Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wypożyczać sprzęt czy kupować


Recommended Posts

zastanawiam się czy otworzenie wypożyczalni sprzętu ogrodniczego ma sens. Wiele osób sygnalizuje potrzebę wypożyczenia tego i owego, ale czy taki biznes sie sam utrzyma. tego sprzetu w brew pozorom wcale tak dużo nie ma.

 

stąd moje pytanie do forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy otworzenie wypożyczalni sprzętu ogrodniczego ma sens. Wiele osób sygnalizuje potrzebę wypożyczenia tego i owego, ale czy taki biznes sie sam utrzyma. tego sprzetu w brew pozorom wcale tak dużo nie ma.

 

stąd moje pytanie do forumowiczów.

 

Hmmmm - jakbyś otworzył tą wypożyczalnie bardziej na południu - to wypożyczyłbym od Ciebie ciągnik z glebogryzarką ...

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę skorzystać z dofinansowania dlaego myśle o tym biznesie. Wychodzę z założenia że jak biznes nie wypali to sprzedam sprzet za 50% i wyjdę na "zero".

 

a jaką masz powierzchnie ze chciałbyś traktorek? a może jeszcze weltykulator, dla forumowiczów będzie duzy rabat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę skorzystać z dofinansowania dlaego myśle o tym biznesie. Wychodzę z założenia że jak biznes nie wypali to sprzedam sprzet za 50% i wyjdę na "zero".
A widzisz - to już inna rozmowa.

 

W takim razie przyjrzyj się wątkom poświęconym pracom jakie trzeba wykonać, aby pobojowisko dookoła budowy i/lub dzicz na działce przeobrazić w trawnik. Takich rzeczy na pewno potrzebujemy minimum raz, a więc nie będzie nam się opłacało kupować. To krok pierwszy

 

Krok drugi - dla rekonesansu przejść się o ile istnieją podobne wypożyczalnie sprzętu w okolicy. Mogą to być sprzęty budowlane ale popatrzeć co mają z rzeczy ogrodowych. Chociaż skupianie się tylko na ogrodowych może być zbytnim zawężeniem tematu.

 

W ogrodzie robi się ścieżki więc jakieś ubijaki też się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olsztynie jest wypożyczalnia sprzętu budowlanegi i ogrodniczego. W zeszłym roku wypożyczałem 2 razy glebogryzarkę i 2 razy kosiarkę z napędem. Sąsiad wypożyczał ten sam sprzęt oraz walec ogrodowy i zagęszczerkę. W zeszłym roku mieli tylko jedna glebodryzarke i kilka kosiarek, w tym dokupili jeszcze sprzetu, mają przyczepki, betoniarki, skoczki, zagęszczarki, nawet kilka quadów i sporo grubszego sprzętu bud. Jak widzę interes idzie do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...