Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

ale sam piszesz później że:

 

miasto to Drawsko Pomorskie 100km. od szczecina

wykonawca zawołał 90tyś tylko za robocizne bez zadnych przyłączy ,materiału,koparki itp. tylko robocizna

ale juz wiem ze przesadził o jakies 40tyś plus minus bo kontaktowałem sie z innymi wykonawcami w drawski i okolicach

 

nieważne kto ile krzyknie , ważne na ile się dogadacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W tych dyskusjach o cenach zwłaszcza robocizny nie należy zapomnieć wg. mnie o najważniejszym. O jakości pracy, umiejętności budowania i solidności. Na własnym przykładzie wiem, że faktycznie ceny za prace mogą być różne. Ostatnio po naszym osiedlu domków krążyła taka ekipa "zenków", którzy szukali domów do budowy i innych prac. I nie oszukujmy się. Mimo tego, że oferowli niskie cemy ja bym sie na nich nie zdecydował. Dom budujemy na całe życie i ryzykowanie tutaj dla kilku tysięcy jest dla mnie oszczędnością bezzasadną. Fuszerki i inne niedociągnięcia, budowanie bez doświadczenia to przeżycia ekstremalne raczej nie dla mnie i sądze że dla wielu innych też nie. Wg. mnie od tego chyba tyl;ko zależy koszt robocizny. Ludzie potrafiący budować cenią się i nikt mnie nie przkona, że za 30 tys ktoś wybuduje dom 150 m2. Prawda jest taka, ze dużo fachowców nie pozostało a ci którzy są to się cenią. Znam przypadki, ze faktycznie niektórzy wracają z zagranicą i pracuja ponownie tutaj. Ale wiecie co mówią " Po co mi Anglia. Ja tutaj mogę tyle zarobić" Więc nie mówcie, że za 2000 zł. ktoś zrobi np. więźbę. Wg. mnie tylko partacze lub ludzie oderwani od rzeczywistości. Nie chcę nikogo urazić ale sam właśnie na jesień 2007r. skończyłem stan surowy otwarty - 200 m2 i kosztowało mnie to 220 tys. a cenę za robocizne miałem ok. Buduje sie na zachodzie Polski. Nie wiem, może na ścianie wschodniej jest taniej ale tutaj na pewno nie. Ludzie patrzcie realnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych dyskusjach o cenach zwłaszcza robocizny nie należy zapomnieć wg. mnie o najważniejszym. O jakości pracy, umiejętności budowania i solidności. Na własnym przykładzie wiem, że faktycznie ceny za prace mogą być różne. Ostatnio po naszym osiedlu domków krążyła taka ekipa "zenków", którzy szukali domów do budowy i innych prac. I nie oszukujmy się. Mimo tego, że oferowli niskie cemy ja bym sie na nich nie zdecydował. Dom budujemy na całe życie i ryzykowanie tutaj dla kilku tysięcy jest dla mnie oszczędnością bezzasadną. Fuszerki i inne niedociągnięcia, budowanie bez doświadczenia to przeżycia ekstremalne raczej nie dla mnie i sądze że dla wielu innych też nie. Wg. mnie od tego chyba tyl;ko zależy koszt robocizny. Ludzie potrafiący budować cenią się i nikt mnie nie przkona, że za 30 tys ktoś wybuduje dom 150 m2. Prawda jest taka, ze dużo fachowców nie pozostało a ci którzy są to się cenią. Znam przypadki, ze faktycznie niektórzy wracają z zagranicą i pracuja ponownie tutaj. Ale wiecie co mówią " Po co mi Anglai. Ja tutaj mogę tyle zarobić" Więc nie mówcie, że za 2000 tys. ktoś zrobi np. więźbę. Wg. mnie tylko partacze lub ludzie oderwani od rzeczywistości. Nie chcę nikogo urazić ale sam właśnie na jesień 2007r. skończyłem stan surowy otwarty - 200 m2 i kosztowało mnie to 220 tys. a cenę za robocizne miałem ok. Buduje sie na zachodzie Polski. Nie wiem, może na ścianie wschodniej jest taniej ale tutaj na pewno nie. Ludzie patrzcie realnie.

