Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Witam

Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.

- Fundamenty 6 tys

- sciany parteru 10 tys

- strop 15 tys

- sciany poddasza 13 tys

- scianki dzialowe gora i dol 5 tys

- dach 23 tys

- taras, podjazdy itp 10 tys

 

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witomark napisał:

 

No to nieźle, przechulał 50 tyś, wtedy to rzeczywiście nie da się tanio domu zbudować, a gdzie tu wykończeniówka - kolejne 50 pójdzie.

 

Nie, tak tragicznie to nie jest :wink: . Pomijając wydatki na trunki procentowe( :oops:) i takie tam , sporo wydaliśmy na ogród. Ale to kosztuje, teraz czy potem. Kto zakłada ogród, to wie o czym mówię 8) Zwłaszcza gdy teren straszy 8)

 

W sumie, zastanawiając się to nie straciliśmy wiele. Mieliśmy tanią a dobrą ekipę murarzy a instalacje robi nam rodzina za dziękuję i dobry obiad. Analizujemy wszystkie wydatki, porównujemy materiały, sami sporo pracujemy na budowie i nie robimy niepotrzebnych wydatków. Kwota taka wynika raczej z tego, że kupujemy drogie materiały, bo tanie a kiepskie nie wchodzą w rachubę. Pozdrawiam!

 

A wykończeniówka, mówisz, że 50 tyś. wystarczy? A mnie straszą, że na to potrzeba dwa razy więcej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Fundamenty 6 tys

- sciany parteru 10 tys

- strop 15 tys

- sciany poddasza 13 tys

- scianki dzialowe gora i dol 5 tys

- dach 23 tys

- taras, podjazdy itp 10 tys

 

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

 

Fantom

 

Jak dla mnie to dużo. Ale tyle samo u nas kosztuje firma budowlana. Nam wycenili wstępnie budowę domku (bardzo podobny, tylko 130m2) na 60-70 tyś. A systemem gospodarczym (tzn. przyszła ekipa 7 chłopa, budująca w okolicy i wcale nie gorzej) i wybudowała za trzy razy taniej. Tylko gotowaliśmy obiadki i byliśmy na każde ich zawołanie (a to bywa ciężkie, gdy się pracuje zawodowo) Warto było. :D Pa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.

- Fundamenty 6 tys

- sciany parteru 10 tys

- strop 15 tys

- sciany poddasza 13 tys

- scianki dzialowe gora i dol 5 tys

- dach 23 tys

- taras, podjazdy itp 10 tys

 

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

 

Fantom

 

Ale to ceny samej robocizny, czy z materiałami, bo nie pasuje ani do jednego, ani do drugiego. Np strop pasuje jakby materiały z robocizną, za to dach to jakby same materiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witomark napisał:

 

No to nieźle, przechulał 50 tyś, wtedy to rzeczywiście nie da się tanio domu zbudować, a gdzie tu wykończeniówka - kolejne 50 pójdzie.

 

Nie, tak tragicznie to nie jest :wink: . Pomijając wydatki na trunki procentowe( :oops:) i takie tam , sporo wydaliśmy na ogród. Ale to kosztuje, teraz czy potem. Kto zakłada ogród, to wie o czym mówię 8) Zwłaszcza gdy teren straszy 8)

 

W sumie, zastanawiając się to nie straciliśmy wiele. Mieliśmy tanią a dobrą ekipę murarzy a instalacje robi nam rodzina za dziękuję i dobry obiad. Analizujemy wszystkie wydatki, porównujemy materiały, sami sporo pracujemy na budowie i nie robimy niepotrzebnych wydatków. Kwota taka wynika raczej z tego, że kupujemy drogie materiały, bo tanie a kiepskie nie wchodzą w rachubę. Pozdrawiam!

 

A wykończeniówka, mówisz, że 50 tyś. wystarczy? A mnie straszą, że na to potrzeba dwa razy więcej :(

 

No trzeba więcej, ale mi chodziło o wydatki na trunki procentowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mozecie mi powiedziec czy ponizsze wylicznie dla tego typu domku http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-304,333,61,opis.html jest ok ? Bo jak patrze na wczesniejsze posty to chyba duzo za drogo. Stan surowy zamkniety (bez montazu okien i drzwi). Porotherm lub gazobeton. Strop typu terriva.

