Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W salonie przepastne kanapy zniknęły.....

 

Kilka zdjęć....

 

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TF1yZQ1OJ7I/AAAAAAAABq8/V46rfzvyD7M/DSC06967.JPG

 

http://lh6.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TF1ybkwGrGI/AAAAAAAABrA/SHhNjRHYZvY/DSC06968.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TF1yd-SsuaI/AAAAAAAABrE/SOa78pv0rfA/DSC06972.JPG

 

Na kanapach brakuje jeszcze skór... muszę je odkopać z któregoś worka....

 

 

 

I dla Was bukiet róż :)

 

http://lh3.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TF1yhP5xm7I/AAAAAAAABrI/nlICImTcJ7M/DSC06969.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_K-fCOjG1kfo/TF1yiw9oe8I/AAAAAAAABrM/H9xgMFjByMc/DSC06971.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, powiem to po raz kolejny. MASZ PIĘKNY SALON!!!:yes::yes: :yes: I muszę przyznać, że nawet te kanapy, które nie są w moim guście, prezentują się bardzo dobrze i chętnie bym na nich posiedziała. Gratulacje!!! Odpocznij troszkę. Ja ci w sprawie ocieplenia nie doradzę bo nasz domek w innej technologii budowany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałaś przyjechać.......!

 

 

Ja nadal czekam ... i nawet okien nie myję bo gość w dom ma się zjawić.....

 

 

Słońce a jakaś komunikacja miejska do Ciebie dociera?

bo ja w potwora nie wsiądę, a mój czołg cieszy juz innych ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kiedy mnie pytałas Arniko?

nic nie widziałam ani nie slyszalam. Na scianie masz 24 porotherm? Ile dałas w koncu wełny na dachu?

Jak ma spełniac warunki techniczne to chyba 10 czy 12 styro wystarczy, a jak ma byc w miarę energooszczędnie to dwudziestka białego, chyba, ze ci dadzą szary w dobrej cenie, to od 15 cm w górę. Zdobądz oferty na biały i szary to pogadamy dalej. oczywiście z felcem.

Acha i jeszcze jedno. Jak masz teraz z kasą nietęgo to wez zarzuc styropian i siatkę z klejem na dom,m a otynkować można w przyszłym roku. Nic sie nie stanie. Domek jeszcze popracuje wyjdą niedoróbki różne, albo co gorsza jak u mnie coś tam wypchnie styropian, a po otynkowaniu juz ciezko to naprawic

i kanapa mnie przestala jakoś razic w duzym pokoju

 

a widzisz jak bylyście u mnie i narzekałam na syf i beton i ciągłe niedoróbki toscie mówiły ze mucha nie siada. Teraz juz wiesz Arniko jak wygląda mieszkanie w nieskonczonym domu i jakie to męczące. Wiem co czujesz, ale nie masz wyjscia innego jak tylko to przetrwać. ja mam ochotę rozwalic swoje schody i zamknąc całą góre. i mysle o tym od jakiegos czasu smiertelnie poważnie, tylko nie wiem czy jeszcze mam siłe na takie wielkie akcje. No i nie moge rozwalic schodów bo moze ekspertyzy bedą jakies robione, więc codziennie patrze na to g...wno. Wszystko jest tam zniszczone i brzydko wykończone. nienawidze partactwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mysia męska przytulanka... pomarzyć teraz mogę, bo moja przytulanka ciągle w trasie jest...

A ja natomiast wolę średni, ale nie za twardy

 

 

Wiesz powoli będę się przymierzała do ocieplenia.

Powiedz jaki dać styro.. zawsze chciałam dać 20cm.. ale jaki współczynnik? Mąż mówi, żeby dać 15 cm ale grafitowego. Czy to będzie dobre, które rozwiązanie lepsze?

I powiedz mi jeszcze jedno... czym kleić sytro klejem w piance z Tytanu, czy zwykłym klejem zaprawą?

 

I do 15cm to są kołki, a do 20cm już gorzej z dostępnością... I co z listwami startowymi? Do 15cm są, a do 20cm nie widziałam.... Jak Ty sobie z tym poradziłaś?

 

Tu pisałam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dach w salonie dałam 30cm wełenki Jedna nawet o lambda 0,33 - 10cmpo caości i po krokwiach, a druga 0.38 20cm między krokwiami, i tyle samo na ściance do strychu......... Natomiast w sufitach pod karton gipsami mam po 5 cm styro... jakiś 37.... (chyba...... , gdzieniegdzie chyba w łazienkach jest po 10cm bo zostało...) , a na deskach strop będziemy ocieplać dopiero jesienią... Raz , że kasy zabrakło, a dwa czasu.

Więc kupię wełenkę i na całym strychu wyłożę/ wysypię, i odeskuję , żeby było po czym chodzić... Czyli będzie wełny 22cm + 5 cm styro = 27cm w sumie. Mam nadzieję, że wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgos nie strasz, ja posprzatam to mam czysto. Brudno sie robi jak jakaś ekipa wlizie. A białych fug zazdroszcze.moje są całe zółte po pracy parkieciarzy :(, ale te białe na ścianach są białe i dobrze się myją.

 

Arniko jakąs panikę siejesz z tym ociepleniem. Jak w technikę klejenia sie nie wczuwałam. Spytaj Markotkę.Onma napewno ma przemyslenia w tej sprawie. Ja chciałam listwy startowe 20tki i nawet znalazłam gdzies, ale mój elewacyjny ich nie chciał i teraz mam takie gówno jakie mam. kołki do 20tki tez są dostępne. Z racji tego ze mam niski budynek, minimalizowałam ilość kołków.

No dobra wlazłam na stronę termoorganiki i skorzystałam z ich deklarowanych wartości lambda dla styropianu plati\nium i dla grafitowego.

no i wziełam ten porotherm i mam

sciana 20 cm styro silver o lambda dekl= 0.040 - wychodzi opór cieplny dla samego styropianu R= 5, Współczynnik U dla całej ściany łacznei z cegłą U= 0.163

 

sciana 15 styro z grafitem o lambda dekl =0.032, stanowi opór cieplny R= 4.69, U dla całej sciany będzie=0.172

Jak widac styropian silver w grubości 20 cm jest ciągle cieplejszy niż grafitowy w grubości 15cm

Warunki techniczne zakładają ze U całkowite dla ściany w nowobudowanym domu nie moze byc wieksze niz 0.3 W/m2K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...