samą robociznę

 

B) 170 za SSO z deskowaniem i papą - z materiałami.

 

 

Buduję z betonu komórkowego, ścianki wewnętrzne z silki, strop i schody lane.

 

Czy decydując się na pierwszą ekipę jestem w stanie wydać mniej?

Edytowane przez Di.Di
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cena nie może być jedynym wyznacznikiem, niestety mało kto bierze inne aspekty pod uwagę, a potem płacz i zgrzytanie zębów.

Czasami ldzi esię chawalą jak to mało za robociznę płacą, że niby tak wynegocjowali czy coś, ale że potem kilka innych ekip dokańcza lub poprawia to jużą cicho sza. No ale to takie polskie chwalipięctwo czasami, czego na tym forum wiele niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

W lubuskim dom 130m2 z poddaszem użytkowym:

Ścianki kolankowe 1,3m wysokości i dach czterospadowy z dwiema lukarnami (balkonami).

Robocizna:

- fundaenty - 5000zł

- ściany - 10000zł

- strop i ścianki kolankowe - 5000zł

- więźba dachowa i pokrycie dachówką - 15000zł

Ekipa 3 osobowa znająca się na rzeczy ale przypilnować i wskazać błędy niestety trzeba.

Problemem jest jeden prawdziwy budowlaniec i dwóch pomocników co przy niektórych pracach jest męczące gdyż skomplikowane i fachowe rzeczy robi jeden człowiek, ale za dokładność i staranie się nie ma co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...