Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

W maju 2012 rozpoczęliśmy budowę domu podobnego do http://www.dobredomy.pl/projekt/ariadnaII/ (dach czterospadowy) pow. z garażem 230 m. Czy cena 33 tys. za robociznę (wraz z deskowaniem dachu) to dużo czy mało? Dodam, że ławy fundamentowe wylaliśmy sami.

Na razie dogadaliśmy się na murowanie bloczków fundamentowych, foliowanie, ocieplenie fundamentów, wieniec - 4800 zł, pozostała kwota 28 200 zł

byłaby za pozostałe prace po dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ławy wylaliście sami to rozumiem ze kopaliście i zbroiliście też sami............. jeśli tak to kwota podana nie jest mała.

Proponuję policytować o te 3 tysiące lub umieścić w umowie dodatkowe roboty....... schody wewnętrzne betonowe na piętro lub schody wejściowe i taras lub jeśli deskowanie to wraz z papą i przygotowaniem więźby pod pokrycie końcowe ( łaty kątrłaty itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec roku 2011 za dom skomplikowany, dach kopertowy 205 m2, okolice Warszawy za robociznę SSO (ławy z koparką, szalowanie fundamentów, chudziak, kanalizacja pod chudziakiem, 4 kominy systemowe, ściany z gazobetonu na klej, ściany działowe, schody, strop lany, tarasy, więźba) płaciłem 29 000 zł. Ekipa bardzo solidna, zrobili w terminie.

 

Od razu odpowiem pytającym wykonawcą. Firma zarejestrowana, odprowadzająca podatki, gwarancja .

Budowa trwała 3 miesiące (2 pracowników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Mam ogromną prośbę do szanownych forumowiczów.Ponieważ murarz,który miał budować mój dom "niespodziewanie" wyjechał do pracy do Niemiec poszukuję solidnej ekipy budowlanej.W tym roku chciałbym wybudować fundamenty domu a w przyszłym ściany ,kominy ,stropy i dach.Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś zechciał polecić mi jakąś zaufaną ekipę . Buduję w okolicach Wrocławia ,a konkretniej od strony Jelcza-Laskowice.Proszę o dane kontaktowe tylko zaufanych i sprawdzonych ekip na adres [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...

Mam zamiar budować taki domek, pow 140 mkw p.u., około 190mkw pow. całkowitej:

1. Parter

2. Poddasze

3. Elewacje 1

4. Elewacje 2

Powiedzcie proszę, czy 30 tys za SSO z więżbą dachową z deskowaniem (bez papowania) to dużo za taki domek. Po mojej stronie będzie koparka do zdjęcia humusu i zasypania fundamentów, plus hydraulik do rozłożenia kanalizacji. Wykonawca ma swoją zagęszczarkę, szalunki i stemple do stropu. Dziękuję za wszelkie sugestie.

Edytowane przez Crazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ustalmy Parę spraw zanim wypisujemy coś na tym forum:

Pierwsze cena budowy sso zależy od wielu czynników takich jak

-firma kompleksowo buduje dom nic nie załatwiamy tylko wpłacamy pieniądze opcja najdroższa (narzuty na materiale , zusy podatki itp)

-Firma buduje etapowo czyli osobno murarze osobno cieśle, dekarze itp cena zależna od tego czy firma ma wszystkich zatrudninych i odprowadza zusy za wszystkich )mają swój sprzęt który trochę kosztuje i się psuje od czasu do czasu

-Ekipa budowlana nikt nie zarejestrowany itp niższa cena niż u tych powyżej z racji braku kosztów brak podstawowego sprzętu itp

-No i ekipy grasujące czyli te które są niżej od tych powyżej łapią się wszystkiego i niczego nie kończą kusząc cena

Mentalność Polaków jest prosta liczy się cena chodź nie mówię że taniej to gorzej . Ostatnio kupiłem frytkownicę w markecie za 80 zł połaszczyłem się wiecie na co po pierwszych 15 min zrozumiałem czym różni się od markowej którą mam u rodziców .Pozdrawiam pamiętajcie że dom stawia się na lata

Od tego możecie zacząć przy chwaleniu się ceną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, szukamy obecnie ekipy, która wybuduje nam dom wg tego projektu http://www.tooba.pl/projekt-domu-Karmelita/a,s_pd,idp,16446.html . Budujemy w mazowieckim. Na chwilę obecną mamy dwie opcje i zastanawiamy sie która byłaby bardziej optymalna i przede wszystkim opłacalna. Mamy 300 tys. zł kredytu i nie chcemy, zeby nam na koniec zabrakło.