 

to ile wyniosła Cie robocizna stanu surowego otwartego? prosze napisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się czy Ci odpisać , bo zaraz będzie że kłamie czy coś w tym stylu , ale tak było :

 

Murarze za postawienie ścian nośnych i działowych , strop , kominy , filarki - 9000zł

Cieśla za więźbe dachową (220m2 dachu) - 2000zł

Dekarz za pokrycie membraną , obróbki dekarskie , rynny i krycie dachówką - 8000zł

 

razem 19tys zł ( ale dużo rzeczy sami robiliśmy , bo fundamenty , ocieplenie fundamentów , wylewki troche pomagaliśmy też murarzom , ze swojej strony też zapewniałem śniadanie i objady ) Niewiem czy takie roboty też dodajecie do stanu surowego no ale dopisze : wytyczanie przez geodetów budynku - 300zł , koparka za wykopanie fundamentów - 400zł , przyłącze wody 30m od budynku - 1700zł + 1100zł opłaty w Gminie za podłączenie się do wodociągu .

 

okolice Piotrkowa Tryb

 

http://images27.fotosik.pl/136/d3dd2dc57052030f.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś sprecyzować bo za bardzo nie wiem o co chodzi Dekarz - dodatkowo 2500zł .

A co do tematu Ściana zachodnia a woj. łódzkie to uwierz mi inny świat u nas przede wszystkim zarobki są inne - ludzie w marketach za minimum pracują i się cieszą bo jest praca , mieszkania kupisz za 100tys gdzie pewnie u Was kosztują z 5x tyle , no ale tak już jest . Zresztą też dużo zależy od tego jak trudny masz budynek a widze że Twój dach jest dość skąplikowany no i ta powierzchnia wkońcu to 200m2 , my wybraliśmy dom dość prosty ( zerknij na rozkład pomieszczeń ) i poprostu nam tanio policzyli ( chociaż jak mi murarz powiedział 9 tys to aż się za głowe złapałem bo myślałem że to bardzo dużo ) ale powiem Ci że moi murarze budowali później domek i za sam strop zarzyczyli sobie 8 tys zł bo był bardzo skąplikowany i jakiś wielopoziomowy - więc to nie jest tak że tu tanio tam drogo - wszystko zależy od tego jak bardzo jest skąplikowany domek i z czego budowany - przecież z Porothermu to sie to stawia błyskawicznie . A co do Twojego domku to powiem że bardzo ładny a cena 45tys jak za robocizne i za 200m2 w Twoim regionie to naprawde niska cena - Takie moje zdanie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekarz zrbił w tych pieniadzach obróbki 4 kominów i rozłożył rynny po okapie dachu + kosze. To wszystko.

Budowaliśmy z Porothermu, dach deskowany, strop lany. Wg mnie nasza cena była ok. Ale faktycznie rozpiętość jest wielka. Sasiad budował może trochę mniejszy i prostszy i firma krzykneła mu 100 tys. ( zgodził się ale pod koniec przy robieniu dachu i wpogonił bo totalnie nie potrafili budować) Drugi sąsiad dom większy od mojego + piwnica buduje za 55 tys. Buduja go juz 9 miesiąc. :lol: Zastanawiam sie ile do niego firma dołoży bo jak rozbic te pieniadze na 9 miesięcy i na poszczególnych pracowników to wyjdzie im po 1500 zł miesięcznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie i teraz zobacz skąd te ropiętości - Twoi sąsiedzi a każdy ma inną cene , poprostu wszystko zależy na jaką się firme natrafi ( mi akurat firma nie budowała - poprostu miałem murarzy+pomocników - jakby mi firma budowała to pewnie bym zapłacił z 2x tyle albo lepiej ) I tak jak piszesz firma budowała a okazuje się że to nie firma a partacze a 100tys sobie krzykneli - więc to też nie reguła że jak firma buduje to będzie SUPER a jak nie firma to partacze . Ja akurat miałem namiar na murarza który buduje domy już prawie od 30lat i naprawde się na tym zna i mu to szybko idzie do tego ma swoich sprawdzonych pomocników - i przez kogoś dostałem właśnie ten namiar z dekarzami podobnie . Każdy chce zarobić tak samo jak i Ja i Ty , czyli jeżeli murarz może zarobić na budowie 50tys to czemu ma obniżać cene i zarabiać tylko np. 20 tys . Kurcze ale żeby dom budować 9 miesiecy to strasznie długo u mnie trwało to 3 miesiące ale z przerwami bo ekipa była podzielona na 2 grupy bo w międzyczasie budowali jeszcze inny dom i raz u mnie było 5 murarzy a raz 2 . Generalnie gdyby się skupili tylko na mojej budowie to w 2 miesiące by się wyrobili no i jeszcze warunki mieliśmy niesprzyjające jesień-zima 2007.

