Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie odnośnie kosztów SSO, niepodpiwniczony, budynek 15x15, parter i piętro 2xstropy terriva, plus dach dwuspadowy ściany 1,0 na środku koło 3 metrów. Z tego co znalazłem koszty robocizny ok 250zł m2, rozumiem że przy wielokondygnacyjnym cena odnosi się do kosztów każdej kondygnacji?. Razem z poddaszem wychodzi 3 x 225m2) czyli koło 160 tyś. Z różnych kalkulatorów kosztorysów wychodzi mi różnie od 100 do 170 tyś. Budynek w mazowieckim, mam wycenę z jednej firmy na 150tyś.

Ma ktoś rozeznanie czy to sensowna cena, czy jest sens szukać. Ekipa jest porządna. Czy ceny rzeczywiście oscylują w tych przedziałach 100-170tyś za taki budynek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Najczęściej płacisz za m2 liczony po podłogach ale po obrysie zewnętrznym budynku. Każda kondygnacja się liczy . Nie za m2 powierzchni mieszkalnej. Możesz mieć np dużo balkonów to ekipa Ci za nie policzy bo przecież płytę balkonową trzeba zrobić a w m2 powierzchni mieszkalnej tego nie zobaczysz.

Sens szukania dalej jest zawsze bo warto mieć porównanie do innych ofert.

Cena za tak duży budynek wydaje się dobra choć diabeł tkwi w szczegółach. Trudno to do końca określić nie znając detali budynku jak i tego co oferuje ekipa a co musisz sam zapewnić.

Dla przykładu jedni wykonawcy do SSO wliczają konstrukcję dachu inni stawiają tylko mury, a roboty ciesielskie to nie ich sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,daje to już mi jakieś rozeznanie, i potwierdzenie jak te m2 powinny być. Oczywiście zanim się zdecyduję jeszcze jakieś oferty zbiorę.

 

Powierzchnię, tak liczyłem po zewnętrznym obrysie i każdą kondygnację, czyli: parter +terriva, piętro+terriva, i poddasze. Cena jest łącznie z więźbą i deskowaniem.

Konstrukcja jest dosyć prosta; kwadratowa bryła, bez żadnych tarasów balkonów, aczkolwiek ze względu na wielkość, zbrojenia i fundamenty są dosyć pokaźne, więc i pracy przy tym sporo.

Z ekipą miałem już do czynienia i pod względem współpracy jest wszystko w porządku.

Natomiast w kwestii finansowej oczywiście wolę się upewnić, bo chociaż procentowo względem cen robocizny mniejszych budynków, czy z kalkulatorów wychodzi to w miarę ok, to jednak lepiej zweryfikować to z kilkoma źródłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, przymierzam się do budowy domu według projektu muratora M183 Bajeczny widok. Dom parterowy 100 metrów użytkowych plus garaż. Powierzchnia zabudowy 179,4 m2, dach wielospadowy. Dostałem taka ofertę:

 

"W sklad SSO wchodzi ; wykop,lawy,fundament,zasypka,kanalizacjia.chudy beton,izolacjia pionowa scian fundamentowych, odrenowanie,murowanie sciany nosne+dzialowe,rdzenie+wieniec,konstrukcjia dachu,orynnowanie,pokrycie dachowka,niwelacjia terenu razem wynosi 37.700"

 

Czy cena jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do budowy domu według projektu muratora M183 Bajeczny widok. Dom parterowy 100 metrów użytkowych plus garaż. Powierzchnia zabudowy 179,4 m2, dach wielospadowy. Dostałem taka ofertę:

 

"W sklad SSO wchodzi ; wykop,lawy,fundament,zasypka,kanalizacjia.chudy beton,izolacjia pionowa scian fundamentowych, odrenowanie,murowanie sciany nosne+dzialowe,rdzenie+wieniec,konstrukcjia dachu,orynnowanie,pokrycie dachowka,niwelacjia terenu razem wynosi 37.700"

 

Czy cena jest ok?

 

Zadziwiająco tanio, jak razem z kryciem dachu, nawet, jak to brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Mam pytanie do forumowiczów. Czy ktoś z Was może mi dokładnie odpowiedzieć co się kryje pod nazwą "koszty pośrednie" w kosztorysie ekipy budowlanej? Pewna ekipa przysłała nam ofertę szczegółową, w której oprócz kwoty za robociznę i materiały zapewnione przez ekipę widnieje tabelka j/w. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Koledzy czy 55 tys. zł brutto za robociznę domu do stanu surowego otwartego z linku poniżej to dużo (okolice Wieliczki) ?

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-lucernie-g2-m521c98cf0dfd7?gclid=CILi6Mqh6NUCFRiUsgodGVcOvw

Gdyby link nie działa to projekt nazywa się dom w lucernie (G2).

 

Druga sprawa. Czy ten koszt budowy domu podany pod opisem projektu jest realny czy jednak zaniżony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w granicach 300zł /m2 po podłogach. Tanio nie jest ale drogo też nie. Średnia półka cenowa powiedziałbym. Cena za SSZ jest realna pod warunkiem że bedziesz bardzo pilnował kosztów. Takie fanaberie jak lepsze 3 szybowe okna , kocioł gazowy , tynk silikonowy czy lepsze ocieplenie poddasza musisz odrzucić.

