Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Arniki


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Arnika

    8418

  • TAR

    2586

  • wu

    1633

  • markoto

    1360

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj już jest dobrze.... Chodziło o to , że tu gdzie piszesz w ramce I pod spodem wyślij wiadomość, wczoraj to było po lewej stronie wśród jakiegoś tekstu... Dziś już normalnie po prawej stronie..

 

Malcia... codziennie jeżdżę na zastrzyki, tabletki, a nadal kaszle....:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to musiał nieźle nałapać kleszczy... :(

 

Kuźwa... wkłuwają się psiakowi ... ja go muszę trzymać... i widzę, jak dziobią go którymś tam już wenflonem... Zrobiło mi się miętowo, w głowie zakręciło... i ....

Jedna weterynarka trzymała i mnie i Pinkiego, a sama w ciąży...

Ja pierdziu... Jutro niech tylko zastrzyk podadzą.... I nic więcej... jakby musieli mu się wkłuwać znowu to ja wychodzę... normalnie jak z dzieckiem... Jak młodemu wkłuwali się też osuwałam się o ścianie.... zaciskałam zęby i niech robią co do nich należy, byle by był zdrowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee... no luzik... tylko trochę mi się zakręciło... jak na karuzeli, albo jakbym z pół litra wypiła....

Tyle tylko, że zaraz jechałam z powrotem... Ale z młodym byłam i on robi mi za automatyczną skrzynie biegów... Tzn... młody przerzuca... ja tylko mówię dwójka, trójka..., czwórka..., dwójka... I wie... czasami tylko trochę długo czekam i mam nogę na sprzęgle... ale działa ten mój samochodzik z automatyczną skrzynią biegów....:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jak jednego chwycił... to musiał być to dorosły osobnik... A bolerioza u ludzi...

Nooo ale nie wpadajmy w panikę..... Bo inaczej musielibyśmy zwariować....

Musiał psiak też mieć układ immunologiczny osłabiony i w tym czasie jeden dorosły kleszcz i stało się...

A jak dawno miał tego kleszcza?

Sama go usunęłaś? cały wyszedł?

 

Ja mam dom w lesie i w tym roku psa nie kropiłam i nie ma obroży , bo się dusi nosząc coś na szyi.... i ma mnóstwo kołtunów... dlatego nie zakładam obroży.... a frontline w/g mnie najlepszy... Choć drogi... :( Ale leczenie jeszcze droższe....

 

 

No to też zdrówka dla pupila....

 

Wiesz... mój Emil jest po cytomegalii... to powinna być z niego roślinka... ale ja nie wiedziałam tego i stanęłam na uszach..... i dziś jest chłop jak nie wiem... A, że czytanie i zapamiętywanie i liczenie są jego piętą achillesową i jeszcze parę innych przypadłości... to pikuś... Jeszcze wyrośnie na super faceta :) Już jest jak facet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arnika, choroby odkleszczowe, borelioza jak i bebeszjoza, nie występują zawsze po ugryzieniu każdego kleszcza. Wystarczy, ze 1 kleszcz jest nosicielem i wystarczy że ten 1 kleszcz lekko wbije sie w skórę. I już po ptokach. Są rejony, na których jest mnóstwo kleszczy i rzadko występuje bebeszjoza u zwierząt a w innych rejonach (wschodnia i centralna część kraju) jest mnóstwo przypadków takich zachorowań. To dlatego że 1 zarażony kleszcz zaraża inne kleszcze. I oby nie wędrowały bo takie choroby mogą objąć większą część lasów.

A propo lasów. Ja nie mam fragmentu drzewka nawet wokół domu, a mój pies i kot przynoszą kleszcze z traw i krzaczków. Nie znasz dnia a ni godziny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta kość pod kolanem (najprawdopodobniej, bo mogło być niewyraźne zdjęcie...), stłuczone i wykręcone kolano, spuchnięte... i coś tam jeszcze...

Kolanko jak balon...

Już zaopatrzony w szynę... W poniedziałek do chirurga, bo najprawdopodobniej będą coś mu tam ściągać z kolana, jak opuchlizna nie zejdzie...

Ogólnie mówiąc chyba nie jest najlepiej...

Nie wiem jak to się skończy... Na razie 4-5 tygodni leczenia i udupienia w domu ....

 

Szczerze to nawet nie mam pojęcia co mam z nim robić..... ku.wa nie miała baba kłopotu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...