Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile płaciliście za wybudowanie domu w stanie surowym???


W-waBiker

Recommended Posts

Ja jestem w trakcie stawiania domu i teraz wiem że tak naprawdę niewiele się da obciąć z wydatków bo jak tu się coś utnie to na czymś innym trzeba będzie dołożyć. Każdemu radzę aby nie próbował zmieniać projektu bo póżniej będzie żałował wiem to po przykładzie znajomych którzy pomajstrowali przy projekcie i potem żałowali to zaciemno było to kanalizację trzeba było zmieniać wszystko zaczeło ciągnąć za sobą kolejne zmiany. Powodzenia dla wszystkich co się budują, uszka do góry mi mój mąż zafundował domek 460m2 już teraz Mnie głowa boli od wydatków a wykańczanie zajmie mi ze 100 lat :D .

 

Wszystko fajnie ale przydałoby się trochę znaków interpunkcyjnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hmmm... Nawet budowlańcowi bez projektu ciężko będzie określić koszta a co dopiero wielu laikom z forum.

 

Nie ma nawet słowa o powierzchni. Na sucho to pewnie jakieś 150tys min. za surowy otwarty.

 

Hejka,

 

Miałem wybrać ten projekt, ale nie za bardzo mi pasował do układu działki. Anyway - jest raczej podobny do mojego Prometeusza II - a może nawet i prostszy. Gdybym mocno oszczędzał u siebie na materiałach, to pewnie było by około 170 kPLN (tańsza dachówka, brak Isomuru plus, cieńszy styrodur na fundamentach itp.).

 

Jak będziesz budował, to zwróć uwagę na podciągi. Wykonawcy często chcą sobie wylać podciągi (wysokości 45cm) i na to ułożyć strop. Można to zrobić wpuszczając belki od terivy w konstrukcję podciągu (zresztą tak jest w planie) - wtydy podiąg wystaje 15cm z sufitu.

 

Druga rzecz - to raczej kwestia gustu - u mnie wyszło na czysto 2,8m. 2.8m w garażu to moim zdaniem zbytek i obniżyłem strop w tej części dzięki czemu zyskałem dodatkowe miejsce na poddaszu (ale zmieniłem też nieco sposób aranżacji nad garażem - bo ten w projekcie był denny :).

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dostałam wycenę od wykonawcy w nietypowej formie:

1. Ławy fundamentowe - 50zł/mb

2. Ściany piwnicy zewnętrzne - 60zł/m2

3. Ściany wewnętrzne nośnie piwnicy - 45zł/m2

4. Stropy - 45zł/m2

5. Ściany zewnętrzne i nośne parteru i poddasza - 45zł/m2 (nie odlicza się otworów okiennych i drzwiowych

6. Ściany działowe 25-30zł/m2

7. Schody - 80zł/stpień.

Buduję z okolicach Łodzi, koszty mamy sobie policzyć na podstawie podanych parametrów. Poradźcie tanio? drogo? srednio?

 

Odradzam ten sposób rozliczania się z wykonawcą - chyba że bardzo dokładnie ustalisz jak co jest mierzone. Poproś ich o łączny koszt - podwanie ceny za metry mimo że wydaje się korzystne, powoduje że wykonawca próbuje wyrawać od ciebie ile się da - póżniej są nieporozumienia bo np. za narożniki panowie liczą sobie podwójnie itp. - taktyka "jak najwięcej wyrwać z leszcza". Jeżeli ktoś robi w swoim fachu, to patrząc na projekt potrafi z góry określić koszt.

 

Inna sprawa że pierwsza ekipa którą miałem liczyła za ławy 35PLN i ściany, 30 PLN za stropy (ale ich nie polecę - dobrze robili ale zwiali). Mój drugi wykonawca (który przejął robotę w połowie) powiedział że bierze 200 PLN za metr powierzchni użytkowej (ze mnie skasował połowę tej kwoty, bo połowa pracy była wykonana) - nie podniósł się mimo zmian "w trakcie" i jeszcze na koniec trochę urwałem po serdecznej rozmowie (inna sprawa że parę niedoróbek było, ale nieznacznych).

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowaliśmy dom 260 metrow po podłogach (z garażem 2 stanowiskowym i miejscem na jeszcze 2 motocykle). Stan surowy z materiałami, robocizną, więźba wyniósł 183 000.