Ps. a z tego co wiem to szef murarzy płacił swoim ludziom 100zł dniówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo to jakaś prowokacja albo sobie jaja robicie :evil:

 

Witam wszystkich:)myśle ,że to nie prowokacja,,,niestety

Zamierzamy budować Południowa z HB Studio,pow.użytkowa ok130m w bryle budynku garaż,dach 2 spadowy,prosty,tylko nad wejściem zadaszenie(to po zmianach). Właśnie wczoraj dostaliśmy wycenę robocizny tegoż domku w stanie surowy z kompletnym dachem( orynnowanie, kosze ,obrobione kominy itp) wyprowadzone na zewnątrz budynku media,ale......cena nas zaszokowała 82.000 zl i nic nas nie obchodzi , nie ważne z czego budujemy itd . Widzieliśmy kilka domów wybudowanych przez ta firmę i kilka oddanych w stanie surowym.Wszystko super,czyściutko na budowie,żadnych problemów itd. W niecałe 3 miesiące stawiają taki budynek. Umówieni jesteśmy na szczegółowy kosztorys ,ale jesli uda nam sie wytargować nawet z 10tyś mniej to czy trochę nie przesadzają?????? :o :o :o :o :o :-?

 

Napiszcie co o tym sądzicie ,my jesteśmy w tych sprawach laikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosty dom parterowy z poddaszem użytkowym na planie prostokąta ale posadowiony na płycie fundamentowej. Sciana z ceramiki. Dwuwarstwowa. Dach dwuspadowy bez lukarn. 5 okien połaciowych. 1 komin. Brak balkoników i wykuszy. Pow. uż. 126m2 Jeśli ktoś budował coś podobnego w okolicy Gdańska to proszę o podanie ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzis dostałem kalkulację kosztów od pewnej firmy (w cenę wliczone materiały + robocizna)

 

Prosże napiszcie co o tym sądzicie - ja jestem delikatnie przerażony:

Ściany parteru 44 944,00 (netto):

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne gr. 25 cm z pustaka Porotherm 25 P+W k. 15 - 250x373x238 na zaprawie cementowej 174,83 m2 (32 374,00 NETTO)

Ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm z pustaka Porotherm 11,5 P+W k. 10 - 115x498x238 na zaprawie cementowej 44,15 m2 (6 027,00 NETTO)

Słup żelbetowy z betonu B20. 0,63 m3 + Słupy z cegły pełnej. 7,8 mb + Papa podkładowa na lepiku na gorąco pod pustaki 2x szer. 25 cm 83,16 m2 (6 543,00 NETTO)

 

Strop nad parterem (w tym schody, wiece, podciagi i nadproza zelbetowe)) 43 174,00 (netto):

Strop żelbetowy wylewany z betonu B20. 132,0 m2 29 786,00 (netto)

Elementy żelbetowe: 10,9 m3 13 388,00 (netto):

schody z betonu B20

wieńce w poziomie stropu z betonu B20

podciągi i nadproża z betonu B20

Ściany poddasza 31 297,00 (netto):

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne gr. 25 z pustaka Porotherm 25 P+W k. 15 - 250x373x238 - 53,03 m3 10 332,00 (netto)

Ściany wewnętrzne działowe gr. 12cm z pustaka Porotherm 11,5 P+W k. 10 - 115x498x238- 122,56 m3 16 346,00 (netto)

Wieniec pod murłatę z betonu B20. + Nadproża żelbetowe z betonu B20. 3,79 m3 4 619,00 (netto)

 

Więźba dachowa: 30 359,00 (netto):

Więźba dachowa impregnowana zanurzeniowo 261,62 m2

 

Pokrycie dachowe 56 388,00 (netto):

Folia dachowa paroprzepuszczalna (>1200g/m2), kontrłaty i łaty dachowe. 261,62 m2 9 748,00 (netto)

Wykonanie pokrycia dachowego z dachówek ceramicznych Rupp Sirius, kolor miedziany 261,62 m2 46 640,00 (netto)

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosty dom parterowy z poddaszem użytkowym na planie prostokąta ale posadowiony na płycie fundamentowej. Sciana z ceramiki. Dwuwarstwowa. Dach dwuspadowy bez lukarn. 5 okien połaciowych. 1 komin. Brak balkoników i wykuszy. Pow. uż. 126m2 Jeśli ktoś budował coś podobnego w okolicy Gdańska to proszę o podanie ceny.

Ja buduję coś bardzo podobnego (bez poddasza), ale na Śląsku. 65000zł robocizna od płyty fundamentowej po dach (z pokryciem), firma OK. Przy czym samo zbrojenie płyty i ścian fundamentowych zajęło 4 pracownikom prawie 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...