Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

TARAS - na którą stronę świata?


PADI

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 201
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tylko południowy wschód!

BO:

-na tarasie siedzisz głownie w lecie

- jeśli w lecie to na dworze jest upał

- jesli jest upał to najlepiej złapać zimne piwo i udać sie na rzeczony taras.

- oczywiście robisz to po robocie jak juz trawnik skoszony a grządki wpielone. Czyli około godziny 17.

I teraz:

 

taras na południowy zachód:

idziesz z zimny piwkiem a słońce do 20 świeci Ci prosto w pysk. Żar bucha od rozgrzanej elewacji. Nerwowo przysłanaiasz ręką oczy ale to nie ma sensu! Gzdzie sie nie obrócisz to słońce!

 

Taras na południowy wschód:

wychodzisz i rozkoszujesz sie chłodem.

 

Co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko południowy wschód!

BO:

-na tarasie siedzisz głownie w lecie

- jeśli w lecie to na dworze jest upał

- jesli jest upał to najlepiej złapać zimne piwo i udać sie na rzeczony taras.

- oczywiście robisz to po robocie jak juz trawnik skoszony a grządki wpielone. Czyli około godziny 17.

I teraz:

 

taras na południowy zachód:

idziesz z zimny piwkiem a słońce do 20 świeci Ci prosto w pysk. Żar bucha od rozgrzanej elewacji. Nerwowo przysłanaiasz ręką oczy ale to nie ma sensu! Gzdzie sie nie obrócisz to słońce!

 

Taras na południowy wschód:

wychodzisz i rozkoszujesz sie chłodem.

 

Co lepsze?

 

U nas właśnie na wschód i z tego się cieszę. U rodziców na zachód i jak napisane powyżej podczas grilowania zawsze kogoś w pysk razi słoneczko, a kiedy pod wieczór jest nisko, to szczególnie uciążliwie razi (podczas dnia jakoś mniej :roll: )

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie południowy zachód ale bardziej zachód. Taras wychodzi na ogród. Jesteśmy zadowoleni z takiego rozwiązania choć jeszcze nie użytkujemy :)

 

Jedno wiem, że na tarasie nie zadaszonym od strony południowej praktycznie w dzień się nie siedzi! Rodzice mają taki na działce i gdy jest ciepełko to fajnie się jest tam wygrzewać ale gdy juz jest upał taras jest praktycznie całe dnie pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zachód! Tak będę mieć, bo lubię posiedzieć na słoneczku, a szczególnie pooglądać zachodzące słoneczko i uwielbiam jak mi w pysk świeci :wink: Od drogi można się odgrodzić pnączami, żywopłotami itd. Teraz mam taras od wschodu i praktycznie nie korzystam ze słonka na nim, bo gdy wracam z pracy to zawsze jest już cień :-? Myślę, że to kwestia światło i ciepłolubności i nad tym przede wszystkim trzeba się zastanowić wybierając kierunki świata na taras.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zachód! Tak będę mieć, bo lubię posiedzieć na słoneczku, a szczególnie pooglądać zachodzące słoneczko i uwielbiam jak mi w pysk świeci :wink: Od drogi można się odgrodzić pnączami, żywopłotami itd. Teraz mam taras od wschodu i praktycznie nie korzystam ze słonka na nim, bo gdy wracam z pracy to zawsze jest już cień :-? Myślę, że to kwestia światło i ciepłolubności i nad tym przede wszystkim trzeba się zastanowić wybierając kierunki świata na taras.

 

Uwielbiam ciepełko i cały rok czekam na lato, ale nie lubię jak mi w paszczę świeci, kiedy np. z gośćmi rozmawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zachód,na wschód jest dobrze w upalne dni których niewiele a tak będziesz siedział bardziej na zachodzie,nie wyobrażam sobie siedzenia wiosną czy jesienią na tarasie skierowanym na wschód,pizga niemiłosiernie a na te pare dni upalnych mozna od słońca się odsłonic np jakimś pnączem czy roletą słomianą czy bambusową, u mnie sąsiedzi mają na wschód, w upalne dni super ale jak już jest ciepło ale pochmurno to już nie jest przyjemnie,u mnie jest taras na południowy wschód i na południowy zachód,częściej siedzimy na tym drugim :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależny co kto lubi. Jak ktoś lubi się smażyć w pełnym słońcu... Ale taras od wschodu -tak jak u mnie - to poranna kawa w słoneczku, które miło przygrzewa, upragniony cień w południe i takie tam... A co wy z tym tarasem, że takie to ważne? Działek nie macie wokół domów żeby się przemieszczać za słońcem albo chować się od niego? A na serio - to projekt domu tak wyrysowałem żeby mieć widok z salonu, a taras od wschodu - bo też widok i miał być ze wschodu koniecznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na południowy-wschód ma więcej zalet. Rano kiedy słoneczko jeszcze przyjemnie świeci, ale nie pali można spokojnie posiedzieć, wypić kawkę. Wieczorem w upalne dni mamy więcej przyjemnego cienia, ponadto od zachodniej strony mamy częściej wiatr który podczas deszczu "zacina" nawet na zadaszonym tarasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Wydaje mi się że na południowy-wschód ma więcej zalet. Rano kiedy słoneczko jeszcze przyjemnie świeci, ale nie pali można spokojnie posiedzieć, wypić kawkę. Wieczorem w upalne dni mamy więcej przyjemnego cienia, ponadto od zachodniej strony mamy częściej wiatr który podczas deszczu "zacina" nawet na zadaszonym tarasie.

 

dokładnie :)

sama mam taras "południe-wschód", siódmy rok już, i jestem bardzo zadowolona :)

 

ale wiadomo, co kto woli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...