Budowa zaczęła sie koło 6 kwietnia, a 13 czerwca była wiecha. Projekt Extradom Wezyr II 2G. Powiększony w stronę ogrodu o 2 metry, i garaz poszerzony też o 2 metry

 

w cenie jest również wliczony dach?

 

pozdrawiam

 

Cena jest bez dachu, tylko więźba. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota za SSO wyniosła 199760 zł

 

Z ekstrasów poza typowym standardem SSO zostały zrobione: ocieplenie fundamentów, wylane schody wejściowe i taras, pełne deskowanie dachu + pokrycie papą wierzchniego krycia.

 

Niektóre dane naszego domku:

- 333 m2 powierzchni całkowitej

- 200 m2 powierzchni użytkowej (93,4 parter ; 106,6 piętro)

- 42,2 powierzchni technicznej (34,2 garaż ; 8 kotłownia)

- 106,6 m2 poddasza (użytkowe ok 50m2)

- 24,5 m2 powierzchni schodów i tarasu

- 25o kąt nachylenia połaci dachu

- 995 m3 kubatura

 

szczegółowe zestawienie i projekt domu znajdziecie w moim dzienniku budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM JESTESMY Z TERENU MAZOWIECKIEGO OKOLICE WARSZAWY

 

ZAJMUJEMY SIE BUDOWA DOMKÓW LECZ NASZYM KONIKIEM JEST BUDOWA BLOKÓW CZYLI WYPEŁNIENIA(murowanie) :o JEZELI KTOS MA JAKIES PYTANKA NA TEMAT WYCENY I PYTANIA TECHNICZNE TO CHETNIE odp. jak cos prosze na gg 700903 lub na priv.meil

nie jest to reklama jak niektórzy moga to odebrac.. ale jesli ktos ma jakaś oferte na budowe domu lub obiektu w zakresie wznoszenia budynkow prosze pisac.. :wink: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję aps 96 130m2 tydzień temu dogadałem się z bobem budowniczym że za wybudowanie ścian razem z fundamętem za robocizne weżmie 18.tys. oczywiście ma swoich ludzi kturych opłaca on ja tylko dostarczam materiał czy to jest normalna cena

 

 

 

Ja zapłaciłem w granicach Wrocławia za to samo 50 tyś(domek 165 użytkowej + garaż z dwuspadowym dachem "hermes") za samą robociznę... ja już nie wiem skąd Wy bierzecie te ekipy

 

z wrocławia - stan "0", dwa piętra, dwa stropy, kolankowa, schody murowane wewnętrzne x2, schody zewnętrzne, działówki - pow. 247 m2 - robocizna 44 tyś.

do tego dach koperta - 245 + dach garażu i i "daszek" - robocizna 18 tyś. na gotowo , bez podbitki

a za materiały , to "jak sobie pan życzy" ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek Harfa z Archetonu.

 

- powierzchnia użytkowa: 159,8 m2

- powierzchnia netto: 215,5 m2

- powierzchnia całkowita: 321,3 m2

- powierzchnia dachu: 281,7 m2

 

Robocizna + materiały 160.000 zł

 

 

http://images33.fotosik.pl/422/7592b04b972b85fd.jpg

 

http://images33.fotosik.pl/422/d6861bdcb3dbff5c.jpg

 

 

http://images31.fotosik.pl/418/f11e7070957c9a70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek z linku poniżej.

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sylwia/index.php

 

Rozpoczynam na wiosne 2009. Każda ekipa z tej samej miejscowości.

Ceny robocizny, które udało się wynegocjować:

 

- wymurowanie ścian + fundamenty - 21000;

- cieśla 18 zł/m2;

- dekarz - 6000 za cały dach wraz z podbitką i rynnami;

 

Wszystkie ekipy sprawdzone. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek z linku poniżej.

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sylwia/index.php

 

Rozpoczynam na wiosne 2009. Każda ekipa z tej samej miejscowości.

Ceny robocizny, które udało się wynegocjować:

 

- wymurowanie ścian + fundamenty - 21000;

- cieśla 18 zł/m2;

- dekarz - 6000 za cały dach wraz z podbitką i rynnami;

 

Wszystkie ekipy sprawdzone. :lol:

 

jeżeli kwota 21tys zł obejmuje wszystko oprócz dachu (ławy, ściany fundamentowe, sciany zewnętrzne, wewn, strop, kominy, tarasy) to bardzo dobra cena

 

pozdrawiam

PS. Buduję taki domek:

http://www.krajobrazy.com.pl/projekty_domow/klasyka/

mam stan zerowy, ciekawe czy Twoje ekipy budują w Zielonej Górze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie troszke inne. Otoz zerwalismy umowe z naszym wykonawca na pewnym etapie i musimy - chcemy sie z nim rozliczyc. Problem w tym iz umowilismy sie na calosc a zostala wykonana czesc. Dlatego napiszcie ile procentowo jets warta dana czesc robot przyjmujac iz wszystkie to 100 procent.

