Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

A powiedzcie mi czy za ok.400m pow.użytkowej z garażem i poddaszem bez piwnicy stan surowy otwarty z więźbą 4 spadowy w tym 1 balkon , z porotermu 75000zł sama robocizna,wydaje się dużo ,wychodzi 187 zł za metr,co wy na to?

Czy ktoś może pomóc dla mnie z wyceną?Czy dużo bo wydaje się czym większy dom tym cena powinna byc przystępna...chociaż w tych czasach...czekam niecierpliwie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pawelb6

 

Jak sam napisałeś za metr wychodzi poniżej 190 zł, gdzie na forum i zresztą na własnym karku to sprawdziłem, ciężko jest znaleść ofertę poniżej 220 zł za mert. Na samym starcie szacuję masz rabat na robociźnie 15-20% tylko za to że jest dużo metrów. Uważam to za dobrą ofetrę pod warunkiem że to dobra, sprawdzona ekipa. :p Sam zastanawiam sie nad ekipą (poleconą) ze stawką ok 236 zł za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale przy ok 400m pow,myślę że to wysoko,może na 200m wychodzi ok 25000-30000zł to teoretycznie za 400m 60000zł,ale czym większy dom tym powinno być taniej,pomału zaczynamy zbliżać się do cen angielskich,bo stawiając 3 budowlańców na 3 m-ce zarobią tyle co w Anglii(przeliczone przez fachowca znajomego)moje pytanie uzasadnione było tym że cena 75000zł wydaje się kosmiczna,może ktoś stawiał podobny metraż i się wypowie na forum.Sam nie wiem co robić ,dałem do wyceny jeszcze dwóm ekipom ,zobaczymy po Nowym Roku.Happy New Year...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę Ci pozytywnych wycen, przy czym mam obawę co do Twego podejścia. Sam od ponad 2 m-cy uczciwie szukam ekipy i zauważyłem "pańskie" podejście do klienta, ale oni naprawdę mają wiele propozycji i mogą wybierć klienta. Jeśli się nie spodobasz powiedzą że nie mają terminu. Zamiast schodzić z ceny w przypadku Twojego dużego domku i robić za "małe" pieniądze, lub kilka metrów za darmo, sądze że wybiorą dwa mniejsze domki do zrobienia.

Ale mam nadzieję że NOWY Rok przyniesie Ci ZASKAKUJĄCO :o dobre wyceny, zwłaszcza że ja też mam dostać ostateczną ofertę w przyszłym tygodniu i mam nadzieję że taka będzie.

 

Pozdrowionka :p

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też większość ofert za robociznę to 180 pln ...

No tak jak kupujesz 1 cegłę to płacisz np.1zł to teoretycznie za 1000 cegieł płacisz 0,80gr za szt.,i tak powinno być z domem jak bydujesz 100m to płacisz 18000zł,a jak 400m to mniej np 60000zł,tak na chłopski rozum....ale wiadomo jak jest teraz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom to Liwia z "archipelagu" z przerobionym garażem na pokoje i garaż obok domu. 212 m2

Koszty:

 

robocizna: 55000 zł za wszystkich, którzy grzebali się koło domu

10000 pomocniki

25500 murarz

15600 dacharz

2000 ziemiarz

reszta to pierdoły

 

materiały: 135000 zł za:

- pustaki żelbetowe- fundamenty murowane ocieplane styropianem w 1,5 pustaka plus folia kubełkowa

- beton lany z gruszki na ławy plus pręty

- ściany z 27 cm pustak plus 3 cm powietrza plus 2 x 5 cm styropian plus 12 cm pustak z zewnatrz

- dołem i słupy z klinkieru w sumie 4,5 tys. cegieł

- kominy schiedla jeden 14 drugi 20 z wentylacjami

- więźba 12 m3 za 500 zł/ m3 netto

- dach 300 m2 plus 450 m obróbek (komniy. lukarny itd) z dachówki ceramicznej Robena

- obok domu garaż z suporka bez ocieplenia- stan surowy bez dach jescze

 

całośc wygląda zaje...

 

ale ten rok pier...- odpoczywam i finansowo i psychicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelb6

nie poddawaj się, choć sam też zbyt radosny nie jestem.

 

Dziś rzucam temat PROSZĘ CIEPŁO O OPINIE:

 

Mam wycenę domu - jakiego pisałem wcześniej, ale powtórzę - Chcę zbudować domek z poddaszem 165 m.u z silikatów, bez piwnicy o prostym dwuspadowym dachu (projekt w dzienniku w stopce).

