Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do DZIENNIK EMILII & MARCINA. NASZA BELLA


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 747
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, widzę, że budujecie Państwo z ytongu. Ekipa - widać - dokładna, przeszkolona, bo trzeba wiedzieć, że 3 mm "prześwitu" to b. dużo. My już wybudowaliśmy (jeszcze nie mieszkamy), ale z 40-tki bez ocieplania, zimą sprawdził się ytong w 100 %, trzyma ciepło, obecnie, w okresie przejściowym, kiedy na zewnątrz zimno, w środku jest przyjemnie (nie grzejemy), pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witajcie :)!

Jak miło jest czytać Wasz dziennik. My właśnie zaczynamy budowę Belli bliźniaka pod Szczecinem.

Miło widzieć jak postępuje Wasza budowa, na pewno nam to pomoże.

My będziemy budować z silikatów + styropian, ale narazie przed nami fundamenty ;).

Mam pytanie czy do zalewania fundamentów mieliście też pompę czy tylko beton prosto z gruszki? Przyznam, że to nasza pierwsza budowa a wcześniej nikt z nas nie interesował się budownictwem, więc dużo jeszcze musimy się dowiedzieć :)

Pozdrowienia i powodzenia z dachem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...
Pisalam do Was na forum pprojektu, ale tak jest chyba prosciej... Z przyjemnoscia czytam Waszego bloga. Podoba nam sie Wasz domek, bo jest zgodny z projektem. Poczatkowo chcielismy poszerzyc Belle , aby zrobic karpiowke i wole oko w lazience ( no i przy okazji miec wiekszy garaz ), ale po obejrzeniu kilku gotowych i nieprzekombinowanych domkow zmienilismy zdanie ( podobaly nam sie domy Iwony i Macka , Heiki i teraz Wasz - kolejnosc wg budowy ). Chociaz to wole oko nam spac nie daje i bedziemy jeszcze rozmawiac z wykonawca dachu , czy mozna je zrobic ( jest tam jednak dosc wasko ). Bardzo podoba mi sie tez , ze Wasi budowlancy byli bardzo czysci , naprawde chwala im za to. Nie wiem, czy Admin na tym forum pozwala zamieszczac kontakty na gg , czy skype, ale jesli tak, to byloby super, gdybysmy mogli zamienic pare slow bezposrednio...Podoba mi sie tez wykonanie schodow , razem ze stropem i bez podpory . My jestesmy z Bydgoszczy i interesuje nas np. czy Wasi budowlancy byliby zainteresowani budowa nam domu? Itp, itd. Czyli jakis kontakt na nich. Bywaja i tacy , ktorzy sa , pomimo odleglosci... Zreszta pytan jest wiele, ale nie chcemy byc zbyt natrĘtni ;-) Na razie pozdrawiamy serdecznie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno latwiej to tutaj wszystko razem ogarniemy :D Zanim zaczelismy tez mielismy sporo dylematow, takze zwiazanych z gabarytami ale dzis mozemy stwierdzic ze sa wystarczajace. Z rozmiarow to tylko zmienilismy, na troche wiekszy, otwor do garazu 2500 x 2225 i to tyle :o Musze zwrocic Wasza uwage na wymiary otworow bo sa dosyc nietypowe ale okazuje sie ze to nie problem a w wielu firmach wym.standardowy nie jest juz taki konkurencyjny :D Ze zmian kosmetycznych wspomne jeszcze o zlikwidowaniu wyjcia bocznego na taras(w ta strone przesuniemy sam kominek), spizarki(w jej miejsce lodowka) i garderoby(uwidocznienie sciany wybudowanej po łuku). Czekamy na pytania :D pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! Pomysl na nieco wiekszy garaz b. ciekawy i do przemyslenia ( no i to ciagle kuszace wole oczko ). Wyjscie boczne na taras zostawiamy , poniewaz chcialabym :1/ osiagnac efekt niby-mikro-ogrodu zimowego majac wiecej okien w tym rejonie, 2/ miec dostep do drewna kominkowego ( bedzie skladowane z tej strony ). Spizarke tez zostawiam , chociaz mala. Moja babcia taka miala i mozna ja fajnie zagospodarowac. U gory chce troche zmienic scianki dzialowe ; powiekszyc lazienke o okno znajdujace sie w pokoju 11 , a w pokoju tym wstawic 2 okna dachowe. Bylismy w Belli w naszej okolicy ( przypadkiem natknelismy sie na domek w zaawansowanym stanie we wsi obok ) , wlasciciel nas wpuscil do srodka. Stad wiem, ze np pokoj nr 11 spokojnie moze byc 'uciety' o to okno lazienkowe i zamiast tego miec 2 dachowe . Bedziemy tez pewnie robic plytszy taras , bo mamy mocno zalesiona dzialke i chcemy oszczedzic jak najwiecej drzewek. Czy mozecie odezwac sie do mnie na gg (8652275)? Mam pytanie nt ekipy do sso . Pozdrawiam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 3 weeks później...
Witam kolejnych bellowiczów. Życzę Wam abyście szybko wprowadzili się do domku :)

 

Dziękuję za miłe słowa,ja życzę sobie tego samego :) oby jak najszybciej to nastąpiło! :lol: Jeśli się nie mylę, Wy już mieszkacie w Pięknej i wszystkie nowości można podpatrzeć na Waszym blogu " Bella w Dobraj" do którego często zaglądam :D

Oczywiście zapraszam częściej i jeśli macie jakieś uwagi chętnie wysłucham ( przeczytam )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mieszkamy i naprawdę jest super.

A z przyjemnością będę śledzić Wasze postępy prac.

Trzymam mocno kciuki (szczególnie za wykończeniówkę).

 

Dzięki za kciuki :D

W naszej belli prace idą trochę wolniej jak w Twojej. Nie mamy konkretnej daty przeprowadzki, czas nas nie goni a tym samym prace w domku wykonujemy stopniowo. W tym roku zamierzamy zrobić wspomnianą elektrykę, hydraulikę i tynki wewnętrzne no i może na jesień ocieplenie zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam :D

 

Przyszłam z rewizytą, poczytałam dziennik i muszę przyznać,że bardzo fajny domek budujecie :D

 

Fajne masz inspirację, widzę,że podobne rzeczy nam się podobają :wink:

Z przyjemnością będę śledziła i podglądała :D

 

Kiedy planujecie zamieszkać w Belli ???

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło że zajrzałaś w moje skromne progi :D Oczywiście zapraszam.

 

Jak zauważyłaś lubię dosyć nowoczesne rzeczy, proste ale ładne. A jaki będzie efekt końcowy to zobaczymy kiedyś...

Jak na razie przed nami wszystko to co Ty masz za sobą :D

U nas tempo prac troszkę wolniejsze :p Co prawda nie spieszy nam sie, ale fajnie by było juz zamieszkać :wink: Myślę, ze koniec następnego roku będzie bliższy końca naszych prac .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...