 

1. 45 tys. zł za robociznę (stan surowy otwarty - do pokrycia dachu papą), materiały załatwiamy sami,tzw. firma rodzinna.

2. 145 tys. za robociznę +materiały + sprzęt (taki stan jak poprzednio) - firma kompleksowo zajmujaca się budowa

 

Moze ktoś bardziej doświadczony umiałby mi powiedziec, czy to dobre ceny i czy jeśli sami bysmy kupowali materialy to udałoby się nam duzo zaoszczędzić. Obydwie firmy polecone- jedna przez znajomych u których budowali dom, druga przez znajomego, który zajmuje sie wakańczaniem domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, szukamy obecnie ekipy, która wybuduje nam dom wg tego projektu http://www.tooba.pl/projekt-domu-Karmelita/a,s_pd,idp,16446.html . Budujemy w mazowieckim. Na chwilę obecną mamy dwie opcje i zastanawiamy sie która byłaby bardziej optymalna i przede wszystkim opłacalna. Mamy 300 tys. zł kredytu i nie chcemy, zeby nam na koniec zabrakło.

 

1. 45 tys. zł za robociznę (stan surowy otwarty - do pokrycia dachu papą), materiały załatwiamy sami,tzw. firma rodzinna.

2. 145 tys. za robociznę +materiały + sprzęt (taki stan jak poprzednio) - firma kompleksowo zajmujaca się budowa

 

Moze ktoś bardziej doświadczony umiałby mi powiedziec, czy to dobre ceny i czy jeśli sami bysmy kupowali materialy to udałoby się nam duzo zaoszczędzić. Obydwie firmy polecone- jedna przez znajomych u których budowali dom, druga przez znajomego, który zajmuje sie wakańczaniem domów.

 

Myślę że można znaleźc tańszą i równie dobrą ekipę, a materiały kupowałbym sam-wiesz z czego budujesz. ale kwota kredytu 300tysi na ten dom jest za niska.tam jest zapewne ok 200m2 po podłodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa domy w zabudowie blizniaczej pod Warszawą

1.100m2

2.136m2 +17m2 garaz

 

pełne piętro

dwa stropy z terivy

4 kominy

dach nad caloscia kopertowy + daszki - razem 330m2

dom budowany z silki

w cenie wiezba i pelne deskowanie z papą oraz schody wejsciowe i slupki pod drewniane tarasy

oraz zestawienie materialow

 

ekipa myslaca, umieja wskazac bledy w projekcie i zaproponowac lepsze rozwiazania

 

calosc trwala 15 tyg

 

ekipa po sobie posprzątała :)

 

calosc kosztowala 66 tys (robocizna)

 

jesli ktos jest zainteresowany to moge polecic z czystym sumieniem

Edytowane przez Yaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam wycenę (robocizna + materiały) za SSO. Dom z poddaszem użytkowym + garaż, pow całk. 242 m2, pow zabudowy 120 m2. Dach dwuspadowy, bez żadnych lukarn, 6 okien dachowych + wyłaz, ściany z bloczków silikatowych, stropy lane, dachówka cementowa.

 

Wycena etapami:

1. fundamenty (wykop, stopy fund, ściany fund, izolacje +ocieplenie, drenaż, kanalizacja, obsypanie, podbetonka): materiały 27500zł, robocizna + sprzęt 8700zł

2. ściany parteru + strop + kominy (2szt): materiały 38000zł, robocizna 14500zł

3. poddasze (ściany kolankowe, szczytowe, wieniec, ścianki działowe): materiały 24000zł, robocizna 8100zł.

4. dach (wykonanie więźby, pokrycie dachówką cementową Braas Celtycką + podbitka drewniana): materiały 28400zł, robocizna 17500zł.

 

Czyli łącznie wychodzi 48800zł za robociznę i 117900zł za materiały. To są ceny netto - czyli razem brutto za SSO z podbitką wyjdzie ok 180 tys zł.

 

 

Czy to dobra cena? Ekipa jest polecana, chwalona za dokładność, do tego materiałami zajmują się sami.

Dokładne rzuty i elewacje domu są w moim dzienniku.

Edytowane przez .:migotka:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...