- Fundamenty 6 tys

- sciany parteru 10 tys

- strop 15 tys

- sciany poddasza 13 tys

- scianki dzialowe gora i dol 5 tys

- dach 23 tys

- taras, podjazdy itp 10 tys

 

Razem za takie cos okolo 80 tys zl.

 

Fantom

 

Ale to ceny samej robocizny, czy z materiałami, bo nie pasuje ani do jednego, ani do drugiego. Np strop pasuje jakby materiały z robocizną, za to dach to jakby same materiały.

 

Sama robocizna.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantom

 

Ale to ceny samej robocizny, czy z materiałami, bo nie pasuje ani do jednego, ani do drugiego. Np strop pasuje jakby materiały z robocizną, za to dach to jakby same materiały.

 

Sama robocizna.

 

Fantom

 

Dla porównania mogę ci dać ceny jakie u mnie dają fachowcy za robociznę:

ściany - 30 - 45 zł/m2

strop terriva - 30 - 40 zł/m2

dach bez więźby na gotowo z oknami i rynnami - 40 - 55 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

U mnie jest tak :

fundamenty :

-ławy bez wykopu , szalunki , zbrojenie, zalewanie, murowanie , 6800

-parter : murowanie , schody wylewane ,słupy wejściowe strop monolityczny 11900

-poddasze : murowanie 6800 przygotowanie pod więźbę

-dach więźba , deskowanie , dachówka położenie , rynny , kominy 12 200

Razem stan surowy przykryty dachem z dachówką : 37700

To chyba nie dużo ? , ale musiałam ich przywozić więc na paliwo jakieś 1000 zł

poza tym to ekipa pracowita , ale niestety mało dokładna i zdarzały im sie wpadki techiczne typu ściana krzywa , nie trzymanie kątów .Poza tym to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam mam pytanko !!

 

 

CENA 82 tys + 7% VAT

 

 

Za wybudowanie stanu surowego zamkniętego 120 m2 powierzchni uzytkowej (Ytong sciana jednowarstwowa) + częsciowe podpiwniczenie, pod więźbę.

Czy to duuzo ?? Bo jak czytam wypoowiedzi niektórych forumowiczów to ....to duzo co sądzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko !!

 

 

CENA 82 tys + 7% VAT

 

 

Za wybudowanie stanu surowego zamkniętego 120 m2 powierzchni uzytkowej (Ytong sciana jednowarstwowa) + częsciowe podpiwniczenie, pod więźbę.

Czy to duuzo ?? Bo jak czytam wypoowiedzi niektórych forumowiczów to ....to duzo co sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

 

Bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koskiczna cena. Ja za dom 233m (lacznie juz z garazem) place ekipie 16tys za robocizne + 2 pomocnikow 10zl za godzine(wyjdzie od calosci okolo 5000) razem daje mi to 21tys zl.

Panowie robią zbrojenie an fundamenty, beton oczywiscie z gruchy dodatkowo platny, murowanie scian, zalewanie stropow, ukladanie terrivy., scianki dzialowe. Generalnie kompletny stan do dachu.

więxbędachową robi inna ekipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koskiczna cena. Ja za dom 233m (lacznie juz z garazem) place ekipie 16tys za robocizne + 2 pomocnikow 10zl za godzine(wyjdzie od calosci okolo 5000) razem daje mi to 21tys zl.

Panowie robią zbrojenie an fundamenty, beton oczywiscie z gruchy dodatkowo platny, murowanie scian, zalewanie stropow, ukladanie terrivy., scianki dzialowe. Generalnie kompletny stan do dachu.

więxbędachową robi inna ekipa

 

I to jest dobry interes :) Nawet jak na region powiedziałbym, że za dobry...Bardzo możliwe, jeśli projekt nie jest pokręcony. Sam płaciłem niewiele więcej (23k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko !!

 

 

CENA 82 tys + 7% VAT

 

 

Za wybudowanie stanu surowego zamkniętego 120 m2 powierzchni uzytkowej (Ytong sciana jednowarstwowa) + częsciowe podpiwniczenie, pod więźbę.

Czy to duuzo ?? Bo jak czytam wypoowiedzi niektórych forumowiczów to ....to duzo co sądzicie?

 

Pozdrawiam

 

Rozmawiałem z wykonawcą i obnizył cene do 69,500 za całosc prac od momentu wykopu (domek z podpiwniczeniem) do położenia dachówki i wstawienia okien dachowych, jest taniej ale czy wciaaz nie za duzo??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...