W projekcie masz 20 cm styropianu Termoorganika. Ładnie brzmi 20 cm. Tyle że to zapewne zwykły dalmatyńczyk 0.44. za jakieś 150zł /m3

Termonium Plus 0.31 jest jakieś 40% cieplejsze i jakieś 40% droższe.

Widzę że masz duże okno tarasowe. W projekcie jest zapewne jakieś zwykłe typu balkonowego na zawiasach i z ruchomym słupkiem. Jak będziesz chciał uchylno przesuwne to cena x2.

A jak bezprogowy HS to cena x4 albo i lepiej.

Przed takimi dylematami staniesz.

Nie zapominaj też że SSZ nie zawiera kosztów doprowadzenia mediów a te potrafią mocno zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

360 tyś jest realne ale bez fanaberii , tak jak napisał zbigor, okna i lepsze ocieplenie cena w górę, przyłącza licz z 20 tyś chyba że budujesz się na pipidówie to więcej. Kumpel budował 3 lata temu podobny dom do tego z linku wyszło go ok 320 tyś (za robocizne SSO 33 tyś) tyle że nie ma zagospodarowanej działki i wykończony tylko dół. Edytowane przez tkaczor123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans byś się zmieścił w tych kosztach z rekuperacją, 100% podłogówki cieplejszymi oknami...:no:

Przerabiałem to samo. Różnica między tanimi plastikowymi 2- szybowymi oknami z projektu a tymi które mam to 100% . Drzwi zewnętrzne na ciepłym panelu Variotec też drugie tyle droższe niż standard. Przy podłogówce zadbaj o to żebyś się wyrobił z wysokością wylewki. Jak będze za wysoko centymetr albo dwa to albo będziesz miał niższy pierwszy schodek albo będziesz się ratował anhydrytem A to z grubsza co najmniej 10-15 zł wiecej na metrze niż posadzka z mixa,

itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację . Od portfela wiele zależy. Na budowie dość często a nawet prawie zawsze spotyka się syndrom krótkiej kołdry. Dlatego czasami się mocno nagina rzeczywistość przesuwając wydatki albo dokładając kredytu.

U mnie kosztorys opierał się o podstawowe białe okna drutexu. Masakra wizualna i techniczna. Podobnie z drzwiami zewnętrznymi.

Pierwotnie miałem nie mieć podłogówki, rekuperacji , instalacji centralnego odkurzacza żeby się zmieścić w kosztach. Ale im bardziej wychodziły mury z ziemi tym bardziej nachodziły mnie wątpliwości.

Przeliczyłem wszystko, zmieniłem plany i wybrałem inne droższe rozwiązanie i dłuższy proces budowy by się wyrobić finansowo. Stąd też zamiast po póltora roku, wprowadzę się po prawie 4 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy 55 tys. zł brutto za robociznę domu do stanu surowego otwartego z linku poniżej to dużo (okolice Wieliczki) ?

Gdyby link nie działa to projekt nazywa się dom w lucernie

 

Ja za podobny ale z obniżonym garażem i nad garażem półpiętro dałem 50 ale tylko ze względu że troche po znajomości z polecenia kogoś wiec cena 55 jak najbardziej ok jeśli ekipa ma wszelaki sprzęt a nie że panie załatw to albo to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wybudowa domu w stanie surowym pochłania masę kasy. Wszystkim trzeba zapłacić, począwszy od stawiania fundamentów, pociągnięcie elektryki po wstawienie okien, jak i już samo wykończenie w postaci mebli. Mi udało się zaoszczędzić na elektryce bo brat jest specem w tej dziedzinie więc po godzinach przyjeżdżał do mnie majstrować a przy okazji policzył za to mniej niż inni, nieznani mi fachowcy. Warto jednak pamiętać, że na takich rzeczach jak właśnie elektryka, fundamenty czy okna moim zdaniem nie warto oszczędzać. Jak wybierzesz słabe okna, to zakradnie Ci się do mieszkania wilgoć, zrobi się grzyb, koszty ogrzewania też się zwiększą, dlatego ja po sporym researchu wybrałem okna :spam: (były jeszcze akurat w promocji) i sprawdzają się bardzo dobrze. Elektryka – wiadomo, że jak będzie coś nie tak to z niczego nie da się korzystać w domu, a np. lodówka siądzie i będzie z głowy. Fundamenty to samo - złe fundamenty bez odpowiednich zabezpieczeń, materiałów mogą sprawić, że dom zacznie osiadać. Dlatego oszczędzanie oszczędzaniem, ale z głową! Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-2-m16021fa4e5575 do tego doklejony garaż 2 stanowiskowy 38 m^2 (zadaszony, bez stropu). Bloczki na ceramikę zamienione. SSO mam wyceny na 41 000, 51 000, 58 000, 59 000 netto. Po mojej stronie szalunki, media, koparka. Która cena według Was jest w miarę rozsądna? Okolice Krakowa.

Edytowane przez kthxb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...