1. fundamenty - wykopy, wymurowanie bloczkami izolacja pozioma

2. sciany parteru nosne

3. strop nad garazem ok 30m2 z gruchy

4. strop nad parterem ok 100 m2 z gruchy

5. scianki kolankowe plus scianki szczytowe plus wieniec

6. scianki dzialowe gora i dol

 

Masz projekt to hektor z domeny, z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie troszke inne. Otoz zerwalismy umowe z naszym wykonawca na pewnym etapie i musimy - chcemy sie z nim rozliczyc. Problem w tym iz umowilismy sie na calosc a zostala wykonana czesc. Dlatego napiszcie ile procentowo jets warta dana czesc robot przyjmujac iz wszystkie to 100 procent.

1. fundamenty - wykopy, wymurowanie bloczkami izolacja pozioma

2. sciany parteru nosne

3. strop nad garazem ok 30m2 z gruchy

4. strop nad parterem ok 100 m2 z gruchy

5. scianki kolankowe plus scianki szczytowe plus wieniec

6. scianki dzialowe gora i dol

 

Masz projekt to hektor z domeny, z gory dziekuje

 

ciężko o takie wyliczenia. jeśli nie zapłaciłeś im nic (lub niewielką część) powiedz im,żeby zaproponowali ci rozliczenie, później skonfrontuj to z cenami na forum i zapłać. no, a jeśli nadpłacałeś lub jesteś na 0 , to pozycja negocjacyjna znacznie słabsza. acha, jeśli ich wywaliłeś to musiał być powód - sprawdź ile będzie kosztowało usunięcie "tego podu" i odejmij od wypłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy ze wykonali pkt 1-3 i kawalek 4. Dostali 30 procent calej wartosci. Nie chce z nimi rozmawiac. chce tylko rozsadnie sie rozliczyc

 

 

Witam, a ja mam pytanie troszke inne. Otoz zerwalismy umowe z naszym wykonawca na pewnym etapie i musimy - chcemy sie z nim rozliczyc. Problem w tym iz umowilismy sie na calosc a zostala wykonana czesc. Dlatego napiszcie ile procentowo jets warta dana czesc robot przyjmujac iz wszystkie to 100 procent.

1. fundamenty - wykopy, wymurowanie bloczkami izolacja pozioma

2. sciany parteru nosne

3. strop nad garazem ok 30m2 z gruchy

4. strop nad parterem ok 100 m2 z gruchy

5. scianki kolankowe plus scianki szczytowe plus wieniec

6. scianki dzialowe gora i dol

 

Masz projekt to hektor z domeny, z gory dziekuje

 

ciężko o takie wyliczenia. jeśli nie zapłaciłeś im nic (lub niewielką część) powiedz im,żeby zaproponowali ci rozliczenie, później skonfrontuj to z cenami na forum i zapłać. no, a jeśli nadpłacałeś lub jesteś na 0 , to pozycja negocjacyjna znacznie słabsza. acha, jeśli ich wywaliłeś to musiał być powód - sprawdź ile będzie kosztowało usunięcie "tego podu" i odejmij od wypłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wykonawca wstępnie zaproponował 46 tys za wybudowanie http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb251-dom-przy-grabowej,65.html . W cenie dach z blachy i chudziak. Materiały na mojej głowie.

W skrócie : 130 m2 użytkowej, 288 całkowitej, 730 m3 kubatura. Zaczynamy na wiosnę 2009.

Jak myślicie, czy to dobra cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wykonawca wstępnie zaproponował 46 tys za wybudowanie http://www.galeriadomow.pl/projekt,upb251-dom-przy-grabowej,65.html . W cenie dach z blachy i chudziak. Materiały na mojej głowie.

W skrócie : 130 m2 użytkowej, 288 całkowitej, 730 m3 kubatura. Zaczynamy na wiosnę 2009.

Jak myślicie, czy to dobra cena ?

 

jeżeli cena obejmuje wszystkie prace, czyli od wylania ław po położenie dachówki, razem z kominami, ścianami działowymi, tarasami to cena jest bardzo dobra.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...