 

Najnowsza wycena obejmuje:

- stan surowy otwarty z silikatów

- dach blachodachówka/podsufitka/okna dach/wyłaz/rynny PCV

- instalacje elektrycz (ze skrzynką i bezp)

- instalacje co (bez pieca i kaloryf)

- instalacje wod/kan

- tynki wewn. cementowo-wapienne

- posadzki

- ocieplenie poddasza (wełna 20cm) + suchy tynk

- elewacja zew - styropian+tynk krzem-silikatowy

- kierownik budowy/geodeta

 

Całość robocizna + materiały - 230tyś brutto.

 

PILNIE proszę o recenzje :p :p :p

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobSto wychodzi 1400zł za metr ,jak piszesz że prosty domek z silikatów i blachodachówki to myślę że troszkę przydużo,ale napisz czy za całość Tobie ktoś wycenił czy sam zbierałeś ceny i sumowałeś?Myślę że 200000zł to w miarę dobra cena,ale jak wiadomo,zależy jakie ceny robocizny i materiałów,ja dostałem wczoraj następną ofertę i muszę stwierdzić że za 427 pow użytkowej sama pobocizna z więźbą 1 wycena 75000zł(wydawało się że cena kosmos)2.wycena 100000,3 wycena-80000zł+więźba 16000zł=96000zł.Po porostu porażka,ale szukam dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padałem cenę jednej firmy, która robi całość. Jest to jedna umowa - nic mnie nie obchodzą zakupy materiałów itp. Właśnie po rozmowie z kumplem uświadomiłem sobie jeden plus takiej umowy. Jeśli teraz poszukałbym oddzielnie wykonawcę do tego, a innego do tamtego - jestem pewien że byłoby sumarycznie taniej. Ale jeśli wezmę teraz gościa do stanu surowego, a za pare miesięcy zacznę dalej i wezmę kolejne ekipy, to napewno nie po dzisiejszych cenach. Może się okazać że stracę czas na szukanie ekip i w sumie przepłacę w porównaniu do tej oferty. Pomóżcie - czy dobrze myślę :roll:

 

Rob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobSto myśleże są + i -,chodzi oto firmie kompleksowej przepłacasz ok.20-30%,nawet jeśli ceny pójdą do góry to i tak wyjdziesz na swoim ale myśle że zrobisz taniej ok 20% ,nie będziesz wiedział gdzie co i jak zostało zrobione,ponieważ (zakładając) nie znając się narobocie,zakombinują na materiałach ,jakości i innych rzeczach,po za tym nie wiem jakie masz plany ale lepiej żeby domek przestał zimę,wtedy obsiądzie ,wypracuje sie i na wiosną będzie do wykończenie ze zminimalizowanym ryzykiem pękania np.tynków itp.Ja ostatnio wyceniałem domek w taki sposób jak ty tylko nie wszystkie opcje jak u ciebie to wyszło ok.90-100tyś zł więcej jak bym robił sam,więc bedziesz miał samozadowolenie jak poszukasz sprawdzonych fachowców i włożysz swoich sił w wybudowanie wymażonego domu.Pozdrawiam.P.S dzisiaj następna wycena,zobaczymy ile wyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W archetonie z którego mam projekt zamówiłam kosztorys. Jest on wykonany pod firmę która buduje do stanu deweloperskiego, czyli wykończony, ale bez instalcji, grzejników, kominka, armatur, gniazdek, kontaktów itp. Kosztorys opiew na 356 tys. netto. Do tego trzeba doliczyć VAT, a więc około 400. tys. Zapomniałam dodać, że w kosztorysie na podłogi liczone są panele, a glazury i terakoty po najniższej cenie a cena roboczogodziny to tylko 8,50. Sądzę, że za 400 tys. wybuduję i wykończę dom do zamieszkania.

 

Ta tak na marginesie, to w kosztorysach jest fajne zestawienie kosztów poszczególnych etapów w rozbiciu na koszt materiałó, robocizny i sprzętu. Do tego doliczane są koszty pośrednie i koszty zakupu oraz zysk firmy.

Pokazuje to wyraźnie ile bierze firma gdy buduje pod klucz. A wygląda to tak:

Koszty zakupu 8% ceny materiałów

Koszty pośrednie = 65%(robocina + sprzęt)

Zysk + 15%(Robocizna + sprzęt + koszty pośrednie)

 

I tak stan surowy przykryty dachem:

Robocizna 24.245,49

Materiały 111.309,26

Sprzęt 3.379,08

Koszty zakupu 8.904,73

Koszty pośrednie 17.955,97

Zysk 6.837,08

Razem 172.631,61

 

Jak Wam drodzy Forumowicze się to podoba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo proszę o rady wszystkich "budujących" :)

Chcę "wybudować" dom wg. projektu PERŁA z pracowni Krajobrazy http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/per%B3a/

Szukam tych, ktorzy budowali i budują wg. tego projektu i nie tylko.

Szukam wykonawców z rejonu Bielska-Białej, lub kogoś kto podjąłby się budowy. Chcę zacząć za ok 60 dni i skończyć przed świętami Bożego Narodzenia 2007.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...